Aké je parkovanie v Zoo Viedeň?

lubka202
3. apr 2019

Ahojte prosim o skusenosti s parkovanim v zoo vo Viedni, chystame sa tam na Velku Noc 3 rodiny na autach. Mame sancu tam nejak parkovat? Dakujem

vroni
10. aug 2019

@danielle77, možno ma niekto nejaký tajný tip, ale mne nič rozumne nenapadá. Výluka tam skutočne je, náhradná doprava funguje zle až vôbec, musela by si prestupovat a meniť zastávky, stoji to síce len 2,40 na osobu a smer (áno, deti sú zadarmo), ale je to na takú hodinu cesty navyše.
Najľahšia (a najdrahšia) varianta je ísť taxíkom.
Alebo ist Sbahnom z hlavnej stanice po Hütteldorf (číslo naspamäť neviem, ide ich viac) a odtiaľ U4 späť k Zoo (na tom kuse výluka nie je). To je rýchlejšie aj keď stále dosť krkolomne (cena stále rovnaká)... Autom po obchvate by ste sa síce dostali k P&R v Hütteldorfe ľahko (je obrovský a z viedenských najmenej vyťažený), ale zase si nabehnete cca 40 km jedným smerom navyše.... Toť zbierka mojich zlých riešení.....

danielle77
11. aug 2019

@vroni ďakujem, takže asi lepšie až v septembri, že?

vroni
11. aug 2019

@danielle77, áno, v septembri to už bude v pohode

summer_103
19. aug 2019

@vroni my sa chystame 30.8. do zoo, myslela som ze zaparkujeme v pohove v P+R Tiefgarage U4-Center - Wien | APCOA, Schönbrunner Straße 222-228 a tam nastupime na U4, podla https://www.wienerlinien.at/eportal3/ep/bvConte... je Schienenersatzverkehr len na vyznacenych miestach a na mapke to nie je pri zoo... Pomoze mi niekto, som teraz na pochybach, nerada by som tam stresovala s trom malymi detmi 😨

vroni
19. aug 2019

@summer_103, nestresuj. 😉 U4 ma vyluku v centre, zvyšok jazdí tak ako vždy. Pred tebou chcela kocka ísť na hlavnú stanicu vlakom, tam je problém. Ale cestne sa priznávam, že P&R na tejto adrese nepoznám. Si si istá, že je to P&R a nie normálna garáž? Lebo je dosť rozdiel zaplatiť 3,60 na deň a 3,90 na hodinu.....

summer_103
19. aug 2019

@vroni dakujem 🙂 tak si ma ukludnila, prilis rychlo som citala a prehliadla som tu hlavnu stanicu 😅
Tu garaz U4Center som nasla na internete, pisu 2,50 na hodinu ale max 5 eur za den.. myslis ze by to mohlo byt inak ked maju takyto cennik na internete uvedeny? jasne ze nechcem platit 40 eur za den, ideme v dvoch autach

vroni
19. aug 2019

@summer_103, nepoznám tu garáž, ale fakt je, že to tak majú uvedené na nete. APCOA ma garáže po celej Viedni, takže by to malo byt správne, len sa mi to zdá zvlástne. Ale je to tak uvedené na viacerých stránkach, nie len na tejto. O lacnej garáži v centre viem, táto mi je novinkou 🤔, daj vedieť, či bolo všetko tak, ako malo byt 😉

elly5
21. aug 2019

Ahojte prosím Vás chcem ísť do zoo do Viedni ešte nikdy som tam nebola tak som uplne v strese. Viete mi povedať nejakú adresu kde sa da zaparkovat zadarmo a potom ísť metrom k zoo ? Viete mi povedať aj tie stanice som vdačná za každú odpoveď❤
Chcem ísť teraz v nedelu s detmi

danielle77
21. aug 2019

@elly5 my sme boli vlakom z Bratislavy, vystúpili sme v Simmeringu, odtiaľ sme šli metrom... Vo Viedni sme boli 1x a dali sme to v pohode

aleka
25. aug 2019

my sme prišli práve z Viedne. Mala som strach z toho parkovania. Ale paráda 👍. Nie je to také katastrofické ako som čítala. Možno sme mali šťastie neviem no riskli sme parkovanie. Len treba prísť určite skôr nie o 12 tej. My sme tam už boli 8.30, do navigácie som dala zoo, a potom som pozerala cintorín, Friedhof, dookola sú uličky v ktorých sa neplatí. Potocili sme sa 2 x dookola 😁no zaparkovali sme bez problémov. Odtiaľ pešo cca 10 minut.

vroni
25. aug 2019

@aleka, dnes je nedeľa a neplatí sa nikde 😉 Tým, že sú prázdniny je viac miest voľných. V bežný den sa v uličkách naokolo veru platí.

aleka
26. aug 2019

@vroni my sme v zoo boli vo štvrtok

vroni
26. aug 2019

@aleka, áno, štvrtok bol štátny sviatok 😉

vroni
26. aug 2019

@aleka, a celkom vážne, cely obvod okolo zoo je platená zóna, miesta zadarmo na parkovanie sú len vo vedľajšom obvode, ale vyznačené nie je nič ani v jednom...

galluska
23. feb 2020

Citala som, ze pre vjazd do Viedne je potrebne mat na aute ekologicku znamku. Pre osobne auta to vraj neplati, no plati to pre auta kategorie N1. A to su auta do 3500 kg na prepravu tovaru, no do tejto kategorie patria vraj aj osobne sluzobne auta na podnikanie. Ak tam pojdem osobnym sluzobnym autom, mozem za to dostat pokutu?

vroni
23. feb 2020

@galluska, a viedenský policajt mrkne do krištáľovej gule, že je to služobné auto? Nie, je to blbosť.

galluska
23. feb 2020

@vroni No ja neviem, ci na to nemaju nejaky system, ze si to vedia zisti, ci? Navyse mam na zadnom narazniku malu nalepku s logom a nazvom firmy. Moze to byt problem?

vroni
23. feb 2020

@galluska, nemajú na to systém a ani ich to vôbec nezaujíma, žiadna ekologická známka pre osobné autá neexistuje. Fuk, či súkromné ci služobné 😉

ali211
12. jún 2023

@riskantt ahoj, prosím ako to nakoniec dopadlo ? My sme dneska boli v zoo nikde sme nič nevideli žiadny automat atd na zaplatenie parkovného . Prišli sme k autu a za stieračom toto ….

vroni
12. jún 2023

@ali211, isteže ano. V celej Viedni je na ulici platené parkovanie, lístky sa kupujú v trafike, takže ste parkovali načierno a dostali pokutu. Automaty nie sú takmer nikde. Žiaľ, bude to treba zaplatiť.

ali211
12. jún 2023

@vroni jednalo sa mi len o to či to nieje podvod … naozaj sme nevedeli ,že parkovanie sa platí keďže sme nikde nevideli tabuľu … v roku 2019 sme boli a neplatili sme nič . Tak preto ….

vroni
12. jún 2023

@ali211, áno. Od roku 22 sa platí všade bez výnimky. "Vylepšili" systém, súdruhovia. Žiaľ, nie je to podvod.

ali211
13. jún 2023

@vroni nie je problém zaplatíme nie je to veľa . Ale chceli sme vedieť či náhodou ☺️ vďaka