Odlet neskoro v noci s malým drobcom

kikina84
15. apr 2013

maminy,ako vase deticky znasaju neskore odlety v noci? prave som sa dozvedela z cestovky ze odlet mame po 22 hodine v noci a nasa mala ma sice 2,5 roka ,ale chodi spavat presne ako hodinky o 20tej a ked je aj dlhsie hore,neda sa to vydrzat..je zla,omrncana,skratka unavena..neviem si predstavit co to bude za peklo..ake mate skusenosti? pripadne nejaky recept na prekonanie spanku :D
DAKUJEM PEKNE ZA RADY

acer11
15. apr 2013

to je veľmi individuálne-každé dieťa má iné reakcie-ja odporúčam dobrý golfáčik na spanie.....

pralinka25
15. apr 2013

a nezaspi ti aj tam? lebo niektore deti cele cakanie na lietadlo a let vedia uplne v pohode prespat

bubelko
15. apr 2013

@kikina84 hlavne sa nestresujte vy ako rodicia. cim budete vy nervoznejsi, tym horsie bude dieta 😉
kazdopadne, ako radi acer - zobrat golfac so sebou, taktiez oblubenu hracku, ktoru mava na spanie. ak zaspi, prenesiete ju do lietadla na rukach. tiez dohodnut sa s muzom, kto bude co mat na starosti, aby ste neriesili obaja nespiace dieta a zaroven vybavovacky na letisku. t.j odovzda kocik, atd.
pripadne ak chodi po obede spavat, skusila by som ju dat neskor spat po obede, aby vydrzala byt dlhsie hore vecer.
inak moja skusenost - nie z letiska, ale cesta autobusom - napriek tomu, ze deti chodia okolo 19.00 spat, tak boli uplne v pohode. bolo vela co obzerat, vela ludi, novych ludi, vela sa dialo - vobec neboli umrncani ani nic. 😉

kikina84
autor
15. apr 2013

@acer11
@pralinka25 no ona je praveze typ dietata ze ona zaspi len v postielke..inde nezaspi..preto sa obavam..este sme rozmyslali ze ju poobede ulozime neskor spat,,aby si pospala aspom do tej siestej pol siedmej a potom by teoreticky mohla vydrzat ..to uz bude aj dlhsie svetlo,noo..bude to kazdopadne zaujimave 🙂

acer11
15. apr 2013

a nespáva vonku v kočiari?

pralinka25
15. apr 2013

a kam letite?

louvre
15. apr 2013

Pridam moju skusenost. Nasa mala v lietadle nikdy nespi. Spia vsetky deti okolo, dokonca aj dospelaci si v lietadle radi pospia ale ona len po ulicke labzovat. Neriesim. Nelietame kazdy den iba par krat do roka, takze nejake narusenie rezimu nehrozi. Ak bude naozaj unavena tak zaspi aj postojacky. Vzdy ked letime tak uz dopredu viem ze nic neviem 😀 Neviem ci zaspi, ani ci bude mrzuta ani ci.... No a co? Ved je to len jeden den.

aknaj
15. apr 2013

@kikina84
my sme s deťmi doteraz leteli vždy len v noci a všetci sme všetko zvládli 🙂 neboj, zvládnete to aj vy
detičky sú veľmi prispôsobivé a všetok ten ruch okolo toho jej "nedovolí" spať
moje deti tiež chodia spávať presne, či je piatok, sviatok, prázdniny, takže sú zvyknuté na pravidelný režim a nebol s neskorým odletom žiaden problém

kikina84
autor
15. apr 2013

@pralinka25 na mallorcu..nieje to sice dlhy let,ale ideme prvy krat letecky..tak sa bojim na tu reakciu + ten neskory cas..celkovo,tak stresujem trocha 😒

kikina84
autor
15. apr 2013

@louvre to hej to mate pravdu 😀 no uvidime ako to dopadne,jeden den prezijeme 😵

soldi
15. apr 2013

@kikina84 ahoj, moj maly je taky isty, ze musi mat presny rezim. ale on spava 13 hodin v noci a 3 cez den, cize odlet o hocijakej dobe mu ho narusi 🙂

vacsinou prejde roznymi fazami- najprv je v pohode, potom je urevany, potom chyti druhy dych a je plny energie, a potom zaspi.
rezim sa mu rozhadze, ale behom nasledujuceho dna dvoch je spat, kde bol 🙂

pralinka25
15. apr 2013

@kikina84 no rataj let trva neviem kolko presne ale asi dve hodinky. 2 hodinky pred odletom treba byt na letisku a plus zalezi ako daleko mate hotel od letiska takze transport autobusom k hotelu. potom pridelovanie izieb. moze sa vam stat ako nam minule leto ze sa na izbu dostanete o 3 rano.
nas maly je hrozny v spani on zaspi len ked ma uple ticho klud a tmu a postel. takze my sme celu tuto torturu az do 3 rana absolvovali s nim. zly ku podivu nebol ale to bolo mozno tym ze ho zaujimalo nove prostredie v lietadle bolo to pre neho asi vzruso. ale unava zjavne bola lebo sa dostal do takej tej fazy kedy sa smial vsetkemu a na vsetkom a kecal ulne blbosti a sa aj sam na nich smial samozrejme patricne nahlas cize zabaval ale aj rusil cele lietadlo a potom aj autobus. ale vzdy lepsie ako keby plakal. bavili sme ho jedlom casopismi hrackami a snazila som sa ho uspat ale bezuspesne. ale prezil to pomerne dobre. zaklad je fakt nestresovat lebo dieta to vyciti. ako tu bolo pisane poriadne si rozdelte ulohy s manzelom jeden sa venujte dietatu druhy nech riesi veci okolo cesty. neboj deti su flexibilnejsie ako my a zvladaju taketo veci lepsie ako dospelaci. 😉 vela stastia prajem a peknu dovcu

zuuzka
15. apr 2013

@kikina84 Ahoj, neboj, urcite to zvladne v pohode. Aj my sme sa bali a nakoniec to zvladol lepsie ako my dvaja 🙂

kikina84
autor
15. apr 2013

@soldi u mas presne to iste..aj nasa mala spi od osmej do osmej a cez obed este take dve tri hodky,,a vzdy na cas,,,co pisete to je presne ako u nas do bodky :D

kikina84
autor
15. apr 2013

@pralinka25 dakujem krasne za typy..ja som strasny streser..este som sa dozvedela ze aj cesta spat bude v noci,,ale tak dva dni zmakneme snad.. 😀 😀

pralinka25
15. apr 2013

@kikina84 my sme cestovali s malym prvy krat ked mal 13 mesiacov a minuky rok mal 2 roky a mesiac. minuly rok sme mali oba lety nocne. tam sme prisli o 3 rano ako som spominala a spat domov o 2 rano. to nam ale po ceste z letiska zaspal v aute doma sme ho len prelozili. ale v lietadle a pri batozine bol stale hore. neboj zvladnete. a hlavne treba zachovat pokoj a potom bude aj dieta v pohodicke. a este my sme malipo ruke aj dudlik (on ho na spanie este pouzival) aj hracku na spynie co s nou vzdy spi. aj ked nespal pomojkal sa chvilku pomohlo mu to.

kikina84
autor
15. apr 2013

@pralinka25 jasnacka ta hracka musi byt aj dudina..aj u nas stale..to keby sme náááhodou zabudli tak ani neodletime snad 😀 😀

katy1979
23. apr 2013

@kikina84 my sme minuly rok leteli s 2rocnym drobcom o jednej rano. Skus ju dat neskor poobede spat o osmej budete musiet byt uz na letisku. Ja som takto dufala ze zaspi v aute cestou na letisko lebo uz bol hotovy a nic. Musela som sa s nim prechadzat po letisku aby zaspal. Akurat mi vadilo ze ho musim vyberat pri kontrole z kocika. Nechapem aky to ma vyznam. Aj ked teda spal dalej. Celu cestu prespal. V turecku bol ako rybicka o stvrtej rano a v buse zasa zalomil. Tento rok mame let o 11.00 ale kludne by som isla zasa v noci. Takto budu akurat demolovat lietadlo.

kikina84
autor
23. apr 2013

@katy1979 nakoniec bude ten let o 18:30 hod tam..a spat bude o 22:00..to uz bude horsie :(

jaaty
24. apr 2013

Zbytočné obavy, deti sú ako "motorové gule". Lietame s Hankou k moru od jej dvoch rokov, takže tento rok to bude 5x a ani raz nebol problém, hoci sme vždy leteli v noci. Buď nešla spať a potom si pospala v lietadle alebo šla spať napr. o 19,30 a o desiatej som ju zobudila a išli smena letisko. Vždy to bolo bez plaču či problémov.( Keď mala 2 roky, boli sme v Egypte a nemali sme ani kočík) Pre deti je to dobrodružstvo, neskutočne veľa podnetov a chcú vidieť všetko a hneď.
Vôbec sa toho neboj 😉 . Jedine čo odporúčam, rozprávať s ňou o tom - t.j. pripraviť ju, kam idete, ako, čo ju čaká - nech sa má na čo tešiť. Potom nejaký spánok riešiť nebude 🙂