Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžme ísť do Benátok so 7 mesačnou dcérkou?

janka1janka
4. júl 2012

Ahojte maminy, mam 7 mesacnu dcerkku a chceme ist do Benátok k moru? Mylsite ze by sme mohli ist s malou? ALebo ake mate skusenosti s detickami na dovolenkach? Peknyyy den

nelicefo
4. júl 2012

prečo by ste nemohli???? 😕 😝 😉

amulienka
4. júl 2012

@janka1janka kludne, len ci aj mala bude nadsena z toho smradu 😀

cicimotinka
4. júl 2012

...kľudne môžete, ale nič tak romanticky škaredé ako Benátky som nevidela... radšej iba k moru...

elephant
4. júl 2012

Samozrejme, že môžte, len ja osobne si kúpanie v mori pri Benátkach alebo priamo v Benátkach neviem veľmi predstaviť. Taliansko je veľké a je tam rozhodne mnoho krajších a príjemnejších miest, kde je pomer cena-výkon výrazne lepší než práve v Benátkach. (Proti gustu žiaden dišputát, ale aby ste neboli sklamaní, Benátky sú fajn tak na jedno-dvojdenný výlet... ale na kúpaciu dovolenku, no neviem-neviem...)

veve23
4. júl 2012

jasne, ja som bola s 9 mesacnym teraz na dovolenke a bolo super.

korenbaba
4. júl 2012

Hej benátsky smrad je fajn 🙂 Čo sa týka dovolenky, cesty a tak je to individuálne. Niektoré deti to zvládnu v pohode, pre niektoré je to pohroma, ale myslím že to už každá mama vie aké jej bábo. Ja by som sa jedine bála, že tam je merte ludí, ako na jarmoku, či Václaváku. Pri predstave ako sa tam pchám pomedzi ludí s kočíkom a moje dieta vidí len nohy cudzích ludí by som vymenila cielovu destináciu. Podla mna je to skor hodne navštevované turistké-historické m(i)esto ako tiché romantické miesto ako sa to z letákov zdá. Ale to je moj osobný názor. Možno má niekto iný názor.

radlinka
4. júl 2012

Na dovolenku ano, k moru ano ... len do Benatok nie...vybrala by som si cistejsi kanal hlavne v tomto teple (pripadne tam vobec nerobila zastavku). 😅

vinifred
4. júl 2012

..bola som 2x a z toho raz omylom ,nikdy viac a s deťmi už vôbec nie..keď budú dospelí,nech si idú,ale pre mňa Benátky eine grosse katastrofe.. 😀

ichbinich
5. júl 2012

K moru ano, mozes. Ale radsej do Bibione, Lignano, Caorle a pod. To su letoviska specializovane na rodiny s detmi.
Do Benatok mozes tiez, ale na jednodnovy vylet. LEBO: v lete je tam neunosne teplo. Strasne mnozstva ludi. Kociar ani neber, same schody a uzucke ulice, vsetko stare zamocke dlazby, teda iba v ergonosici alebo satke.
A hlavne, Benatky su skarede. Par budov je zrenovovanych, opravenych, ale asi 90% su osarpane polorozpadnute budy. Ja som tam bola 3 krat, z toho raz v lete, a stacilo mi 😉

malabiba
5. júl 2012

Caorle je kúsok od Benátok a sú tam hotelíky vhodné pre deti

prdelinka12
5. júl 2012

pred dvomi tyzdnami som odtial prisla-jednoznacne by som tam s kocikom ensla a to este nenam deti :D vsade ludiiiiiiiiiiii,malo miesta,same schody...

kvetinqa
5. júl 2012

Benatky s dietatom asi nie. Vela ludi, strasne teplo, strasny smrad, zamkove dlazby a schody vsade kam pozries..

matozazzo
5. júl 2012

Ahoj, my sme boli s 8m dcerkou, kopa schodov, takze ziadny velky kociar, len golface, alebo babyvak. Ak, tak na 1 den, uplne staci... strasne vela ludi, tlacenica, davaj pozor, aby ta neokradli a hlavne, ked mala chcela spat, bol trosku problem... Vela sme toho nevideli, za 1 den sa neda, ale ak chcete ist k moru, tak niekam inam.

lvka
5. júl 2012

My sme boli minuly rok autom maly mal 5 mes, uuuuplna pohoda ;)

limoncino
11. júl 2012

Môcť môžeš, ale či si to s tak malým dieťaťom aj užiješ, neviem..
Ja som bola v Benátkach dva razy, raz s kočíkom a už nikdy viac. Schody hore, trochu rovinka a schody dolu a tak dokola..
A už určite nie ako dovolenka, je to tam prehnane drahé...
Prvý krát sme boli loďou z Bibione a druhý z Bibione vlastným autom, odporúčam druhú možnosť. Bolo to lacnejšie, pohodlnejšie, rýchlejšie a hlavne sme sa nemuseli stále pozerať na hodinky, či už náhodou nemáme zraz .

carmella
11. júl 2012

ja som s malym cestovala do Talianska ked Mal 3 mesiace .. cesta v pohode ale zmena prostredia na maleho nemala dobry vplyv 🙂

jasminet
11. júl 2012

do benatok s malou kludne, ale priprav sa na neustale prenasanie kocika po mostoch - po schodoch hore, po schodoch dole... 😉

gromkaver
26. júl 2014

@janka1janka ahoj, chcem sa iba opytac, ci ste v tych Benatkach nakoniec boli, my sa chystame tento rok do IT a chceli by sme si urobit vylet lodou, mam 4 a 1,5r. synov a chcem len vediet, ci sa to vobec oplati, alebo naozaj smrad, vela ludi ..... dakujem 😉

l3yla
27. júl 2014

Na predĺžený víkend určite a potom skôr hľadajte letoviská určené pre rodiny ako hore baby spomínali 🙂

strakovakatka
27. júl 2014

@gromkaver, ahoj, ja som bola v Benátkach 13. júla 2014. Vôbec tam nebol smrad a už to asi nie je ako volakedy ked z okien vylievali vodu a kanalizácia išla priamo do mora. Boli sme síce len na námestí sv. Marka a v prilahlých uličkách ale bolo tam čisto. Voda v "kanaloch" tiež, normálna morská voda. Veľa ľudí je, jasne. Z rána menej ako poobede.
Bola som s 10-ročnou dcérou a 3 ročným synom. Na syna sme museli davať veľký pozor aby nečlupol do vody a hlavne ked nahanal holubov 🙂

mircalla
27. júl 2014

Benatky rozhodnie nie su miesto na navstevu s dietatom (problem s dopravou, uzke ulicky, kanaly, davy ludi....). Uz vobec nie na kupanie. Idealne miesto pre romaticky vikend pre 2....Bola som tam bez maleho. Moc si to tam ani neviem predstavit s kocikom
Tiez odporucam radsej Caorle, Lignano....Ja som zacala chodit s malym ked mal 10 mesiacov, na skusku sme sli najprv len 150 km do Schneebergu do Rakuska, potom po 3 mesiacoch uz nemal problem ani do zapadneho Svajciarska autom....

anega79
27. júl 2014

Ja som bola v Benatkach 3x, v lete tam bolo strasne vela ludi, a s kocikom sa neda prilis vela, je tam vela schodov. Radsej by som si zobrala klokanku, mala kazdopadne z miest vela mat nebude, ale ak mate na to chut, Benatky su krasne mesto aj ked mozno na prvy pohlad neocaria, ale ja ich mam velmi rada

Tu začni písať odpoveď...

Odošli