Môže ísť 16 ročné dievča na dovolenku bez rodičov?

bohdanka_7
6. jan 2017

Ahojte 🙂

cez prázdniny by som chcela ísť na poznávací zájazd, ale nikto nemá čas ísť so mnou. Mám 16 rokov a chcela by som sa spýtať či náhodou neviete, či by som mohla ísť aj sama bez dozoru rodičov. 😕

Ďakujem

stardust
6. jan 2017

My sme boli so sestrou same v Dansku. Ja som mala 14, ona 16 a nebol problem. Spytaj sa radsej rodicov a v cestovke, ako to je 😉

janinah
6. jan 2017

Byť tvojou mamou tak "skáčem od radosti",že sama kdesi ideš v dnešnej dobe...moje dcéry behajú po svete,ale začali ako dospelé .

sense
6. jan 2017

sama by si mohla ist, otazne co na to rodiacia, ...ja som odisla z domu v 18 ale mala som skoncenu skolu a bola som plnoleta

sissy27
6. jan 2017

@bohdanka_7 ja ťa pustím, ale spýtaj sa rodičov a v cestovke, ktorá organizuje zájazd, oni by s tým mohli mať problém ... Tá cestovka asi bude vyžadovať písomný súhlas zákonných zástupcov.

bohdanka_7
autor
6. jan 2017

@janinah keby sa každý v dnešnej dobe bál ísť preč do zahraničia, poviem Vám, že u nás na Slovensku to nie je o nič lepšie. Samozrejme ja chápem rodičov boja sa ale donekonečna ich poslúchať na slovo nebudem. 😉

janinah
6. jan 2017

@bohdanka_7 donekonečna ani netreba,len dovtedy kým ťa živia😉

bohdanka_7
autor
6. jan 2017

@janinah moji rodičia má živia to je pravda ale ja im pomáham v domácnosti chodím na brigády a sami sú toho názoru že sa mám učiť samostatnosti a cez prázdniny si mám oddýchnuť a do tábora nechcem ísť nemám 10 🤗

sense
6. jan 2017

@bohdanka_7 nemusis donekonecna , len kym ta budu zivit, satit a davat ti strechu nad hlavou....
...a predpokladam ze ten zajazd by mali zaplatit oni nie?

bohdanka_7
autor
6. jan 2017

@sense nie, ja si oblečenie kupujem za svoje peniaze ktoré som si zarobila 🙃

sense
6. jan 2017

@bohdanka_7 aspon nieco...

sense
6. jan 2017

pozri porozpravaj sa s rodicmi, ty vies aky mate vztah a ako ti doveruju.... a ak ti veria a vedia ze si rozumna tak nebudu mat namietky, ale ak sa budes spravat stylom "nebudem ich donekonecna pocuvat "cize ako nezrele decko tak ta nepustia

bohdanka_7
autor
6. jan 2017

@sense ???😀

bohdanka_7
autor
6. jan 2017

@sense ja som neni nezrelé decko 👏🏻👏🏻
" Nebudem ich počúvať " -donekonečna veta bola v úplne inom význame

bohdanka_7
autor
6. jan 2017

Normálne som sa spýtala aké máte skúsenosti... Nechvem sa tu s nikým hádať a keď má niekto potrebu starať sa do toho ako sa živím a ešte aj nazvať má nezrelých deckom no tak pardon. 👍🏻

hettinka
6. jan 2017

ja som bola v 18-ich sama s BUBO travel na poznávačke. Išlo sa autobusom, mladí ľudia, super partia, veľa sme videli. Mne to zaplatili rodičia na narodeniny sami od seba. Vtedy to vôbec nebolo bežné a doteraz som im vďačná.
Dcéra chodila so športovým klubom sama, teraz ide so školou do Londýna, má 15 a nemám problém, verím jej (aj ked mam strach, samozrejme)

Skús sa pozrieť na takéto programy pre mladých, sú aj CK, ktoré robia špeciálne zájazdy pre násťročných, teda nie sú tam malé deti ako v tábore, ale ani dôchodkyne (čos a ti kludne môže stať v bežnej CK)
Ale počítaj s tým, že poznávačka je finančne náročná, jedna vec je zájazd, ale vstupy, strava, to je dosť vysoká suma.

lubiduch
6. jan 2017

Ja som bola ako 16 rocna s cestovkou na dovolenke v kempe na Elbe. Boli sme 4 (ja s frajerom a 2 kamarati, z nas boli dvaja co mali 16 a dvaja co mali 18). Neviem nakolko zavazilo to ze sme boli ako skupina alebo nie, cestovka nic nepovedala🙂

liv1
6. jan 2017

@bohdanka_7 presne sa pamatam ako a co som si o sebe myslela ked som mala 16. Myslela som si ze som zjedla mudrost sveta, ze sa viem vyhnut nebezpecnym situaciam, ze som uz proste dospela. Naozaj sa na to pamatam akoby to bolo dnes. ALE. s odstupom casu viem ze som urobila kopec chyb, ze sme sa ja aj s kamoskami dostavali do mnohych, naozaj mnohych nebezpecnych situacii a chvala panu Bohu ze pri nas vtedy stal, ze sme nedopadli zle. Podrobnosti tu radsej verejne nebudem rozpisovat 🙂. Mlada kocka sama, a este aj v zahranici, vlastne aj keby bola s rovnako starymi kamoskami, je este velmi zranitelna. Ver mi. Je jeden dobry film, vola sa tusim unesena. Ani nevedela ako do toho spadla. Ked som mala 18 chcela som ist brigadovat do Milana. Moja teta co tam vtedy zila skoro odpadla ked jej to nasi hovorili. Mlade dievca zahranici same , niekedy aj nie same, moze dopadnut velmi zle (nemusi). Lahko ju unesu, pocula si uz o obchode s bielym masom? To ja ta ale nechcem strasit, treba skusit co je zivot, co je svet, ale vsetko s mierou a v rozumnom case a pokial mozno bezpecne. (Hoc musim povedat ze stat sa zle moze aj ked je clovek pripraveny neviem ako). Mas 16, plnoleta niesi, cize potrebujes pravdepodobne pisomny suhlas rodicov. Bud mudra, chod radsej s rodicmi, alebo nejakou rodinou, pripadne pockaj nejaky cas ked vas pojde viac. Velmi ocenujem ze si uz sama co to zarobis 😉

bohdanka_7
autor
6. jan 2017

Ja by som najradšej išla s rodičmi no oni nemajú čas. Ja sa bojím ísť sama no len som sa spýtala. Konečne normálny príspevok 🤗

hankaop
6. jan 2017

Do 18 za teba nesú zodpovednosť, pokiaľ sa ti niečo stane alebo spáchaš nejaký trestný čin (samozrejme možno aj omylom), aj oni z toho môžu mať problém. Najbezpečnejšie znie ísť s cestovnou kanceláriou, ktorá má skúsenosti s maloletými bez sprievodu. Najlepšie sa informovať priamo v cestovke. Sama alebo iba s kamošmi nechoď určite. Keď už, tak aspoň jeden dospelý človek (aj keď to znie absurdne, akoby za necelé dva roky došlo zázrakom k objaveniu zodpovednosti, haha. Kto nemá rozum v 16, nebude ho mať ani v 18 🙂 ) Ale ak som dobre pochopila, nemáš nikoho takého a jedine sama :/ Skús sa popýtať v renomovaných CK, čo sú dlho na trhu a nehrozí, že v polke zájazdu skrachujú. Držím palce!

liv1
6. jan 2017

@bohdanka_7 fakt nemaju cas? 😔 A kam by si vlastne chcela ist?

namornicka
6. jan 2017

@bohdanka_7 Akože nemajú čas? Veď v lete ľudia chodia na dovolenky, oni si ju nechcú naplánovať s tebou? Majú inú predstavu o jej trávení? Ja mám síce ešte malé deti, ale budem veľmi rada ak v tvojom veku budú chcieť ísť so mnou na dovolenku.

hettinka
6. jan 2017

ja mam 15-ročnú a tiež už hovorila, že ona by aj už nemusela ísť s nami ... na druhej strane, ak ideme k moru, tak pojde a basta. A nakoniec veľmi rada, lebo nám je spolu fajn...
Ak by sme my na dovolenku nešli ako rodina, asi by som jej zaplatila nejaký jazykový kurz, mládežnícky kemp, alebo niečo v tom zmysle, kde by bola čiastočne "pod dohľadom". Určite by som ju nepustila niekam s bežnou CK samú do sveta. Na to má ešte čas.

bonnie1
6. jan 2017

je rozdiel ist niekam ked na teba dohliada dospely a ist niekam len tak ze za 16 rocnu nema nik zodpovednost.. akoze sama nastupis niekam do autobusu, budes sama spat v hotely a tak? v dnesnej dobe riskantne.. ja by som svoje nepustila

germaniawerks
6. jan 2017

"že sama kdesi ideš v dnešnej dobe..."

myslím že asi v žiadnej inej dobe sa mladé dievčatá pri cestovaní necítily tak bezstarostne a sa nesprávaly a ani nemohly správať tak márnotratne a prostopašne jako dneska

bohdanka_7
autor
6. jan 2017

@liv1 na 1 dňový zájazd do Poľska 😊

germaniawerks
6. jan 2017

"moje dcéry behajú po svete,"

a za to ťa uznávam

zitaje
6. jan 2017

@bohdanka_7 to si vážne ani jeden dospelý člen rodiny si nenájde jeden deň? Nejaká teta, babka...

bohdanka_7
autor
6. jan 2017

@zitaje babky nemám zomreli a tetu ani uja nemám

bohdanka_7
autor
6. jan 2017

Budem sa snažiť nájsť niekoho z rodiny

bohdanka_7
autor
6. jan 2017

@namornicka pôjdeme aj na spoločnú ale to už bude na 2 týždne a pochybujem že rodičov potom pustia z roboty