Máte tipy na dovolenku s deťmi na Slovensku?

sylvie
10. jún 2007

Ahojte,
zatial tu bola len debata o dovolenke pri mori. My by sme vsak tento rok chceli dovolenkovat u nas na Slovensku.
Mate niekto nejaky dobry typ, kam ist na dovolenku u nas na Slovensku s detickami? Najlepsie niekde kde su na to pripraveni, kde maju napr. detske menu, nejake atrakcie pre deti a pod..
Vopred velmi pekne dakujem.. 🙂

komteska
13. aug 2010

@monka88
sorry, že jsem to nespecifikovala 😉

tady
http://www.umackov.sk/bodice/

duracelko
15. aug 2010

my tam idem vo štvrtok - penzion Mária 🙂 🙂 🙂

lenocka5
16. aug 2010

duracelko, napis poton prosim, ako si bola spokojna. Celkom sa aj mne ten penzion Maria pozdava, dnes som si aj rezervovala izbu na september. Dufam, ze tam budu pekne trasy poblizku na kocikovanie, kedze ideme s dvoma este dost malymi bambulkami. Dikes

evulilik
18. aug 2010
ava
19. aug 2010

Milé Slovenky, mohla byste mi některá poradit, jestli je možné dělat nějakou menší tůru ve Slov.ráji s 15 měs.dítětem? Tj.buď jestli se někam dostaneme s kočárkem nebo jestli doporučujete nosítko...děkuji předem

ava
19. aug 2010

případně ještě výlety v okolí Sp.Nové Vsi, děkuju 🙂

bajana
19. aug 2010

@ava: v okoli Spiš. Novej Vsi treba navštíviť rozhodne Levoču, Spišský Hrad, pri Slov. raji zase Dobšinsku ľad. jaskyňu....tento rok sme boli na dovolenke v Stratenej, odtiaľ je pekna prechadzka na Stratenskú Pílu a potom ďalej na Zajfy, to je takmer po rovine, taká hoďka a pol až dve, ale spať sa musí asi rovnakou cestou...určite by som ale neodporúčala ísť na náročné túry cez rokliny a vodopády s nosítkom...to je dosť náročné aj s poloprázdnym ruksakom 🙂 .... na severnej strane Raja sme neboli, ale tam je to asi všetko náročnejšie - rebríky, reťaze,...

mischelka23
22. aug 2010

Ahojte,neviete mi poradit kde by som kupila v
liptovskom mikulasi gumaciky c.22? Sme tu na dovolenke a vobec to tu nepoznam.dakujem pekne

kamaratka_ba
23. aug 2010

Ahojky, my sme boli tento rok s rocnou dcerkou: http://www.kolibaupastiera.sk/
Ubytko super, stravovanie priamo v kolibe (perfektna kuchyna), vychadzky a krasne prostredie a moznost vyzitia aj deticiek a v zime je to blizko na svahy a moznost lyzovania, turistiky.

katjuulka
5. sep 2010

Pre rodinny oddych v krasnom kute Slovenska urcite odporucam :
www.chata-obrucna.meu.zoznam.sk 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kamaratka_ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvietok23
25. okt 2010

odporucam villa betula na liptove 🙂

theverve1
4. nov 2010

Ahojte,

ja by som vrelo odporučila ubytovanie na Liptove v apartmánovom dome s 3 samostatnými priestrannými apartmánmi neďaleko Liptovského Jána. V každom apartmáne je plne vybavená kuchyňa, je tu však i možnosť polpenzie. Je to ideálny východiskový bod do Nízkych, Vysokých, Západných Tatier, ale aj do aquaparkov /Tatralandia, Bešenová, AquaCity/...

Kapacita veľkých apartmánov je 2- 5 osôb, malý apartmán 2 osoby.
Separé posedenie pre 2 skupiny hostí, ďalej dva samostatné krby, detský klub a najväčšia atrakcia - JACUZZI - vírivá vaňa pod holým nebom .
V areáli sú detské preliezky, detská lezecká stena, hojdačky, ping - pong, tenisová stena + rakety, basketbalový kôš, detský klub v prípade nepriaznivého počasia, v prípade priaznivého počasia možnosť zapožičania horských bicyklov.

Atrakcie v okolí: aquaparky Tatralandia 10 km, Bešeňová 15 km, Aquacity Poprad 39 km), lyžovanie (Javorovica 1 km, Jasná 15 km), jazda na koni (Lipt. Ján 1 km), demänovské jaskyne, salaše, skanzeny. Ubytovanie je držiteľom certifikátu “Zariadenie priateľské k rodinám a deťom”.

viac info nájdete na http://www.slovenskedovolenky.sk/ubytovanie-lip...

tinka5
6. nov 2010

Vedel by niekto o peknom ubytovaní v Tatranskej Lomnici? 😉

tilly24
6. nov 2010

hotel kontakt v starej lesnej, 5 min od tatranskej lomnice, super bazenik pre male deti so smykackou, piratskym domcekom, herna pre deti, vodny svet pre dospelych - sauny atd, pozri si ich stranku, ja tam chodim s malou plavat ked sme v tatrach.

alusha
6. nov 2010

@tinka5 my ideme o dva tyzdne do hotela Odborar 🙂

tinka5
6. nov 2010

@alusha my tam plánujeme ísť tiež 19.11, ale ešte uvidíme, boli sme tam pred 2 rokmi a bolo super, chceli sme vyskú-šať niečo ešte iné,tak uvidíme, čo nakoniec zvíťazi...... 😉 🙂 😉

alzbetkaz
7. nov 2010

prosim viete mi poradiť ubytko na slovensku najlepšie apartmán, máme 3r.syna a 2r. dcerku. malo by to byť najlepšie niekde v horách ale tak aby sa dalo aj na prechádzky. a ako novinku by sme možno využili aj stráženie deti, viete poradiť či to tak niekde funguje? dakujem 😵

alzbetkaz
7. nov 2010

@tilly24 prosim ake je okolie toho hotela kontakt, maju aj vonku nejake detske ihrisko, vyhraju sa deti niekde na dvoremáme 3r. a 2r. dieťa. opatrovanie tam asi ešte neponukaju že 😅 ? dakujem

tilly24
7. nov 2010

ahoj
@alzbetkaz ahoj, v okoli je lesik, a je tam aj nejake ihrisko, treba pozriet na nete ich stranku, alebo tam zavolat, chodi tam vela rodin s malymi detmi, ja tam chodim s malou plavat, tie foto co tu mam su z tamat, mne tam len byvaju rodicia, a to je dobri hotelik ked ides plavat s detmi a nemas kam. takze ja to poznam len zvnutra, je tam aj taka detska herna, domcek, hracky, vonku sa da chodit po vyletoch, na tury,
Zameranie hotela
wellness hotely, hotely pre oddych a relax, lyžovačka, kongresové hotely
Lokalita hotela
v blízkosti hôr
Súčasť objektu
recepcia v objekte, výťah v objekte, detský kútik, reštaurácia, kaviareň, denný bar, nočný bar, letná terasa, vonkajšie ohnisko na grilovanie a opekanie, miestnosť na spoločenské a kartové hry, obchod so suvenírmi
Služby
24 hodinový hotelový servis, zmenáreň, predaj základných hygienických potrieb, pranie bielizne, žehlenie bielizne, objednávanie taxi, hotelový minibus, animácie a výlety, wifi internet v spoločných priestoroch, kozmetický salón, manikúra, pedikúra, domáce zvieratá povolené
poplatok za psa na noc: 10 eur
Parkovanie
strážené parkovisko (v blízkosti hotela)
Stravovanie a Gastronómia
stravovanie v objekte: raňajky, obed, večera
špeciálne diéty: vegetariánska strava, všetky uvedené diéty je potrebné objednať vopred
podávanie stravy: raňajky 07:00 - 10:00, obed 12:00 - 18:00, večera 18:00 - 21:00
Aktivity
spoločenské aktivity: živá hudba (v hoteli), ľudová hudba (v hoteli)
aktivity v lete: tenisové kurty (v blízkosti hotela), volejbalové plážové ihrisko (2 km), golfové ihrisko 9 jamiek (5 km), golfové ihrisko 18 jamiek (5 km), splavovanie riek (30 km)
zimné aktivity: lyžiarsky vlek (2 km), inštruktor lyžovania (2 km), bežecké trate (2 km), zimná sánkarska dráha (2 km), jazda na snežných skútroch (2 km)
celoročne: stolný tenis (v hoteli), billiard (v hoteli), snooker (v hoteli), bowling (v hoteli), squash (10 km), tenisová hala (5 km), športová hala (10 km)
adrenalínové športy: paintball (3 km), zlaňovanie (10 km), skalolezenie (10 km), bungee jumping (20 km), paragliding (4 km), rafting (9 km)
iné: jazda na koni (10 km), výuka jazdy na koni (10 km), vystúpenia sokoliarov (30 km)
požičovne: bicykle (3 km), lyže a lyžiarska výstroj (2 km), snežné skútre (10 km), autá (10 km)
Kategórie izieb
Standard
dvojposteľová izba (30), dvojposteľový apartmán (2), trojposteľová izba (4)
vybavenie všetkých izieb: rekonštruované izby, štandardne zariadené, moderne zariadené, trezor, rádio, LCD/Plazma TV, satelitné programy, kúpací plášť na izbe, písací stôl, rekonštruovaná kúpeľňa, sušič vlasov, nefajčiarske izby, fajčiarske izby, možnosť objednať detskú postieľku na izbu, spojené postele, možnosť jedného prístelku
dvojposteľová izba navyše: s balkónom, toalety v kúpeľni, vaňa alebo sprchovací kút, oddelené postele
dvojposteľový apartmán navyše: bez balkóna, sprchovací kút, bidet, spálňa oddelená od obývacej časti, telefón s priamou voľbou, toalety v kúpeľni alebo samostatné toalety, pohovka - gauč, dve TV
trojposteľová izba navyše: s balkónom aj bez balkóna, toalety v kúpeľni, vaňa alebo sprchovací kút, oddelené postele, telefón s priamou voľbou

Bazény
vnútorný relaxačný bazén (v hoteli)
200 m2, ohrievaná voda, 29 - 30 °C, vzduchové trysky, vodné trysky, chrliče vody, detská šmýkačka, bar s občerstvením, relaxačná miestnosť, vodopád, gejzír, vodný hríb

theverve1
8. nov 2010

@alzbetkaz
Ahoj Alzbetka, my chodievame na Liptov (pozri moj prispevok vyssie,), je to apartmanovy dom, pre rodiny maju rodinny apartman - 1 x manzelska postel, 1 x obycajna postel a 1 x detska postielka, idealne pre 4-clennu rodinu. V areali maju detske preliezky, hojdacky, vnutri je tiez detsky klub, navyse vsade navokol nadherna priroda... No my nedame dopustit 🙂
Navyse, kustik odtial su aquaparky - Tatralandia, Besenova, Aquacity Poprad, demanovske jaskyne, fakt je tam vsetko super blizko. Stravu si mozete pripravovat sami alebo si mozete objednat polpenziu, ako vam lepsie vyhovuje.
A ponukaju aj strazenie deti 🙂)

ivka225
8. nov 2010

Len by som dodala, ze návšteva aquaparku s malým dieťaťom môže byť dosť stresujúca. Ja som bola s dcérkou v popradskom a asi sme mali smolu na nejaký voľný deň v Poľsku - strašný hluk, všade plno ľudí, voda dobrá, ale šatne pred a šatne po - to bol dosť nepríjemný zážitok.

theverve1
8. nov 2010

@ivka225 To bola fakt asi smola... :( My sme nastastie zatial takuto skusenost nemali, skusili sme uz Tatralandiu i Aquacity Poprad, a vzdy ked sme boli, bolo ludi tak primerane, asi sme to dobre vystihli 🙂 A mojim dvom vodnym zivlikom nevadi nic, akurat, ked uz sa chceme zberat na odchod protestuju 😉

alzbetkaz
8. nov 2010

@theverve1 dakujem je to super tip už to zvažujem 🙂 a dôležite pre nas je opatrovanie lebo chceme mať konečne klud aj pre seba 😅 ... aspon dve hodinky poobede a ked budu môcť tak aj ked zaspia 🙂. a v ktorom ste bola vy? ktorý by ste mi odporučila? mam 3r. a2r. dieti ako som spominala. dakujem

alzbetkaz
8. nov 2010

@theverve1 neviete náhodou ako to je s detským bazenikom v tatralandii teraz. my sme boli pred dvoma rokmi a mali tam, v kuse otvorene okno takže zima 🙄 tak sme sa motali len tak kade tade ale inak super

theverve1
8. nov 2010

@alzbetkaz Alzbetka, obidva su super vybavene a velmi utulne, vhodne pre rodinku s detickami, zalezi na tom, ktory bude volny v termine, ked tam budete chciet ist vy 😉

tu som nasla nejake referencie 🙂 :
http://www.slovenskedovolenky.sk/clanky/referen...

V tej Tatralndii, ked sme boli my, bolo tam pootvorene okno, ale kedze vonku bolo celkom fajn, nejako to nevadilo. Mozno by sa dalo poprosit niekoho z personalu, ci by ho mohli zatvorit... Pripadali mi tam celkom ochotni... 😉

alzbetkaz
8. nov 2010

a ktore dva, lebo som ich našla viac 🙂 . v tej tatrallandii sme boli v zime a bolo to otvorene tak išla do nutra zima. povedali že sa to neda zatvoriť 😢 kašlali na nás... takže asi tam ani nepôjdeme 😅

theverve1
10. nov 2010

Ahoj Alzbetka, tymi dvomi som myslela apartman Top Lux alebo Family, su fakt pekne, super vybavene, myslim, ze budete spokojni 🙂 A majitelka je velmi prijemna pani, ochotna kedykolvek s cimkolvek pomoct... 🙂
Mrzi ma, ze ste mali takuto negativnu skusenost v tatralandii :( Potom sa tam este da do Besenovej alebo Aquacity Poprad, do Besenovej je to 15 km, do Aquacity 39..

alzbetkaz
11. nov 2010

@theverve1 dakujem 😉 už vyberáme ten top lux, dnes idem vybaviť nejaký termín velmi sa tešíme a pomôže nám aj to opatrovanie na chvílu nech môžme ísť na večeru a tak. s opatrovaním nemáte skusenosť? čo sa týka bazenov kuknem ešte ten poprad a možno nepôjdeme nikam ale velmi by som chcela, deti maju rady vodu ☹ ... a výrivku na záhrade ste skúšali? máme v pláne si kupiť vysielačky a ked deti budu večer spinkať šup do vody s vínkom 😀