Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

zuzula25
25. mar 2013

ahojte..chcela by som sa opytat..ako je to s potravinami v Chorvatsku?? ideme na Vir,...ci sa oplati brat z domu, ci radsej tam nakupit..alko a nealko je tam drahsie..to uz viem, ale maso?? mliecne vyrobky?
dakujem za odpoved

halit13
25. mar 2013

@zuzula25 a budete si komplet variť?
ak áno, aspoň tie základné veci si zober, dá sa aj tam ale cca plus 20% , takže sa to dá aj na mieste.

kaja73
25. mar 2013

@zuzula25 my nosime dake potraviny,ale vacsinu kupujeme tam- z domu nosime upecene maso zaliate v masti-to vydrzi velmi dlhoooooo a potom k tomu robim len prilohy-tie uz kupujeme tam-ryzu,zemiaky.
Nosime tiez susene ovocie-na tom fici ml.syn a tam nemaju tak nesirene,berieme aj par konzerv,susene mlieko pre ml.syna,uheraky,slaninu,klobasu-to pre muzicka a starsieho syna 😝 ,jedno balenie vody-inak kupujeme vodu tam-a to je asi vsetko.
Zvykli sme nosit viacej potravin,ale vzdy sme brali kopec domov a tak sme si nakup vlastne predrazili zbytocnostami-radsej kupime presne to co prave potrebujeme a je to lacnejsie ako nakupit kopec zbytocnosti vopred doma 😝
V tych vacsich supermarketoch su inak tie ceny podobne nasim-v malych obchodikoch je to ine-tam su vysie ceny.
Drahe su tam hlavne napoje ako cola,sprite .
Plus chodime tak raz za 3 dni jest do restiky.

zuzula25
25. mar 2013

dakujem za odpovede,

@halit13 planujeme varit, kedze ideme do sukromia
@kaja73 nebojite sa prevazať slaninu a pod..nepokazi sa to cestou?? my budeme mat sice prenosnu chladnicku, ale len s chladiacimi vlozkami. a ako robievas to maso?? to aj konzervujes?? myslim zavaras?

nada1326
25. mar 2013

Ahojte, boli ste niektorá v Novom Vinodolskom? / Kvarner/

kaja73
25. mar 2013

@zuzula25 slaninu ,klobasu,salam..zamrazim a tak beriem v chladiacom boxe-nepokazi sa ti omylom 😉
Maso-kuracie prsia upeciem v bravcovej masi-ale treba jej vela,maso len osolis a das-ak lubite-cesnak a pecies napr vo velkom hrnci. Potom len prelejes do umeohmotneho boxu,nechas vychladnut,uzvries a hotovo,ale musi to byt cele zaljate mastou,nesmie trcat ani kusok masa a takto to vydrži aj 2 -3 mesiace,vraj to nemusi byt ani v chladnicke,ale ja to tam mam vzdy.
Kedysi si ludia takto odkladali maso zo zabijaciek-ale ja robim kuracie maso,nie bravcove-mame ho radsej.
Pripravujem takto maso cca zo 4 baleni kur.prs.
Len pozor,vzdy ked z toho potom odoberiete,musis to zas prekryt uplne mastou-kazdy kusok masa.
Konzervaciu nerobim.

mima595
25. mar 2013

@zuzula25 - my tiež si nosime jedlo so sebou..do prenosnej chladnicky s vlozkami....ja doma nevarim, raz som zavarila maso a bolo to hnusne..smrdelo to za zvratkami..ble....
odvtedy to robim tak, ze dam zamrazit kuracie prsia, stehna, jedno morcacie, aj bravcove, klobasu, slaninu, parky, asunku...to vyberiem tesne pred odchodom, dam naspod boxu a este sa nestalo,aby sa rozmrazilo....navrch davam kuracie stehna, tie troska povolia a hned, ako prideme, dam ich varit napolievku..je to take rychle...na dovcu akurat...
nie je to vrchol kuchariny, ale na dovcu staci...

alcula
26. mar 2013

@alzbet124 ahooj prosim ta, pisala si tu, ze ste boli kedysi na dovolenke vo vila mira, to je ta ista vila mira, ktora je pri Omisi? zvazujeme, ze si tam rezervujeme apartman, tak by som chcela vediet ako si tam bola spokojna? dik

alzbet124
26. mar 2013

@alcula ahoj...boli sme spokojný, ubytko pekné a čistučké, majitelia ok...toto je tá Villa Mira: http://www.apartments-mira.com/ Ale rozmyslite si to, keď máte malé deti, lebo sú na pláž dosť strmé schody a malý ich narátal okolo 200...mám ich aj odfotené, keď večer malá zaspí, tak nahodím foto 🙂 Rok po nás boli aj naši známi, tiež boli spokojný, jediné čo im prekážalo, boli tie schody...keď máš neaké otázky, kľudne mi napíš... 😎

alcula
26. mar 2013

@alzbet124 dakujem, super, ze pises, uz sme boli tesne pred rezervovanim, tie schody by boli problem aj pre mamu 🙂

obcansr
26. mar 2013

žienky potrebujem pomoc chcem zaplatit zálohu za ubytko a neviem ako dalej mam učet v slov. sporitelni ako mam postupovat mam použit formulár pre zahraničný platobný styk či ako už si to nepamatám ked som platila budem rada ked mi pomožete

ajkalc
26. mar 2013

my ideme na polostrov Peljesac,miesto Drace.sukromna plaz,hned pri dome.plaz s pieskom s okruhliakmi

alzbet124
27. mar 2013

@alcula tu sú tie fotky...asi ako vysoko bol ten apartmánový dom (žltý) :

alcula
27. mar 2013

@alzbet124 dakujem velmi pekne za fotky, tak to je riadne schodisko, aj ked mojej kondicke by to prospelo, ale zvysok posadky by nebol spokojny

alzbet124
28. mar 2013

@alcula no ja som počúvala asi dva dni...ale zas malo to aj výhodu...pobehali sme okolie 🙂

luci_99
28. mar 2013

@rora a aké ste mali v Zatone ubytovanie? My zhaňame nejaké len nevieme čo 🙂

nevestickaaaa
28. mar 2013

@nada1326 Ahoj, my sme tam boli, sú tam skaly, nie je príliš pre deti, ale more je tam náááádherné, zatiaľ najkrajšie aké sme v chorvátsku našli. Nie je tam voľný prístup do mora, sú tam do rovna vyhladené skaly, na ktorých sa leží. Aby si vošla do vody, musela si tam "vhupsnúť" tak po kolená.

nevestickaaaa
28. mar 2013

My sme boli v Meduline, vrelo odporúčam pre rodiny s deťmi, je to tam tiché, ale zároveň príjemné, plytká piesočnatá pláž a aj pár nafukovacích atrakcii na vode. Pred 3 rokmi boli zadarmo, tak snáď ešte sú 🙂

rora
28. mar 2013

@luci_99 ja som bola v Zatone pred 10 rokmi a vtedy sme boli v kempe, cez cestovku, v takom tom stanovom mestecku, velke stany s postelami, spolocne hyg.zariadenia...

annatomi
3. apr 2013

Ahojte chystáme sa na dovolenku chceme na blint sme 4 člená rodina ,nechceme veľmi ďaleko ,minulý rok sme boli v Poreči ,Rovinj , ostrov Sv.Kataríny bolo krásne ale chceme skúsiť niečo iné ,rozmýšľame nad Zetonom, Crikvenikou , Umagom ,Moštednicka Draga ,prosím poraďte vaše skúsenosti ,dobré aj zlé ďakujem

🙂

babula19
9. apr 2013

Prosím o radu,boli ste niekto na dovolenke na ostrove Vir?Ja sa chistám aj s rodinkou,deti 2-12 ročné cez CK Croatia do app.č.10..Je to naša prvá dovolenka pri mori a tak by som chcela čo najviac informáciji.Ten pán čo som s nim volala bol celkom príjemný a zdá sa že sa vyzná aj mi poradil pár rád a cena je veľmi dobrá.Doteraz sme chodili len na slovensko a tak skúšame niečo pri mori,tam mi prosím poradťe kam.Ďakujem.

alzbet124
9. apr 2013

@babula19 celkom to dobre tam vyzerá a má dobré ceny 🙂 Kamoška bola na Vire, oni boli spokojní a aj sa im páčilo, ale neboli cez túto cestovku... A zaujímalo by to aj mňa 🙂

obcansr
9. apr 2013

@babula19 Ahoj aj mne sa celkom páčil Vir ale trocha ma odradilo to ževraj tam nie je pitná voda. Neviem či sa to už zmenilo. Nakoniec sme skončili v Podgore🙂) Ak tam bude niekedy aj pitná voda tak tam tiež pojdeme🙂)

babula19
10. apr 2013

To si ma prekvapila s tou vodou,ale spýtam sa.Inak známi tvrdili,že aj ten most je spoplatnený a nieje to pravda.A čo tam potom všetcí pijú,alebo z čoho varia.Skôr by ma zaujmalo more či nieje špinavé,riasovité a či si vybrať app.s klímou a podobne.No a ešte nájsť niekoho kto by išiel s nami 🙂 .

alzbet124
10. apr 2013

@babula19 Ja som volala tomu pánovi z cestovky, čo si sem dala stránku a potvrdil, že tam pitná voda nie je...ale domáci majú pri domoch nádrže a nosí im vodu cisterna...teda vodu kupujú, ale vraj už je vykopané vodovodné potrubie od Zadaru a mali by spustiť vodu cez potrubie tento rok, ale to nie je isté...Moja známa bola na Vire a tá mi tiež potvrdila, že s vodou nebol žiadny problém...A to aké more tam je, by zaujímalo aj nás 🙂 a kedy chcete ísť?

obcansr
10. apr 2013

@babula19 ahoj no my sme chceli ist minulý rok a v cestovke nam vravela že tam zatial pitná voda nie je , takže tak a toho roku bohvie či tam už bude a most sa platí na ostrov Krk v jednej strane tam sa neplatí nič

babula19
11. apr 2013

@alzbet124 ahoj na dovolenku chceme ísť v auguste.Manžel stále niečo hladá teraz najnovšie objavil pláž Medveja tam je to asi drahšie,ale pekné.

alzbet124
11. apr 2013

@babula19 ahoj 🙂 My ideme v júli...jedna zmáma bola v Medveji...hovorila, že je tam naozaj krásne, ale vraj pre neplavcov a rodiny s malými deťmi asi moc nie...neviem🙂

halit13
11. apr 2013

@babula19 medveja pre detičky určite nie, more je hneď hlboké !

babula19
11. apr 2013

Ďakujem za info..Tak nájdeme niečo ako Nin,Vir,Pag a okolie aj keď to tam nieje také pekné zelené 🙂 .A čo klima.treba ju mať alebo nie.Ako som si všimla tak nie všetky apartmany na prízemí majú klímu.