Nočný let s 15 mesačným. Máte rady a skúsenosti?

mawisch
21. aug 2019

Ahojte, viete ma trosku ukludnit alebo poradit? Letime prvy krat na dovolenku s 5 rocnou, ta je v pohode a 15 mesacnym v noci. Syn celkovo zle spava v noci,castejsie sa budi a hlavne place. Neviem si predstavit,ako absolvujeme cele to cakanie na letisku v noci, jeho prekladanie ( ak by aj spal v kocari,tak sa zarucene manipulaciou zobudi). Skusali sme nosic,ale nepaci sa mu v nom. Stresuje ma,co v tom lietadle 2,5 hodiny,ked nebude chciet spat na rukach a bude plakat. Je zvyknuty na postielku. Pochybujem,ze o polnoci sa bude chciet hrat s nejakou hrackou alebo knizkou 🙂 A ta predstava,ze doslova vresti na cele lietadlo v noci,kvoli tym ostatnym ludom a detom mam z toho hrozu. Necestoval niekto s podobnym typom dietata?Vacsinou citam,ze deti let prespia ( ale nas nespi ani doma dobre). Alebo pocas dna sa v lietadle a na letisku zabavia. Ale co v noci s nekludnym dietatom? Ako to zvladnut. PS.: Fenistil na neho neucinkuje 🙂)

lula313
21. aug 2019

@mawisch keďže mám rovnaku dceru, tak nikam neletime presne kvôli ohľaduplnosti voči iným cestujúcim.. čo má napáda, že skúsiť pustit na mobile nejakú rozprávku, video(my dcere bežne YouTube, či telku nepúšťame vôbec, čiže u nej by to asi zabralo).

tykat
21. aug 2019

@mawisch ...leteli sme teraz, dieta cca 1.5r prerevalo cely let aj tam aj nazad...Cestou tam sedeli za nami...a co? no booooze, ved nejdete 11h do ameriky? A aj do tej ameriky sme capli jedno vrestiace batola...ludia su zvyknuti, neriesia, ti co riesia evidentne letia 1x, letusky su mile, super ak by mal cumel alebo sa kojil, ci aspon pil na cumel z flase, pomaha to pri zalahnutych usiach, tipujem ze nema vlastne miesto tj. budes ho drzat na rukach a budes mat len pridavny pas, co je vyhoda lebo kopec deti nechce sediet priputane pasom na vlastnom sedadle...a vobec z toho nemaj stres, skor je vynimka ze v lietadle neplace ziadne decko.

natinka18
21. aug 2019

My sme teraz leteli tiež s 1,5 ročnou o 7:00 ráno o 3:00 sme vstavali.Malá zvládla uplne super z 5 hodinového letu prespala 2,5 hodiny.Tiež je nespač uplny a cirkus vie robiť riadny,ale zvladla to.Rada odomňa buďte v kľude vy dieťa sa prispôsobí 😊

tykat
21. aug 2019

@mawisch ja este doplnim, kedze pises ze letite 1x...priprav sa aj na to ze budes mozno viac riesit 5rocnu ako maleho. Ked este neletela tak nevies ako zareaguje (hlavne usi, prip.nevolnost). Nachystaj cukriky na cmulanie a do zasoby kinedryl. A nejaku zabavu pre nu.

gajdosovci
21. aug 2019

Moja sestra letela s 10mesacnym do Ameriky 12 hodín a 11 hodín prereval.. Ona sa s ním prechádzala celých tých 11 hodín, tak plakal trochu tichšie, a tu 1 hodinu pospal... Tiež leteli v noci, a vravela, že cestujúci boli v pohode... Keď vystupovali na letisku, že jej akurát vraveli, že ju obdivujú, za to, že celú dobu vôbec nespala, že musí byť total unavená.... Takže tiež si myslím, že ber ohlad na svoje dieťa, nie na cestujúcich... 😜

lucyluv
21. aug 2019

Neboj, nemusí to byť také zle, moja teda bežne zaspavala obtiažne, celkovo spánok bol katastrofa, ale tlak v lietadle na ňu pôsobil nejak utlmujuco a uspavajuco, sama som nikdy nechápala ako je to mozne a to sme leteli už 6x a z toho mi 5 letov zaspala, má teraz 2r.

janne318
21. aug 2019

Sú deti, ktoré majú problém zaspať doma v postieľke, no akonáhle sú v lietadle alebo v aute, zalomia hneď v úvode. Väčšinu detí jemné kolísanie a monotónny zvuk motorov uspáva. Problém nastáva zvyčajne vtedy, keď sú choré (alebo krátko po prekonanej chorobe), ak majú soplík, alergiu, alebo akékoľvek iné akútne ochorenie horných dýchacích ciest spojené s opuchom sliznice. Vtedy totiž mimoriadne zle a bolestivo znášajú vzlet a pristátie, pretože opuchnutá (a teda tým pádom zúžená) eustachova trubica nestíha vyrovnávať tlak vo vnútornom uchu. Nehovoriac o ochoreniach uší - ako napr. zápal stredného alebo vonkajšieho ucha. Letieť so zápalom ucha je priam týranie. Podotýkam - je to problém nielen detí, ale aj dospelých. No na rozdiel od dospelého, miminko nevie povedať, že ho bolí hlavička alebo ušká. Pomôcť môžu vtedy nosové kvapky - ale tie kvalitnejšie, ktoré nielen spriechodnia upchatý nos, ale ktoré aj zmierňujú opuch sliznice.

beatrix85
21. aug 2019

@tykat tak to je fakt sebecký prístup. Ja mám teda nalietané dosť, mám aj dieťa a letela som s ním keď mal rok aj dva a rozhodne som to riešila tak aby bol ticho oba lety tam aj späť. 15 mesačné sa dá zabaviť aj uspať. Je to nefér voči ostatn čo si chcú v lietadle pospať. Ja som naopak zažila jedno vreštiace decko počas letu a to sme všetci na tú matku zazerali, že načo letí keď cestujúcich ruší. Bože nechápem takéto ženy. Však nemáte prenajaté celé lietadlo pre seba. Predstavte si, že vaše decko spí a niekto iný (dospelý) tam začne vrieskať. Páčilo by sa vám to?

tykat
21. aug 2019

@beatrix85 ...tiez mam nalietane dost...ked male dieta bolia usi tak s tym neurobis nic, je jasne ze matka/otec/rodicia robia co vedia, ale ked to nejde tak to nejde. Nerobila by som z toho vedu, ked dieta place tak asi nie naschval...ja zase nechapem preco by mal niekto zazerat na matku. Som rada, ze neplace moje decko a na dlhe lety si treba zobrat spunty do usi.

lula313
21. aug 2019

@beatrix85 suhlasim, tiež mám toho nalietaneho, aj zaoceánske lety, tam to práveže až tak nevadi, lebo máš sluchatka, telku.. najhoršie sú kratke lety.. Raz sme cestou do Belgicka chytili šialene urevane dieťa a keby to nebol dvojhodinový let, tak sa určite niekto najde, kto to dieťa zaskrti. Všetci sme tam na tu matku nadavali, lebo to bolo príšerne, všetkých nás z neho bolela hlava, aj jej tam vynadali, že na čo cestuje tak s malým dietatom. Moje dieťa place tak, že reve R-R-R-R-R my mame čo robit, aby sme to vydrzali, takze cestu lietadlom by neprežili ostatní cestujúci alebo ona😀

rainbow82
21. aug 2019

@lula313 zaskrtit dieťa?To je veta matky!Hanba!Potom by som zaskrtila asi ja Teba.Dufam ,že tie čo tu dávajú prikurene príspevky nie sú matkami.

lula313
21. aug 2019

@rainbow82 vtedy som matkou ešte nebola!😀 to je ako keď sa bezdetni pozrie na valajuce sa a Revúce decko na zemi a nechape, prečo ho matka necha sa váľať po zemi.. 😂😂😂

babi81
21. aug 2019

@mawisch my lietame pravidelne od 4mesiacov, takze nasa he zvyknuta aj na skore ranne aj na vecerne, aj ked sa snazim vyberat let tak aby bol vtedy ked ma spat, ale nie vzdy sa da.mame vzdy flasu s mliekom, dzusik, piskot a potom rozpravku na mobile, samozrejme nesmie chybat jej mojkacik, podusticka a plienka, ktorou ked zaspi ju prikryjem hlavne koli klime a svetle.drzim palce nech to zvladnete

laura_222
21. aug 2019

@beatrix85 ja mam tiez za sebou desiatky letov a aj malu a jasne ze je to otravne ked tam dieta place ale bohuzial nie vzdy sa da vsetko naplanovat a uz vobec nie lety tak aby sedeli s rezimom dietata... proste su to deti a tie placu netreba z toho robit tragediu... nabuduce si zober stuple do usi ked to nezvladas

janne318
21. aug 2019

Ak si matka/rodičia vsugerujú, že ich dieťa bude v lietadle plakať, tak si buďte istí, že fakt plakať bude! Detto keď rodičia stresujú pred odletom aj v lietadle, keď majú "cestovnú horúčku", alebo keď majú strach z lietania. Či sa to rodičom páči alebo nie, deti sú oveľa, oveľa senzibilnejšie, než dospelí! Nie raz sa stalo, že keď matka nevedela utíšiť dieťa, zobrala na ruky letuška a o chvíľu bolo ticho. Netreba si stokrát opakovať, že "môj malý určite bude celú cestu plakať", a bude to v pohode.

momoqui
21. aug 2019

@mawisch vobec to neries. Mozno to zvladnu uplne v pohode a mozno cely cas s revom. Pohodlne sa oblec aby si mohla pripadne cely cas asistovat. Uzi si dofcu! 🙂