Používame cookies. Viac informácií tu. OK
marianka0101
10. jún 2012

Bola som tam 2 razy ale teda bez dieťaťa 🙂 ale neviem, asi by som sa trošku s tým dieťaťom bála, hlavne ak v strede leta, lebo možno by ani nešlo tak o tie hnačky ako o tie horúčavy čo tam bývajú. Hnačky som napríklad ja nemala ani raz, ale čo som bola s partiou, tak vždy niekto tie 3 dni trpel na izbe. Neviem od čoho to záleží.... Tiež sme boli v super hoteloch 5*, ja by som možno zvolila inú krajinu ešte v tomto veku. No mňa to tam tiež veľmi zase ťahá, ale keďže som tehu tak nehrozí... Ak by ste predsa len išli, tak určite niesu vhodné tie výlety čo ponúkajú, lebo vo vnútrozemí je to teplo ešte viac neznesiteľné, to sa ozaj nedá. Jaj, no a až teraz čítam že je to zadarmo... no ťažká voľba, inú krajinu ti asi teda neponúknu... a nemôžeš drobca nechať s babkou? nezvládol by to? 🙂

nelicefo
10. jún 2012

A preco nie???? 😕
Ja by som isla...😉 Jedna znama bola s pol rocnym miminkom...a vsetko v najlepsom poriadku.
Hlavne ak je to kvalitny rezort s min. 5 * 😉

abbey1
10. jún 2012

My sme tento rok zvažovali Tunisko, ale ani to ani Egypt nám nebol práve kvôli malému dieťaťu doporučený. Vždy je to asi tak trochu Hop alebo Trop. Ťažko radiť. Poznám ľudí, ktorí tam chodia bez problémov každý rok, ale i ľudí, ktorí sa užili faraonovú pomstu. 😒

anjelicek26
10. jún 2012

Podla mna v kvalitnom 5 * rezorte sa nemas coho bat, nech je krajina okolo akakolvek, ten standart by mal byt rovnaky 😉 Deti su velmi prisposobive, ak sa nebudete stravovat a pit mimo hotela, nemate sa coho bat. Navyse tam boli rodicia - ergo mas referencie z prvej ruky. Co ti poviem - chod 😉

janica81
10. jún 2012

ja som bola v Egypte este bez dietata, ale hotel bol genialny....ale po pravde este by som to asi zvazila pri 2 rocnom dietati...vsak su destinacie blizsie a nam pribuznejsie....aj ked podotykam boli sme velmi spokojní a bezz Faraonovej pomsty 🙂

zuzulos
10. jún 2012

My sme boli v Egypte už s 8 mesačným, a potom aj 10 mesačným bábom... Úplne bez problémov, bez akejkoľvek hnačky či ťažkostí. Išla by som znova 🙂 Bol to tiež 5 hviezd. hotel.

murinka
10. jún 2012

ja by som asi nesla...som bojko 😅

katren
10. jún 2012

ja by som mala uz daaaaavno zbalene kufre 😀 😀 😀

mia258
10. jún 2012

Keď nechceš pôjdem za teba 😀

Podľa mňa sa nemáš čoho báť, máš to aj osvedčené od rodiny, v Egypta som bola, je tam krásne, jedinou chybičkou môže byť väčšie teplo pre malé dieťa, ale veď nemusíte byť od rána do večera na pláži a priamom slnku, takže určite neváhaj a choď!!! 😉

hama27
10. jún 2012

My sme boli v Egypte v 06/2010 so synom, ktory mal vtedy necele dva roky. Tiez som bola na vazkach, ci ist , alebo nie (povedne sme mali totiz ist na Rhodos, ale letecka spolocnost vtedy zrusila let, lebo sa nenaplnilo lietadlo - vsetci zacali panikarit a rusit dovolenky v Grecku, ked sa to tam "prevalilo" - a ziadna ina destinacia uz v nasom termine nebola volna). Pytala som sa aj detskej lekarky a ta mi povedala, ze ak sa nakoniec rozhodneme ist, tak je dobre ak maly bude uz pred dovolenkou a tiez pocas nej uzivat probiotika (my sme mali Biogaia) a aby sme mu umyvali ruky a tvar iba v pitnej flasovanej vode (bakterie sposobujuce hnacku sa dostavaju do tela aj cez ocne sliznice, takze preto). V tychto 5-hviezdickovych hoteloch davaju na izby zdarma kazdy den nejake 1-2 litre flasovej vody, pripadne si potom este dokupis v obchode a nechas ich cely den na balkone na slnku, aby voda nebola studena, takze dietatko potom vecer alebo podla potreby v nej okupes. Este som mala vzdy so sebou aj Dettol obrusky a gel a parkrat za den som mu s tym utrela tvar a ruky. A nebolo mu absolutne nic. Cely pobyt zvladol lepsie ako ktorykolvek dospely.

sandrika1986
11. jún 2012

Ahoj, ja chodievam do Egypta od roku 2004, s dcérkou som tam išla keď mala rok a potom keď mala necelé 2 roky. Boli sme v 5* hotel. rezorte, kde to už veľmi dobre poznám. Dovolenku sme si užili obe. Žiadne ťažkosti neboli, more jej prospelo. Mala som pre ňu zbalené okrem plienok, sunaru, liekov, oblečenia, hračiek, všetko čo som potrebovala. Do Egypta som zobrala golfové palice. Okrem nás tam boli aj s bábätkami. Dcérka okrem mlieka, jedla aj stravu v reštaurácii, na pitie mala okrem čaju, džúsu aj ich balenú vodu. Nemáš sa čoho báť. Ľad jej predsa do vody nebudeš dávať, vodu len balenú. ovocie umyješ, dresingy nebudeš dávať.... Kludne cestuj do Egypta. Na internete si nájdeš rady ohladom tejto krajiny. My sme boli na 15 dní aj cestu lietadlom, ktorá trvá do Hurghady necelé 3:40 h, zvládla dcérka dobre. Tiež som mala strach, keď som s ňou išla 1x. Bála som sa zbytočne 🙂

martinka13
15. jún 2012

Ja by som nešla. Bola som v Egypte 4 x bez dieťaťa, ale s ním by som sa asi bála. S bábom jedine Grécke ostrovy, Chorvátsko, prípadne Baleárske ostrovy asi. Môj názor. 😉

salma22
15. jún 2012

ale ved chod ...maly bude mat zazitok popripade nejake fotocky si urobite ty si oddychnes pri dennom rezime a este ak je to zadarmo ja by som nevahala ani minutu a vravis ze rodicia boli a boli spokojny nemas sa coho bat....ani obavat a este 5hviezdieciek nevahaj balte sa 🙂

ajca123
15. jún 2012

Moj kamarát tam pracuje ako potapač a pred 3mesiacma sa im narodila dcéra a sú tam uz mesiac...
Pekne bezkaj ked to máš zadarmo... A uzi si to aj s malým

habibi78
15. jún 2012

@nina88 my chodime s malou uz od jej jedneho roka v priemere dvakrat v roku do Egypta...jasne ze do 5 hviezdoveho hotela medzinarodnej siete, nie do 5 hviezdoveho domaceho egyptskeho ....ak mas dobry rezort, nemas sa coho bat... 😉
ked pozeram fotky niektorych turistov, co vsetko jedia, tak sa ani necudujem, ze maju faraonovu pomstu cely pobyt.... ovocie iba so supkou, voda iba balena, ziadny lad, salaty.... plus pri dodrzani hygieny riziko nehrozi, mne sa za 7 rokov co dovolenkujem iba tam, nikdy nic nestalo co sa zaludocnych problemov tyka

zuzananinka
15. jún 2012

tazko povedat - rozhodnut sa musis sama - ja mam skusenost nasledovnu - boli sme s 3apol rocnou dcerkou - nebol ziaden problem - az na záver v den odchodu dostala vysoké horucky vyse 40, ktoré sme nevedeli zraziť, nastastie sme vecer odlietali - v lietadle som nic ine nerobila iba davala malej ladove zabaly a merala a teda teplota neklesala - az ked sme pristali na SVK - mala si lahla spat a teplota odisla -- ja som to zhrnula ako prehriatie organizmu - aj ked mozem sa mylit /no dcerka mala teploty taketo vysoke len raz pri chorobe/ - pri tom nemozem povedať, že by mala nedostatok tekutin pretože pila celý pobyt

- inak do toho dna odchodu to bol krasny bezproblemový pobyt - a zrejme to u mojej dcery bol mierny extrém - každý organizmus reaguje inak

ked by som isla tak ako pisu ženy - jedine 5hviezd, AI, ale kedze tam Vasi boli myslim, že toto mas overené.

jajka68
15. jún 2012

kamarat odlieta v sobotu so 7 mesacnym a 3,5 rocnym do egypta, a vobec sa neboja, nasli hotel kde je vsetko prisposobene aj detom a idu si oddychnut

katarinkad
15. jún 2012

Jasne ze chod!!!! Nechapem coho sa poniektore bojite? 😕 Ved ked vies ze hotel je ok, tak nemas co rozmyslat.

radlinka
15. jún 2012

NIE ... vyberte si radsej europsku destinaciu. 🙂 Osobne by som tam dieta do urcitej vekovej hranice netahala, mozes mat aj detto 6 hviezdovy hotel a tip-top rezort, zalezi na ludskom organizme, ci sa dokaze adaptovat do takeho prostredia i ked mozno faraonova pomsta sa vela ludom vyhla, neznamena ze dalsi krat ich nepostihne. 😕

janka_pn
15. jún 2012

my sme sa pred tyzdnom vratili z E. moja ma sice tri roky, ale velmi sa jej pacilo, nic jej nebolo. lepsie to znasala ako dospeli, ovela lepsie mi tam spavala. urcite, ak mas taku moznost, chod 😉

stanislavao
15. jún 2012

ja by som do egypta nesla ani ako dospela a nie to este s malim dietatom. su tam nepokoje, aj ked samozrejme ze v tych strediskach a hotelovych komlexoch nie, ale nikdy neviete, co sa moze stat. cesta republika vydala pre svojich obcanov varovanie, ci upozornenie, aby do egypta vobec necestovali. slovenko take vyhlasenie nevidalo, ale aj tak by som tam nesla. a pozor aj na tie hviezdy hotelove. 5 hviezdiciek v egypte su cca 3 hviezdicky v europskych krajinach. a darmo je hotel ok, ked krajina nieje ok.

jahodnicka
15. jún 2012

Určitě té příležitosti využij, myslím, že je to bezpečné 😉

malabiba
15. jún 2012

V Egypte je to individuálne, ale ak by sa čokoľvek stalo v Hurghade je československá klinika, kde v rámci poistenia ošetria...zdravotné problémy majú ľudia aj ktorí užívali lieky a dávali si pozor v 5* ht. ...my naopak sme boli s deťmi minulý rok koncom júla, tiež po nepokojoch a nikomu nič nebolo, ani v rezorte som sa s nikým takým nestretla, našli sme si tam pár známych...kľudne sa tam v mori aj v bazéne čľapkali aj malé deti...je tam vyššia teplota cca do 40 stupňov, ale fúka príjemný vánok, nik nebol spálený...takže určite by som išla 🙂

zuzkalenka
15. jún 2012

Ja osobne by som nešla. Je tam teraz dosť napätá situácia a bála by som sa.
Podľa mňa (je to môj názor) aj na Slovensku sú pekné miesta na super dovolenku 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli