Na dovolenku s dieťaťom či bez?

dada1212
19. jún 2009

Chodíte na dovolenku s deťmi, alebo bez detí? Prípadne chodíte na viac dovoleniek aj tak aj tak?

fifinna
20. jún 2009

ja by som bez maleho nesla , strasne sa na dovolenku tesim kôli nemu, ako bude reagovat ked zbada more a tak. A ak po dovolenke zistime, ze to snim nebolo ono, tak radsej uz na dovolenku nepôjdeme ako ist bez neho.

bets
23. jún 2009

my sme tento rok boli bez deti. zvazovali sme, ci ich brat alebo nie. mali sme narocnejsi program. chceli sme vela toho stihnut, vidiet, cestovat. deti to brali v pohode, pretoze uz su zvyknute prazdninovat cez letne prazdniny mimo domov. boli sme v Dubaji a stalo to za to. prospelo to aj nasmu vztahu.
koli detom si vsak robime aj spolocnu letnu dovolenku k moru. uz chceme aj robit vylety, spoznavat, nielen sediet na plazi. snazime sa deti motivovat a vzbudzovat v nich zaujem o rozne miesta a zacina to mat prve uspechy.
ked boli deti malicke, ked som bola s nimi este na MD, tiez bolo pre mna nemyslitelne ich nechat co len jeden den samych, teraz to uz vnimam inak. a my ako rodicia, partneri potrebujeme aj cas vylucne pre seba a tym si neustale budujeme svoj vztah, ktory ked je harmonicky, pozitivne sa prenasa na deti.
uz sa tesim na prazdniny, deti budu u starkych a my konecne ozijeme, zacneme chodit do kina, sportovat, na koncerty a pod.

tilly
23. jún 2009

jasne, že s dieťaťom, veď kvôli dieťaťu ideme 😉 potrebuje more, zážitky... žije tým celý rok 😉

titkovamiriam
23. jún 2009

na dovolenku len s detmi,na vikendove relaxacne pobyty/3 krat do roka/sami

tilly
23. jún 2009

tiež si občas doprajeme víkend len sami pre seba 😉

lante
23. jún 2009

Ja by som budúci rok rada šla bez detvákov. Ibaže sa budem musieť dohodnúť s našimi a aj so svokrou, či by boli ochotní si na týždeň nechať jedného naši a druhého svokra. Myslím, že ročné dieťa aj tak z toho veľa mať nebude a dva a pol ročné si tiež po roku veľa nespomenie. No ale ak by sme nemali stráženie, tak pôjdeme s nimi.

artuse
23. jún 2009

my jedeme letos s malou, tak jsem zvědavá 😅 nevidím ani nic špatného, když někdo pojede na týden bez dítěte...já bych asi jela jen tak na tři dny bez malé, nebo víkend, to by mi stačilo 😀 ale hlavně nám by zatím nikdo tak dlouho v kuse nehlídal... 🙂

siss: malá taky teda není úplně bezproblémová, špatné spí, teď ji blbě jí, vteká se, vzdoruje...ale jaksi beru, že je naší součástí a k moři prostě chceme 🙂 a doufám, že se i jí se tam bude líbit, písek, cákání v moři, kolikrát se doma nudí, musím pořád vymýšlet zábavu... a hlavně, jak jsem už psala by nám nikdo tak dlouho nepohlídal...

verulka
23. jún 2009

na dovcu vzdy chodime s detmi..sice to nie je dovca akoze oddych, ale my sme tak trochu masochisti 😀 boli sme aj min. rok, pojdeme aj tento..a ked to nie je more, su to hory...sami sme na dovci este neboli, za to deti ano- aj na lyziach, aj pri mori s babkou a dedkom 😉 cize my sme mali dovcu doma 😀 ako tiez myslim, ze "hlavna" dovca ma byt rodina a ostatne bokovky to uz je jedno...ja sa uz teraz tesim ako si bud. leto uzijeme par festakom len z drahym 😵

panterka
23. jún 2009

rozhodně s dětma, bez nich bych byla jak bez rukou 😔 nikdy bych bez nich nejela

panterka
23. jún 2009

den dva klidně bez dětí, ale dýl ne 😉

lucinki
23. jún 2009

Na dovolenku jedine s dietatom. Nie je to pes, ze sa odlozi..........

kristi
23. jún 2009

my jsme byli jednou na 7 dni bez ditete, pak 2x s ni a uz jsme si i rekli, ze na ty 3-4 dny pojedeme klidne bez ni. Nevidim na tom nic spatneho. Mame super babicku, mala je tam moc rada, tak at si ji taky uzijou 🙂

majula
23. jún 2009

Tiež nevidím nič zlé na tom ak niekto ide bez detí, ale sama by som tak nikdy neurobila...mne by asi srdce puklo keby ja si užívam more, slnko a všetko a malého odložím niekde k mamine, alebo svokre...to nehrozí 😔 My sme sa v nedeľu ráno vrátili z Cyprusu, bez malého by to určite pre mňa dovolenka nebola...aj 2 ročné dieťa si ju vie užiť, o inom nerozpráva a veľmi veľa vecí si pamätá z minuloročnej dovolenky, kedy mal jeden rok...napr. ako sme prišli samozrejme sme sa išli hneď prejsť k moru a hneď jak ho zbadal očká sa mu rozžiarili a hovorí mamiiiii....cocobelo...toto vykrikovali stále minulý rok v taliansku na pláži tí čo predávali čerstvý kokos...a je toho viac čo si zapamätal 😉

janette1105
23. jún 2009

podla mna dovolenka by mala byt len s detmi, mz sme boli na prvej v tunisku s malym a nemal ani ukonceny 5 mesiac, A stalo to za to.

Cim je dieta starsie tak tym si to viac uzije a lepsie poslucha = lepsie spi, papa....... vybije viac energie zo seba.

panterka
23. jún 2009

dovolených bez dětí si užijem spoustu, až už s náma nebudou chtít jezdit 😔

majula
23. jún 2009

panterka presne tak...ešte tých dovoleniek bez detí bude až, až...teraz keď majú z toho takú radosť ich nechať doma??? To nieeeeee 😖

wild.horses
23. jún 2009

ked na dovolenku, tak s dietatkom. To je moj nazor. Za 16-18 rokov ho tam uz s nami na spolocnu dovolenku asi uz nedotiahnem 😀

kristi
23. jún 2009

ja bych to nevidela tak kategoricky, proste nekdo vydrzi bez ditete az 7 dni, na tom snad neni nic spatnyho....a az bude maly 18 let, tak mne bude 46, to tezko pojedu na Ibizu zaparit do klubu, ze jo 😀

radka.m.
23. jún 2009

My jezdíme i s dětma,ale i bez nich,prostě u nás funguje obojí a určitě si teda nepřipadám,že bych je někam odkládala

cica13
23. jún 2009

Ja by som na dovolenku bez deti nikdy nesla, pre mna by to nebola dovolenka, keby som stale len premyslala kde su, co robia, ci im neni smutno, ci sa nieco nestalo....
Nasi deti chodia s nami k moru od malicka a ten satrsi si z prvej dovolenky dost veci pamatal (mal vtedy 16,5 mesiaca) David bol prvykrat s nami minuly rok, mal 7,5 meisaca, sice si nic nepamata, ale cele dva tyzdne bol dobrucky, ani sme pomaly nevedeli, ze ho mame... 😵 😵 😵

sisstin
23. jún 2009

ježiš..to je furt dokola tady..kdo má pohodový dítě, který zvládá cestu, cizí prostředí, cizí lidi..tak proč ne...bohužel děcka, který se všeho bojí, pro ty by to byl trest...

artuse: no Tygr by se necachtal v moři, nešel by do písku, nešel by na prolízačky atd, takže o čem by to bylo..sedět v hotelovým pokoji a nudit se 😉

jinak každej není na děckách tak závislej, aby bez nich 7dní nevydržel... 😉

jakoubka
23. jún 2009

kristi- 😀 😉
Já svůj názor psala už. 🙂 Ale dokáže mě zvednout ze židle,věty typu :dítě není věc nebo pes,existují dětské domovyatd...) 😝
Jako to znamená,že když si dokážeme představit OBČAS dovolenou bez dětí,tak jsme špatné matky nebo co?

kristi
23. jún 2009

ja jsem asi divna nebo co.... 😀 😀 😀 to sice jako myslim na to, co asi tak dela, ale že by to pro me bylo neprekonatelny, to fakt ne. Vim, ze je tam stastna a v pohode, nemam duvod se neceho obavat....

a uz ted se tesim, az pojede treba nekdy na tabor 🙂

maart
23. jún 2009

...hehe, dalsi "krkavci matka"...letos jedeme teda se vsema nasejma zlobrama 😉 , ale babi slibila, ze pristi rok je VSECHNY (jupiiiii) pohlida, takze vyrazime s manzou sami....booooze, desne se tesim 😀 ! (kdyz jsem byla 12. tydnu tehotna s malou, tak jsme byli 4 dny v Barcelone...kluci byli u nasich...a bylo to uzasny)....jsem divna mnohomatka 😀 ? Tak at!

sisstin
23. jún 2009

kristi: ježiš, nejsi divná...já bych taky jela, kdybych měla možnost..jako, že nemám 😝 Tygr by byl s našima, byl by spokojenej..než někde věčně uřvanej na dovolený, kde nechce být 😉

maart
23. jún 2009

Kristi 😉 , tabor uz planuju na pristi leto.

kristi
23. jún 2009

maart, no.....ja nevim, od kolika berou prcky na ty primestsky????

mne se totiz libi, jak se kazdej dusuje, ze jedine s ditetem, ja si to teda umim uzit i bez ni.....

maart
23. jún 2009

....Kristi a to mas jednu berusku....ja mam 3 😀 ....Na tabory uz berou decka od 6-ti let, to je ale docela brzo, muj starsi syn bude mit pristi leto 8 a pul, tak to uz mi pripada fajn. Jenom musim neco poradnyho najit, asi pojede s nejakym spoluzakem ze tridy, to je takova schudna cesta. Malymu bude pristi leto 6, tak to fakt nevim, jestli by to zvladnul. Mozna tak na tyden? Fakt jeste nevim.

radka.m.
23. jún 2009

maart- u nás to taky tak funguje,hlídá moje mamka,takže rozhodně nemám strach,kde jsou,nebo co dělají a děti si beze mne taky alespon odpočinou,hlavně s manželem alespon na ten týden vypnem a taky tímhle upevnujeme svůj vztah,prostě je to něco jiného,než s dětmi a jsme spolu 16let a pořád to funguje

kristi
23. jún 2009

maart, no...tak to si jeste s taborem pockam. Ja uz se tesim, ve ct ji vezu k babi a dovezou nam ji pekne az v sobotu odpoledne, to je taky takovy mensi dovolena...

souhlasim s Radkou, je potreba byt taky obcas proste jen spolu sami dva, proste jak za mlada...