Obsah príručnej batožiny

jaja1979
18. apr 2022

Ahojte dievčatá, dlho som nešla lietadlom, neviem, ako to teraz chodí. Ideme navštíviť jednu rodinu na pár dní do Španielska a chcela by som im zobrať domáci med. Je v sedemdecovom sklenenom pohári, nie je tekutý, je úplne tuhý. Berieme iba príručne batohy na palubu, neberieme veľký kufor. Viem, že tekutiny sa nesmú brat, ale tým, že je med úplne tuhý, myslíte, že mi ho vyhodia pri kontrole? Bolo by mi ľúto, keby ho na letisku musím vyhodiť. To ho radšej nechám doma. Ďakujem za odpovede.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiwi3
18. apr 2022

radsej by som nechala doma, nikdy nevies, co si personal letiska zmysli. a zalezi aj odkial letis, vsade baziruju na niecom celkom inom. ak z bratislavy, tak tu je to trochu benevolentnejsie ako inde.

melanta
18. apr 2022

@jaja1979 med môžeš a môže byť aj v skle, ale max 1 liter a každé balenie môže mať max 100ml.

e1i
18. apr 2022

@jaja1979 iba max 100 ml balenia môžeš vziať na palubu. Aj to by malo byt 100 ml obchodného balenia. Kde jasne vidia ze 100 ml. 7dcl pohar medu ti vyhodia alebo necháš niekomu kto ta vyprevadza

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika_val
18. apr 2022

Ak ho velmi chceš zobrať dala by som ho určite do viacerych menších nadom ako je v príspevku nado mnou nadoby musia mať max 100ml (ak budu mať 150 nemalo by sa nič stať) a určite radsej zvoliť umele nadoby tie prejdu lahšie ako sklo nakolko ked natrafíš na prisnejšiu ochranku môžu skleneny pohor brať ako "zbraň" keď sa rozbije

e1i
18. apr 2022

@nika_val nie, musi byt 100 ml obchodneho balenia. Vacsie, hoc poloprázdne vyhodia
Tak aby na kontrole videli ze je to 100ml balenie

rebeka7501
18. apr 2022

@hazelgracegus nie, 700 ml v skle alebo plaste je to isté

e1i
18. apr 2022

@hazelgracegus ani zubnu pastu, a pod nemas v skle a ak by mala viac ako 100 ml nepustia

rebeka7501
18. apr 2022

@jaja1979 ja som brala bratovi na Mallorcu 10 ks lekvárov v 100 ml sklenených flastickach.
Takže med rozdeliť.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
e1i
18. apr 2022

@hazelgracegus ja som s tym roky robila, ešte niečo?

rebeka7501
18. apr 2022

@hazelgracegus ani 500 ml minerálku v PLASTE neprenesieš. Treba si prečítať podmienky na stránkach leteckých spoločností.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebeka7501
18. apr 2022

@hazelgracegus Ja viem, no nejde o obal ale i obsah.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebeka7501
18. apr 2022

@hazelgracegus presne tak. 😉

smoulingirl
18. apr 2022

@jaja1979 Niektoré letiská, hoci na SK som to nezažila, majú podmienku, že všetky obaly s tekutinami sa musia zmestiť do presného rozmeru plastového sáčku. Zvyšok vyhodia. Takže niekde by si neprešla ani keby si to podelila.

babovka2321
18. apr 2022

Ano, treba si pozriet podmienky leteckej spolocnosti, osobne skusenosti su uplne zbytocne. Mna necakane pustili s manikurovym setom v prirucnej batozine (pinzety, noznicky - a videli ho), no pochybujem, ze ta s nim takto pustia vsade.

abbey1
18. apr 2022

Presne ako tu píšu. Max 100ml balenie môže byť a je jedno či plast či sklo. Dokopy Max 1 liter, ale balené samostatne pod 100ml maximálne. Jediná možnosť je normálne s batožinou do podpalubia. Alebo potom kúpiť med až na letisku za kontrolou. Len to už nebude domáci. ;)

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
18. apr 2022

@jaja1979 nie, v 7dcl ti neprejde. Med je tekutina rovnako ako gel, pasta… tekutiny sú povolené max 10x100ml. Alebo potom kúpiť v duty free shope za bezpečnostnou kontrolou, tam už je to bez obmedzení.

yanni
18. apr 2022

@hazelgracegus Lufthansa povoli. Ale letecka spolocnost s tym nic nema. Platia podmienky na letisku plus celkove podmienky danych krajin/oblasti. EU, USA atd. To ze ti airline povoli nic neznamena. Ked ta nepustia na letisku cez kontrolu, je ti to vies na co, ze airline dovolila.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
travelllerka
18. apr 2022

Podľa mňa nepustia nič nad 100ml v akejkoľvek nádobe, či sklo, či plast. Aj malý kremik 150ml mi zobrali. Nikdy som nemala zážitok, že by spravili výnimku. Jedine čo môžeš do lietadla väčšie Je jedlo a pitie pre deti.

travelllerka
18. apr 2022

Ak ten med rozdelis do 100ml nádob, nezabudni, že každá musí mať jasné označenie, že je to 100ml. Ja som raz mala také malé balenie nejakej kozmetiky, kde nebolo vidieť ml a aj to mi zobrali, aj keď bolo jasné, že to musí byť menej ako 100ml

jaja1979
autor
18. apr 2022

@kiwi3 ďakujem pekne všetkým za odpovede. Tak to radšej nechám doma. Viem, že tekutiny sa prevážať nesmú, no myslela som si, že keď je med úplne tuhý, skrystalizovany, tak by to šlo. Radšej ho nechám doma, škoda by bolo, aby mi ho pri kontrole vyhodili 😘

loginexistuje
18. apr 2022

Nedovolia nad 100ml je jedno ci plast ci sklo je to brane ako liquid