Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

belllinka
13. jan 2014

@kaja73 Do ktorej casti ostrova by sme si mali urobit vylet, ak chceme nadabit na male plazicky? Ci je to jedno? 🙂 A este nevies nahodou poradit, co sa tyka nejakeho vacsieho obchodu, tak najblizsie v Novaliji? My budeme v Starej Novaliji, tam bude asi iba maly obchod.

belllinka
13. jan 2014

@dakota14 tak zas ta teplota vody zavisi aj od toho, ci si na juhu, na severe, v zalive, na otvorenejsom mori a aj aka je v tej oblasti hlboka voda.

kaja73
13. jan 2014

@belllinka plazicky su po celom ostrove-vedu ta k nim nazvy ako-cista plaza,pjescita plaza.
V starej novaliji budete mat blizko pieskovu plaz-taku stredne velku-inak ma aj veb kameru-my sme nasim vzdy volali a videli nas 🙂
Na tej plazi je taky hrubozrnny piesok.
Obchody -vacsie - mas v Novej novaliji-tam je vsetkoho plna......restiky,mini obchody aj vacsie markety,atrakcie pre deti......
My sme na ostrove prechodili uz viac miest-mesto Pag-tam sme boli cca 6 krat a teraz chodime do Potocnice-tam je mini pieskova plazicka-ale taka s jemnym pieskom a mala voda pre deti,pieskove dno aj cca 50m od brehu-ozaja prijemne na nohy.
Pochodene mame tie ciste plaze,pjescite plaze,Simuny,Mandre,plaz Caska....uz si ani na vsetko nespomeniem.
Zalezi od toho co sa vam paci-Simuny je velka kamenista plaz s piniami,restikami,barmi...,Mander-je mala dedinka s betonovymi platmi a kamienkami,"ciste a pjescite plaze" su uplne bez tiena-treba mat slnecnik,nie je tu nic-ziadne sluzby-len male zatoky s kamienkami,ci hrubozrnym pieskom,mesto Pag ma svoje caro-sem zajdite-vecer je tu zivo-aj ked nie tak ako v N.Novaliji,ale ma to vacsie caro-ason pre nas,plaz je tu kamienkova-take okruhliaky -je to tzv mestska plaz .
Pieskove plazicky mas -tu s hrubozrnnym u vas v S.novaliji a jemnym-napr ta Potocnica,ci este jedna na V....myslim Vlasici-ale to si nie som ista.
Tie " pjescite plaze" to nie je klasicky piesok-skor strkopiesok.

belllinka
13. jan 2014

@kaja73 Dakujem za odpoved. 🙂 Planujeme vyuzivat hlavne plazicku co budeme mat pri apartmane, ale urcite chceme ist vyskusat aj nejaku inu. A este sa chcem spytat na ceny v obchodoch, neviem ci sa to tam oplati kupovat alebo mame vacsinu surovin niest odtialto. Chceme si sami varit, kedze budeme mat aj rocne dieta.

kaja73
13. jan 2014

@belllinka myslim ze skoncite na tej vacsej plazi v starej novaliji-ved uvidis-tam mas aj sluzby,vies sa nejst a mas tam piesok-aj ked hrubsi-ale super pre deti na stavaby- da sa tam vyblaznit-a nepotrebujes tam vodne topanky.
Budet to mat na skok-mozno 2-3 min-autom.
ceny vo vacsich obchodoch su len o nieco vyssie ako u nas-ale da sa-len vodu mas drahsiu-a hlavne napoje typu cola,fanta..
My si z domu nosime-uz upecene maso v masti-to vydrzi velmi dlho-nosime cca 4 balenia kur masa takto upravneho -upecene a zaliate mastou-a to mame na cca 5 obedov-prilohy uvarim podla chuti,plus nosime salamy,klobasu-to muz miluje,slaninu....vodu len na cestu,dake cestoviny a to je asi vsetko. Ob den sa stravujeme v restike,ob den nieco rychle navarim. Netreba tam vela toho nosit lebo ozaj vsetko kupis-len ak pre dieta potrebujes nieco speci tak si to zober.

kaja73
13. jan 2014

@belllinka http://www.skylinewebcams.com/sl/webcam/hrvatsk... tu mas link na tu veb kameru-ale teraz je odstavena.Je to Stara novalija ta pieskova plaz.

sorciera24
13. jan 2014

@winka99 ahoj, nakukla som do diskusie...ja len,ze ak hlada niekto pieskovu plaz pre dieta, jednoznacne Taliansko....bola som tam 8krat...spinave more som nezazila! ......a kalne more od piesku, kt. sa viri....lebo tam su same piesocne palze, je logicke, ze je....ale to nie ej spina....rano, ekd sa v mori nik nekupe, vidis na dno, tak ako v Chorvatsku, eln tam nie su kamene, sutre, proste nic ta nepicha, nemusis mat topanky do vody (ktore mne teda vadia)......dokonca tam ziju zivocichy, kraby.....v spinavom by asi neboli 😉 bola som aj dole na Palmovej riviere aj v casiach severneho Tal......vsade je vlastne rovnako....s malym sme si zvykli an Lignano, to ma aj modru vlajku a je blizko....z BA....600km.....to si tam za chvilu......to len tak na porovnanie.....ze mne s malym dietatom viac vyhovuje IT 😵

lauraa
14. jan 2014

@sorciera24 tak si este nebola na rajskej plazi na ostrove rab.... vyskusaj .....aj ked taliansko je oproti chorvatsku ine , ale more v chorvatsku je cistejsie ako v taliansku....chodime aj tam aj tam , v talianksu vzdy nakupim, v chorvatsku si uzivam.....

sorciera24
14. jan 2014

@lauraa no, rpave bola...sice nie dlho, lebo tam bolo neskutocne vela ludi a najma Slovakov (co sa necudujem, ked haldaju piesok c CH...).....ten ich piesok je proste iny a vraj je navozeny, preto sa neviri....ale to neznamena cistotu, len priehaldnost......si myslim.... a ano, ej fakt, ze talianska atmosfera je uplne ina ako v HR.....v IT to proste zije....taky zivot som v Chorvatsku nezazila.....to je moj pohlad......ja si to v HR proste neviem uzit tak ako v IT...jedine, co ma na HR laka, co v IT nie je su naturist plaze.....tie niekedy neskor hadam navstivime... 🙂

lauraa
14. jan 2014

@sorciera24 tak hlavu na hlave poznam prave z talianska, presla som uz toho vela uz aj v chorvatsku a piesok je viac menej vsade, len sa staci popozerat, neviem si predstavit ako by ho doviezli a take obrovske mnozstvo, ved piesok najdes aj v banjole , aj v omisi aj na krku, piesok v omisi sa neda porovnat s pieskom na krku alebo v zadare....ano, chorvatsko ma aj kameniste plaze kde naozaj potrebujes topanky do vody a je ich viac ako dost, zalezi len na kazdom z nas, kto sa kam vyberie a co mu vyhovuje.... ja poznam aj taliansko aj chorvatsko..... do chorvatska idem za oddychom a do talianska za zabavou, chorvatsko ma bohatu historiu , kde naozaj mozes aj nieco vidiet , taliansko ma benatky ale v primorskym oblastiach je len more a obchody, vynimajuc Caorle( historicke centrum ,pristav pobrezie) ....tu je fotka pieskovcovej skaly z rabu , takze skor zavisi, kto co hlada a podla toho sa asi zariadi...kazdemu vyhovuje nieco ine, taliansko a chorvatsko su dve rozdielne krajiny a predsa ma kazda svoje caro.....

krolina
15. jan 2014

@lauraa
Ahoj laura teraz som pozerala na recenzie na chorvatsko a chceli by sme ist tento rok do chorvatska len nevieme kde. Velmi to nepozname lebo sme na dovolenky velmi nechodili (deti, praca, peniaze a tak 🙂 ) Ty si poslala foto z dovolenky tak preto sa Ta chcem opytat ci mi nemozes poslat nejaky link na apartman alebo hotel kde chodis s rodinkou. Lebo plaz vyzera super. Nakolko nas najmladsí drobec ma len 2 roky tak hladame nieco pekne. Dakujem pekne. Olga

lauraa
15. jan 2014

@krolina my chodime na ostrov rab ale nie do Loparu ale do dedinky Banjol..... tak je sice tiez piesok ale aj kamienky....fotku ktoru som pridala je priamo z rajskej plaze (lopar) ... poslala som ti link do Ip ....

krolina
16. jan 2014

@lauraa Dakujem pekne za info.

janajur
16. jan 2014

My chodíme do Loparu na Rajsku plažu, je tam veľmi jemný piesok, čo je skvelé pre deti. More je dlhý kus plytké, takže deti sa tam vždy dobre vyhrajú. More tam má naozaj krásnu farbu, najlepšiu predstavu dajú fotky. Dobré fotky sú na týchto stránkach: http://www.novalja.sk/chorvatsko/letoviska/leto...

lauraa
17. jan 2014

@krolina mozno ti @janajur odporuci ubytko priamo na rajskej....

krolina
18. jan 2014

@janajur Ahoj vies mi poradit nejaký apartman alebo bungalov? Chodis cez cestovku alebo len tak? Dakujem za info.

zuzulik51
24. jan 2014

Ahojte, hladame nejake dobre ubytko na dovolenku v chorvatsku - ideme 5 parov a 4 deti. nemate nejaky typ na nejaky vacsi dom pri plazi idealne? dakujem 🙂

vinx
25. jan 2014

Ahojte,su v Chorvatsku aj nejake tobogany priamo do mora?Este sme neboli pri mori,tak sa musim pytat,dcerka ale strasne zboznuje tobogany,co som ale nasla,tak len v hotelovych bazenoch,ale je nejaka moznost najst tobogany aj ked nejdem cez cestovku do hotela?Dakujem za kazdy tip.

halit13
27. jan 2014

@vinx do mora asi nenájdeš, jedine napr. aquapark v solarise

kaja73
27. jan 2014

@vinx tobogany do mora asi nie. Ale do bazenu na verejnych plazach ano.
napr v meste Pag na ostrove Pag je jeden taky na mestej plazi-teda dva-jeden strmy a jeden pomalsi-idu do bazena ale su verejne pristupne za poplatok.

krolina
28. jan 2014

@vinx V Chorvatsku sme boli pred 2 rokmi, v Zatone a tam v mori bola šmykľavka, tiez super pre deti aj pre dospelých 😉

silvikam
31. jan 2014

Ahojte, všetky pozdravujem. Takže už diskutujete. Ja prosím o radu. Nevieme sa rozhodnúť či ísť do Zatonu - holiday resort či na Pag do Novalji. Kde je lepšie pre deti kvôli pieskovým plážam. Ďakujem.

halit13
31. jan 2014

@silvikam zaton - piesok - aj druhá strana piesok sabunike, nin . Novalja je štrk , jedine pieskové pláže na Rabe.

kaja73
31. jan 2014

@halit13 stara novalija ma hrubozrnu pieskovu plaz-mozem to kludne nazvat pieskom-aj ked nie uplne jemnym.
Ved vies.
mozno chcu staru novaliju. Inak s tou Novou novalijou mas pravdu.

halit13
31. jan 2014

@kaja73 a aj tak zatiaľ najkrajšia piesková pláž, čo sme zatiaľ boli bola táto http://www.virtualtravel.cz/chorvatsko/ostrov-b... tento rok 🙂

kaja73
31. jan 2014

@halit13 vy ste takí cestovatelia. 🙂
my sme zas takí stagnujuci-zas tento rok bude Pag-uz ani neviem kolky krat 😝 nechce sa nam hladat nove-ale zas predsa len mame pokrok - sme na inom mieste na ostrove-druhy rok bude Potocnica.
Piesocek-aj cca 100m od brehu a krasne cista voda,mini plazicka-fakt mini-,viac menej len domaci na nej,jeden mini hotel,ziaden obchod.....pre niekoho hruza,pre nas raj. 🙂

halit13
31. jan 2014

@kaja73 inak ozaj taký hotel a služby ako tento rok v supetare a cena perfektná.... hneď by som to zopakovala, bohužiaľ obe deti sa prehupli do kategórie dospelákov a teda cena astronomická (deti grátis do 12r) , takže tento rok p oprvé turecko, no mám riadne obavy, lebo chorvátsko je moja srdcovka.

kaja73
31. jan 2014

@halit13 no hoteli su drahe-hlavne take lepsie v chorvatsku-zial. 😖 a vy si viete dobré vybrat 😉
Nastastie my uprednostnujeme sukromie - velky apartman s kuchynou....takze ceny sa nam nebudu navysovat vekom deti-aspon to. 🙂

trasko
1. feb 2014

@halit13 ahoj citam ta a mozno poradis.....ja som bola pri mori len raz a to sama s drahym.....on uz bol xy krat,ale len ako par-bez deti...s exkov.chceli by sme ist tentorok vsetci styria,autom,najlepsie na ostrov niekde blizsie..predtym sme boli na takmer mesiac naHvare......bolo uplne ze super len sa bojim cesty kvoli detom 11rokov a mensi 15mesiacov.nooooo a poziadavky xixixi--nieco blizko pri vode,take bez vela ludi,neznasam to obzeranie lahky pristup do vody nie velky zraz muz je invalid na nohu aja zas slabsi plavec restika,obchody atd kludne aj autom zajdeme nie nejak extra daleko.....fuha tolko poziadaviek,no mozno poradis ......alebo niekto 😅 ak mate nejake adresy kuk by som aj na mapy.sk dakujeeeem

trasko
1. feb 2014

A baby este toto-kde presne je na Braci ta plaz Lovrecina?