Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

sykyh
9. jún 2014

@deniss111 Dobrý deň, aj my sa chystáme na ostrov Krk. Vedeli by ste mi poradiť s ubytovaním? Prípadne koľko ste platili za apartmán. Ďakujem

ivanie
9. jún 2014

@hucko44
@alzbet124 Aj my sme hladali Nin, ale mam problem najst vhodne ubytko nedaleko plaze, lebo mame male deti a Zaton resort bol dost drahy.....mate nejaky typ na ubytovanie v tychto lokalitach? Ako je to s tou plazou s tym liecivym bahnom? Da sa tam dostat? Dakujem

alenkam.
9. jún 2014

@ivanie my ideme do www.apartmani-pesa.com ... snad to bude v pohode...

hucko44
9. jún 2014

BEZ CESTOVKY - AKO SA HĽADÁ UBYTOVANIE V CHORVÁTSKU (A INDE)

@ivanie
My sme išli na BLIND - prišli sme a našli sme si ubytko. Je to o 40% lacnejšie, ako cez cestovku.
Stačí si uvedomiť, že na chorvátskom pobreží sa všetci živia turizmom a ubytovaním. Ak máš strach, tak

1. choď na www.google.com/maps - tam si nájdi ZATON,
2. prepni sa do STREETVIEW - prechádzanie po uliciach.
3. Ttam už nájdeš nejaký APARTMAN.
4. Do googla hoď jeho názov + ZATON a nájdeš na googli stránku s mailovým kontaktom.
5. Dohodneš sa priamo s majiteľom a parádne ušetríš.

My sme boli ubytovaní za 40€ na noc a cestovka za to isté pýtala 60€. To je 50% navrch. Chlapík prenajímal dva apartmány. Za 40 (náš) a za 60 susedný. Ten 60€-rový ponúkala cestovka za 100€ (to je viac, ako 50% navrch. )

Cesta autom aj s diaľničnými poplatkami sa zmestí do 200€, za apartmán zaplatíte MAXIMÁLNE 60€ na noc (to je za celý apartmán - nie za osobu). Čiže celá 8 dňová dovolenka Vás 4 člennú rodinu vyjde okolo 600€ plus strava.

Všimol som si, že cestovka CERES už ponúka rovno apartmány - pozri si to tam, ak sa bojíš ísť naslepo, alebo použiť môj 5 bodový postup tu hore.
http://www.ceres.sk
Za 550 máte cestu a ubytovanie. Stravu nerátam, lebo jedli by ste aj doma 🙂

PS:
Kto bude namietať, že sa píše nie NA BLIND, ale NA BLINK, tak ho chcem upozorniť,
že BLIND, je odvodené od anglického SLEPÝ - čiže NA SLEPO 🙂

ivanie
9. jún 2014

@alenkam.
@hucko44 Dakujem vam vsetkym......na blind sa bojim, kedze ideme s 2 detmi a chceme na 10-12 noci.Uz som napisala na zopar miest...uvidime 🙂

kety33
9. jún 2014

Ahojte, nemáte niekto kontakt na apartmán na Rabe v Lopare alebo Rab Baniol pre 2 dospelých a 2 deti vo veku 2 a 8 rokov ?

stojdulka
9. jún 2014

@kety33 mám kontakt na pani na ostrove ale v meste rab do loparu je to asi 20km

kety33
9. jún 2014

@tulka3 ďakujem, len je to pre 6 ľudí a ja potrebujem pre 4, nechce sa mi zbytočne platiť, ale aj tak ďakujem nechám si ako tip na budúce, keď pôjdeme s partiou.

kety33
9. jún 2014

@stojdulka pokiaľ je to v meste Rab budem rada, boli sme tam na výlete a je tam úžasne, len neviem či je tam pláž vhodná pre deti.

silviaaa21
9. jún 2014

@ivanie My ideme tiež do Ninu začiatkom septembra a bola som prekvapená, že veľa apartmánov bolo rezervovaných. Ja som pozerala priamo cez chorvátov, cez google.hr. My máme rezervovaný tento apartmán
www.apartmani-nin.com/nin-apartmani/smjestaj-20...
Dúfam, že ubytko bude v pohode, ale som sa dopočula, že pláž v Nine nie je nič moc, tak snáď to nebude také hrozné. 😢

mianefert
9. jún 2014

@ivanie Ďakujem

deniss111
10. jún 2014

@sykyh my sme šli na blink, bol trošku problem najsť niečo volne...Ale dvaja sme platili tuším 40 alebo 50e.

dada2007
12. jún 2014

@silviaaa21 @ivanie baby, teraz nestíham....ale večer vám sem dám foto z pláži v Nine-boli sme tam minulý rok, tuším mám nafotené všetky.......ak niečo potrebujete, pýtajte sa..... 😉

alenkam.
12. jún 2014

@dada2007 ahoj, prosim ta tam je to nejake mestecko ten Nin? kolko je tam plazi? Budeme neviem kde presne, nemam adresu, urcite nie v holiday rezorte, ale uz sa tesim... 🙂 o tri tyzdne balim a vyrazame...

silviaaa21
12. jún 2014

@dada2007 Ahoj, mňa teda zaujímajú hlavne tie pláže, lebo, že je to tam ako žaburina, to mi vravela jedna kočka, ktorá tam bola. A koľko musím prejsť od brehu, aby som si aj zaplávala? Ešte by som rada vedela, či sa tam dajú požičať lehátka a slnečníky. Ja som ešte nikdy nebola Chorvátsku, tak vôbec neviem, ako to tam funguje. No a ešte, čo ma vôbec nepotešilo je, že je tam veľa komárov a ja mávam alergické reakcie po štipnutí, je to také hrozné. Ďakujem veľmi pekne🙂 🙂

dagaz
13. jún 2014

@antuanet
my sme boli pred 2 rokmi..presli sme skoro cely ostrov krk, byvali sme priamo na krku, boli sme v punate, baska..atd...neviem...ja som tomu na chut teda neprisla...y toho vsetkeho asi punat bol najkrajsi....ale mna odradzaju kamene na plazi,ani sadnut ani lahnut:(((( ako prezila som 11 dni,stravovali sme sa v restaurackach,ziadne varenie...nasli sme aj akoze pieskovu plaz,veru s pieskovou to nemalo nic spolocne, to bolo blato ktore sa akoze tvarilo ako piesok a na tom kusku bolo hadam tristo deti,neviem mne chorvatsko nic nehovori,boli sme aj na makarskej, boli sme aj za makarskou, uz ani neviem ako sa to tam volalo....ale neoddychla som si veru nikde...

marienka1703
13. jún 2014

@ivanie Aj v Omis je piesocnata plaz,,🙂) a je tam krasnee

pinky_girl
13. jún 2014

My sme boli na ostrove Murter, kusok od Vodice, a takych pat minut autom z Murteru je plaz Slanica. Teraz cez zimu sme boli mesiac v Thajsku, ale poviem vam, ta Slanica bola uzasna a voda a puesok v nej ako z filmu. Len tam bolo obrovske kvantum ludi. Vo vode v pohode, ale na plazi sa nedalo zohnat miesto.

ivanie
14. jún 2014

@marienka1703 ano tam sme boli...sice len na vylete, ale bolo pekne, aj sme sa kupali v tej rieke, ktora sa tam vlieva do mora 🙂

mejjus
14. jún 2014

@kety33 goran.skapul@inet.hr je to pár metrov od mora ..super miesto..čistota , pár metrov od rajskej pláže..všetko na blízku ..super

tigri
14. jún 2014

@ketty33

http://www.apartman-lopar.com/index-en.php

Skus tu, ale Lopar treba objednavat uz v marci, je dost vychyteny...

caspino
14. jún 2014

idealne je miesto chorvarsko ostrov Rab mesto Lopar hotel Veli mel vsetko sa tam tocio detoch postielky detske jedal.stolicky plaz super cisty piesok dlho plytka voda tepla podla mna raj pre deti boli sme 2x pacilo sa nam moc

petra122
14. jún 2014

dobry den zienky ja by som chcela nejake dobre a primerane lacne ubytovanie sme 4 clenna rodinka a chcely by sme ist do chorvatska s 5 rocnou dcerkou a 3 rocnym syncekom autom.Nejake typi...

kmirkav
15. jún 2014

Ahojte dievky, my sme boli na Rabe - Lopar, tento rok chceme tiez Chorvatsko, ale hlavne plytsie more bez skal, nemate nejake tipy? Chceme byt vsak v hoteli s polpenziou.

dada2007
16. jún 2014

kočky, sorry že až teraz, ale mala som perný víkend.....takže.......

INFORMACIE NIN!!!!

http://www.bikenin.com/docs/Nin-Croatia-Town-Ma...

tu je najsuper mapa, čo som pre vás našla.......ten ostrovček, to je Nin-historická časť....prešli sme ho na jednu prechádzku......je tam to malé, ale je čo obzerať, pofotiť....zmrzlina, pizérky, obchodíky so suvenírmi, najmenšia katedrála na svete, atd, atd. Auto sme si odstavili pred mostom(na mape číslo 17) na platenom parkovisku, samo, môžete zaparkovať aj niekde poblíž v uličkách.

PLÁŽE- na mape sú 3hore a 2 dolu......
1.Kraljičina pláž(c.27)-tam je parkovisko(neplatené) a vzadu je tá blatová pláž(č.26)-liečivé bahno....vyskúšali sme tiež 😉
2.Zdrijac pláž(č.28)-tam je platené parkovisko......možnosť požičať tuším lehátka alebo aj vodné bicykle(nie som si stá na 100%, nepoužívali sme, takže som si to nevšímala)......je tam sprcha....vzadu surférska škola. Po pláži chodili predavači kukurice či šišiek(krafna)
3.Prodorica pláž(č.29)-neboli sme tam...neviem o nej nič.
4.Bilontinjak pláž(č.30)-tam, v tej časti Bilontinjak sme bývali, čiže sem sme chodili denne....pešo. Na ostatné pláže na aute. Na tejto našej pláži bola výhoda malého počtu ľudí, zároven tu nebola sprcha, vecka nič......ale to nám nevadilo, mali sme to na skok ,,domov"
5.Zaton pláž(č.31) mohli tam ísť aj neubytovaný hostia, bud zaplatiť normál vstup(to neviem ani kadial ani kde), lebo my sme chodili úúúúúúplne krajom----------------ked sa pozriete na tú pláž, tak medzi tým psíkom a dlhým molom je kraj toho rezortu..a tam sme prešli popri plote, pri mori a hned sme boli vo vnútri rezortu.....chodilo tak mnoooooho ludí. Aj cez den......ale aj večer na program-disco, v amfiteátri animácie, prejsť sa po promenáde-reštiky, obchodíky, pizzérky, ovocie atd, atd...

no a ku vašim otázkam.........

@alenkam. ja by som to nazvala mini mestečkom 😉 alebo možno velkou dedinou 😉
dalej si sa pýtala, kolko tam je pláži........myslím že 5 označených...ostatné je také, že kde zastavíš, tam sa kupeš. Nemáš adresu ubytka?

@silviaaa21 takže....hore som popísala pláže a pak ti pridám foto pláži, vody...aby si mala predstavu. ŽAburinou by som to nenazvala, jedine tak v tej časti ako je tá surférska škola bola taká iná voda/pláž. Inak pohodička.
......záleží na ktorej pláži si.......čo sa týka toho plávania, niekde to môže byť 20 ale niekde aj 50 či viac metrov. Pre nás-rodinu s malými deťmi to bol ideál, lebo sme sa nemuseli obávať že dieťa prejde 5 metrov a potom vhupne do 3metrovej jamy.... 😝 😝
....komárov sme nemali vôôôôôôbec! ale to záleží od počasia a tak.

dada2007
16. jún 2014

......most do Ninu
.....Grgur Ninskij - stredoveký chorvátsky biskup, ktorý zaviedol chorvátsky jazyk do kostola. Má palec zo zlata, a hovorí sa, že ho treba chytiť a zaležať si niečo....a tak sme to skusili 😉

dada2007
16. jún 2014

....najmenšia katedrála
...park Solana-ťaží sa tu sol....je tu múzeum a môžete si kúpiť sol do kúpela či kuchynsku......je to aj na mapke čo som posielala vyššie...

alenkam.
16. jún 2014

@dada2007 adresu mam, ze Punta 2. Pomohlo? 🙂

dada2007
16. jún 2014

no a pláže.......

1.Kraljičina pláž(č.27)