Nákupy na Ukrajine

anjelinka
12. nov 2008

Ahojte, viem, ze je tu tema kociky z Ukrajiny, no nenasla som nic vseobecneho ohladom nakupov. Chceli by sme tam ist s mamou v sobotu, ale neviem, ci je lepsie ist autom alebo autobusom, v akych peniazoch sa tam lepsie nakupuje, no a nejake ine podrobnosti...
Budem velmi povdacna za prispevky od vas, ktore ste tam boli v tejto blizkej dobe... 😉

anjelinka
autor
12. nov 2008

Baby, nic??? 😕 😕 😉

janinah
12. nov 2008

ja idem s dcérou v nedeľu,napíš prosím,ak nebudeš príliš uťahaná,že ako bolo,zatiaľ viem,že peniaze sa menia priamo tam na trhu aje tam blato 🙂 ,ideme autobusom z práce

anjelinka
autor
13. nov 2008

Dobre ranko, janinka, no my chceme ist normalne s dopravou sad, som zvedava, cenovo nie je ta cesta draha, uvidime, lenze chcela by som vediet viac informacii,tak keby sa nejake baby ozvali 😉 .

A urcite dam vediet. Treba tam mat pas, ze?

emily333
13. nov 2008

ahojte peniaze vam zmenia na ukrinskej hranici alebo na trhu.je lepsie mat slovenske koruny zmenene na dolare alebo eur a zmenit potom na ich hrivne a kurz je asi 4,5 sk tak ze za 500sk dostanete asi 100 hrivne dufam ze som to napisala spravne 🙂

anjelinka
autor
13. nov 2008

emily, vdaka 😉 . ako vidim, si z Michaloviec, asi tam chodievas, ze? Oplati sa vobec este ist? Niekto pise, ze sa oplati, niekto, ze vobec nie...A co sa oplati kupovat? Ja idem hlavne preto, ze minuly rok chodila kamoska a nosila odtial mikiny a mojmu muzovi, nakolko je dost vysoky nie je vsetko dobre, no a tie z UA boli akurat na neho.

emily333
13. nov 2008

oplati sa prasok Persil gold 6kg tam stoji 400sk potom ponosky tenke po 18sk hrube po 22sk kava nescafe vyjde na 130sk 🙂

anjelinka
autor
13. nov 2008

a oblecenie? 😉

emily333
13. nov 2008

to neviem to som nekupovala 😉

anjelinka
autor
13. nov 2008

A ten trh je vlastne najlepsi v Uzhorode?

emily333
13. nov 2008

hej ved iny tam nie je 😀 ale kupis vsetko mozne a aj pekne

anjelinka
autor
13. nov 2008

emily, dakujem, si velmi zlata, vies, my s mamou sme tam nikdy neboli, ale ludia chodia, tak sme zvedave aj my. A co by si mi este takeho poradila? Asi ist busom, nie? Pocula som, ze s autami, ako dlho cakaju. A SAD doprava stoji niekde blizko trhu?
A ked zoberieme slovenske koruny, tak nam ich zmenia tam,hej? Vies, predsa je stvrtok, keby sme nestihli zamenit.

emily333
13. nov 2008

no vies autom je to vyhodnejsie lebo si aj natankujes lacnejsie no treba cakat a hlavne nezabudni je tam o hodinu viac.SAD-ka nejde na trh iba na autobusku a potom taxiom na trh ale kolko to stoji tak to nemam sajnu.ale je lepsie ked uz mas zmenene korunky tak rychlo supp sup do zmenarne a aby som nezabudla neber starsie dolare lebo tam ti ich nezoberu

anjelinka
autor
13. nov 2008

Cize teda skor dolare ako eura? A co to znamena starsie dolare? Nejake starsie bankovky, take opotrebovane? Prepac, ze sa tak pytam, ale aby nas tam daco neprekvapilo 😅

emily333
13. nov 2008

ano ,osuchane dolarovky a rok 1970 a tak ja som tiz prvy krat tam maturovala 😀 ale tiez mam kamosku co ma zaucala 😀 a nezabudnite si pera na vypisanie listkou co davaju ukrainci

anjelinka
autor
13. nov 2008

Ale listky davaju??? 😕 😕 😕

emily333
13. nov 2008

ano pri vstupe dava mysli vojacik 🙂 a ako vypisat vam povie sofer

anjelinka
autor
13. nov 2008

a uz si bola aj s SAD?

emily333
13. nov 2008

ano ale uz davno hlavne a listky sa kupuju vopred a naspet z UA kupis tam na autobuske za hrivne ale hlavne nezabudni ze je tam o hodinu viac

anjelinka
autor
13. nov 2008

cize ked pojdem z kosic o siedmej, tak pridem tam o deviatej, podla mojich hodiniek,ale tam uz bude desat?

emily333
13. nov 2008

presne tak a skor nemas bus?

anjelinka
autor
13. nov 2008

no ide z Kosic o 6:40 rano a prichod do Uzhorodu je 9:35 😉 ...ale ved to uplne staci 😉

emily333
13. nov 2008

no malobi ale zisti si aj bus spet a prajem pekne nakupovanie 🙂

anjelinka
autor
13. nov 2008

dakujem ti velmi pekne 😉

mimkao
13. nov 2008

Ahoj Anjelika . Celá naša family chodí nakupovať do dedinky -Veľké Slemence, peniažky si zamienať nemusíš, mile radi tam uvítajú SKK, oplatí sa tam všetko, hlavne benzín. A ako bolo spomínané, tak tá nescafé Gold výjde na 125,-
Ariel 360,-Sk - 6 kg, Dokonalé napodobeniny Nike,Adidas, Puma, cenovo veľmi výhodné a kvalita tiež neni na zahodenie, sestra nakupuje len tam a veci nie sú ani žmolkové, ani sa nepáraju. 😉

anjelinka
autor
13. nov 2008

mimka, dakujem 😉 , ale ako pozeram, tak si z Komarna, nie je to daleko? 😕
No tak teda ste ma presvedcili, teraz akurat aj s kolegynou rozrpavam, ze sa tam oplati ist, ona chodieva tiez s manzelom.

mimkao
13. nov 2008

ˇAno, ja som od Komárna. Som tu vydatá. Ešte len krátko bývame na juhu. Originál som Košičanko-Trebišovčanka. 😀

mimkao
13. nov 2008

Anjelika. A etše na odporúčanie sestry, ktorá tam chodí pravidelne. Ak by si sa rozhodla pre Veľké Slemence.... Chodte autom a zaparkujte auto ešte na Slovensku. Budete mať podstatne kratší čas čakania na hranici a trh je tam od hranicích do takých 300 metrov. Vrajže. Ja som tam etše nebola, takže neviem... 😉

emily333
13. nov 2008

jej mna slemence nenapadli 😀 ale je tam lacnejsie a tiez dobre veci 🙂

karolinkafe
13. nov 2008

Mimkao, ale tie velke slemence nie su nahodou na slovensku 😅 ?

emily333
13. nov 2008

karolinkafe Vel.slemence su na Slovensku ale je tam hned dedinka mali selmenci a tam je haranicka a prechod len pre pesich turistou 🙂