Musím zamknúť kufre do lietadla, aj keď sú zabalené do fólie?

olivia789
5. aug 2014

Dievčence, ktoré často lietate - chcem si na letisku v Ba nechať zabaliť kufre do fólie pred letom. Chcem sa opýtať, či je nutné ich aj uzamknúť (normálne zámok nemajú), ak budú zabalené, tak by sa tam nikto nemal dostať, nie? A viete mi niekto povedať aj cenu, za ktorú to balia? ďakujem 🙂

sissy27
5. aug 2014

Ani zámok ani fólia nezabráni colníkom, aby ti kufor otvorili...prípadným zlodejom tiež nie... Zabráni to akurát tak náhodnému otvoreniu či poškodeniu,aj to nie na 100%...

zita19
5. aug 2014

vsetko cenne si ber so sebou do kabiny aby si nebola prekvapena. Niet takeho zamku co by zlodej neprekonal. Folia je tam len na to, ze ked ti kufor rozmlatia aspon obsah ostane pokope.

dina14
5. aug 2014

kufor si urcite vzdy zamkni, nechces najst v kufri 'tovar', ktory Ti nepatri.. (pozri si na googli clanky o Chapelle Corby a jej pribehu); ak security kufor otvoria, mala by si si najst vnutri oznam, ze Tvoj kufor bol otvoreny kvoli security kontrole, je to bezna prax.. happy flying 🙂

sisaka
5. aug 2014

ja som si kupila zamky, ktore sa daju otvorit colnikmi a nemusia ich prestikavat, je na nich indikator, takze vidno, ci kufor bol otvoreny. Cenne veci by som si brala do prirucnej batoziny. S balenim kufra nemam skusenost, mam kvalitne, ktore sa nedaju len tak lahko znicit, takze balit ho do folie nie je potrebne

vulka
5. aug 2014

Zabaľ si to do fólie doma. Je to pooooodstatne lacnejšie. Včera sme videli na Krakowskom letisku cenu 7€.

nithy
6. aug 2014

Treba radsej investovat do kvalitnejsieho kufra, co aj nieco vydrzi, ma poriadne zamky a je po probleme 🙂 Ja lietam lety Australia-Europa spat, nikdy kufor nemam vo folii, uz prezil toho mnoho a stale drzi, max. par skrabancov ma :D Kufor si zamknut treba vzdy, a, ako tu uz jedna zienka pisala - radsej si to obalit doma, na letiskach je to o dost drahsie..

tinaaa84
6. aug 2014

Ja pracujem na letisku v BA, a keď cestujem, tak si nedávam baliť kufor do fólie, nepomôže to, mala som tú česť vidieť ako sa manipuluje s kuframi. Zámok nosím taký malý, úplne obyčajný na kľúčik. Zatiaľ sa mi nikto na žiadnom letisku nevlámal do kufra, kdežto v hoteli kde som bola ubytovaná to bola miestna špecialita vlámať sa turistom do kufra a zobrať si čo sa im hodí.

stanislavao
6. aug 2014

@olivia789 mm lieta niekolko krat do roka a kufor vobec nezamyka. neni dovod. kufor si dava vzdy obalit do folie na letisku, stoji to par centov (vobec to neni drahe, ako tu niekto mudry pise), aby sa az tak neznicil. ale ked ho bude chciet kontrola otvorit, tak to otvoria, ci je zamknuty, alebo nie. cize zamok nepotrebujete. a vobec si nemyslim, ze treba kupit krahy kufor. ked vidim, co sa s kuframi na letisku robi, ako s nimi nakladaci zaobchadzaju, tak som toho nazoru, ze staci uplne obycajny kufor, ked aj od vietnamcov, lebo ho aj tak musite po par letoch vyhodit. mega drahy samsonite tak isto znicia, polamu, ako obycajny.

yanni
6. aug 2014

Kazdy ma iny nazor a akceptujem to ale ako pise @stanislavao nesuhlasim, ze netreba investovat do kvalitneho kufra. My mame Rimowa (ano drahe ako fras) ale mame tie kufre (od palubneho az po ten najväcsi) uz rokyyyyyyyyyyyyyyyy a okrem par skrabancov a zvyskov colnych atd. nalepiek im nic nie je. A to cestujeme a hlavne lietame nie len PAR krat do roka ale takmer kazdy mesiac (kazdy druhy) a muz lieta aj viac krat do mesiaca po celom svete, najcastejsie na stredny vychod, Amerika, europa ani nehovorim. Nikdy sa nic nestalo. A ked aj, tieto kufre maju dozivotnu zaruku. Ked sa nieco pokazi, vymenia, opravia. Minuly rok nam z jedneho vypadol nit, obycajny kufor by ste mohli vyhodit, keby sa nedal zavriet, oprava sa pri 30-eurovom neoplati, lebo by bola asi drahsia ako ten kufor. My sme ten nas odovzdali v predajni, kde okrem inych predavaju aj taketo kufre (dokonca este u nas na letisku a dostali sme na dobu opravy nahradny 😉 ), do tyzdna bol opraveny a oprava nestala NIC. Null komma null. A kufor je 10 rokov stary a doskriabany ale nic zlomene, nijake diery, nic.
Co sa tyka zamykania. Kufre vobec nezamkyname. Nikdy. V marci nam jeden kufor v Abu Dhabi poznacili, ked sme prechadzali cez clo, tak nam ho dali otvorit. Neotvarali ho sami. Vzdy len v pritomnosti. Este sa mi za tie roky nestalo, ze by nam otvorili kufre bez nasej pritomnosti. Ked chcu, daju ho bokom a vzdy si zavolaju majitela kufru a otvori ho sam majitel.

radusiq
6. aug 2014

My mame kufre Antler a drzia bez poskodenia uz par rokov, videla som tiez ako s nimi hadzu a videla som celkom par "vietnamskych" kufrov ktore sa pri takom zaobchadzani otvorili a obsah bol vsade okolo. Foliou si obalujeme doma, na Heathrowe sme platili £9 za obalenie vajicka-autosedacky.

sharlotta
6. aug 2014

@dina14 s tym som sa este nikdy nestretla, aby security nechali odkaz. Jedine trak v podobe rozrezaneho kufra, pokazeneho zipsu, alebo pokazeneho zamku a do kufra sa nebudes vediet pol dna dostat tak, ako ja. Ja kufre nezamykam, nakolko mi uzamknuty kufor bol pri kontrole rozrezany, ani ich nebalim do folie, su to vyhodene peniaze, aj tak mi pridu kufre dotlcene. Skor som za tie kvalitnejsie kufre. Ak clovek lieta castejsie, tak urcite Ak chcu, kufor ti otvoria, aj keby bol v obrnenom transporteri. 😉

sisaha
6. aug 2014

folia je podla mna blbost, treba si kupit TSA zamok, ktory si vedia colnici otvorit klucom a neznehodnotia ti iny. Co sa tyka kontroly, colnici otvaraju kufre po odovzdani batoziny a majitela si teda k tomu rozhodne nevolaju. Miesto toho ti daju do kufra listok, ze ho kontrolovali. Mne tak prezerali dva. Jeden zabudli nanovo zamknut, hoci tam bol TSA zamok, druhy riadne uzamkli. Ani z jedneho mi nic nezmizlo. Kontrolu pred majitelmi robia iba v pripade ak si uz kufor vyzdvihnes a robia este namatkovu kontrolu.

hexena
6. júl 2015

ja som sa tiez dost v zivote nalietala, teraz uz menej ked som mamina, ale este sa pritrafi 🙂

po mojich skusenostiach, znicenych kufroch, ukradnutych veciach sa sama riadim tymito radami:

1. co najlacnejsi nenapadny kufor (ale kvalitnejsie kolieska aby sa mne s nim lahko islo)
2. latkovy a nie s tvrdym obalom, tie s tym tvrdym obalom som videla najcastejsie polamane
3. zamknut kufor malym zamkom
4. prepasat kufor takym trakom ak by sa pokazil zips nech veci nevypadnu (prepasem to vzdy na vysku aj na sirku, cize 2 trakami) dnes som tie traky kupila v Tescu za 1,49 ks

tento rok rozmyslam aj nad tou foliou

kocik nam tiez raz znicili na totalku = peg perego= tak odvtedy tiez len lacny pouzivany kocik, prepasany tiez tym trakom, najradsej by som ho este pichla do tasky ale nezohnala som este tasku na peg perego aria, mozno folia by tiez nebol zly napad, len ci by som pri malom stihla ofoliovat ked ho vyberiem pri lietadle z kocika a odovzdam kocik pred nastupom do lietadla

horana
6. júl 2015

Nebalime do folie ani nezamykame, doteraz vzdy boli v poriadku, neznicene a nikdy nic nechybalo.

sophie32
6. júl 2015

Mne pri lete Budapest - Cyprus zmyzol z kufra parfem....odvtedy zamykam 🙂 Nastastie, tam nic ine hodnotne nebolo...🙂

frency
26. nov 2015

fóliu tiež neodporúčam, jedine ak by sa nezmestilo všetko do palubnej batožiny a na poslednú chvíľu by to bolo treba pripevniť ku batožine tak aby to držalo pokope... zamykať to asi tiež nemá zmysel, kto chce tak sa dostane aj cez 10 zámkov rovno nožom, asi záleží kde a odkiaľ človek letí, všetko je o ľuďoch 😉