Na dovolenku mikrobusom?

romco3
9. aug 2018

chcel by som sa stať, či niekto bol na dovolenke v Chorvátsku (prípadne inde pri mori) mikrobusom (9- alebo cca. 16-miestnym) aj so šoférom? Totiž zvažujeme túto možnosť, keďže spoľahlivé autá nemáme a ani šoférov v rodine, ktorí by si trúfli a máme malé deti, takže veľkým autobusom cez cestovku by to bolo náročnejšie, predsa len s mikrobusom v menšom počte ľudí (známi, rodina) sa aj ľahšie prispôsobuje, aj prestávky. Ak niekto takto bol, rád by som uvítal skúsenosti a aj ako to výjde cenovo, či sa to oplatí a ako to prepravcovia účtujú.

hettinka
9. aug 2018

@dominika6 ved práve, keby nemám peniaze a chcem ísť do GR, tak to riešim cez low-cost letenky a tam nejaký aparthotel a nie busom.
Moja posledná cesta busom bola z Londýna domov, a to som si povedala, že s autobusom končím. Som prišla s opuchnutými nohami a seknutými krížami, nikdy viac. Kedysi som v autobuse precestovala polku Európy, na sever do Dánska, do Portugalska, ale nemladnem 😃 Maximum zvládam do 4 hodín autobusom cesty, do HR autom (aj to na 2x, spíme cestou v normálnej posteli) a čo je ďalej, jedine letecky.

pininka
9. aug 2018

@dominika6 no z kosic tam asi sotva budes za 8 hodin

janinah
9. aug 2018

kolegyna bola mikrobusom v bulharsku a že nikdy viac,napchatí ako sardinky,nemôžeš nohy poriadne vystrieť...a neuraz sa,ale byť cestujúci v takom busíku a nejaké malé deti vedla mňa?neexistuje záruka,že väčšinu cesty prespia...nešla by som tak.....čím väčší bus,tým lepšie sa tam deti "stratia" môj názor,chodili s me s malými deťmi do grecka....

0silvia0
9. aug 2018

@romco3 my sme boli s deťmi 2x busom, raz v Chorvátsku, raz v Taliansku, ale boli starší, minimálne cca 6-8 rokov, v buse to zvládli úplne v pohode, synovi sa to nočné cestovanie a zastávky na čerpacích staniciach veľmi pozdávalo. Cestovali aj menšie deti a úplne v pohode, deti ľahli a spali poväčšinou ponaťahovaní na rodičoch... Cestovali sme cez Turancar, veľká spokojnosť.

romco3
autor
10. aug 2018

@0silvia0 no len v nasom pripade by islo o deti vo veku 2 a 5 rokov. Sestra bola teraz autobusom v Chorvatsku s dcerou 7-rocnou a povedala mi ze nevie si moc predstavit ako by to zvladli nasi, lebo ich dcera mala problem vydrzat, obsediet, spat. A cez Turancar, ale cestovali nejako divne, lebo docestovali tam uz o piatej rano a museli dlho cakat kym sa mohli ubytovat.

romco3
autor
10. aug 2018

@janinah v aute to je podobne, tiez natlaceni. A v tom mikrobuse by sme boli taki co sa pozname.

hettinka
10. aug 2018

@romco3 necestovali divne, normálne jazdia autobusy na noc, si tam skoro ráno a čakáš do 14:00. Som to už písala, aj naspäť sa na bus čaká bez izby do večera.

Ja mam s Turankar zlú skúsenosť, ale bola to letecká dovolenka, delegátka nanič, nevedela nič vybaviť ani vyriešiť problémy, len predať fakultatívne výlety a natriasať sa v hotelovom fitku ... klienti jej boli ukradnutí.

A čo takáto alternatíva? https://www.zlavomat.sk/akcia/640936-dobrodruzs...