Nespokojný v autosedačke. Ako vydržať cestu na dovolenku?

staninkaaadamko
14. feb 2009

Ahojte, potrebujem poradit. Malicky ma 11 mesiacov a neznasa cestovanie autom, strasne place. pospi hodinu a potom je cirkus. Cele tehotenstvo som presoferovala a od mala sa vozime vsetko bolo super, teraz mame problem. A v juni chceme ist na dovolenku a neviem si predstavit tu cestu. ani hracky a ni doohovor nic nepomaha, a musi byt este stale v protismere jazdy, poradte mi prosim

pietra
14. feb 2009

a nie je mu uz vo vajicku tesno? mozno kvoli nepohodliu vymysla

mnoho mojich znamych si pochvaluje prenosny dvd prehravac do auta, na ktorom drobcom pustaju rozpravky pocas dlhsich ciest autom
na dlhsiu cestu mozes skusit aj nove hracky, ktore predtym este nevidel, tie by ho mohli zaujat. A robit castejsie prestavky

sipcek
14. feb 2009

ahoj,no to my sme mali tiez,zistili sme,ze ma rada nejake pesnicky, tak sme jej napalili CD do auta a cely cas jej to pustame.Predtym to bolo hrozne,mne je vzadu zle,tak som mala co robit sama zo sebou,nie este utesovat malu.Teraz sa to zlepsilo. 😉

diddi
14. feb 2009

este sedi vo vajicku? 😕
no, moze mu byt aj zle od zaludka...nasa Mia ked zaplace, tak hned na to vracia
inac u nas pomaha flasa s cistou vodou...pripnem ju na kruzkovu retaz a oni dudluju...a vacsinou ideme v case ked maju spat

sue
14. feb 2009

Stanka, Macino nie je vo vajíčku od októbra práve preto, že už z neho vyrástol a potreboval vidieť na cestu... takto je spokojný...

sipcek
14. feb 2009

Aj autosedacka sa dava do protimeru,myslim ze je to stanovene kilami dietata.Vo vajicku by ale ozaj uz bolo tesno.Pravdou je,ze v smere jazdy sa mu otvori novy obzor,bude kludnejsi.

jaja0110
14. feb 2009

stanka- ak mate teraz 11 mesiacov, tak v juni uz bude mat 15 mesiacov a to uz bude v pohode v sedacke II.kategorie (od 9-18kg) ktora je v smere jazdy a uvidis ako vela to spravi...Je pravda ze do roka by malo byt dieta v proti smere jazdy, aj nase baby hrozne plakavali vo vajicku uz ako 10 mesacne, trcali im nohy von a bolo im tesno, ale ako sme ich dali do novych sedaciek v smere jazdy a nad hlavu sme zavesili hracky, nemame problem aj na dlhsiu trasu... 😉 Nova autosedacka to vyriesi, neboj 🙂

tonita
15. feb 2009

stanka poznam ten problem, nasmu malemu sme kupili aj sedacku v smere jazdy a ako cestujeme na vychod tak ma v zadu ide porazit. Trocha pospi cca asi hodinku a potom to zacne, este trocha ho viem ohurit knizkou, chrumkami a potom je taky neznesitelny plac, ze ho nakoniec musim vybrat z autosedacky a je na mojich rukach. A to by ste mali vidiet tu spokojnost 😉

staninkaaadamko
autor
15. feb 2009

Dakujem za odpovede, sedacka nieje vajicko je nastavitelna, miesta ma dost, nieje tesna , to viem urcite. Dobre ze uz viem ze od roka moze sediet v smere jazdy. Zle mu nieje v aute vela chodime autom, je zvyknuty, skor si myslim ze sa nudi skusim este tie hracky. Dakujem vsetkym maminam

simona55
15. feb 2009

dobry den no ten to problem my vobec nemame, nas maly zase ako ho posadime do sedacky ten momonte zaspi.a pritom pred pol hodinkou sa zobudil,mame zapnuti cd prehravac a tichucko pocuva pesnicky a spinka . to by som potrebovala aj v byte aby tak isto spinkal.

mywiel
15. feb 2009

Ak mu byva zle v aute na zvracanie skus rozpustit do vody homeopatiu Cocculine 😉 kamoske tiez maly plakaval v sedacke lebo mu bola tesna uz kupili vacsiu a je to ok teraz. 🙂

mywiel
15. feb 2009

Tak ked hracky nebavia uz ostava len kupit dvd prehravac do auta... 😀

blau
15. feb 2009

Ahoj stani my sme mali uplne ten isty problem aj vacsiu autosedacku sme kupili,len co som ho donej posadila zacal protestovat. Tak som mu dala mesiac pauzu a nikam som s nim autom nesla. A ako keby utalo sedi a pozera celkom ho to v tom aute zacalo bavit. Je ale aj pravda, ze sme kupili auto, ktore je vyssie, tak sa mu aj lepsie pozera. Vyskusaj teda ho nevozit ak sa da nejaku dobu 😉

zelmirka1
15. feb 2009

hlavne ho neber na ruky pocas cesty, to je velmi velmi nebezpecne...
urcite sa to upravi a najdete sposob ako cestovat.

kili
15. feb 2009

stanka, kludne ho už otoč. keď mu to už nevyhovuje, tak už vpohode môže byť po smere jazdy.
uvedené je od 9kg v smere jazdy, ale my sme A. dali od 7kg, lebo už mal 1,5r a dlhý bol dosť. je to všetko relatívne, netreba sa riadiť striktne. 😉

mywiel
15. feb 2009

Tie kila su len orientacne, aspon do 1 roku deti musia byt chrbtom ceste kvoli bezpecnosti maju este slabé sijové svalstvo radsej nech protestuje ako riskovat bezpecnost. Moja ma 9kg uz teraz a to ma len 7 mesiacov, takze podla kil by som sa neriadila, vymenit sedacku treba ak prevysuje z nej hlavicka to uz je nebezpecnejsie ako kila vtedy treba sedacku zmenit aj ked dieta nema presne kila ako pisu ide o prioritu a tou je bezpecnost.

mywiel
15. feb 2009

Tym som chcela povedat, ze moja ma sice 9kg ale v ziadnom pripade by som ju este neskusala davat po smere jazdy, hlavicka jej zatial netrci zo sedacky, takze ak to tak ostane tak urcite aspon do 1 roku ju budem vozit chrbtom k ceste.

geegee
15. feb 2009

no my sme uz sedacku museli otocit, maly ma 9kg a ked bol otoceny proti smeru jazdy, tak nohami sa uz zapieral do operadla v aute 😒

mywiel
15. feb 2009

Nohy nevadia to je normalne pri tychto sedackach ze nie je vela miesta na nohy, vadi prevysujuca hlava to je nebezpecné. 😉

denduska
15. feb 2009

my sme tiez otocili v smere jazdy, lebo jej tak trcia noziska ze som ju musela klopit dobre ze nie az dolu hlavou....a je spokojna, spinka, potom trochu "porozprava" a zas spinka...vacsinou trasu Martin - Košice prespi takmer celu a to je takmer 300 km....(aj ked mame prestavky, vtedy sa zobudi a potom spi dalej).

Je ale pravda ze ja sa nebojim, lebo moj muz je soferuje velmi dobre a nebyt jeho uz som daaavno desatkrat mrtva....

martina1305
15. feb 2009

ahojte maminky. chcem sa poradit. mam mesacnu dcerku a v marci, ked bude mat 6 tyzdnov a par dni by sme mali ist do Prahy (zo Zvolena cca. 6 hodin). mame autosedacku Romer 0-13 kg teda klasicke vajicko.

strasne sa mi ale zda pre malicku tesna a neviem, ci sa mam s nou odhodlat na takuto cestu, ci to nebude pre nu nepohodlne.

mate niekto skusenosti s takou dlhou cestou s tak malickym babätkom? ja stale zvazujem, ci mam ist na tu cestu alebo nie....

mywiel
15. feb 2009

Martina to uz v 6ch tyzdnov je jej sedacka do 13kg mala? 😕 Inac Romer su jedny z najbezpecnejsich sedaciek tu ich testovali su fakt super a hlavne tie co maju isofix v aute. Treba robit prestavky po 2 hodinach dieta vybrat polozit na rovné aby nemala problém s chrbatikom, inac tie sedacky su v polosede takze su robené uz pre deti od mala len treba tie prestavky tak na 10-15 min. aspon. 😉 Kludne mozes cestovat aj s malou podla mna. 😉

zuza.m
15. feb 2009

no presne naš pripad,ked bol malinky auto miloval,vždy spinkal teras je ako pavian .chvilku si pospi ,potom chvilu pozera a ked sa nevystupuje tak vrešti.robili sme aj prestavky ale musela by to byt aspon 2hodinova prestavka aby bol spokojny.skusil asom ho už dat aj v smere jazdy vo vajičku a chvilu bol spokojnejšie.ale nie na dlho.začal zas.hračky ani rozpravanie ani ruky nepomahaju musi jednoducho vystupit.ani ja si neviem predstavit že by sme mali ist niekde na dlhu trat.asi by som vyšla šediva a maly bez hlasu.

mywiel
15. feb 2009

Cim viac hviezdiciek sedacka ma tym je lepsia tu je jeden kratky zoznam z crash testov... tie na konci s jednou hviezdickou nie su bezpecné a neodporucaju sa.

excellent » *****:

Römer Babysafe Plus Isofix (jusqu’à 13 kg, 18 mois, Groupe 0+)

Mention TCS « très recommandé » ****:

jusqu’à 13 kg, env. 18 mois, groupe 0+:

Bébé Confort Streety
Chicco Autofix plus
Graco Logico S HP
Jané Strata
Peg-Pérego Primo Viaggio Tri-Fix

9 – 18 kg, env. 9 mois à 4 ans, Groupe 1:

Römer Safefix Plus

15-36 kg, env. 4 à 12 ans, Groupe 2/3:

Bébé Confort Moby
Cybex Solution X
Kiddy Discovery Pro
Kiddy Comfort Pro

Mention TCS « non recommandé » *:

Baby Relax Evolusafe
IWH Variomax (je 15-36kg),
Eitelplastic Luftikid,
Michelin Cockpit (je 9-25kg)

mywiel
15. feb 2009

très recommandé" ****: Bugaboo Carseat, HTS Besafe Izi Sleep sur base Isofix, Peg-Pérego Primo Viaggio Tri-Fix sur base Isofix, (tous jusqu'à 13kg), Römer Babysafe Sleeper (jusqu'à 10kg), Römer King Plus (9-18kg), Römer Kid (15-36kg), Wavo G 0/1 Isofix (jusqu'à 18kg)

"recommandé" ***: Recaro Polaric (9-18kg)

"non recommandé" *: Brevi Touring Sport (9-36kg)

anke
15. feb 2009

martina: my jsme jeli na svatbu 6hod, kdyz byly malemu 2 mesice - staveli jsme jen jednou, neb jsme byli ve skluzu a mrnous stejne spinkal - no a po ceste zpet zas uz byla tma, takze zase spinkal ... cili nejakych 11 hodin za den procestoval v sedajde - bylo to teda v lete, takze nebyl nabaleny a sedacka byla pohodlna ... no neudelali jsme to uplne nejlip, doporucuju castejsi prestavky, ale zvladl to ok a jako jednorazova akce mu to ani nijak neuskodilo (normalne nejezdime skoro vubec) - jen hlavicku jsem mu drzela, aby ji nemel vyblembanou dopredu ...
spis porozmyslejte, jestli jsou po ceste vhodne benzinky ci restaurace na prebalovani, kojeni se da zvladnout v aute, ale prebalovani ted v zime by bylo asi divoke ...

denduska
15. feb 2009

martina: my sme cestovali po prvykrat ked mala malinka 2 tyzdne 😅 a odvtedy uz milionkrat....bude z nej druhy schumacher 😀 a tiez mame vajicko Romer...aj novu sedacku tiez Romer 😉

vladimuraz
15. feb 2009

Holky, my máme jiný problém, neporadíte někdo? Malá měla první autosedačku od Casualplay Prima Easy, to je ta polohovací, takže v ní ležela a byla spokojená. Před Vánoci jsme koupili Romera a od té doby je v autě pořád řev. Malé se v ní nelíbí, má kolem sebe hračky, zpívám jí (proto možná řve 😀 ) a stejně celou cestu ječí. Jezdíme pořád někam a je to velmi nepříjemné. Na cestách po městě jsem rezignovala a vozím jí stále ve vajíčku v leže (malá má 8 kg, takže by v něm teoreticky mohla být ještě dlouho, ale tlačí nás výška), ale když jedeme někam i s manželem, musí být vzadu, páč mně je vzadu zle 😝 - a nastává problém. Nemáte někdo tip?Myslíte, že by jí ta sedačka mohla být nepohodlná, to asi ne, co?

trixi
15. feb 2009

vladimuraz, vasa sedacka Romer nie je polohovatelna? My mame Romer issofix a ma tri polohy, takze maleho mozem dat do takej ako keby leziacej polohy. Ale len ked zaspi. Inak musi sediet. Nas Matej cestu autom neoblubuje, myslela som si, ze ked bude uz jazdit v smere jazdy, tak sa to spravi. Bohuzial. On sa tam neuveritelne nudi, kazdu hracku, ktoru dostane tak hned smari na zem a sice neplace ale krici, huka. Dnes som vyskusala DVD prehravac. Je to super. Nas Matejicek celu cestu do Blavy sedel tichucko a pozeral rozpravky. Normalne som ho kontrolovala, ci mi nevystupil 😀 alebo ci som ho niekde nezabudla 😀 .