Neskorý čas odletu na dovolenku. Čo vy na to?

anica
5. jún 2009

Ideme na dovolenku do Turecka 14.6. Dnes nam prisli pokyny k odletu a na moje nemile prekvapenie som zistila, ze cas odletu je 14.6 o 23.00. Ja viem, ze cestovky argumentuju, ze prvy a posledny den je urceny na prepravu....ale mne to vychadza, ze ked zratam let, transfer- tak do hotela dorazime rano. A este aby to nebolo malo, tak odlet naspat je 26.6 o 3.30 rano....Dovolenku mame do 25.6. Takze predpokladam, ze izbu mame vypratat do 12.00. Ale neviem si predstavit, co budem robit od 12.00 do polnoci, ked sa budeme presuvat na letisko. Ked som to zratala, tak nam vlastne vychadza iba 10 noci a nie 11, ako nam deklarovali. 🙄 Samozrejme, neratam tu prvu- precestovanu noc.
Mate niekto s tym skusenosti? A to nehovorim, ze cestujeme s 2 malymi detmi. A oba lety su nocne- to ma asi zabije 😠

livia76
5. jún 2009

😒 anica, je to akosi divne zrátané, to máš pravdu, na druhej strane -podľa vlastnej skúsenosti- aspon mi malá v lietadle hneď zaspala-zobudila sa až v Turecku 😀 -čo sa týka dńa príletu máš pravdu-izbu treba vypratať do 12-tej, my sa zvykneme na recepcii dohodnúť-za 10-15 eur nám vždy nechali izbu až do večera-tak skúste 😉

trixi
5. jún 2009

ahoj anica, je tu tema o dovolenke v Turecku. Pisala som tam, ze ja mam velmi zle skusenosti s nocnymi letmi hlavne s malymi detmi. Zasa tam oponovali ine maminky, ze aspon si pri mori uz od rana. No ja aj moja sestra aj jej 7 mesacny syn sme mali co robit, aby sme dospali noc, pretoze my sme mali odlet o 0.55, mali sme meskanie 2 hod., odlietali sme cca o 03,00 z Blavy na hotel sme sa dostali okolo 8 hod. rano, nastastie sme dostali izbu asi za hod a uz o 9 tej sme spali na izbe cca do 3., maly bol cely den velmi nevrly.Takze z toho dna sme aj tak nic nemali. Odlet sme mali tiez nejako skoro rano, autobus nas bral nieco po 01,00 rano, nastastie sme izbu mohli opustit az tesne pred odchodom, este nam dali take suche ranajky. Po prichode na letisko sme zistili, ze nase lietadlo tam nie je a nevedia kedy prileti, mali sme meskanie nieco cez 4 hod. Si vies predstavit s malym dietatom na letisku. Leteli sme vtedy s TUI, mali sme zaplateny pobyt Gullet (poriadne drahy) bohuzial let bol z Blavy slovenskymi aerolinkami. Uz nikdy viac. A este ked sme v Blave nastupovali do lietadla a maly plakal, tak jedna "dama" arogantne poznamenala, aby sme utisili maleho, ze ona si ide oddychnut a nie aby pocuvala rev nejakeho rozmaznaneho paviana. Tak som jej vynadala, v lietadle poziadala letusku, ze ona nebude pocuvat vreskot faganov a ze chce aby ju presadili.
Inak nocne lety su vysada odletov z BA. Je to lacnejsie, su nizsie letiskove a prevadzkove poplatky a cestovky na tom dobre zarabaju. Mozno to niekomu nevadi, mne velmi.
Po tej skusenosti sa slovenskym cestovkam vyhybam. Ked kupujem dovolenku u zahranicnej cestovky, tak vzdy u takej kedy hned viem kedy je odlet a hlavne celkovu cenu.
Dufaj, ze nebudete mat meskanie, ze vsetko pojde ako ma.

emogeon
5. jún 2009

ano vacsinou tie odlety su takto v noci co nam co ideme s malymi detmi moc nevyhovuje...
a to nepovedali hned v cestovke pri platbe ? 😨

livia76
5. jún 2009

😉 trixi-my zásadne chodíme rakúskymi cestovkami z Viedne a tada pár krát sme nočné lety mali -vedeli sme ale dopredu kedy letíme😅 rozdiel je ale v tom, že ,,osadenstvo" lietadla nemá k malým deťom žiadne výhrady 😵 vždy tam nejaké dieťa plačká, nikdy som fakt nepočula, aby sa na to niekto sťažoval-hold,náš národ sa ešte musí trošku prevychovať 😵 😵

emogeon
5. jún 2009

livia akymi cestovkami cestujete ?

livia76
5. jún 2009

neckerman ,gullet, delphine, 😉

livia76
5. jún 2009

😉 jooo a ešte Slovenská pobočka CK-ECOMM- tou sme tiež vždy leteli z Viedne- má to len mini nevýhodu- parkovanie auta na letisku- 30-40 eur za týždeň 😅

anica
autor
5. jún 2009

emogeon, nie, nepovedali nam pri objednavani, kedy letime. Vraj vsetky cestovky davaju pokyny az tyzden pred odletom 😠 Keby som vedela, tak by som sa na to....
Naposledy som letela, ked mala dcera 1 rok. Mali sme letiet o 11.00 a na letisku nam oznamili, ze sa presuva na 16.00. A to som si myslela, ze to je strasne- dvakrat ist na letisko. Ale tentoraz som nahnevana, ze ideme az tak neskoro. A ako ste poznamenali, mozno budeme meskat a stravim na letisku noc.
Aj som premyslala, ze ked bude moznost, tak si izbu zaplatim este na jednu noc, ale mam obavu, ci nebudu obsadeni 😒

mkr
5. jún 2009

ahoj, my letěli vloni na djerbu, měli jsme letět okolo 22 h letěli jsme okolo 5 ráno, když si tě delegát převezme na letišti, tak to znamená, že ti začala už dovolená 😠 , bylo to supr čekání 😖 , malé bylo jen 6 měsíců, tak se to dalo, zpátky jsme letěli nějak ve 4, normálně tě nechají na hotelu až do odletu, nebo aspoň to takhle bylo s námi a kdyby letadlo mělo zpoždění čekali bysme na hotelu, což byla výhoda, takže my jsme na dovolený byli 9 dní, ale celkem trvala jakoby 11 dní, záleží na tom jak je cestovka domluvená s hotelem, kdyby letedlo mělo zpoždění třeba i den tak by to bylo vrámci cestovky, sami nám to takhle říkali, což bylo o starost míň

trixi
5. jún 2009

nam oznamili odlet den pred odchodom na dovolenku. A to som uz robila poriadny krik. Livia, aj ja davam prednost nemcom a odletom z Viedne. Je zaujimave, ze pri kupe dovolenky cez rakusku ci nemecku cestovku s odletom z Viedne viem odlet pri rezervacii dovolenky. (Nemusim nechavat auto na letisku vo Viedni, vzdy sa najde nejaka dobra dusa z rodiny alebo z prace, kto nas odveze, privezie.) Nase cestovky taraju. Oni velmi dobre vedia, kedy je odlet. Nie velmi presne, pretoze odlet takychto charterovych letov musi dat prednost pravidelnym linkam ak maju meskanie. Ale raz sa mi stalo, odlet z Krety, ze lietadlo odlietalo skoro hodinu pred planovanym odletom, lenze to som bola mlada, bezdetna, na dovce s kamaratkou. Cele lietadlo muselo na nas cakat, pretoze sme sedeli v bare a popijali vino. Az po dlhej chvili nam doslo, ze to vyvolavaju rozhlasom nas. 😲 .

z.g.
6. jún 2009

anica, keď máte odlet po polnoc , ja si myslím, že izbu odovzdáte až v noci, nie deň vopred o 12.00 hod...hlavne ak máte zapastenách tých 11 nocí...

ja som viackrát ccestovala s deťmi v noci, ak lietadlo nemešká, tak sa to dá, dokonca by som to amožno uprednostnila pred cestovaním cez deň, sú prázdne cesty, menej zoňhonu na letisku...deti aspoň spali v lietadle, ale 2x sme meškali /2,5 hodiny a 3 hodiny/, takže sme noc trávlil tiež na letisku a naposledy som bola sama s dvoma deťmi, to bol zážitok, ako na potvoru malé behali po letisku, jašili sa...od cca 2.00 až do odletu 6.45 hod...ufff...
no, áno, po porebdenej noci je ten deň zaujímavý, 2 dni sa človek z toho dáva dohromady...

tak šťastnú cestu...

z.g.
6. jún 2009

oprava---zaplatených 11 noci

z.g.
6. jún 2009

...a sorry za chyby... 😀 😝 😝 😝

anica
autor
6. jún 2009

Dik, z.g.
Ja v kutiku duse dufam, ze nas nechaju na izbe do noci. Pondelok idem do cestovky a spytam sa na to. Ale mam taku skusenost, ze to, co povedia v cestovke na SK, uz nemusi platit v hotely. 😒
My radi cestujeme do Chorvatska autom / kazdy rok / to je super- prideme kedy chceme, zaplatime a odchadzame kedy chceme...Len mojmu manzelovi sa zdalo, ze sme uz dlho neleteli na dovolenku, naposledy ked mala dcera rok, tak ma nahovoril. A ja teraz lutujem, lebo si to neviem predstavit, ako to zvladneme vsetci 4 a najviac sa obavam meskania- t.j noc na letisku 😖

kristi
7. jún 2009

anica - nenechaji vas tam ani omylem, s tim pocitej. Max. kdyz bude volny hotel, tak si zaplatite jeste pokoj napr. do 18 h. My leteli 5.6 z Ibizy ve 23:20 a ve 12h jsme opousteli pokoj. Byl to super hotel, takze chteli 120 eur za pokoj do 18h, coz jsme nechteli davat.

tin007
7. jún 2009

anica, v lepsich hoteloch je zvyk (ak maju volne izby), ze ti ponuknu moznost ostat v izbe aj po 10-12tej (co je cas, dokedy treba v den odchodu izbu opustit) za priplatok. my sme mali takuto ponuku niekolkokrat v egypte, aj sme to vyuzili, ked sme leteli o druhej v noci a odchadzali o 23tej z hotela (stalo to tusim 40 usd). spytaj sa v ck, ale osobne som v tomto skepticka, skor by som to riesila individualne na recepcii hotela (sama, alebo cez delegata), mozete to urobit tak, ze sa spojite napr. 2 rodiny s detmi, aby ste usetrili a budete mat aj miesto, kde sa deti vyspia, osprchuju, budete tam mat batozinu a pod.

mkr
8. jún 2009

tak to jsem ráda, že jsme cestovali se sunny days, neumí si představit být s půl ročním dítětem někde do 3 do rána bez pokoje, asi hodně záleží na cestovce co mají domluvený s hotelem

kristi
8. jún 2009

mkr, to neni o cestovce, bud ma hotel volnou kapacitu nebo nema, kdyz nema a pokoje jsou obsazeny v den vaseho odletu, tak proste musite ven. Je fajn, ze vas tam nechali a neplatili jste, my uz jsme to 2x meli stejne

martas123
8. jún 2009

hm...tak u nás to asi bude taky zajímavé, pravděpodobně máme odlet ve 4.50, takže budíček mezi 1-2h ☹ a odlet z dovo v 00.40h, tak to se spát nepůjde vůbec. neumím si představit, jak to bude s naší mladší dcerou probíhat 😝 v noci vytažení z postýlky, asi hodinu jízda autem, pak na letišti, tam nevím co se bude dít, máme s sebou kočárek, tak jestli třeba ještě usne 😔 pak do letadla a 2,5h let. no teda, to bude asi mazec, docela se bojím, aby malá nebyla protivná a ujačená, že ju pořád někdo budí.... 😒 máte zkušenosti?

martas123
8. jún 2009

no, nejdůležitější bude, aby jsme hlavně odletěli 😒 , naše dětí jsou letos věčně marod, takže bude štěstí, jestli budou v pohodě a nám se podaří odletět na půlroku očekávanou dovolenou 😝

kristi
8. jún 2009

marti, neboj...to bude v pohode. Nase mala vloni taky usnula v kocaru jeste na letisti a pak krasne v letadle. Ony ty deti to snasi docela dobre

tilly
8. jún 2009

v katalógoch sú napísané odlety na jednotlivé miesta, firo a hydro a tuším aj satur to majú...

my sme minulý rok leteli o piatej ráno, čiže o tretej na letisku

😝 ale zvládli sme to

martas123
8. jún 2009

kristi - snad máš pravdu 😝

bets
24. jún 2009

s tym treba pri leteckej doprave pocitat. chartrove lety potrebuju vsunut medzi pravidelne linky a podla mojich skusenosti, najviac tychto chartrovych letov je prave v takych nocnych hodinach.
moje deti to v pohode zvladli, boli namotivovani na dovolenku, velmi sa tesili, lietadlo ich trochu uspalo, takze tam aspon nebehali a tak.
oni sa tak tesili, ze v pohode zvladli aj takyto naruseny rezim, podla potreby sme ich dali spat bud poobede uz na dovolenke, alebo vecer. cize prvy den (den priletu) sa museli trochu zaklimatizovat a potom uz boli uplne v pohode.
co som si vsimala aj ine rodiny, ktore isli aj uplne s malickymi detmi v kociku, tak deti boli prevazne polospiace, ziadne dieta nerobilo krik v lietadle, na letisku.

emogeon
3. sep 2009

baby co ste leteli z viedne ako to je na kontrole, kolko vody akceptuju ma kontrole ti rakusania ?

trixi
3. sep 2009

ahoj emogeon, vodu akceptuju pre dieta, nie pre dospelych. My mavame 0,75l ruzovu lucku, dzus detsky myslim ze je vo flaske 0,5l a este flasu s cajom, co je cca 0,3l. A vsetko OK, vsetko vidia, ze je pre dieta, tak ziadny problem.

emogeon
4. sep 2009

trixi vdaka 😉
tolko tekutin mozem pre dieta naraz brat ?

trixi
4. sep 2009

ja tak nosim 🙂 , zatial som s tym nemala nikdy problem. Zajtra rano odlietame z Viedne na Siciliu a zasa budem mat take mnozstvo tekutin + jedlo. Letime s Austrian.

jaaty
4. sep 2009

No mne toľko nepovolili. Brala som 2xčaj a jednu neperlivú minerálku (Rajec kvôli náustku) a tú som musela hodiť do koša 😠 , patrične ma nas...li.

emogeon
5. sep 2009

ved to , trixi mala zrejme stastie na ludi, ja zoberiem lucku 0.5 l a maly dzus, hadam mi to vsetko nezhabu 😒