Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

smejko
18. jún 2012

@macka153 tie 4hviezdickove nie su volne ☹

macka153
18. jún 2012

@mbrnakova Ahoj my sme boli v roku 2008 a kupovali sme vodu vo velkých flašiach.Používali sme ju aj na varenie.Ale od vtedy sa to mohlo zmenit....

fatima30
19. jún 2012

@katussska24
dakujem velmi pekne este sa chcem opytat ci sa s tym panom da dohorit slovensky?

cherka
21. jún 2012

my sme boli pred troma rokmi na Pelješaci, je tam krásna piesková pláž, vrelo odporúčam, tam sa nám veľmi páčilo, hneď vedľa je autocamp a nedaleko krásna dedinka Žuljana, kde sme aj bývali. 🙂 🙂

miss_shy
21. jún 2012

dievcata prosim vas viete mi poradit kolko stoji apartman v blizkosti mora pre 4osoby z toho dve deti (3,7) v okolo nin, zaton, zadar? este sme neboli nikdy na blint tak neviem co mam cakat. dakujem 🙂 a este ak mate nejaky tip na ubytko v nine 🙂

kablo1
25. jún 2012

ahoj:o) baby, bol niekto v nejakom kempe na ostrove pag? za mesiac sa tam chystaame, ideme karavanom a potrebovala by som vediet ako je to tam cenovo. kolko za noc na osobu a na karavan - elektrinu, vodu a tak.

mima595
25. jún 2012

@kablo1 - najlepsi je Strasko...skus si pohladat www.stranku a potom ese Simuni

kablo1
25. jún 2012

@mima595 - dakujem:o) kemp strasko sa mi tiez pozdaval, len stale nemozem najst cennik.

halifax
25. jún 2012

@miss_shy -my ideme do okolia Zadaru tiež na blind a podla skusenosti viacerych ubytovat sa nie je problem. Davate si cestovne poistenie?

janulkamartinko
25. jún 2012

minule som pozerala nove byvanie a tam bola piesocna plaz v Nin vypadalo to tam nadherne,je to dalsie miesto kam by som chcela urcite ist 😀

rainee
25. jún 2012

ahojte, planujeme ist do chorvatska len rozmyslame ci ist z BA cez madarsko-chorvatsko (kupujeme len 2 dial.znamky) alebo cez rakusko-slovinsko-chorvasko??? co je lepsia cesta, viete poradit?

miss_shy
25. jún 2012

@halifax ano mame poistenie cez union na cely rok 2dospeli + sa tam dat az 5deti za 42EUR, myslim ze sa to oplati 😉

miss_shy
25. jún 2012

@rainee cez rakusko je cesta lepsia ale drahsia

subica2
26. jún 2012

@miss_shy a čo máte v tom poistení?to je dobrá cena, na aké sumy to máte, je v tom poistené aj auto?

moma80
26. jún 2012

@miss_shy Boli sme min. rok v Privlake, časť Sabunike, 4km od Ninu, piesočná pláž, pre deti ako stvorené. Bolo nás 5 dospelých a 3 deti, platili sme 70eur na deň, tiež sme boli na blink, a už by som do Chorvátska inak ani nešla. Dá sa tam dohodnúť. Keď sme zastavili auto, tak sa nám prihovárali domáci, asi na 3 krát sme našli apartmán.

miss_shy
27. jún 2012

@subica2 auto nie poistenie pre pripad prerusenia cesty, poistenie zmeskania dopravbeho prostriedku a oneskoreneho navratu do vlasti, poistenie batoziny, poistenie patrania a zachrany ( je v tom zachranna horska sluzba) poistenie liecebnych nakladov, urazove poistenie, poistenie zodpovednosti, asistencne sluzby. Mozem ti poslat kontakt na kamaratku ktora nam to vybavila, vsetko ti vysvetli, myslim ze sa to naizaj oplati. Uz len pri ceste do ciech, polska, do tatier... 😉

miss_shy
27. jún 2012

@moma80 jej dakujem za odpoved si ma nesmierne ukludnila, aj cena je super, takze nieco urcite najdeme. Tak uz nech je piatok 🙂

fatima30
27. jún 2012

baby aj my ideme buduci tyzden do ninu troska sa bojim ideme na blind tak dufam ze sa podari myslite ze sa dohovorime po slovensky?ozajake potraviny si tam beriete so sebou?su tam nejake supermarkety prizadare,???

sissmiss
27. jún 2012

My sme sa v nedelu vratili z Rabu a bolo super. Teplo, ku koncu az moc, cesta v pohode, len cestou spat byvaju zapchy tak sme to obchadzali dlhsou ale nezapchatou trasou. Ak ide niekto na Rab, odporucam trajekt v meste Jablanac, pretoze je ooovela ovela lacnejsi ako ist na Krk a odtial sa plavit na Rab. Cez uniline sa da najst dobre ubytko, boli sme dvaja dospeli a jedno 6r.dieta a 3* hotel s polpenziou a bazenom v historickom centre Rabu nas vysiel lacnejsie ako apartman kilometer od mesta bez stravy. Plaze super, za Rabom mestska plaz s takym molom z ktoreho sa dalo kazdy chvilu zist do vody schodikmi, alebo potom Lopar, ale tam bola prilis tepla voda a prilis plytka, co je ale zase dobre pre rodiny s mensimi detmi, nas 6rocny sa tam sice nenudil, ale nic extra tam nevedel robit, len sediet vo vode, ked sme sli do hlbsej tak uz mohol plavat a potapat sa. Ale s mensim dietatom urcite super. Ceny asi take ako v Ba, ale v ramci mesta celkom rozdiely. Trajekt odchadza velmi casto a dokonca ked vidia ze je uz dost vela aut a dlho casu k dalsiemu odchodu tak urobia mimo oficialnych terminov dalsi, tak sa nam stalo cestou spat, uz bola plna cesta a do odchodu skoro hodina...tak nas nalodili mimo planu do par minut...

mirm
27. jún 2012

@sissmiss ahoj, ked sa smiem spytat kolko vas vysiel hotel na den a cca cesta? dakujem 🙂

sissmiss
27. jún 2012

@mirm nooo, hotel s polpenziou stal celkovo dvoch dospelych a to dieta okolo 1030eur na 15 noci, bazen sme mali gratis, hodinova masaz 250 kuna. 20 euro (132 kuna) jeden trajekt-auto, sofer, dalsi dospely a dieta 6r, poplatky na ceste: rakuska znamka 20e(tolko cca stoja dve tyzdenne, mame rocnu, takze toto sme nemuseli platit), slovinska znamka 30e (oplati sa kupit mesacnu pri dlhsej dovolenke, tyzdenna je za 15e- je na sedem dni, takze treba dve pri 8dnovej dovci) dialnice v hr okolo 14e- oplati sa platit tak kde sa da iba kartou, je to bleskurychle ten ich system platby kartou a aj ziadne zdrziavanie s vydavanim. Cesta z ba Ba 640km (cez Maribor, Zahreb, dialnica, ale zapcha aj tri hodiny) 780km (cez Rijeka, Ljubljana nie su take zapchy ale dlhy usek mimo dialnice), takze podla toho nafta/benzin. Pizza stala okolo 40-50 kuna, nealko mojito od 22 do 40 kuna, jablkovy dzus od 14 do 18 kuna, mineralka okolo 12 kuna. Lignji okolo 50-70 kuna, lehatko v lopare 20kuna a slnecnik 10kuna. Bus z rabu do loparu 28kuna. Jeden kusok strudle v pekarni od 8 do 11 kuna (lopar drahsi ako rab), ladova kava 28 kuna 🙂
aha..a oplati sa vyberat tam z bankomatu, nemenit na sk len minimum na cestu....vsade maju pisane ze kurz 7,56 ale to je kurz ich predaja

mirm
27. jún 2012

@sissmiss dakujem za odpoved🙂)
my chodime na Krk a to cez Madarsko a Slovensko cez dedinky, nie po dialnici, je to mozno o trosku dalej ale to naozaj min.
Takze mi to vyslo 68,6 eur na noc co je v poho ked je to s polpenziou. Lopar je nejake mesto?

moma80
27. jún 2012

@fatima30 V Zadare je Lidl, aj ine supermarkety, v pohode sa dohovoríte. Ceny skoro ako u nás. My sme si brali jedlo a vodu tak na 2 dni, aby sme sa rozkukali a nemuseli hneď nakupovať. Chlieb je iný ako u nás. Cestoviny, paštéty, sáčkové polievky 🙂

sissmiss
27. jún 2012

@mirm lopar to je mesto na severe Rabu kde je pieskova plaz a plytka voda na niekolko desiatok metrov...my sme naposledy boli na Krku v meste Krk a tiez jedna cesta cez madarsko, ale sme pobludili aj s navigacnym, tak spat klasicky, dialnica

subica2
28. jún 2012

@sissmiss som z tých tvojich cien trošku zmätená, koľko teda vyšla cesta? my ideme do Živogošče, pod Podgoru - koľko si mám vyčleniť financií na cestu?a kadiaľ sa oplatí ísť?takže jednoznačne sa oplatí platiť kartou, aké sú poplatky banke?ešte sme neplatili v zahraničí v inej mene.

sissmiss
28. jún 2012

@subica2 my sme platili kartou len v chorvatsku na tych ich cestnych platidlach, inak sme vybrali v chorvatsku z bankomatu hotovost a tam neviem ake boli poplatky ale to sa oplatilo kurzovo najviac, a zase ich kurz v zmenarnach bol o trochu lepsi ako na sk- to sa oplati najmenej.
No, poplatky na ceste su take, ze zalezi od toho kam ides a kade ides. My sme boli 17 dni, takze sme museli mat mesacnu znamku vsade, ale pisala som kolko cca stoji kde tyzdnova, alebo dve tyzdnove. Tie kilometre su z Ba na Rab a zalezi od spotreby auta kolko budete musiet tankovat, my mame pomerne vysoku spotrebu, takze tazko bude naa suma podobna napr keby som isla na mojom aute, kde mam na dialnici okolo 5l spotrebu, draheho auto sa skor blizi k desiatim...a to je uz rozdiel trosku. Pozri si na maps google ze kade je narychlejsia cesta a potom si porovnaj ze cez madarsko je to dlhsie ale o trosku lacnejsie na poplatkoch, ale zase viac najazdite a dlhsie to trva, takze tak. V rakusku potrebujes dialnicnu znamku a ta stoji tusim tyzdnova 10e slovinska tyzdnova stoji 15e, v chorvatsku sme na tom nasom useku platili spolu v prepocte asi 14e na tych ich cestarinach.

halit13
28. jún 2012

@subica2 na cestu sme minuli cca 360 € - diaľnice, spoteba PHM od komárna po tučepi , spotrebe trošku vyskočila, lebo klíma išla nonstop a pre tú haváriu nás odklonili z diaľnice na stúpanie v kolónach cez kopce. Ale podľa mňa, treba si odložiť tých 400€ "na cestu" a potom mať radšej rezervu

miss_shy
28. jún 2012

tai baby zajtra odchadzame ak sa bude dat, napisem 🙂

rikarr
29. jún 2012

ahojte baby
chystame sa na dovču do chorvatska s dvomi detmi autom ale nevieme kam, minuly rok sme boli v crikvenici, bolo to cca 6 hodin cesty ale bolo super.
tento rok sa ale nevieme rozhodnut ,poradte mi nejake pekne miesta vhodne pre male deti a hlavne nech to nieje daleko aby ma v aute nezožrali 😀
dakujem

danielllka
29. jún 2012

@moma80 ahoj a aký termín ste boli? Moja babuľa má 15 mesiacov, tiež asi pôjdeme na blint- trošku sa však toho obávam, že budeme dlho hľadať.. Ako dlho ste šli? Jedlo ste kupovali tam, či ste mali so sebou nabalené?