Máte tipy na dovolenku s deťmi na Slovensku?

sylvie
10. jún 2007

Ahojte,
zatial tu bola len debata o dovolenke pri mori. My by sme vsak tento rok chceli dovolenkovat u nas na Slovensku.
Mate niekto nejaky dobry typ, kam ist na dovolenku u nas na Slovensku s detickami? Najlepsie niekde kde su na to pripraveni, kde maju napr. detske menu, nejake atrakcie pre deti a pod..
Vopred velmi pekne dakujem.. 🙂

nikuliak
3. júl 2014

@zozo111
Ja by som poradila napríklad Penzión Baške v Trenčianskych Tepliciach: http://www.carovnehotely.sk/slovensko-trencians....

nikuliak
3. júl 2014

@kkmonique
Skúsila by som trebárs toto ubytko v Demänovskej doline:
http://www.booking.com/hotel/sk/apartmanovy-dom....

adrianai
9. júl 2014

@daducha ahoj, čítam, že ste boli v penzione energik v jasnej, páčilo sa? uvažujem nad ním, deti sa zabavia? díík 🙂

tulipka
11. júl 2014

ahojte, nebol niekto v hoteli boboty alebo blizko neho v terchovej?dakujem 🙂

horana
12. júl 2014

@tulipka Priamo v nom sme nebyvali, nakolko nepreferujeme typ hoteloveho ubytka, ale boli sme tam raz v bazene a pozriet krotku srnku co im tam pobehovala okolo hotela...a byvali sme uz viackrat na skok blizko v Stefanovej niekde na sukromi takze okolie poznam dost dobre. Potrebujes daco poradit?

tulipka
12. júl 2014

@horana ahoj, dakujem za odpoved🙂 zaujima ma ako ten hotel vyzera, lebo na nete je foteny len malo a z jednej strany, ci je tam hotel na hoteli - proste ci su nejak za sebou alebo je to ozaj v prirode, a ci je tam co robit, pozriet...boli sme uz v liptovskom jane a neviem ci to v podstate neni blizko/chceme nove zazitky🙂/, porad prosim vylety ak ste boli, moc dakujem...

horana
12. júl 2014

@tulipka Hotel je uplne v prirode, nie je nic okolo neho. Je na takej velkej luke na samote dalo by sa povedat, okolo len lesy a vyhlad na skalne vrcholy Rozsutce, cize je tam ticho a klud. Cez to vsetko je lahko dostupny, nakolko ten pristup je taky ze je cca 5min autom od Terchovej a cca 2 min autom od Stefanovej, este mensej dedinky nez Terchova ktora je uz uplne pod skalami..Pozri si cez maps.google.com ked zadas do okienka "hotel Boboty" najde ti to, zmenis zoom mapy ako potrebujes...najlepsie si kupit aj turisticku mapu Malej Fatry - Vratnej, vela sa cez to objasni.
Je tam urcite co, to v celej tej oblasti. Ked mate auto, nemusite si robit ziadne starosti, vsetko je tam nakope, kompaktne. Nakupit sa da na konci Terchovej - smerom od Boboty zaciatku cize to budete mat kusocek, pri velkej soche Janosika je obchod.

A zazitky:
- urcite lanovkou na hreben a potom bud doprava (Velky Krivan a dalej) alebo dolava (Chleb a dalej) kolko vladzete a naspat na lanovku, krasne vyhlady po ceste.
-zo Stefanovej turku na Podziar po zltej a potom hore Hornymi dierami bud k "Pod Palenicou" alebo "Pod Tanecnicou" odkial je krasny vyhlad na Maly Rozsutec. Cestou su rebriky, cez ktore tecie potok, pre deti fascinujece. Navrat z oboch bodov skratkovitou zelenou znackou do Stefanovej. Ked ste zdatnejsi date aj dalej Maly Rozsurec.
- odvezte sa do Terchovej cast Biely Potok a odtial okruh Dolnych dier po modrej - zltej - modrej znacke, pozri v mape. Zase rozne rebriky, ale vhodne aj pre deti, prejdete kratkym usekom cez planinu Podziar kde tecie potocik cez luky, ked je teplo je dobre si tam zmocit nohy, prijemne.
- z bodu "Tiesnavy" ktory najdes na mape v strede medzi hotelom Boboty a Terchovou, strmo hore po modrej, krasne vyhlady.

Vo Vratnej doline je salas aj s oveckami, na pravej strane cesty ked pojdete na lanovku nemozte minut

V centre Terchovej je moc prijemna cajovna Meduska, kde sa da pekne posediet vnutri aj vonku na terase, nasim detom sa tam moc pacilo.

V terchovej je aj dinopark a lanovy park aj pre male deti: http://www.dinoadventure.sk/terchova

Je tam aj take male relaxacno bazenove centrum http://www.terchovec.com/ ale to sa neoplati nakolko budete mat bazen priamo v hoteli

este ma napada mozte sa oviezt k Vahu na kompu pre auta, aj to je velky zazitok pre deti: http://www.kompastrecno.sk/ odvezie vas pod hrad Strecno, alebo ked nebude dost z tej istej strany kompy sa kratky vyletom (najdete si na mape znacku) da dojist k Staremu Hradu, co je sice zrucanina ale vyhlady su este krajsie ako zo Strecna na Vah taky super plasticky vyhlad, opat kratsi vyletik co deti bezne zvladnu

tulipka
12. júl 2014

@horana ahoj, tak to su dobre spravy, moc ti dakujem za info, pomohla si mi 🙂 predbezne chcem tento hotel ale kuknem este aj mozno lacnejsie ubytko v tej terchovej, uvidíme, kazdopadne si ma potesila ze vylety by boli ine a zaujimave🙂

1tomasko
13. júl 2014

Ak si chcete oddychnut v tatrach je tam novy penzion vo Velkej Lomnici pekne prostredie super cena a vyhrievany bazen bez doplatku www.penzionpohoda.sk

janage
21. júl 2014

Caute baby my sme sa dnes vrátili z Jasnej odporúčam hotel Družba a mali sme welnes balík. Sú tam trasy pre zdatných, malých aj "kočíkových" turistov - jedna z našich najlepších dovoleniek - a pre mňa osobne omnoho krajšie ako Vysoké Tatry kde je už pomaly viac ľudí ako stromov 😉

horana
22. júl 2014
tulipka
23. júl 2014

@horana ahoj horana, chvalabohu tam nie sme...pobyt som objednala v polke augusta, ale pisala som do hotela, ktory sice zasiahnuty nijak nebol, ale cesty, niektore turisticke chodniky, lanovka atd su znicene, takze som to musela stornovat:( isli by sme tam jedine ak by stihli skody napravit co je ale asi nepravdepodobne:(( a tak sme sa tam uz tesili..chudaci turisti co ich odtial museli evakuovat ☹

dadka246
28. júl 2014

@1tomasko ahoj a kde najdem ceny ubytovania, ci treba im zavolat?

1tomasko
29. júl 2014

cena je od 10eur zalezi o aky dlhy pobyt sa jedna ale treba tam zavolat a dohodnut sa s majitelom a ked ti povie cenu tak uz nedoplaces za saunu ,wifi, ani bazen nie ako to je v inych strediskach este uctuju aj zaverecne upratovanie 20 eur

zarica
3. aug 2014

My sme akurat prisli z terchovej a vysokych a bolo super, hlavne tury v tatrach 🙂 ak by ste chceli help s nejakymi trasami pre rodinky s najmensich, tak mozem pomoct 🙂

olioza
3. aug 2014

pozri na liptove Vila betula.. my ideme na konci augusta

bebebrumik
3. aug 2014

Dobrý večer. Bol niekto vo Vyšných Ružbachoch? Ake ubytovanie tam odporučate? Dakujem

molen2
19. aug 2014

Viem ze je koniec prazdninového a dovolenkového obdobia ale chcela by som dat do pozornosti ubytovanie na 3 chatách s rôznou kapacitou v oblasti Javorníkov (okr. Púchov) na moravsko-slovenskej hranici. K dispozícii stolný futbal, stolný tenis, šípky, basketbalový kôš, volejbalové ihrisko, preliezky a hojdačky pre deti, vonkajší gril, posedenie , kotlík na guláš....nenáročná turistika po okolí. viac info na www.chatabartek.sk alebo www.chataluna.info

rodinnevikendy2
23. aug 2014

ROZPRÁVKOVÁ JASKYŇA , srdečne pozývame

https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

lu_cia
18. nov 2014

Srdecne pozyvame rodicov s detickami od 6 mes. do 6 rokov na dalsi zazitkovy pobyt vo wellness hoteli Patince, spojeny s baby plavanim. Mikulassky pobyt bude v termine od 7 do 11. decembra 2014 a baby plavanie zabezpecuje dlhorocny partner - aqua baby klub Mobik. Doprajte sebe a vasmu dietatku nezabudnutelne zazitky. Rezervujte si miesto cez www.wellnesspatince.sk. Tesime sa na vas.

http://www.wellnesspatince.sk/pobyty-a-ceny/mik...

tatraprivat
21. nov 2014

Ponúkam ubytovanie v nádhernej dedinke v srdci Nízkych Tatier v Mýte pod Ďumbierom. Dom sa prenajíma ako celok avšak za cenu lôžka. Napríklad s partnerom by vas vysiel víkend cca 50 eur. Najviac odporúčam ubytovanie pre rodiny s deťmi. Na cene sa dá samozrejme dohodnúť. V okolí sa nachádza množtvo atrakcií, reštaurácí lyžiarských vlekov, jaskýň atd. viac ponukam v statusoch a fotkách. Pekný večer prajem Štefánik Milan

tatraprivat
21. nov 2014

Facebook: tatra privát Mýto

nicearty
8. dec 2014

ahojte, Ponukam na predaj vikendovy pobyt v terchovej v penzione vrsky s ubytovanim v najtichsej casti hotela, idealne pre rodiny s detmi v termine 12.-14.12.2014, s polpenziou, v cene su aj kacacie hody, exkurzia do pivovaru vrsky s darcekom a malym obcerstvenim, moznost tur v krasnom prostredi, v cene polovicna cena do aquaparku, je tam prekrasne. Bohuzial u nas doma sa vyskytli take okolnosti ze sa nam neda ist a ak to nevyuzijeme vsetko nam prepadne, tak zhanam vsade mozne, kde sa da, ci by nemal niekto zaujem

nitranka03
8. dec 2014

@nicearty Do kelu, škoda, že vtedy pracujem..... už by som to brala !!!!!!!!!

nicearty
8. dec 2014

@nitranka03 skoda, ja sa vsemozne snazim to niekomu predat, lebo sa nam neda ist, ak by ste mali niekoho, kto by mozno mal zaujem mozte mu to spomenut, lebo tak nam to prepadne, aj by som dala nejaku zlavu

matka0290
9. mar 2015

Ak sa chystate na liptov,odporucam penzion Villa Betula,krasne velke detske ihrisko,mala farmicka so zvieratkami,jazdy na ponikovi, motokary,bazen,nedaleko iptovska marra...maju tam aj chatky,resp. Mobilne domceky...fakt tam bolo super...

ajka72
10. mar 2015

@matka0290 a kde ste boli ubytotovaní v tých mob. domčekoch?

matka0290
10. mar 2015

hej tam, bolo tam super, akurát, zevtedy tam este neboli telky, neviem ako teraz, ale vôbec nam nechybala...

makomika
12. mar 2015

Www.uzivajvraji.sk

h2
23. mar 2015

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť nejaké dobré ubytovanie na Slovensku, niekde v horách, pre 2 dospelých a jedno 3-ročné dieťa? Chceli by sme ísť teraz cez Veľkú noc. Uprednostním penzión, alebo chatu. Hotel radšej nie. Radi by sme išli niekam, kde je pokoj, čiže nie nejaké rušné lyžiarske stredisko, skôr pekná príroda. Najradšej Orava, Veľká a Malá Fatra... Budem veľmi rada, ak mi odporučíte niečo, s čím máte osobnú skúsenosť. Ďakujem.