Mám si zameniť peniaze v Chorvátsku alebo na Slovensku?

gabrielapatrik
24. aug 2012

Dobrý deň prajem všetkým...
Chcela by som sa spýtať rsp. poradiť kde je najlepšie zameniť peniaze? Ideme prvý krát do Chorvátska a chcem sa spýtať, či sa oplatí viac zameniť na SR,a lebo tam.. Aké máte názory, alebo skúsenosti Vy???
Ďakujem, prajem pekný zvyšok dňa...

mima4
24. aug 2012

@gabrielapatrik
Pokial sa da platit kartou v zahranici, zavisi to co platite (zmzrku asi nie 😉 ), tak najlepsie je robit uhrady bezhotovostne, je tam najlepsi kurz.
No a na tie prkotiny....asi najlepsie vymenit peniazky tu na Slovensku.

gabrielapatrik
autor
24. aug 2012

@mima4 Kartou sa nechystám platiť 😉 .... Všetko si chcem zameniť (zas nie úplne všetko 😝 ) a mám dilemu čo kde.. Ďakujem za názor...

barny
24. aug 2012

ja som zamenila na svk, no nestacilo nam, tak zvysok v chorvatsku a podla kurzu co bol sa nam to vtedy oplatilo viac na svk

sisaha
24. aug 2012

@gabrielapatrik jasne, ze na SK, tam vam daju horsi kurz, lebo vedia, ze kto je nuteny menit tam, tak vymeni nech to stoji cokolvek..

elise
24. aug 2012

najlacnejšie je platiť všade kde sa dá kartou, to ide stredový kurz, kde sa nedá platiť kartou tak mať pár drobných zmenených na sk

sarinka123
24. aug 2012

Súhlasím, chodíme 2 krat do roka na Makarsku. Peniaze menime tu, aj robíme vacsi nakup, tak platíme aj kartou. Sem tam menime peniaze aj tam, dokonca sa dá vybrat peniaze aj z bankomatu, ale kurz nieje moc vyhodny.

mimkao
25. aug 2012

A prečo nevyberieš peniaze z bankomatu tam? S kým bankuješ?

mimkao
25. aug 2012
janka257
25. aug 2012

Nuz neviem, kam do Chorvatska idete a kde boli ostatne, ktore ti tu radili.... My sme sa vratili pred 3 tyzdnami z Biogradu. Menila som aj na SVK aj tam. Na SVK som dostala za 100 eur 720 kun a tam 735 kun. Takze nam sa to oplatilo viac tam...

ingridgrimling
26. aug 2012

Pripájam sa k Janka 257, aj my sme na SVK zmenili kurzom 7,30 a v Chorvátsku sme dostali 7,50, takže nejakú železnú rezervu tu na SVK a zvyšok by som menila tam. 🙂

gabrielapatrik
autor
27. aug 2012

@janka257 Ďakujem veľmi pekne, aj tak asi spravím....

katkakovac
27. aug 2012

ahoj, ja som zamenila na slovensku 50 €, potom sme menili v chorvátsku a tam to bolo výhodnejšie. nakoniec sme prišli na to, že vyberať z bankomatu tam priamo kuny je najvýhodnejšie. kde sa dalo platili sme kartou, zvyšok v hotovosti. my sme taký, že neradi nosíme hotovosť, keby niečo, vždy vieš nájsť bankomat. akurát poradím vopred si zistiť, kde má daná banka v letovisku bankomat, my sme sa pol dňa nachodili po celej makarskej, aby sme zistili, že bankomat je kúsok za rohom 😀

gigie24
9. júl 2022

@gabrielapatrik Navyhodnejsie je vybrat si priamo v Chorvatsku z bankomatu, je tam teat kurz 1 euro = 65 kun. Vsade sa da platit kartou, aj na mytach 😇
Idealne je vyberat z bankoatov vacsich bank, jednorazovy poplatok za vacsi vyber, napr. 2000 kun je 10 eur.