Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

miriamkela
18. máj 2017

toto je tento rok na velku noc fotene .. ninska laguna .. a teda blato tu nie je .. ani to co je liecive nie je ani sa nepodoba zdaleka na blato

ivankamirka
23. máj 2017

@frisnica26 môj syn je pľuciar,pokašliaval od juna v auguste som šla k lekarke ,aby nam predpisala ATB /keby niečo/. Šli sme do Duče na 10 dni. Syn bol celý čas pod vodou,( v Duče je vraj studená voda) kašeľ prešiel bez liekov. 😉

hettinka
23. máj 2017

@ivankamirka môžem potvrdiť, že odkedy chodíme každoročne k moru, nevieme čo to je chrípka, angína, sople, kašle, minimalizujú sa aj prejavy mojej alergie.
Lieky na dovolenku do HR neberiem, iba pár tabletiek Ibalginu a Paralenu, ak sa aj niečo stalo, da sa tam v pohode kúpiť v lekárni (pokial človek nejde na menší ostrov).

maria.vinea
27. jún 2017

@frisnica26
Biograd a sv filip I jakov su krasne miesta, vo filipovi mate piesocnatu plaz, v biograde nie, ja som bola tam I tam a je tam krasne aj voda prijemna, a mnozstvo vyzitia. mozno uz mate dovolenku poriesenu

smejko
15. júl 2017

@hettinka Ahoj, prosim, budes taka laskava a posles mi kontakt na ten vas apartman sv. filip i jakov ? dakjem

hettinka
16. júl 2017

@smejko my chodíme na blind, kontakty neberiem.

maria.vinea
17. júl 2017

My sme boli cez cestovku ferrotour..ale skuste booking alebo hrvatska.sk

lenka444
20. júl 2017

Ahojte, tento rok ideme do Tribunju. Máte nejaké nápady, čo by sme mohli navštíviť v okolí? Zatiaľ máme v pláne Vodice a Šibenik. Ďakujem🙂

jukov
20. júl 2017

@lenka444 Split Diokleciánov pálac z bieleho vápenca, námestie bratov Radičov, kde v barokovom paláci sídli námorné múzeum

lenka444
21. júl 2017

@jukov ďakujem, ale v Splite sme už boli minulý rok 😊 a aký máte nazor na Vranské jazero??

jukov
21. júl 2017

@lenka444 neviem posúdiť, tam som nebola, treba si vygoogliť, či by vás to nadchlo

syja
22. júl 2017

@lenka444 ked mate v plane sibenik tak urcite zajdite aj do primostenu. Pekne plaze na kupanie a pekne historicke centrum na prechadzku

mszv
24. júl 2017

@maria.vinea Sú tam potrebné topánky do vody? Ideme do hotela Alba a ktosi spomínal, že tam nie je piesok ale kamienky, tak neviem, či je v sv. filipovi viac pláží a je možnosť aj niečo zaujímavé vidieť v okolí okrem Biogradu 🙂 Ďakujem za odpoveď.

maria.vinea
30. júl 2017

@mszv
Piesok je na jednom useku plaze
V okoli sme boli na vodopadoch Krka.. Krasny vylet ak nie je 30stupňov

maria.vinea
30. júl 2017

@mszv
A uprednostnujem crocsy aj pre deti lebo drobne kamienky sa votru do topanok a stale obuvat vyzuvat ... Ta vlozka sa potom vybera.. Crocsy mam radsej

hettinka
30. júl 2017

@mszv ahoj, v Albe sme boli pred pár rokmi a okrem toho 2x v Jakove na apartmáne. Priamo pod hotelom je kamenistá pláž, pred asi 3 rokmi ju upravovali, ale i tak tam topánky potrebujete. A môžem odporučiť, oplatí sa prejsč asi 300-400 m od hotel smerom doľava pod kemp, kde je kúsok pláže s pieskovým dnom a menšou hlbkou.
Odporúčam zastaviť sa na grilované ryby v Konoba Banovi Trudi, je to v takej uličke dohora smerom od prístavu, vonku tam griluje pán ryby, veľmi dobré robí a za lepšie ceny. Dajte si rybu, ktorá sa volá "orada" (pražma zlatá), to je kvalitnejšia rybka.
My sme si požičiavali čln v požičovni Love Strory (pri prístave), celodenné požičanie aj s palivom vyšlo okolo 90-100€ pred 2 rokmi. Dá sa preplaviť okolo ostrovčekov, vhodné na šnorchlovanie a na ostrov Pašman, kde sú tiež pieskové pláže. Loďku si však treba rezervovať vopred! Netreba žiadne kapitánske skúšky, stačí bežný vodičák, oni zaškolia.
Čo sa neoplatí je červená ponorka ... nuda aj pre deti. Na dne toho moc nevidno a sprievodné slovo žiadne nebolo...

Blízko máte do Zadaru, s pekným historickým centrom, nevynachajte morský organ a pozdrav slnku na pobrežnej promenáde. Treba ísť až večer 🙂 ked to tam žije.

mamina_tatiana
30. júl 2017

Pine Beach Resort Pakoštane ❤️❤️❤️

sorinka
19. dec 2017

Baby ahojte toto sem mozno nepatri ale chcela by som sa opytat ci tu nie je niekto co dostal vyzvu na zaplatenie parkovneho asi po dvoch troch rokoch co bol v chorvatsku??? Mne sa to totiz stalo a mam pocit ze su to podvodnici pretoze vzdy sme parkovne platili ale listky teda odlozene nemam..

jersey87
25. mar 2018

Ahojte. Budem velmi rada, ak mi poradite ohladom dovolenky v Chorvatsku. Tohto roku sa po prvykrat chystame do Chorvatska. Do Ninu kvoli malej. Mam zopar otazociek ako to v HR chodi, kedze ideme po prvykrat bez cestovky. Peniaze menite doma ci az tam? Zoberu i eura? Je niekde v Nine alebo v okoli vacsi supermarket (bohuzial musim malej varit sama kvoli alergii)? Treba topanky do vody? Da sa tam zohnat neoprenovy overal ci kupit radsej doma?

milushka41
25. mar 2018

@jersey87 Ahoj, skúsim niečo poradiť, čo viem. V Nine už fungujem nejaký ten rok. Peniažky by som menila až v Chorvátsku. Majú o niečo lepšie kurzy, samozrejme v nejakej banke v Zadare. Kurz sa v lete pohybuje okolo 7,35 HRK za Euro. Priamo v Nine v mestečku mávali kurz 7,10 HRK za Euro. Eurá berú tiež, ale závisí od toho kde. Ak sa chystáte platiť za ubytovanie Eurami, tak sa radšej vopred informujte. V reštauráciách a baroch treba skôr platiť v kunách. Priamo v Nine sú 2 supermarkety, kde ozaj nájdete všetko ako u nás (okrem knedlíkov a tak 🙂). Treba rátať s mierne vyššími cenami, odhadom cca. 10% - 15%. Topánky do vody v Nine určite netreba, je tam jemný piesok a čo sa týka neoprénového overalu, tak som ho tam nevidela v predajniach. Tak asi radšej kúpte doma.

katka7390
25. mar 2018

@jersey87 my chodime do ninu kvoli detom. Je tam vsrtko supermarket, obchody, topanky nemusite mat, ale je tam usek kde su riasy. Tak tam som si vzdy dala slapky, lebo mi to vadilo. Ale da sa to presjt v pohode

jersey87
25. mar 2018

@katka7390
@milushka41 dakujem velmi pekne. Velmi ste pomohli. Este ma napadlo, ked som tu citala diskusiu, ze minuleho roku trebalo pasy cez hranice. Niekedy vraj pustali aj na obciansky. Radsej asi zobrat pasy ze?

jersey87
25. mar 2018

@milushka41
@katka7390 a este mi prosim dajte tip na nejaky kratsi vylet v okoli, co sa tam da vidiet a co urcite neobist... Dakujem.

hettinka
25. mar 2018

@jersey87 my sme vždy chodili na OP. Len deti do 15 rokov musia mat pasy. Dokonca aj v Dubrovnku sme boli len s OP.

hettinka
25. mar 2018

@jersey87 neobídi Zadar po západe slnka. Vygoogli si pozdrav slnku a morský organ.

milushka41
26. mar 2018

@jersey87 Som rada, ak to pomohlo. Tak ako kocky pisali, tak pasy treba len pre deti, keďže OP nemaju. Inac sa tam chodi bez problemov cez OP. Co sa tyka tych vyletov, tak je tam vela co vidiet. Zadar ako spominala jersey87 urcite treba vidiet. V Nine sa v lete kona mnozstvo akcii, koncerty... okrem starobyleho mestecka su tam aj kolotoce, archeologicke muzeum a muzeum soli. Nedaleko (cca. 40km) je velky zabavny park, tak mozno pre deti by to bolo zaujimave. Mne sa paci mnozstvo malych zasitych plazi, kde je malo ludi. Blizko je aj narodny park Kornati...Cize je z coho vyberat 🙂

jersey87
6. apr 2018

Ahojte, cez aku stranku hladate ubytovanie v chorvatsku?

jukov
6. apr 2018

@jersey87 booking

fopardi
6. apr 2018

@jersey87 cez hrvatska.sk a chodievame neďaleko spomínaného Ninu .... Privlaka... tiež dobrá pláž. Vola sa bilotinjak .