Na dovolenku s dieťaťom či bez?

dada1212
19. jún 2009

Chodíte na dovolenku s deťmi, alebo bez detí? Prípadne chodíte na viac dovoleniek aj tak aj tak?

sisstin
19. jún 2009

no mě docela zarazila ta reakce mukky...ono je fakt něco jiného, když má někdo pohodový dítě, který nic nerozhází atd, nebo vystrašenýho prdolku, kterej na někom furt visí a strašně špatně snáší změny..já bych si taky ráda odfoukla aspon týden v kuse, kdy člověk nemusí řešit nic..malýho miluju, jsme spolu každý den, ale už bych to opravdu potřebovala..a myslím, že týden bych zvládla..jako stýskalo by se mi, ale zas nic, co bych nevydržela 😎

mukky
19. jún 2009

jakoubka,nemyslim...tak to citim...,lebo sa mi bez dietata ist na dovolenku nepaci...da sa iste aj oddychnut inak,napr striedat sa s partnerom v noci ci cez den..ocko ide von s malym na par hodin,a mamka si pospi,ci naopak..a trebars aj na dovolenke,ale je to len moj nazor..

manzel mi nedavno povedal ze ked mal 8 rokov boli jeho rodicia na dovolenke v bulharsku bez neho...a videla som otazniky v jeho ociach...chcem sa opytat svokry preco..deti su velmi vnimave a citlive..

soanpe
19. jún 2009

ty jo, ja bych Sofi nenechala ani našim 😅 bych umřela steskem 😉
ovšem za rok a půl asi budu mluvit jinak 😀
ale i tak bych ji nenechala doma, kdybych jela k moři. Jednou jsem si pořídila dítě, tak proč ho vyřadit z radovánek?
a když si budu potřebovat dáchnot, tak pohlída babí třeba 2-3dny

sisstin
19. jún 2009

mukky: tak větší děti je něco jiného, já se bavím o kojencích nebo batolatech 😉 prostě ne každé takhle malé mrně je přizpůsobivé 😉

sisstin
19. jún 2009

holky..doufám, že se chápeme..já bych nejela bez něj, že bych ho tam nechtěla...ale protože by to pro něj byl akorát stres a nic by z toho neměl 😉 já s našima bydlím, malej je zná od narození, má k nim stejný vztah jako ke mně... 😎

jakoubka
19. jún 2009

namyslím každou dovolenou být sami,ale občas. 😉

mukky
19. jún 2009

ja viem,ja by som nesla ani tak ,ani tak..ci ma 6 nesiacov ci 2 roky,ale kto sa nato citi ist bez dietata nech ide

sisstin
19. jún 2009

tak věřím, že jsou maminky, které to opravdu nevydrží..já to osobně vyzkoušené nemám, zatím jsem nebyla ani na jednu noc pryč z domu...ale teoreticky myslím, že bych to dala 😎

sylvar
19. jún 2009

siss, my byli s P z pátku na sobotu(už je to tak rok) a byla to teda po těch probdělých nocích sakra úleva 🤐

sisstin
19. jún 2009

sylvar: já se chystám za měsíc odjet na víkend..a též se těšim úplně šíleně 🙂

sylvar
19. jún 2009

siss, užij si to

nemám doma chlapa, a místo spaní čučím do Pc, jestli dítko bude opět vstávat v půl šesté, půjdu si hodit mašli 😅

sisstin
19. jún 2009

sylvar:dtto, dobrou 🙂

mukky
19. jún 2009

kazda sme ina...ja som taka stastna ze ho mam,a vobec mi nevadi ze si neoddychnem,ja som oddychnuta dost,s manzelom si pomahame..naozaj by som bez neho nevedela byt,je mojou sucastou..co by som robila bez neho...snad viac si plnila manzelske povinnosti 😀

jakoubka
19. jún 2009

Já jsem s malým hrozně moc ráda,ale teď má takové období,kdy fakt na WC brečím 🙄 Tak v tuto dobu by mě dovolená bez něj bodla(nemyslím moře)ale 2-3 dny.

Bývám bez něj každou sobotu až do neděle večera,bere si ho jeho táta.Já odpočívám,ale je fakt,že co hodinu píšu sms,co dělá atd.

Dovolenou 1 krát za 2 roky si dokážu bez dítěte představit 😉 Ale nevím,jak by mi bylo,kdyby ta situace nastala 😕

mukky
19. jún 2009

jakou a preco places? ☹

jakoubka
19. jún 2009

mukky-z jeho chování.Má asi období vzdoru,ale opravdu mazec ☹ Dnes se do mě zahryzl a mám modřinu na ruce 😒
I mamka říká,že si v práci odpočine víc,jak doma .

Snad ho toto období přejde a brzy.

U přítele si toto nedovolí,jen doma.Já ho za chvili pusinkuji a přítel je ráznější.

mukky
19. jún 2009

jakoubka tak ti budem drzat palce aby sa to zmenilo...moj bude asi sibal riadny tiez,zeby po mne? 😀 so mnou si nasi uzili...no bude to tazke byt laskavym rodicom,zaroven ho nerozmaznat..

jakoubka
19. jún 2009

mukky-moje mamka říká,že je úplně jako já v jeho věku. 😀
Je to lev se vším všudy 😀

a děkuji 🙂

mukky
19. jún 2009

nemas za co 🙂

markiza
19. jún 2009

dovolenku bez deti si neviem predstavit, ved patrime k sebe a tak sa mi to paci. pride doma ked s nami nebudu chciet chodit 😝

maruschka
19. jún 2009

bez našich báb, určite nie.. 😉 Keď si tak zoberiem, že občas/3x do roka/ sa nám naskytne vzácna príležitosť ísť s manželom na kávu /bez detí/ a aj tak sa o ničom inom nerozprávame len o nich a o nás.. 😀 😀 Takže si neviem predstaviť dovolenku bez nich- i keď sa po nich teda nenormálne nabeháme /mladšia je hyperaktívne šidlo/, tŕpneme, aby niečo nerozbili, nevleteli pod auto,...atď-veď to pozná každý rodič. 😎 😎 .Ale zasa na druhú stranu, nás vždy teší, ak uvidia niečo nové, zaujímavé, čo sa im páči, alebo robia to, čo sa im páči...Potom je tá dovolenka taká, aká má byť... 😵 😵 😵 😵

Ja si neviem predstaviť, že by som ležala niekde na pláži týždeň-dva a venovali by sme sa len jeden druhému. Je to krásna predstava, ale toho si užijeme ešte dosť, keď baby vyrastú. 😉 😉 Bolo by nám skrátka ľúto, že my si užívame a drobci sú doma u babky,dedka a myslia na nás, ako sa máme a čo robíme.. ☹

andy.a
20. jún 2009

chápem a súhlasím so siss 😉 🙂 😝

tiež je rozdiel ísť na dovolenku s pokojným,beproblémovým dieťaťom /deťmi a rozdiel s deťmi,ktoré majú problémy s jedením,spaním,adaptáciou na akékoľvek zmeny 😕 😕 😕 ktoré znášajú zmenu prostredia a zmeny v zaužívaných stereotypoch zle,aj pokiaľ sú s nimi rodičia 😕 😝

mne by bodol niekedy aj víkend bez detí,ale ani to sa nedá u nás mometnálne realizovať 😕 😝 😀

lendy1
20. jún 2009

my máme letos dovolené bez malého i s malým. Za měsíc letíme na prodloužený víkend do Říma jen s manželem. David bude u našich, kde už párkrát trávil víkend a nevidím na tom nic špatného. Výlet do Říma jsem dostala jako dárek k narozeninám a neumím si představit tam být s Davidem-byl by to očistec pro všechny. Raději tam pojedeme sami a řádně si to užijeme 😀
2 roky jsem byla non-stop s malým, tak nevidím důvod proč si někdy neorazit i bez něj.
A v září letíme na klasickou válecí dovolenou k moři a to samozřejmě s Davídkem. Takže u mě je to tak i tak-s dítětem i bez něho. Nevidím na tom nic špatného. Naší byli taky sami na dovolené, když jsem byla malá a nijak mě to nepoznamenalo, že jsem byla 1 týden jen s babičkou 😀

sisstin
20. jún 2009

Větší dítě bych samozřejmě doma nenechala, to je jasný...ale pochybuju, že např. 1,5leté dítě bude smutnit, že bylo týden s babičkou a ne u moře 😝 jak říkám, s normálním prckem, kterej se nebojí, hrál by si v písku atd, bych jela určitě, to by mě ani nenapadlo ho nechat doma 😉

no, stejně nikam nejedeme, tak co 😎 😅

darina77
20. jún 2009

Každý si pozná to svoje dieťa najlepšie a vie posúdit, či to pren bude pekný zážitok alebo trauma. Niekto si dobre oddýchne bez detí a niekto by si naopak bez nich nevedel vychutnat dovolenku. Je to naozaj individuálne.

sirinka
20. jún 2009

tak ja osobne sa tesim na chvilu, ked nase deti budu take velke, ze budu chodit na prazdniny ku starym rodicom...a my s mm budeme zase tak trosku randit 😵
ale na dovolenku by som bez nich nesla...vzdy sa da vybrat miesto a dlzka dovolenky tak, aby to vyhovovalo aj detom...

addaa
20. jún 2009

Ahojte prečítala som si len názov témy, ja by som na dovolenku bez malého nešla ani za svet. Stále si vravím, že keď bude veľkýpubertiak bude určite rád, keď bude môcť ostať doma sám.

darina77
20. jún 2009

No neviem, ja by som práve pubertiaka nenechala doma 😀

nicolkarin
20. jún 2009

takze my chodime na dovcu iba s detmi, mm si ich tak ci tak cez rok moc neuzije, tak mu to doprajem aspom cez tu dovolenku. a to sme boli aj s 2mesacnou v chorvatsku a nadherne sme si to uzili. chodili sme dost na dovolenky,, ked sme este nemali deti a teraz by som bez nich nesla. ak uz si chcem aj ja oddychnut na dovolenke, tak zvolim hotel s plnou penziou, pripadne pribalim aj dedka s babkou a oni sa postaraju o deti priamo tam, a my s muzikom si mozeme vyrazit sem tam aj sami.

kubaka
20. jún 2009

JSou pochopitelné oba způsoby - první syn byl jako mimino tak citlivý na změny, že jsme jeli poprvé ve 2,5 letech k moři a to byla už úplně pohoda. Je to klidné dítě, se kterým se dá domluvit.
Druhému zase změny nevadí vůbec, je doma hned všude, ale zase je to divous. Nicméně když budu mít na starosti jen jeho a nikoho dalšího - puber¨táka či manžela, tak jsem přesvědčená že si to člověk užije. Už jen to, že mi někdo uvaří, postará se o mně, změna prostředí, vypadnu ze stereotypu, krásné okolí - pak mi nevadí ani to dítě.
Ale určitě bych se do dvou let vědku s jakýmikoliv dětmi nikam nehrnula. Dva roky to bez dovolené u moře vydrží každý. Je to nepraktické - jen těch věcí, co vzít s sebou brát, doprava atdat.
Mě taky stačí volný víkend, nebo jsem jela se starším do Legolandu na dva dny. Už se mi stýskalo.
Když dovolená, tak s ohledem na děti - především.
Já toto vůbec neřeším, protože hlídací babičky nemáme - tudíž všechno s dětmi nebo odděleni po dvojicích. Mám ale i štěstí, že naši kluci jsou vlastně bezproblémoví po všech stránkách 🙂

jakoubka - hlavu v zhůru - my má taky právě ukázkové období vzdoru, lehne si na zem a dramaticky brečí a imituje dávení, nejčastější slovo je NEEEE i když nikdo netuší, proti čemu právě protestuje. I když to máš bouřlivější, stopro to přejde. U nás je to ve fázi, kdy se to dá zvládnout s úsměvem, pochováním, nebo ho prostě nechám ležet na zemi a on se "vybije" a pak vklidu přijde.