Najlepšie destinácie v Chorvátsku a v Taliansku

jajus28
11. feb 2014

Ahojte potrebovala by som poradit, kde su v chorvatsku, alebo taliansku naozaj dobre destinacie, najlepsie nieco kde je pobliz historicke centrum, obchody, nocny zivot, a zaroven je to vhodne aj pre male deti. Kedze prva dovolenka nevysla podla predstav budem velmi rada ak sa podelite so svojou skusenostou a poradite mi kde je naozaj krasne, kedze chceme zobrat nasich zo sebou ako darcek k 40 vyrociu. A ak nahodou mate dobry tip na ubytko sem s nim. Dakujem vam vsetkym a pekny vecer 🙂

kofoluska
11. feb 2014

V Chorvatsku by sa ti mohlo pacit v mestecku Makarska. Je to pekne mestecko, ma krasne namestie a historicke centrum, ale je to zaroven dostatocne vychytene letovisko na to, aby tam bol aj nejaky nocny zivot. My sme byvali v hoteli Biokovka, kde sme mali polpenziu. Izby sice nijaky luxus, ale boli ciste a vsetko bolo v poriadku. Mali sme krasny balkon s vyhladom na more a klimatizaciu (samozrejme s priplatkom). Strava mi fakt vyhovovala. Navyse sme kusok od hotela mali celkom velke potraviny. Tam sme chodili kazdy vecer kupovat vino a potom sme si ho pri zapade slnka na balkone vychutnavali. 🙂 Na obedy sme chodili do miestnych restauracii - ak tam nahodou zavitas, na promenade je restauracia Herz. Neobid ich - tak dobre som sa nikde inde nenajedla ako u nich a majitel je uplne genialny 🙂.
Dva roky na to sme boli v Tucepi v hoteli Neptun a teda tam sa mi nepacilo vobec, hoci to bol modernejsi hotel a mali sme all inclusive - ale stravu flakali, mala som pocit, ze som niekde na Slovensku na all you can eat. 🙂
K Taliansku sa Ti neviem vyjadrit, tam sme neboli.

jajus28
autor
11. feb 2014

@kofoluska dakujem za rady, veru makarsku si chvalia aj znamy tam chodia rok co rok no bohuzial je to priliz daleko, keby ideme sami neni problem, ale kedze chceme zobrat rodicov musim brat ohlad nato, ze neobsedia tak dlho v aute i ked by sme si castejsie robili prestavky ☹, no veru aj my sme raz bolo na ostrove krk v meste punat a katastrofa mesto o nicom, vsetko daleko, restiky tiez noc moc, ale tak uzili sme si aj tak prvy krat more 🙂. Este raz diky.

kofoluska
11. feb 2014

@jajus28 Tak vela stastia pri vybere. 🙂 Makaraska je kus, to je pravda. Ale tusim to trvalo 12 hodin aj s prestavkami. Isli sme busom. Uvidime, ako to zvladneme autom, xceme ist do Podgory, pacil sa nam tam hotelik a aj mestecko. My sme zase taki tichi, ze nexceme velmi hurhaj a tak. V tom bola ale Makarska super, lebo hotel bol na konci plaze a kedze je to aj kupelno-liecebne stredisko, nerobili nocne akcie. Takze sme sa vyspali. 🙂))))))))

shanae
11. feb 2014

V Chorvátsku- Zadar je nádherné mesto takisto i Dubrovník, Trogir- z historických miest asi tieto, prípadne Makarska 🙂

jajus28
autor
11. feb 2014

@kofoluska jej dakujem, hadam nieco vyberieme, aby to ulahodilo kazdemu, ved ani ja nemusim hurhaj, ale kedze maleho ma kto vecer postrazit, nejaka vecerna prechadzka, otvorene obchodiky a drink by veru bodlo 🙂, tak drzim palce, aby va, dovolenka vysla 🙂

jajus28
autor
11. feb 2014

@shanae jej dakujem no zadar mi vrta v hlave, bola si tam?

shanae
11. feb 2014

@jajus28 bola som tam sice len dva dni ale je čo pozrieť , majú tam i nákupné centrum, a keďže to je velke mesto tsk sa dá nájsť i tichšie ubytovanie 🙂

jajus28
autor
11. feb 2014

@shanae no to ny bolo super, lebo ja so, neni moc ten tip co preopaluje celu dovolenku 🙂.

iviik
12. feb 2014

vsetky odporucaju chorvatsko, ale ja som skor za taliansko, najmä ak mas male deti. dva roky po sebe sme boli v rosolina mare http://www.vacanzemaremonti.it/maria.php v tychto app., a boli sme velmi spokojni, pekne plaze, plynuly vchod do mora, deti aj manzel sa nevedeli nabazit piesku 😅 , prijemny nocny zivot s kult. vystupeniami v centre, v blizkosti aj uzasna botanicka zahrada, velke nakupne centrum je odtial cca 2km( SUPERLACNY diskont kde sa oplati zajst). cesta tam trvala 9hod. lebo sme mali vela prestavok 😉

jajus28
autor
12. feb 2014

@shanae ahoj este by som sa ta chcela spytat ake su tam plaze ak si bola, ci je tam pozvolni stup do mora, alebo velke sutre?

susie25
12. feb 2014

@iviik pozerala som tu stranku co si dala, ale cenu som tam nenasla, prosim ta je to tam niekde uvedene?

jasminet
12. feb 2014

@jajus28 skuste caorle, piesok, krasne mestecko. a blizko. z chorvatska ostrov krk a mesto baska. tiez krasne mestecko.

jajus28
autor
12. feb 2014

@jasminet ahoj to caorle mrknem a krk uz nie, boli sme v punate a na baske na vylete, cely ostrov uz mame prelozeny kedze sme tam boli skoro 2 tyzdne 🙂, od vtedy viem ze tyzden uuuuplne staci 🙂

jasminet
12. feb 2014

@jajus28 tyzden je maaaalo 😉 alebo pozri cavallino, tiez it. my tento rok ideme do toskanska, ale k moru, cize aj mesta aj more, proste vsetko v jednom.
inak, cestu na makarsku zvladla aj nasa vtedy 82 rocna babka, tak si myslim, ze by aj vasi zvladli.. rok na to zvladla benatky... a minuly rok opat taliansko... 😉 😉

jajus28
autor
12. feb 2014

@jasminet jej babicka aka cestovatelka super 🙂 nech jej zdravicko sluzi aby toho este vela pobehala 🙂 no isto pokukam, kazdu vasu radu uz aj googlim 🙂, no zvladnut by zvladli, ale hlavne koli mojmu ocinovi nechceme ist tak daleko minuly rok mal zlomene dva stavce a od vtedy sa dost stazuje na bolest pri dlhom sedeni, alebo chodeni.

jasminet
13. feb 2014

@jajus28 tak potom to caorle, to je dobra volba. my sme boli v porto santa margharita, to je nova cast caorle, byvali sme hned na plazi. ale stare mesto je krajsie. vsak ako kazde stare mestecko. je tu aj diskusia na mk.
a potom klasika kalabria, sardinia, ale to uz je naozaj daleko.
alebo skus pozriet slovinsko. nie su tam klasicke plaze pieskove, vacsinou betonove, ale daju sa najst aj take kamienkove, napr. simeonov zaliv, ak si nepletiem nazov... ale my sme zvladli betonove aj s 2rocnym dietatom, a teraz v septembri sme boli so 4r a 1r (uz chodiace) a v pohode. len treba viac sledovat aby necapli do mora 😀

sedmokravka
13. feb 2014

@jajus28 Ahoj mame pochodene Chorvatsko, jednoznacne najkrajsie (na oci) Dubrovnik, na penazenky uz nie 🙂 potom odporucam navstivit Plitvicke jazera, je to na cely den tury ale oplati sa, boli sme v Trogire (nic moc), Tucepi (nic moc, radsej byvat v strede tucepi tam je dobre), Baska voda (skvele ale drahsie ako Makarska, ale je tam vsetko uplne, staci ist s kreditkou a nie je problem, idealne pre deticky, plno atrakcii, restauracii, vsetko nakope), Makarska (oplati sa na nakupy, tam drzia nizsiu cenu kvoli poctu ludi takze kto ma rad preludnene miesta, pride si na svoje), Pisak (zapadnuta dedinka, ale krasne, plavali sme s delfinmi, ktore isli okolo, byva sa na skalach, plno schodov do vody ale zazitok prekonal podmienky), Rogoznica (nas ocarila najviac, na oko krasa, je tam ta Marina Frapa, kde aj slovenske celebrity ci prominenti kotvia lode), najkrajsi je zaliv Lozica, otvorene more, prestavana plaz, nevyhoda, 30min. pesi do mesta, cize obchod nikde atd... no dalo sa, isli sme nabaleni, za ten pohlad to stoji a je to drahe cez cestovku, boli sme tam uz 4x a este pojdeme, jednoznacne najkrajsie ranajky 😉 fotka je 2009 z apartmanu 2. poschodia (lozica) tie cierne kamene su uz prekopane, vsade jemny strk, boli sme tam 2011. aj sprcha je vonku s cistou vodou aj toi toi na plazach, to som nikde inde nevidela.

satanka1
13. feb 2014

@jajus28 Trogir je nadherne hist.mesto.V Biograde je tiez super.je tam velmi velka plaz vhodna aj pre deticky,kopec atrakcii,priamo na plazi sa da dobre najest.nocny zivot super.odporucam.

monk77
13. feb 2014

Suhlasim, Trogir je moja srdcovka, Byvame na Ostrove ciovo Okrug Gornij, vzdy sa boat taxi odvezieme do Trogiru za 12 kuna a deti su nadsene. Dokonca chcu ist na zmrzku do Trogiru kazdy den. Z trogiru chodia aj vacsie lode vyhliadkove do Splitu a okolitych miest. Auto vyuzivame malo. Plaze zo strany Trogiru neviem alebo na Ciove su kamienkove a tie najkrajsie su vzdy kusok autom. Viacmenej je to kraj pre tych ktory radi nelenia a privitaju kusom turistiky. Chodime tam uz osem rokov.
Dokonca v Trogire mozte stretnut vela slavnych osobnosti, august by som prirovnala Sant Trope.
Od 1984 sme chodili s rodicmi najskor do jugoslavie a potom chorvatska, takze poznam tiez kazdy kut tejto krajiny. Teraz uz hovorime s muzom, ze ideme na chalupu. Ale kazdy ma inu predstavu o dovolenke. Niekto sa z plaze nepohne a niekomu staci dychat super vzduch, pocut sum mora, citat uzasnu knihu a popozerat co nove tam je. Ja plavam velmi malo, ale priatelia ktorych tam uz mame a okolie ma nadchne pre dalsi rok straveny tam. 😎 Tento rok zase na mesiac od 15.6. do 13.7. jupiiiii tesim sa.
Dievcata odporucam.

satanka1
13. feb 2014

@monk77 waw...super...my sme boli pred 3rokmi tiez v ciove,ale nenatrafili sme na dobre ubytko.nam vyhovuje skor taka zastrcena plaz a taku sme tam aj nasli.este sa tam planujeme vratit ,len to ubytko musime poriesit lepsie.a trogir je uzasny.

anny1984
13. feb 2014

v Chorvátsku sme chodili do Podgory 🙂

iviik
13. feb 2014

@susie25 staci napisat do formularu od kedy do kedy mas zaujem a oni ti odpovedia uz aj s cenou 😉 minuly rok sme za ubytko platili 370€/tyzden, bolo v tom zav. upratovanie, energie aj klima 🙂

zuzanka410
13. feb 2014

@kofoluska podgora je fantastická tu milujeme s manželom je to krásne mestecko bola som tom už asi 6 krát môžem odporúčiť 🙂

jajus28
autor
13. feb 2014

@jasminet
@sedmokravka
@monk77
@satanka1
Bambulky dakujem za rady a skusenosti vazim si to a velmi mi to pomohlo si spravit obraz, ktora destinacia by nam vyhovovala uz len hladat ubytko 🙂. Prajem Vam krasneho zajtrajsieho Valentina 🙂

kofoluska
13. feb 2014

@zuzanka410 My sme tam boli na prechadzke z Tucepi a uplne som sa do toho mesta zamilovala. 🙂 Podarila sa mi tam jedna super fotka 🙂 http://photoserver.eu/barva_pozadi.php?cislo_fo...

zuzanka410
13. feb 2014

@kofoluska ty si presne ako moj manžel tiež sme boli na dovče v Tučepi a zobrala som ho do Podgori, že pod sa pozrieť ako som ja dovolenkovala ked som ho este neponala a ked to videl tak sa zamiloval do Podgori a teraz ked máme tému letná dovolenka tak stále spomína len Podgoru , ta foto je super no proste krásne tam je. Boli ste tam aj na dovolenke či sa len pozrieť?

kofoluska
13. feb 2014

@zuzanka410 Zatial sme tam boli len pozriet. Mna k moru nikdy netahalo, som januarove decko, nemam rada velke teplo (Boh si zo mna vystrelil a rodila som uprostred leta :D ). Moja predstava idealnej dovolenky su hory. 🙂))))) Takze zatial ma manzel dostal len do Makarskej a potom do Tucepi. A z Tucepi sme si len taky kratky vyletik spravili, ale hovorim - do toho mestecka som sa zamilovala, ani odist sa mi odtial nexcelo. Hned na zaciatku je hotelik, celkom sa mi pacil, tak uvidime, ked bude krpec vacsi.

zuzanka410
13. feb 2014

@kofoluska ja tiez nemusím more aspon sa v nom kúpať ale zas mám rada tu atmošku,vduch a tak .....ja racej bazény 😀 😀 a odporúčam tam ist na dovču budeš veľmi spokojná 😉 🙂 😉

hemetre
13. feb 2014

Nám sa páčilo v Biograde na moru a hlavne v Primoštene , pochodene mame cele Chorvátsko, krasne je aj v Dubrovníku, ale draho 😒 A srdcovka su Tučepi 🙂 Nočný Zadar bol zažitok pre nás 😉 A učite sa oplati ist pozriet Pag - do Novalje, trajektom naspat na pevninu - deti sa potešia 🙂 🙂

kofoluska
13. feb 2014

@zuzanka410 😀 😀 😀 Ako, uz ked ma tam mm vytiahol, tak som si to uzila, to zas jo. 🙂 Boli sme tam este pred zaciatkom letnej sezony, takze nebolo tak priserne horuco. Teda - v Makarskej. V Tucepi aj napriek tomu, ze to bol jun a pred zaciatkom sezony, sme kapali. Najlepsie som sa citila hore na Sv. Jure co sme si spravili fakultativny vylet. :D
Ale xcem tam ist znova (do Chorvatska), nespravim malemu take, ze ja nemam rada teplo, tak on nebude chodit k moru 🙂)))))