Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

halit13
19. apr 2011

@mariamayi neboli sme priamo v Nine, ani Sabumike, dochádzali sme autom, je to cca 10 min. od hotela Donat v Zadare, ale po tohtoročnej dovolenke vedie Krk - Baška. Inak, Chorvátsko je krásne, len trebe vedieť, čo presne chcem a podľa toho vyberať, lebo aj keď je nádherná príroda v Rabaci - pínie až k moru a voda je azúrovo modrá, tým, čo hľadajú piesok , kamienky ,aj keď štrk môžu pokaziť dovolenku. Bolo sme v Chorvátsku desať rokov po sebe, na rôznych miestach, ak ťa niečo zaujíma , rada odpoviem.

halit13
19. apr 2011

@mariamayi ešte ma napadlo, ak idete na Sabumike, musiš zobrať slnečník, chýba tam prírodný tieň a pre malé bábo to nieje ideálne celý deň na rozpálenom piesku. Ten hotel Donat má all, a ozaj výbornú stravu, aj tam cca 100m odtiaľ je piesková pláž pre deti, nás vzšla dovolenka cca dokopy 600 €, ale to sme už nemali deti do 6 grátis!

katik80
22. apr 2011

Pekný večer,
aj my plánujem tento rok isť do HR na blind. Máme 2 malé neposedné deti ktoré v aute neobsedia, preto chceme niečo bližšie a vhodné pre ne. Skôr asi kamienkovú pláž s pozvolným vstupom do mora. Rozmyšlam Crikvenica alebo Krk.
Poradíte? Mate nejaké skúsenosti? Dakujem.

simonka16
22. máj 2011

Ak chcete dobru plaž niekde bližšie možem odboručit Valamar Club Tamaris pre tých náročnejších alebo potom Solaris pri šibeniku . Ale na blink sa opalti isť aj do Poreča na Istrii je to blízko a je tam pekne 🙂 . Na Baške vode takisto. Ale piesočna plaž v chorvátsku je krásna na ostrove Rab ale nie Lopar ale trošku dalej neviem ako sa vola ale možes to pozriet na google earthe su tam pekne fotky 🙂

simonka16
22. máj 2011

Ak niekto hladate SUPER dovolenku v chorvatsku napište mi 🙂 ja vam poradim

desszi
27. máj 2011

Ahojte maminky,
tiez sa chystame tento rok so syncekom, ktory ma ekzem, k moru. Povodne sme chceli Omis, ale ako citam niektore prispevky, tak nic moc. Podla vasich nazorov sa celkom priklanam k dedinke Nin, tak sa chcem opytat, ci pripadne nemate niekto kontakty na prijemne ubytko. Pojdeme 2 rodiny - 4 dospely a 3 deti. Hladame piesocnu plaz, ale teda nie bahnitu, ale nevadili by nam ani male kamienky. A hlavne este miesto, kde je aj tien, kedze nas krpec nemoze byt na priamom slnku. Dakujem.

kk77
28. máj 2011

@desszi ahojte mamicky cestovatelky.my sme boli v Chorvatsku minule leto prvykrat. vygooglili sme si piecocna plaz a naslo nam Duce pri Omisi.Nasadli sme do auta a isli na blink. ubytko sme nasli asi po hodine zhanania. Plaz je uplne piesocna, netreba ani topanky do vody, je tam plytky vstup do mora aj po sto metroch po prsia voda. na plazi su stromy,vzdy sa bolo kde schovat vsade same rodinky s detmi. byvali sme v apartmame Donilena,veeelmi prijemni mladi domaci manzelia!jedina vec ktora mi vadila bola cesta blizko ubytka,ale nakoniec som si zvykla.len pre predstavu opisem priestorove rozlozenie: apartmany, asi 15-20 m parkovisko (z okna ste hocikedy videli na vase auto), cesta, hned plaz a more. neskutocna vyhoda, ked ste nieco potrebovali, za sekundu ste boli doma.mam krasne spomienky a nic nelutujeme. a omis je krasne mesto.stastnu cestu!

kaja73
28. máj 2011

@desszi Cauko. 🙂 Ja by som v tvojom pripade nevolila pieskovu plaž-piesok nerobi dobre ekzemu.Radsej kamienky,alebo okruhliaky.My mame prejdeny Rabac-super-su tam okruhliaky,Crikvenicu-fajn-len platis za plaž-jemne kamienky, Trogir-tiež celkom fajn-jemne kamienky,len hluk na plaži a pred hotelom,kde sme byvali a nasa srdcovka ostrov Pag-ideme tam už 5 krat-tam je ale problem s tienom-je to taka mesacna krajina.My to riešime slnečnikom,oblecenim a opal. kremami.

desszi
28. máj 2011

@kk77 dakujem za super info, na blind si ja nedovolim ist, viem ze je velka sanca najst ubytko, ale ideme aj s malinkym v tom case 10-mesacnym bobacikom, s nim si to nemozeme dovolit 🙂
@kaja73 caviiik 🙂 vies ze som aj rozmyslala, ci ten piesok bude zrovna dobry? ideme s Dadkovymi krstnymi rodicmi, oni boli na piesocnej minuly rok a pacilo sa im, tak sme sa rozhodli, ze aj tento rok by sme sli na taku, ale asi to s nimi este predebatujem. Ano, viem, ty si ten Pag velmi chvalis 🙂) podla toho co pises teda Rabac a Pag by som si vybrala. A na Pag sa ide trajektom?

mima595
28. máj 2011

@desszi - da sa trajektom, ale aj mostom...

kaja73
29. máj 2011

@desszi Ako ti už mima pisala da sa tam ist aj cez most-len je to trochu dalej-my chodime cez ten most.MM trajekty nema rad. Na Pagu su rozne miesta,niekde je aj tien,ale je to skor rarita.Su tam aj pekne plaže mimo civilizacie,ale tam už fakt žiadny tien nemas.Inak mojmu robi slnko dobre.Strašne super toleroval opalovaci krem Eucerin kids 25 s mineralnym filtrom,vhodny pre ekzematkov.Normalne sa nespalil ani ako 6m a ani ako 8m a to bol pomerne dost na slnku.Nepotreboval silnejši faktor.Dufam,že aj tento rok ho ten krem dobre ochrani.Ideme posledne 2 augustove tyždne,tak dufam že pocasie bude fajn. 🙂

kaja73
29. máj 2011

@desszi Ked si nevidela foto z Pagu ,tak si pozri mam to pristupne len pre priatelov 😉

desszi
29. máj 2011

@kaja73 uz som si pozrela 🙂 inak nam robi tiez velmi dobre slnko, ma to sice 2-3 dni take cervene, ale potom sa to vzdy ukludni a je to viditelne lepsie. ale ja nemam rada slniecko :( teda mam, ale nerada sa opalujem. Inak vdaka za tip, ten eucerin opalovaci krem, doktorka nam vravela, ze nemame pouzivat velmi vysoky faktor, lebo su plne chemie, radsej nizsi a nech sa zdrziavame v chladku, tak som aj rozmyslala, ze co kupim, ale ten eucerin sa mi vidi akurat - aj faktorovo a ked hovoris, ze nema chemicky filter, tak o to lepsie 🙂

monni
30. máj 2011

ahojte kocky, vie mi niekto poradit dobre ubytovanie na ostrove Krk v Baske? pocula som ze je tam velmi pekna plaz. dakujem

jasminet
30. máj 2011

@monni ja ti mozem odporucit hotel zvonimir, pripadne villa adria v baske. v novej casti basky je aj tusim pieskova plaz, ale to je vsetko navezene. v celej baske je plaz bez prirodzeneho tiena, kamienkova...

monni
30. máj 2011

@jasminet ahoj, to som uz pozrela len je to dost drahe.

teraz mi poslali dobru ponuku na hotel Corinthia, ten tiez vyzera pekne. Boli ste tam uz niekto?

geegee
30. máj 2011

Odporucam dovolenkovy komplex Zaton. Je to tam uzavrete, vsade len chodnicky, ziadne cesty, vela preliezok, animacie pre deti a plaze su krasne pieskove, s pozvolnym vstupom do mora 🙂

luccija
30. máj 2011

my sme boli na Krku v Corinthii.Odkedy máme dieťa chodíme len tam.Pýtaj sa čo chceš vedieť?

luban
30. máj 2011

Ten Zaton bol aj pre nas skvely, a ideme aj tento rok tam. Piesok, uzavrety a strazeny komplex, parkovisko, obchod, animacie a bazeny, more ... no chyba tomu iba skvele pocasie a nalada 🙂

monni
30. máj 2011

@luccija super. Zaujimalo by ma, ake su tam izby, ci maju aj balkon? Je tam aj detsky bazen, niaka smyklavka do bazena? Ked som si pozrela cez maps.google, nevidela som tam stromy, iba taky maly kusok pred tym hotelom zvonimir. Treba si zobrat z domu slnecnik? vdaka

monni
31. máj 2011

@luccija este ma napadlo ze ci to tam nie je moc preplnene. my by sme chceli ist prvy julovy tyzden, vy kedy chodievate?

luccija
31. máj 2011

my sme boli vždy posledný augustový aj tak sa mi zdala voda "čerstvejšia" 🙂
izby sú normálne nič extra, ale na na stránke Saturu čo som pozerala majú ešte staré fotky teraz sú krajšie.Každá má balkón so sedením a TV, klímu.Bazén tam je detský aj pre dospelých.Večer sú pekné animácie pre deti.šmykľavka bola, ale pre trocha vačšie deti.cca 3 roky.Stromy sú po celej pláži, pláž je oddelená od mora múrikom a hneď sú stromy.Takže určite si nájdete miesto.Slnečík si zober, ale predávajú tam lacno nám sa pokazil..Hneď popri pláži je celá promenáda stánky, pekárne ak nám bolo išli sme uspať malého na prechádzku.Mne sa páči, že je tam jemný štrk a piesok vo vode takže malého nič netlačilo.Celá Baška je menšie mesto, ale krásne.Je tam akvárium kde je výstava všetkých mušlí z HR a živé rybky.Vstupné cca 3 eur.Od hotela na pravo je minigolf, skákací hrad atrakcie pre deti.Po meste chodí vláčik za symb.cenu.Len jedna nevýhoda plná pláž ☹ ráno si treba chytiť miesto.Strava je super viac menej Talianska chodí ich tam veľa.Výber veľmi bohatý.My sme boli viac x cez cestovku potom priamo cez hotel.Napíš im mail priamo do hotela výjde to lacnejšie nie príliš, ale aj tak dobre.Ja osobne by som v júli nešla.ak chceš napíš mail pošlem Ti foto pláže, okolia...hotel je vo vnútri pekný sedačky na oddych, TV..odkedy chodíme sem bojím sa ísť inde, lebo už to poznáme a s dieťaťom nepotrebujem "prekvapenie"

luccija
31. máj 2011

www.hotelibaska.hr tam je viac foto

monni
1. jún 2011

@luccija dakujem pekne za info. Pozerali sme cenu aj cez hotel ale vychadza nam lacnejsie cez cestovku kedze tam je v cene zahrnuta aj polpenzia. My mozme ist len prvy julovy tyzden, predpokladam ze bude vela ludi, ale to uz mame nacvicene z inych miest ze rano treba chodit obsadit miesta 🙂
Citala som velmi dobre recenzie na tu plaz, tak dufam ze pre deticky bude idealna a prehraju sa, dufam ze sa nam bude pacit 🙂 🙂 🙂

ketinecka
1. jún 2011

@monni v corintii sa vam bude isto pacit, bola som tam 2x a vzdy bolo super, jedine negativum je preplnena plaz 😝 ale s tym treba asi pocitat, kedze je super

mishela
14. jún 2011

@samika ahoj prosim ta mozes mi poslat tiez nejaky kontakt na ubytko ak mas?tiez sa chystame do chorvatska na NIN a ak mas nejake foto plaze dakujem

oceanka
21. jún 2011

Ahojte my ideme tento rok uplne prvy krat do chorvatska autom. S nasim malym 3 rocnym hyperaktivnym chlapcom :D Ideme priamo do mesta makarska. Mate s tym niekto skusenosti? Je tam nieco pre deti? A plaze su s pozvolnym vstupom? dakujem za info 🙂

lusian
25. jún 2011

@katyl
mohla by som sa spytat kde je piesocnata plaz v dugi rat??

dana77
3. júl 2011

🙂 ahojte vedeli by ste mi poradit chceli -by sme ist na dovolenku do Chorvatska lenze potrebovali by sme ist na pieskovu plaz mame 3 deti ale ten najstarsi by sa chcel potapat boli sme minuly rok v Nine mne sa tam velmi pacilo(krasna dlhokanska pieskova plaz)ale manzelovi nie lebo sa nemali kde potapat pretoze daleko do vody bola voda po kolena predtym rok sme zasa boli vo Vodicach tam sa zasa nepacilo ostatnym clenom rodiny pretoze tam boli kamene a mala plaz stale obsadena takze tento rok velke dumanie kam ist aby boli vsetci spokojni mohli by ste mi dat nejaky tip --ze tu bolo super--diky 🙂

abbey1
3. júl 2011

Nám sa veľmi páčilo v Biograde na Moru.Sú tam kamienkové pláže ale aj jedna piesočná-tá býva plnšia.Ale nádherný prístav,pekné mestečko a atrakcie pre deti.Bývali sme v Illiriji piamo pri pláži.