Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

rena40
23. júl 2015

@ivanafialkova
dík si naozaj zlatá...ideme len na týžden,tak neviem čo stihneme pochodiť 😉 Ale určite pôjdeme do Pagu ,teraz cez víkend je tam letný karneval a rada by som šla mrknúť na tie olivovníky v Lune...uvidíme na mieste,podla situácie...len,už aby sme tam boli a vyšlo nám počasie 😝

ivanafialkova
23. júl 2015

@rena40 tam sa moc nemení počko bude dobré. Šťastnú cestu a príjemnú dofču!

rena40
23. júl 2015

@ivanafialkova
ešte raz dík...vyrážame v piatok večer....určite sa ozvem 😉

ivanafialkova
23. júl 2015

A ja som si tam hore v obchode nad dedinou kúpila taký píling levandulový ale majú aj iné. Vrele odporúčam opilinguješ a si aj mastná nemusíš sa krémovať. A stálo to okolo 15 kun. Lutujem že som si viac nekúpila.

tinkomira
23. júl 2015

@ivanafialkova voda sa tam neda pouzit na varenie? Vsetku vodu treba kupovat???A ake su ceny, co sa prip. radsej oplatí doniesť od nas a co radsej kúpiť tam?

ivanafialkova
23. júl 2015

Moja mama polievky varila. Nemyslím že treba nosiť. Tie veľké vody sa pohybovali okolo 11 kun. 5-7 litrové. Takže 2 eura na deň.
@ivanafialkova

ivanafialkova
23. júl 2015
kaja73
23. júl 2015

@tinkomira
@ivanafialkova
baby odkial mate info ze voda nie je pitna? chodime na Pag uz 11 rokov a vzdy pijeme vodu z vdovodu a aj nasi domaci...boli sme 8 rokov priamo v meste pag a teraz 3 roky dedinka pootcnica na druhom konci ostrova a vsade je pitna voda. Pytali sme sa na to a ani sme nikdy nemali traviace problemy z nej...toto nie je ostrov Vir..tam nie je pitna voda. Dokonca ju pije od 2 rokov aj nas ml.syn.

tinkomira
23. júl 2015

@kaja73 joj to si ma upokojila, som sa zlakla tej predstavy, ze nie je pitna voda a ze budem kazdy den vodu kupovat, fuha, ale mi odlahlo 🙂 prosim ta a ako je to teraz cenovo v chorvatsku, kedze ideme autom vmestilo by sa aj nejake jedlo ci pitie, ma teda vyznam nieco nosit z domu, ci sa da v pohodke nakupit? vdaka

kaja73
23. júl 2015

@tinkomira vodu sme brali len na cestu,ale brali sme 3 krat 2L colu..ta je tu drahsia,plus vinko na vecerne popijanie na teraske.
Sladkost pre deti ako bebe,alebo tie z dm ka..to tu nedostat a decka ich milujue tak nosime.
A tiez kvalitne parky-tu je vasinou sit s 50% masa.... a maso pecene v masti nosime...ja si vzdy nakupim zasoby na cca 3-4 dni tu..lebo v potocnici nie je obchod....a potom uz len dokupujeme. ceny su mierne vyssie ako u nas,ale da sa.

mima595
23. júl 2015

@tinkomira . aj domaci piju vodu z vodovodu...my sme na Pagu už 7. rok a nikdy sme nemali žiadne potiaže....

ak mate radi mineralky, tak si asi vezmite, teda my si berieme aspon 6 flias, lebo my mame radi Budis, Lubvnianku a tu maju mineralky taku viac ostrejšiu chuť...ani mne moc nechutia...
ale napr. maju celkom fajn dzusy, 2-litr. balenia, vyjdu cca 1,5...nase deti aj toot piju zriedene s vodou...alebo klasika robime caje...super vychladene a riadne citronove 😀 😀

mima595
23. júl 2015

a este co sa tyka inych potravin...ja si maso vozim z domu zamrazene...este nikdy sa ani nerozmrazilo, kym sme prisli..
ale napr. teraz sme nemohli najst cestoviny do polievky...nasi maju radi hviezdicky, pismenka...🙂)) tak museli byť nitovky🙂))

ale maju super smotanu na varenie...20%...ja som si aj domov kupila🙂)))

ivanafialkova
23. júl 2015

@kaja73 na celom ostrove neviem ako je z vodov, ale obec Povljana nemá dobrú vodu. Aj domáci si na pitie a kávu kupujú

mima595
24. júl 2015

@ivanafialkova . Pag ako ostrov nemá vlatsnú vodu, je ťahaná vodovodom z pevniny....takže celý Pag by mal mať rovnakú kvalitu vody....
ale zase uznaj, ze na kavu kupovat vodu a ana varenie nie?..ved pri kave prejde varom tiez...ale to len tak na zamyslenie 😉 😉

ivanafialkova
24. júl 2015

No kávu sme varili z kúpenskej a mama váru robila z tej.

renuska111
26. júl 2015

Ahojte, chystame sa v auguste do Basky Vody 1x. Citala som, ze v Tucepi su popri plazi vysadene borovice /prirodzeny tien/...neviete, je taketo nieco aj v Baske?

adria88
26. júl 2015

@renuska111 , ahoj, aj my ideme v auguste do Bašky Vody a áno sú aj tam pláže s borovicami 🙂

jukov
27. júl 2015
denka75
28. júl 2015

Na Istrii , Meduline je krásna piesková pláž, boli sme tam pred 3 rokmi. Pre deti ako storene.

zuzanababalu
28. júl 2015

My sme sa teraz vratili z Ninu - je tam krasna piesocnata plat, je to blizko. Voda bola teplucka a v okoli su dalsie pekne plaze, kt nie su hlavne preplnene hlava na hlave - Vrsi, Zukve, Zaton 🙂

lenka444
28. júl 2015

@zuzanababalu Ahoj, ideme do Vrsi a nevieme aká je tam pláž. Niektorí hovoria že tam je bahenná a niektorí zas že je krásna piesočnatá. Tak teraz neviem. Boli ste tam? Ak áno ako tam teda bolo? Ďakujeme 😉

ikuska31
28. júl 2015

@jasumat prosim a kde presnejsie je v omisi ta plaz?dakujem

janinah
28. júl 2015

@lenka444 ked sa piesok zvíri veľa ľuďmi či vlnami,tak potom to vyzerá ako bahenná 😉

zuzanababalu
29. júl 2015

@lenka444 ahoj, ano boli sme vo Vrsi.
Je to oblast dediniek a roznych plazi. Vrsi Mulo - kamenista plaz, ale maly s tym nemal problem, aspon prehadzoval kamienky 🙂
Hore v dedinke Vrsi Mulo je odbocka na Zukve - plaz kde su male kamienky, ale po vstupe do vody cca meter je krasny piesok. Vstup do mora je idealny, lebo na kraji sa nam maly hral a mi sme cca 5m od neho uz boli po pas vo vode, takze aj ked maly sa rozhodol, ze si chce zaplavat, tak sme sa s nim mohli blaznit a plavat v hlbsej vode.
Cista piesocnata plaz je v malom meste Nin, kt je od Vrsi cca 7 km. Je to hned na zaciatku, po pravej strane budete mat nejake muzeum soli, alebo co to bolo a vy zabocite do lava. Parkovisko pri plazi je spoplatnene 30kun ale to prve parkovisko, je zdarma - je vzdialne cca 100m od spoplatneneho parkoviska. Plaz je OK, aj ked vstup do mora je veeeeelllllmiiiii dlhy, tz mala mala mala mala voda a az po neviem kolko m je hlbsia voda. Niekomu to vyhovuje, ale ked sme si chceli obaja zaplavat tak sme nemohli, lebo by nemal kto dohliadnut na maleho. Ale chodievali sme aj tam aj tam, striedali sme to.
Prajem peknu dovolenku

lya333
29. júl 2015

Rab- Lopar- idealne pre male deti........

mkontrikova
30. júl 2015

ahojte bol nieketo v Zivogosci Blato HR ak ano ake mate dojmy, ceny, vylety atd, budem rada za informacie vseho druhu dakujem za odpovede.

kristinkahugo
30. júl 2015

@renuska111 my chodíme na striedačku do tucepi aj do baska vody a sa nám tam veľmi páci. Je to vec vkusu. Kto je "lenivý" a potrebuje jesť "zadarmo" ide all incklusive .

janapagacova
30. júl 2015

My sme boli v Privlake, kde je hlavna plaz uplne o nicom, ale nasli sme si malu piesocnu plaz a taktiez sme autom chodili na jednu turistami nepoznanu (nebola ani oznacena) plaz, kde chodili len miestni ... tam bol krasny piesok, ziadne blato, vstup do mora idealny pre deti a bozsky klud... Sabunike je tiez dobre, ale dost plne a ta plaz taka kamienkovo-pieskova ... Nin je vyborny pre deti, voda teplucka a plaz krasna pieskova, ale treba ratat s tym, ze je tam plno. Chvalia si aj Zaton. My sme teda za ten tyzden pochodili viac pieskovych plazi, ale posledne dva dni sme boli na ostrove Vir, kde bola udrziavana kamienkova plaz (taky makadam), vo vode uz piesok a deti sa uzasne vyhrali aj tam a aspon nebol piesok vsade a aj nas 2-rocny drobec si to tam uzival viac, lebo piesok mu vadil a chodil si stale rucicky umyvat a kamienky aspon hadzal do vody.

lenka444
31. júl 2015

Ďakujem Vám za informácie 😉