Máte skúsenosti s letom do Chorvátska?

calixia
17. júl 2009

Ahojte maminy, rozmýšľame, že by sme išli na takú kratšiu dovolenku do Chorvátska - tak maximálne na 5 nocí, a preto by sme chceli ísť letecky... tak sa chcem poradiť, či nemáte niektorá skúsenosť s letom do Chorvátska... ako dlho trvá let? Myslíte, že je vhodné, aby bábo, ktoré má iba rok absolvovalo cestu lietadlom? Stále sa neviem rozhodnúť... zdá sa mi to skoro ísť s takým malým prckom na dovolenku do zahraničia... váham, no keď pozerám ceny takých lepších pobytov na Slovensku, tak sa mi zdá, že sa viac oplatí si niečo priplatiť a vyraziť k moru... 😲

eimiky
17. júl 2009

Myslím, že dieťa sa veľmi dobre aklimatizuje, prispôsobí, keď budete vy v pohode bude aj ono.Ja by som sa toho nebála, ale letecky som do HR ešte nešla.

trixi
17. júl 2009

calixia, poznam ludi,ktori lietaju do Chorvatska a velmi si to chvalia. Ziadny stres po dialniciach, pohodlna cesta. K nakladom za lietadlo, je potrebne pripocitat naklady na dopravu z letiska na miesto urcenia. Niektore zariadenia maju shuttle, ktory caka pri lietadle a klientov privezie.Keby som mala ist sama s malym, tak urcite letim, pretoze hoci rada soferujem, tak tyk 8-10 hod. za volantom je pre mna dost.
A co sa tyka ci moze rocne dieta absolvovat cestu lietadlom, pozri na temu napr.:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

alebo:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lubi22
17. júl 2009

Calixia - odporucam cestovat lietadlom, je to uplne v pohode. My sme cestovali minuly rok do Chorvatska letecky so syncekom, ktory mal vtedy rok aj mesiac. On je taky neposednejsi, nevedela som si predstavit, ako by zvladol cestu v aute, zdalo sa mi to prilis trapenie, byt tolko v autosedacke. Let trval chvilocku, my sme leteli z BA do Splitu, trvalo to hodinku dvadsat minut. Maly to prespinkal, kedze let bol prave naobed v case spanku. 😉

renca3
18. júl 2009

calixia...ked sa dieta rozbehne, je to v lietadle narocnejsie. podla mojich skusenosti, cestovanie s babatkom bolo najidealnejsie. myslim ked mali deti 6 mesiacov. vacsinu cesty prespali.

jasumat
19. júl 2009

My sme leteli so Sky Europe, a tam sme meškali 2,5 hodiny, naspäť 12 hodín! Letela som s 1 a dvoj ročným, nakoľko nám akútne operovali ocinka.-( Inak let ako taký- super doprava, detváky počas letu ok. V decembri som letela s Malým 2 ročným do Prahy zo Žiliny a super- bez problémov.
O týždeň letia moji rodičia BA-Split- potom napíšem🙂

calixia
autor
21. júl 2009

Ahojky holky, ďakujem za Vaše skúsenosti a názory, ste zlaté 😎 asi poletíme 😀 Trixi, vďaka za odkazy... zaujímavé, myslím, že bábätka to zvládajú v lietadle celkom dobre.
Inak jasumat blahoželám k štyrom ratolestiam - to Ťa fakt obdivujem 🙂 Musíš byť super mamina, keď to takto zvládaš.... Ja mám problém zvládnuť jedno, ale tak o rok o dva by som chcela ešte jedno mimčo... a potom možno ešte jedno 😎

eimiky
22. júl 2009

calixia už máš rezervovanu dovolenku? cez čo si to pozerala daj tip, dík 😉

jasumat
22. júl 2009

calixia ďakujem 😀 😀 😀 Poradím Ti, radšej to neodkladaj, šup-šup teraz jedno, o dva rôčky ďaľšie a uvidíš aká je to zábava 😀 😀
My sa v piatok balíme, odchádzame na 14 dní do Chorvátska, už sa tešíme všetci 😀 (teda tešia sa aj rodičia).
Zvládnuť ich je niekedy hračka- inokedy bojová úloha, ale som rada, že ich máme.

lilineli
27. júl 2009

calixia - my by sme potrebovali presne to iste - na ar dni, letecky a chorvatsko, len nikde nevidim ziadne take ponuky od cestoviek... ☹
kde hladat? resp. ako si to riesila ty?

lilineli
27. júl 2009

calixia - DAKUJEM! 😵

lucaska
31. júl 2009

ahojte maminy, tie co uz ste leteli potrebovali ste pas??? daakujem

eimiky
31. júl 2009

lucaska jasné, že potrebuješ pas, alebo dieťa mať zapísané v pase,keby ťa kontrolovali aj ak nie na letisku ale v danej krajine, nemala by si ako dokázať, že dieťa je tvoje.

lucaska
31. júl 2009

eimiky, maly ma svoj vlastny pas, ale my s manzelom nemame som myslela ze nam stacia obcianske.......

eimiky
31. júl 2009

jaj vám, ja som myslela, že myslíš pre dieťa, sorry nepochopila som ťa.Do HR autom na občiansky no neviem ako to je letecky.

annabel4
4. mar 2012

Ahojte neviete nahodou aka spolocnost lieta z Blavy do Chorvatska? Akosi neviem nic najst... 😒