Používame cookies. Viac informácií tu. OK
janinah
22. máj 2019

Kinedryl....pred cestou,nie až ked už je zle...

pribinak
22. máj 2019

Robiť prestávky, aby si dieťa trosku pobehalo na čerstvom vzduchu. Cestovať napr v noci, keď spi, alebo v čase spánku
Nedávať do rúk nič kde musí čítať, to mnohí ľudia neznášajú
A dať Kinedryl

matulik503
autor
22. máj 2019

@janinah nasa doktorka mi ho neodporúča lebo že aj z toho jej potom môže byť zle posledný krát mi nezvracala len zbledla a ako by ma ani nevnímala

cluiy39
22. máj 2019

@matulik503 To si mi úplne pripomenula moje detstvo 😕 cesta 25km a obsah môjho žalúdka na mne 🤷🏼‍♀️ Do teraz sa mi to niekedy stava🙁netuším z čoho to je, keď jazdím na motorke je úplne všetko ok, akonáhle som v aute tak to je problém... Častokrát sa má na to pýtali, snažila som sa to vysvetliť akýmsi náhlom stavom, proste ti príde nevoľno, bolesť žalúdku, točenie v hlave a už to ide von... veľmi nepríjemný stav a hlavne pre deti, ak smiem odporučiť častejšie zastávky a veľa vody.... hoci sme každí iný mne pomáha to... ☺️👋🏼

janinah
22. máj 2019

@matulik503 tak dúfam,že doktorka odporučí niečo iné....lebo kinedryl je presne na takúto nevolnosť určený...náš syn s ním došiel až do grécka ....

teaha
22. máj 2019

@matulik503 moja mala to mava a jedine Kinderyl ma dlhsie trasy, pootvorit okno, nedavat ju na stranu kde na nu svieti pocas jazdy dlhsie slnko, nebrzdit prudko

maminecka2
22. máj 2019

Nepomoze nic len cas, musi z toho vyrast. My sme si to zazili ako deti, hroooozne. Dnes uz aspon v autach necitit benzin ako kedysi, fuj. Ja mam dodnes slabsi zaludok, ked ideme serpentinami tazko predychavam, dokonca uz sme aj stat museli... Inak nam nikdy kinedryl nezabral, este som z neho bola tak cudne omamena.
Moji synovia to nezdedili, ale najmladsia ano. Este to len zacina, tak som zvedava ako bude. Nedavno sa mi povracala aj v elektricke- ale pekne povedala a trafila do sacku 😩.
My cestujeme ked sa da na spanok, este je mala, spava cez obed, tak sa da.
Ked ideme niekam skoro rano, tak vydrzi max. 15 minut, nesmie nic pit, hlavne nie mliecne- Actimel, mlieko, jogurt...
Takze nezostava nic ine len nosit dostatok sackov, vreckoviek, nahradne oblecenie, nejake suche jedlo (tycinky, piskoty), a dufat ze z toho skoro vyrastu. My mame v aute aj detsky kyblik, dobre sa do neho triafa 😝.

moonlight1210
23. máj 2019

@matulik503 zmenit styl jazdy - niektori soferi uplne nevedomky jazdia tak, ze pridavaju a brzdia trochu viac raznejsie, rovnako raznejsie prechadzaju zakrutami. Alebo maju vo zvyku na kazdom, aj kratsom prehladnom useku, hned pridavat, a potom pribrzdovat (nevedia drzat stabilnejsiu rychlost).
Im to nevadi, lebo soferuju a co idu urobit (brzdenie, pridanie,...) ich mozog vie dopredu, takze telo sa pripravi, prisposobi. Ale spolucestujuci reaguju az na situaciu, a ak ma ich pasazier citlivejsieho slimacika v uchu, tak ma potom problem.
Takze ak vie sofer jazdit plynulejsie, pomaha to tiez.
(A preto takmer nikomu nebyva zle vo vlaku).

Pasazierovi pomozu okrem pokojneho stylu jazdy sofera aj castejsie prestavky (aby sa slimacik v uchu dostal do pokojneho stavu), kinedril, zazvorove pastilky, pocas jazdy nic necitat, nepozerat rozpravky (filmy), nehrat hry, sustredit pohlad na vzdialenejsie body v krajine (nie na tie blizke, rychlo ubiehajuce - proste aby oko nevysielalo do slimacika signaly o zachvevoch a nerovine), v pripade prveho pocitu nevolnosti zavriet oci a sustredit sa na pokojne pomale hlboke dychanie (plus otvorit okno a nerozpravat).
A sacok v kolena 🙂 , ak vsetko zlyha.

Za nevolnost pri jazde byva zodpovedny slimak vo vnutornom uchu, ktory oznamuje telu jeho polohu, stabilitu. Dlhsie trvajuci pocit stracania stability, rovnovahy (pohupovanie do stran, pocit nadnasania a klesania, ak je cesta kopcovita, ...), ktore sa snazi slimak vyrovnavat, ho podrazdi a vyvola reflexne zvracanie - kedze v minulosti bol spojeny hlavne s pocitom omamenia a halucinacii, ktore vyvolavaju jedy, a teda faktom, ze nas lovecko-zberacsky predok racil na svojich potulkach pojest od hladu nieco jedovate, coho sa telo musi akutne zbavit (a slimak tiez takto teda prispel k reflexu zvracania).
A niekto je na ten pocit citlivejsi, iny menej.

yukki
23. máj 2019

Najesť sa pred cestou chleba s niečím, alebo proste hustej, nie tekutej stravy. Nepiť pred ani počas cesty. Dívať sa len do predu na cestu. Spať. Spievať.

ivankamirka
23. máj 2019

Ja beriem kinedryl stále pred dlhou cestou, v noci stvrťka stačí, cez deň pol tablety. Samozrejme nič nečítať, nepozerať do mobilu.

vikusjk
23. máj 2019

Ak nemoze/nechcete davat Kinedryl, tak je aj homeopatikum Cocculine, to je tiez na nevolnosti pri cestovani

1aduliatko1
23. máj 2019

Ja davam mojmu coculine.je to homeopatika. Ci zabera netusim, ale od kedy mu ho davame ked ideme na vylet, este nevracal. Predtym stale 😕 neutlmuje ako kinedryl a je vhodny aj pre male deti.kinedryl od 2r.

bodka1234
23. máj 2019

@matulik503 ja sa odchovanca na kinedrile a prežila som to. Papierové vrecko a nech zhlboka dýchat, necumiet do telefónu ale len rovno pred seba a nepozerať sa ani z bočných okien. Pootvorené okno pre čerstvý vzduch. Preslo to keď som začala šoférovať.

31majka12
23. máj 2019

@matulik503 mojmu pomaha ked si da zuvacku ked ideme autom 🙂
Tiez kinedril nemoze...byva mu z neho zle

daniela2227
23. máj 2019

@matulik503 našej pomohlo len sedenie vpredu..hneď ako mohla..vzadu jej je dodnes zle a to už ma 14

17juraj17
23. máj 2019

@matulik503 U nas polovica kinedrylu ak boli male. Potom cely. V zasobe sacky a pap utierky . Obcas nahradne oblecenie

katkasav
23. máj 2019

k príspevku vyššie, ktorý odporúča najesť sa pred cestou - mojim deťom robí zle, keď cestujú najedené, teda pre tie moje platí - pred cestou nejesť

danielahamar
23. máj 2019

existujú aj zázvorové lízatká, alebo cukríky

veronikasa
23. máj 2019

Mne bývalo zle cele detstvo, prešlo to až na strednej keď som začala každý deň dochádzať busom. Prudké brzdenie, rozbiehanie, zatáčanie je nepôsobí vôbec dobre, ja som neznášala keď na mňa niekto hovoril, keď som mohla len v kľude sedieť a pozerať von oknom dalo sa to vydržať. A ešte by som možno odporučila odstrániť voňavky z auta ak sú a pred cestou žiadne parfumy to mi nerobí dobre dodnes či ho mám na sebe ja alebo niekto iný.

maminecka2
23. máj 2019

Vsetko su to dobre rady, treba poskusat. Ale teda ja napr. som mala tak "vyvinutu" kinetozu ze nezabralo nic. (A pokracovanie som mala v tehotenstvach kedy moje telo vyhodnotilo votrelca ako toxicku cudzorodu latku 🤣.)
A presne- vonavky, silne pachy, to ani dnes netolerujem v aute.

galioska
23. máj 2019

Pred jazdou lyžičku medu alebo cukru niečo zjesť, ja dospela toto mam A ma to aj môj syn od narodenia, tiež na lodi sa stihol povracat a práve tam nám poradili pred si dať cukor, med...

nika3136
23. máj 2019

Kinedryl, Cocculine, Aviomarin poprípade od 3r Antimetil na prírodnej báze takisto

iveta143
23. máj 2019

moja dcerka par rokov dozadu stale vracala v aute...mali sme problem prejst aj 10 km...no potom som sa rozhodla pre kinedryl,tak odvtedy vobec nevracia...dokonca chyti apetit, vtedy nema problem jest aj v aute...ale tak ak nemoze to, tak skuste nieco ine...urcite este nieco existuje...my aj tak mame stale este vedierko po ruke...

majkaver
23. máj 2019

@1aduliatko1 odporucam vam o homeopatikach si zistit viac informacii....nikomu by som.ich nedavala a svojim detom uz vobec nie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli