Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

lauraa
22. feb 2013

@zvolsiinylogin pozri si Tiptour .sk , kamaratka s nimi chodi uz roky, maju aj kempy s plnou penziou.....ale najdes u nich aj hotely....

dada2007
23. feb 2013

@olik2009 @renoltka42 @halit13 ahojte kočky.....dočítala som sa, že ste boli v Zatone....kde presne ste boli ubytované? máte nejakú www?
...my máme typ na ubytovanie v Nine-ale nevieme si predstaviť, ako daleko je to od Zatonu-kempu(aj tam sa chceme ísť kuk)
....za každé rady moc dík!!!

jankalac
23. feb 2013

nam sa pacilo v biograde, pri tenisovych kurtoch je urobena aj piesocnata plaz, no bolo kopu ludi... tak sme chodievali aj kusok dalej na kamienkovu, ludi menej, aj voda bola cistejsia, nebola taka "mutna" od piesku...
boli sme tam v r.2010 😉 , odvtedy sme boli v crikvenici, makarskej, baske vode, omisi, no biograd nam nejako prirastol k srdcu, a ak nam to financie dovolia , tento rok by sme tam isli znova... ziadne kopce, rovinka, uzasne, super domaci... a chodievame vzdy na blink, tam zohaname ubytko, nikdy nebol problem 😉

halit13
23. feb 2013

@dada2007 my sme dochádzali z hotela donat, ale byť na tvojom mieste ak chceš zaton, kuk priamo apartmány u nich v komplexe, alebo je dosť ponúk aj priamo v zatone . Pozri si napr cez maps ulice okolo areálu a daj do vyhľadávača napr. apartmán a tá ulica , chce sa to pohrať, ale určite takto nájdeš

halit13
23. feb 2013

@dada2007 www.zaton.hr , je tu i virtual tour

renoltka42
23. feb 2013

my sme boli v rezorte zaton,ubytko nič moc bez klímy bolo strašne teplo hlavne v noci som všetko pootvarala aj vchodove dvere aby sme mohli vobec dychať,ale plaž super, obchodíky ,v dedine jeden obchod,ale boli sme v zadare pozrieť tam bolo vela ludí ,sme boli cez Satur ,ale teraz chodime už 5 rokov cez Adrialin .sk aj teraz som objednala apartman na sukroní za 288€ pre 4 osoby s klimou na nin

olik2009
23. feb 2013

@dada2007 my sme boli v Zatone-komlexe,je to blízko kempu je to tam super ak chceš viac popíšeme cez ip 🙂

obcansr
28. feb 2013

@matisekc my sme boli v Omiši minulý rok ale nič moc radšej dalej od omišu nie priamo v nom nie su tam pekné pláže...skor dalej nemira, pisak krásna čistá a teplá voda len treba moc šlapat do kopca ale inak super atd

miavin
3. mar 2013

ahojte dievčatá - prosím Vás - poraďte mi nejaké dobré miesto na dovču v Chorvátsku - s piesočnatou plážou - ak máte konkrétne nejaké skúsenosti budem vďačná. Viem, že Omiš má piesočnaté pláže....ale nič viac..máme dve deťúrence - tak aby si to hlavne oni užili...

lauraa
3. mar 2013

@miavin Omis , mne sa tam moc nepacilo, skor by som volila ostrov Rab , Pag alebo okolie Zadaru.....

obcansr
4. mar 2013

@miavin tak do Omišu neodporúčam nie je to tam pekné boli sme minulý rok a nikdy viac. Omiš je pekný ale len na výlet

simonka16
4. mar 2013

@dada2007 kúsok 🙂

simonka16
4. mar 2013

@miavin Omiš určite nie .....skor Zaton alebo vhodna by bola aj Baška voda ale to je dalej a na Rabe su detské pisočne pláže ...ale zo Zatonom (resortom sa to nedá porovnať) a ešte v Nine ale tam su kraby :D ale niekomu to nevadí 🙂

simonka16
4. mar 2013

@dada2007 Ja osm bola ubytovaná v Zatone a 2x sme sa boli okupať aj v Nine pre deti dobre ...len tam boli tie kraby a priatel ležal na piesku a pri ruke krab ...a ochvilu dalsi a dalsi :D potom išiel len do hlbšej :D ...tie kraby su len v malinkej ...ale určite odporúčam Zaton ako holiday resort...a všimla som si že vobec nebol s jednej strany oploteny (smerom k moru z pravej) a hned tam asi 200metrov boli ubytovania obyčajne take vily pekne ..kde si platiš len za ubytko a tade sa da kludne prejsť k piesku :D teda aspon pred 2 rokmi 🙂

canerko
4. mar 2013

urcite Makarska riviera,su tam aj plaze za priplatok s pieskom dovezenim z puste.a ked chcete ostrov tak potom Zlatni Rat tam je nadherne priezracne more,a plitke co ocenia naime deti

adri33
4. mar 2013

@miavin Ahoj, my sme boli na Rabe cast Lopar a bolo tam super, raj pre rodinu, dlhy vstup do mora, bolo to pre male deti ako stvorene. Aj my sa chystame do Chorvatska, ale na miesto, kde som už bola, tak nieee.. 🙂 🙂 to už neni ono.. ale koniec koncou si musis vybrat sama.. ale neboj bude dobre vsade- 😉 ako na dovolenke. ale musis ratat s tým, že je to ostrov takze trosku si priplatis. 😒

obcansr
5. mar 2013

@miavin my sme boli s malý na ostrove krk v baške tam bolo tiež dobre pláž kamienky a do mora už piesok malý sa tam poriadne vyhral a minulý rok sme boli v baška voda tam nie je piesok ale kamienky a malému to vobec neprekážalo hral sa stále 🙂))

miavin
5. mar 2013

@obcansr @adri33 ďakujem pekne...... a nevadili vám kamienkové pláže? lebo toto ma trošku brzdí, či sa deti vyhrajú....nooo naša malá ich určite bude cmúľať a konzumovať 🙂

obcansr
5. mar 2013

@miavin no tak nám nevadia vobec skor nam vadí piesok, boli sme na pieskovej pozriet v Omiši inač je tam škaredo a piesok sme mali všade , malý vrieskal že nemože chodit že to to všetko v šlapkach škriabe☹ aj nas tiež a všade bol na osuškach v taške no proste všade prišli sme na barak a museli sme ešte aj zametat ten piesok☹ ja na pieskovu tak len pozriet ale nie byt tam celý týžden, to je moj názor aj ja som myslela že bude malý cmulat ale nič takého ho nenapadlo. a teraz tiež niečo hladám a vraví mi maminka a tam kde su kamnienky pozeraj 🙂)

adri33
5. mar 2013

@miavin No my sa chystame tento rok, malý nebude mať ani rok, ideme do Biogradu. z domu berieme taky malý bazenik v tvare zraloka co sme kupili v tescu, ten bazenik ma taku pol striesku zralokovu hlavu ci co to je 🙂 -tienidlo. a malý bude tam. skor sa mu tam zohreje aj voda. a vsetky deticky su sikovne, tak ci tam alebo tam, aj tak budes davat pozor. a naozaj ten piesok je vsade.. doslova! ver tomu, ze mala bude mat tolko iných zaujmov, bude zvedava na vsetko samozrejme aj na kamienky, ale tak budete dvja-myslim manzela, tak nebude to take strasne. už sa len teš, že ideš k moru-kdekolvek. 😀

martina005
5. mar 2013

@miavin Za nás odporúčam Brela pláž Punta Rata 😉 na Makarskej Riviére. Jedným slovom 😵 nádhera 😵 Pláž je síce kamienková,ale lepšie ako piesok. Jemnučké kamienky. Malá sa s nimi a s kýblikom prehrala pol dňa 😅 Chodíme tam roky,domáci sa stali našimi priateľmi.
S malinkou sme boli prvý krát, keď mala 8mes. potom 20mes. A tento rok znovu 😀 Je tam pohorie Biokovo,na pláži píniové stromy ako prírodný tieň. Pláž bola zaradená časopisom Forbes medzi 20 naj na svete a je ocenená modrou vlajkou. 😎
Bývajú tam aj väčšie vlny ,čo sa zase ráta našim dvom strarším dcéram. 🙂 A záruka krásneho počasia až do septembra.

lolonka
5. mar 2013

@martina005 ...nemáš ešte nejaký kontakt tam na niekoho?...tiež ma to láka ísť na Brelu

obcansr
5. mar 2013

@martina005 tak tiež by som chcela ist na brelu len ma odrádza to ubytko ak nie je pri mori tak musíš dost šlapat ...... ale inač je tam krásne boli sme len pozriet my sme boli vedla v baške vode aj tam je super

saska_06
5. mar 2013

Musim sa pridať kedže chorvátsko je moje oblubene...Ja musim povedať ze sme 10 rokov chodili do Omišu a mne piesok nikdy nevadil,ale predsa je to 10 rokov takže sme navštivili už aj Brelu tam je naozaj krásne len mi prekaza ta hlboka voda 5 metrov od plaže,čo zas v Omiši je velka vyhoda že aj po 100 metroch stale dočiahneme. Takže je to diskutabilne každemu sa pači inde...ale piesočnate plaže v HR inde ako v Omiši nenájdeš. Original Omiššska pláž ma neuveritelne jemny piesoček...je tam podla mna krásne a mestečko Omiš je taktiež čarovné 🙂) tak prijemnu dovolenku 🙂

miavin
5. mar 2013

@obcansr noo tiež začínam nadobúdať ten pocit, že by sme sa piesku nezbavili - uvidíme.....čo manžel povie. 😉
@adri33 no aj my máme ponuku do Biogradu alebo Pakoštane - tak ešte nevieme......a ten bazénik si kde zohnala? lebo ja som na nete hľadala niečo s tienidlom....ale aby to malo dierky na nohy - do vody...a nenašla som..... aj keď naša Nelly keď zbadá more, tak ju podľa mňa odtiaľ nik nevytiahne 😀 a Alex detto 😀
@martina005 dík za typ - určite porozmýšľame - no hlavne, aby sme šli -keďže sme ešte pri mori neboli a malý má problémy s kašlom ....tak hádam pomôže vzduch.

adri33
5. mar 2013

@miavin my sme to kupili v tescu, ale to ja taký klasický detský bazenik. nema žiadne dierky na nohy...

lauraa
5. mar 2013

@martina005 hodis nejaky kontakt na ubytko...

barabasulka
5. mar 2013

aj my sme boli na RABE cast LOPAR bolo super, vrelo odporucam pre rodinku a deticky, more je plytke super vyhriate ,nebala som sa ani ked sa maly rozbehol rovno do mora.boli sme v penzione bolo fakt dobre, este by som tam sla

martina005
5. mar 2013

@lolonka @obcansr @miavin @lauraa vezmem Vás takto hromadne 😀 Tak postupne.... na ubytko konkrétne nemám kontakt. Boli sme raz dávnejšie vo Villa Ravlič. http://brela.hr/sk/accommodation/134 Krásny apartmát pre 5 osôb,ale bolo to až v poslednej rade,čiže dlhšia cesta k moru,ale príjemný majitelia a krásny čistý veľký apartmán viď. foto. Potom sme si našli tých našich známych,pretože ich syn chodil k nám do hotela,kde pracuje môj otec. Takže to bolo také osudné,náhodné stretnutie a stali sa z nás priatelia a chodíme k nim. Ono na Brela sú všetky apartmány do kopca,ale nám to absolútne neprekáža,pretože uličkami a schodami sa dá pomerne rýchlo dostať k cieľu. 😅 A to máme 3 deti z toho jednu teraz už dvojročnú slečnu,takže pohoda aj s kočiarom. Prvú líniu pri mori majú už na rok dopredu rezervovanú nemecký dôchodcovia 😅 cena za ap. je cca 2OOeur. na deň. Vyššie sa to pohybuje od 100,120,150.... ako sa budú chcieť zjednať. Ubytovanie sa dá nájsť skoro takmer okamžite aj keď nemáte nič rezervé. Inak sa dá nájsť ubytovanie v apartmánoch aj na nete a rezervovať si,stranu-dve dozadu som videla link. Dorozumiete sa v pohode. A s morom je to pravda,že nie je moc pozvolný vstup a po pár metroch je hlbšia voda. Pozvolné a plytké more je priamo v Makarskej. Ale to je už väčšie mesto,véééééľa ľudí a bujarí nočný život. Na Brela môžem odporučiť Wellness Hotel Soline priamo na pláži. Nádhera a aj väčší nápor na peňaženku. http://www.travel.sk/hotely/chorvatsko/dalmacia... Tam sme boli raz. Nám nevyhovuje organizované jedenie 😀 keďže sme od rána do neskorého večera na pláži a stravujeme sa v reštaurácii. Niečo malé ukuchtím pre prcka a beriem na pláž. Boli sme raz aj na Zlatnom Rate,ale našim dvom babám sa tam moc nepáčilo 🤐 Kto preferuje dovolenku v krásnom útulnom prostredí, s kaviarničkami,pekárňami na každom kroku aj lekárne a obchodíky sú tam skoro na každom kroku odporúčam. Na vyžitie,veľké trhovisko, supermarkety,nočný život,disco.... Makarska.

ada11
6. mar 2013

ahojte...aj my tento rok rozmýšľame nad Chorvátskom ...síce sme tam ešte neboli, ale tento rok by zámer bol....Známa bola na Rabe - Lopar a veľmi sa jej páčilo, ale aj halit už písala o Chorvátsku - má skúsenosti 😉 No rada by som bola, ak by niektorá z vás mala bnejaký kontakt na ubytko, tam kde ste boli spokojné 😉 lebo čo som pozerala cez net, tak ceny nič-moc 😝 My by sme chceli ísť na súkromie, aj by sme si varili.....