Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

novotnajanka
15. júl 2016

my plánujeme ísť na Split v auguste vláčikom. Neboli ste niekto?

milushka41
18. júl 2016

Ahojte kocky, asi vas kustik zaspamujem, ale mozno sa to niekomu bude hodit. Nedavno sme zacali prenajimat apartmany v Chorvatsku, konkretne mestecko Nin... totalny ideal pre deti (piesocnata plaz). Ak by vas to oslovilo, vyhladate na fb stranku villa karpatia, kde su fotky a nejake infosky a kludne aj napiste, sa potesim 🙂

emka13
19. júl 2016

zienky uplne odveci otazka prepacte, ale kolko stoja tie topanky do vody priamo v chorvatsku? deti su na prazdninach..nemozu vyskusat. velky cenovy rozdiel je tu a tam?

hettinka
19. júl 2016

kúpiš tam na pláži, je to lacnejšie ako v športových obchodoch a majú to tam všade, rôzne farby a velkosti ... a stoja tuším od 5 do 10 euro v prepočte, aj podla strihu a veľkosti letoviska

eva580
6. aug 2016

http://www.vilamarija.hr/posjetite.php?lang=hr
boli sme tam uz 15.ty krat a nelutujeme, plaz pod apartmanom pieskova, ale chodime na Ninsku lagunu, mozte sa ubytovat v dedinke Sabunike, vzdy su volne apartmany , aj tento rok sme boli v july a bolo super.

simca06022011
7. aug 2016

Tak v sobotu sme sa po 2 týždňoch z chorvátske. Prežili sme :D ale Makarska nikdy viac... ;)

hettinka
7. aug 2016

@simca06022011 prečo? Plno bolo?

rosssalinda
7. aug 2016

@simca06022011 @hettinka aj my sme sa vrátili v sobotu z Makarskej, je to tam dosť preplnené a predražené oproti minulosti, ale s tým všetkým sa dalo rátať, teraz je najvyššia sezóna a celkovo Chorvátsko zdraželo. Dovolenka pre nás - 2 dospelých a 2 ročné dieťa vyšla cez 1200,-€ a to sme sa snažili aj uskromňovať.

hettinka
7. aug 2016

@rosssalinda v hoteli alebo na priváte a aj s cestou je ta suma?

Lebo my pod 2000 nikdy nejdeme, ale máme väčšie deti. A priamo do Makarskej by som veru tiež už nešla, ani Tučepi, Baška Voda ... tam dolu treba hladať menšie dedinky.

marcovka1
7. aug 2016

Omiš piesková pláž 😉 😎

07022007
7. aug 2016

Nin malebne tiche mestecko,idealne pre deti. Cely ostrov je piesok,teda stare mesto je ostrov :D

hettinka
7. aug 2016

@marcovka1 no vidíš, a aj som počula práve na Omiš vela výhrad - studené more kvoli vlievajúcej sa rieke Cetina, špina a rozbité sklo na pláži, milion schodov k pláži, väčšina apartmánov za frekventovanou cestou ... a zasa ludí, ktorí si to veľmi pochvaľujú .., osobne som tam ešte nebola.

rosssalinda
7. aug 2016

@hettinka boli sme ubytovaní v hoteli na pláži + polpenzia. Klasika, 7 nocí. Cesta vyšla do 200 eur, už je zarátané v cene. Mne sa páčil aj Dubrovnik, ale to už je dosť daleko a ceny sú tam ešte vyššie. Vzhľadom na to, že som v 30tt bola aj toto odvaha 🙂

simca06022011
8. aug 2016

@hettinka plno bolo ale s tým sme rátali, špinavé more, špinavá pláž... vlastne pol dovolenky sme chodili úplne inde sa kúpať. Ceny su jednoznacne na Makarskej najvyššie, keďže sme obehli celé pobrežie... (strava, aj suveniry napr. ale ked sa zbehne vyssie od pláže do obchodu, tak uplne v pohode - rovnake). Potom sme boli Podgora/Baska Voda/Tucepi/Dubrovnik/ Mljet a to sa nedalo ani porovnat. V Baske sme sa ale nekupali, cize to neviem :D my sme 2+1 minuli okrem ubytovania a cesty urcite 2000, a to z toho na somariny a suveniry tak max.200EUR. boli sme dva tyzdne, 11 noci v Makarskej a cez den kade tade, a potom Dubrovnik a mljet zvysok a z tade domov.

milanchemik
9. aug 2016

@simca06022011
@rosssalinda
Baby, to máte pekne predražené dovolenky...... riadne cifry ste sem popísali.... My s manželkou a s kolegom a jeho partnerkou sme tento rok išli tiež na Makarskú s vedomím, že bude preplnená (18.7.-25.7.) Ubytko som zabešteloval mailom s majiteľom apartmánu, ktorého som si našiel cez net, čím som obišiel spostredovateľské kancelárie a vybavil som super apartmán pre 4 osoby za 520.-€ (kuchyňa s obývačkou + dve izby s vlastnými WC a sprchami a balkónmi + wifi a vonkajší domáci gril). Bol síce od mora 350 metrov ale väčšinou cez parčík Išli sme všetci jedným autom, takže ubytko nás vyšlo 260, cesta 115 a poistenie 20.-€. K tomu strava ( raňajky klasika na izbe, obedy v plážových reštikách a večere pri grile s domu prinesenými grilovacími klobáskami a marinovaným mäskom), takže dovolenka nás vyšla všehovšudy 650.-€ vrátane výletu loďou na Hvar a Brač za nejakých 70 eur. Inak počasie bolo super, až na chladnejšiu a špinavšiu vodu. Na druhej strane na Brači bola voda čistučká a priezračná. U nás spokojnosť.

simca06022011
9. aug 2016

@milanchemik no hej, ale ja idem nie len prespavat a kupat sa ale aj si uzivat miestne fajnoty a cestovat hore dole:D Kufor nesiem polo plny veci a nie jedla :D ale nic v zlom... mne je smiesne vidiet ludi popijat Rajca a Urpiner vsade (aj ked vraj tie chorvatske piva nic moc, tak potom chapem...)... Na plazi boli bufety otrasne, varit nevedeli v ziadnom, ranajky sme si dali len prvy den a potom sme este odskusali raz asi.. a ostali sme aj my pri izbovej priprave :D Obed niekedy na plazi, niekdy vobec a vecerali sme kralovsky :D I Nas Hvar+Brac vysiel 850 kn (3+1) a Korcula 800 (2+1) kn... ubytko ani cestu som ja do nakladov neratala 🙂 boli sme hned za hotelom dalmacia, ale rezervovalo sa to online na poslednu chvilu, s izbou som ja osobne spokojna nebola vobec a ani s domacou, aj ked sa snazila predviest, som narocny host :D
Inak ak tam este bude niekto cestovat, ovocie si kupte na trhu a najlepsi kurz s0m nasla v banke pri poste na Makarskej nejakych 7,4-nieco 🙂 AK by niekto potreboval :D Na plazi a okolo promenady je to 7,2-raz som videla 7,25. Mozno niekomu pomoze, kto bude menit tisicky :D
Na Brac si ludia urcite dotrepte aj topanky na kamienky.. vo vode v pohode, ale boli take horuce tie co bolo treba preebhnut k moru... :DDD Ja som ich nebrala, vsak na co na dve hodiny... :D

rosssalinda
11. aug 2016

@milanchemik jasne viem ze sa da lacnejsie,aj my sme roky predtym byvali v apartmane,ale ako tehotna si nemozem dovolit tlacit kocik cez tri kopce v tej horucave niekolkokrat denne,ani byt cely den na plazi. O cestu sme sa nemali s kym podelit.Pozri si na invia bezne ceny hotelov v makarskej.Takisto sme 2x navstivili Lidl (kvoli mlieku pre malu) - tam samy slovak,poliak,vsetci zufali,preratavajuc kuny kupovali vajcia,olej,hranolky,rybie prsty,atd 😩😩.. Tak sme si povedali - a sme doma. Dakujem,neprosim,uz som nechcela takuto dovolenku

simca06022011
11. aug 2016

@rosssalinda veru to ani nie je dovolenka...

hettinka
11. aug 2016

Ja znesiem v apartmane maximálne 5 dní a to NEVARIM A NEGRILUJRM ziadnr z fomu dotrepane klobasy. To nemusim nikam chodiť, klobasy môžem grilovat aj na zahrade doma. My chodíme do hotela A pár dni na apartmán a vyjde nás to vždy 2000 pre štyroch ale fakt si dovolíme všetko a nie rátať nonstop, kde by sa dalo ušetriť. To radšej by som nikam nešla.

hettinka
11. aug 2016

@simca06022011 a ešte 4 dospelí v jednom apartmane - súkromie žiadne. To v žiadnom prípade nieeeee.

hettinka
11. aug 2016

@milanchemik za tu sumu ste mohli mať hotel pre dvoch v pohode...

mirkita
12. aug 2016

toto je fakt vec pohľadu ... ja osobne si radšej kúpim maso a ryby a grilujem na terase s rodinkou kedze cez rok tuto moznost az tak nemame a nejdem do restiky kde musim riesit co si dam, ake to bude a pod... pre niekoho to je dovolenka ze sa nevenuje ani jedlu, pre ineho ze si tu pripravu uzije inak - u nas napr. muz cez rok nevari, na dovci si uzije gril ... s malymi detmi nam je najlepsie v apartmane kde nemusim riesit ci v hoteli kricia, bezia, maju piesok v topankach, mozu ist do zahrady a pod... chcem kludne miesto a primerany apartman - nesedime tam cely den - sme vonku a maximalne na terase a potom spat... cize nam by bol hotel zbytocny plus teda kopa ludi a riesit casy jedal a pod... zaplatit to nie je problem ale bolo by nam to zbytocne... posledne 3 roky sme si tam jedlo uzivali hlavne preto ze kopa veci chutila ovela lepsie - cerstve, chutne a cenovo to iste co u nas niektore polozky drahsie/lacnejsie... ale napr. hovadzie/kuracie maso v takej kvalite ze sme sa ho nevedeli dojest...

simca06022011
12. aug 2016

@hettinka to by mi ani tak neprekazala, mozno ma apartman dve izby ;) my pojdeme buduci rok na Saplunaru takto... 🙂 5 do 1 apartmanu. Ale apartman je vacsi ako priemerny byt a komplet zariadeny:D Zdielam nazor ze ked mam sediet na apartmane, terase a grilovat to mozem robit aj doma... nemusim cestovat. Niekedy to je zabava, ked ide viac ludi... posedia. Ale ked sme 2+1 alebo nebodaj 3+1 jedna to cely den lietame po vonku, cez obed sa spi a vecer sme zase von... kdeze by sme varili ked si dame nejake potvorky, rizoto, cestoviny.. same dobroty co u nas tazko cerstve dostaneme :D A tych par hotelov mne v chorvatsku vadi, neviem sa vysporiadat s tym davom ludi :D ale da sa najst aj mensi penzion, resp luxusnejsie apartmany...

@mirkita v chorvatsku nevedia maso varit... absolutne, ja mozem za seba poevdat ze sme ho mali na taniery raz, ked som to sebe objednala. K moru chodim jest zasadne morske veci. Don Antonio na makarskej este vie urobit maso ako tak, pre masozravcov 🙂))

mirkita
12. aug 2016

@simca06022011 nemam taky prehlad ale je to mozne... my si ho len sami pripravujeme a morske plody az tak neoblubujeme, ale taky fish plate si tam zas doprajeme ak mame chut a to sme mali vzdy stastie na celkom fajn pripraveny 😉

simca06022011
12. aug 2016

@mirkita ryby maju super, inak najvacsi uspech ma u nas Makrela z vyletnych lodi :D tam nam najviac chuti :DDDD MOrske potvory s uzasne u nich, na Ostrove som dokonca mala taku obrovsku chobotnicu to chutilo uplne inak ako tie vyprazane drobcence co predavaju na plaziach :D Tym bufetom sa vyhybame aj tak po zazitku s paradajkovou polievkou :D (dostali sme normlane studeny pretlak priamo z konzervy... otras, polievky cisty vyvar z podravky a ranajky...)

Inak neviem ako vy ale neviem zabudnut na tie hrozne ranajky v penzionoch a restikach (vystreidali sme viac). Velke sklamanie bolo ze vobec neobsahuju zeleninu ani nic... suchnu ludom balene dzemy, suchu cistu prazenicu, alebo divne volske oko, chlieb, margarin/mini maslo a dovidenia, divnu kavu, sirupovu vodu... 50-60kun. Cize tu sa oplati viest apartmanove ranajky z obchodu :D

mirkita
15. aug 2016

@simca06022011 presne,na lodi aj ryby aj vino boli super🙂 ranajky sme mali vzdy vlastne tak to fakt neviem... Ale viem si predstavit ze balene a suche veci letia...za to by som teda nechcela platit

simca06022011
15. aug 2016

@mirkita vino maju v chorvatsku take akurat na pitie v horucavach... vodove :D Ale na tom vzduchu vsetko sa pilo :D

hettinka
15. aug 2016

My dme sa v Chorvátsku vzdy super najedli, aj v hoteloch fajn a na pláží "mesna plata" z rôznych druhov mäsa aj "klobasice" a aj grilovane ryby boli super aj pljeskavica. Potvory nejem a vino nepijem tak neviem posudit. Ale pivo bolo tiez fajn a drinky v baroch (až na cenu) super.

simca06022011
15. aug 2016

@hettinka fu a to kde? lebo nic z toho co si opisala sa na makarskej jest nedalo... :/ pljeskavciu sme jedli pri Plitvickych jazerach tam bola super, ale tuto dole.. no maso nemalo uspech.. :/ my sme boli na obedoch vzdy 4-6 a kazdy objednaval ine takze sme poskusali kadeco :D na jednu restiku chystam recenziu.. este si musim najst cas, nech radsej zatvoria, kym niekoho otravia :D

hettinka
16. aug 2016

Na Makarskej sne boli v hoteli a v Drveniku v 4* vile s polpenziou, takže tam až tak reštaurácie testované nemám. Nedávali sme ľahké obedy na pláží alebo iba pečivo a ovocie. Na apartmán chodíme do Sv. Filip i Jakov a to cielene aj kvôli jedlu - čím severnejšie, tým sú porcie väčšie a jedlo lepšie.