Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

doma1
14. jún 2012

@jani74 priamo v Drveníku sme ubytovaní neboli, ale každý rok cestujeme na Hvar priamo z Drveníka trajektom,,,Drveník je krásny, avšak v sezóne je na pláži príliš veľa turistov,,,zastavíme sa tam občas, pochodíme, nakúpime,,,ale úprimne, priamo v Drveníku by som dovolenkovať nechcela,aj z dôvodu, že tam premávajú tie trajekty a voda je jemne "mastná"(neviem,či je to správny výraz), ale "za" kopčekom sa už okúpať dá, len už to nieje ono,veľa ľudí chodieva z Drveníka trajektom práve na Hvar okúpať sa!,,,to je môj názor,,,
😉

bellada
15. jún 2012

@jani74 Drvenik = preplnena plaz, v sezone teda na 100%, inak pekne mestecko

sisiska
15. jún 2012

baby, a mate skusenosti s tym, ze vas v noci kontrolovali rakuski alebo chorvatski policajti, ci mate dietatko v autosedacke? lebo niekde som citala, ze sa na to zameriavaju a my sme prave chceli cestovat v noci tak, ze by sme malu nechali spat vzadu na sedacke, ale vraj to v AU a HR kontroluju a su za to pokuty...neviete o tom nic?

bellada
15. jún 2012

@sisiska tak to by som neriskovala, pokutu za to dostat mozes aj u nas a v zahranici duplom, tam ta nechaju vycalovat aj za mensie priestupky, ale o pokutu by ani tak neslo, ako o bezpecnost, nebodaj sa nieco pritrafi . nehoda a potom si to budes vycitat, argument, ze pojdete opatrne neobstoji, pretoze vy tak ist mozte, ale na ceste je plno magorov, ktori nato kaslu, naberu vas v plnej rychlosti a tvoje dieta nemusi skoncit dobre....nic nestoji za taky risk a vobec nie pohodlie, vyspi sa aj v sedacke 😉

janinna11
15. jún 2012

@sisiska No podľa mňa je to prirodzene, keď Ťa zastaví kontrola máš v aute dieťa, že bude pripútané v autosedačke..., je to to isté, ako keby si sa Ty nepripútala a zastavili by ťa, skor ma ale zaraza tvoje uvazovanie, ved co ked do vas nejaký blazon tukne na dialnici - v rýchlosti 120km/hod je aj tuknutie velkou burackou!! Ani o tom prosim ta neuvazujte, je to nezodpovedne, keby sa nedajboze nieco stalo, do konca zivota by ste si to vycitali. Dnes sa da ako tak vyspat aj v autosedacke, zalezi aku mas a kolko ma mala rokov. Z hladiska bezpecnosti obetujte radsej pohodlie, nechcem Ta poucovat, ani nic take, len si myslim, ze dieta sa rozhodne pocas jazdy ( a koniec koncov ani dospely) nema vyberat z autosedacky alebo odputat z pasov. To radsej zvolte riesenie, ze niekde na 2 hodinky zastavite a tak si ju preloz na sedadla nech si mala pospi a aj vy si oddychnete. Ja sama by som sa bala len na chvilu ostat nepriputana, ved v dnesnej dobe akí blazni jazdia!!!

janinna11
15. jún 2012

@bellada uplne s tebou suhlasim, nechapem, ako jej to mohlo napadnut, viem, ze mysli na pohodlie dietata, ale i tak nerozumiem... Dufam, ze si to rozmyslia...

sisiska
15. jún 2012

@janinna11 ved neboj, este sme nic nepodnikli, zatial len zbieram info, rady a snazim sa zorganizovat to co najlepsie, najpohodlnejsie a najbezpecnejsie v jednom 🙂,

bellada
15. jún 2012

@sisiska takze ti radime pekne a pohodlne nechat vyspat malu v sedacke 😉 cesta do CRO nie je ziadna tragedia, ve je to za "rohom" aj my ideme, dcera ma 6 mesiacov a vyspi sa v sedacke, ani vo sne by ma nenapadlo ju pocas jazdy vytahovat

sisiska
15. jún 2012

@bellada no nasa sa v sedacke asi velmi nevyspi, lebo mame sedacku Romerku, ale uz taku pre vacsie deticky a ta sa uz neda polohovat ako pre malinke deticky...ale tak niekde prenocujeme po ceste...lebo na jeden sup by to cez den nezvladla...a v noci by sa zas v tej sedacke urcite nevyspala....

janinna11
15. jún 2012

@sisiska tak to má byť 🙂

rajulko
15. jún 2012

@bellada Ahoj kam idete do Chorvatska? My mame tiez 6-mesacnu dcerku a chystame sa koncom augusta-zatial mame rezervovane ubytko na Pagu, ale privitam kazdu radu-kam je dobre ist s detmi.

sisiska
15. jún 2012

@bellada
@rajulko
aj mna by to zaujimali, kam sa chystate, lebo my zatial nemame rezervovane nic...

rajulko
15. jún 2012

@sisiska My mame zarezervovane ubytko-taku vilu s bazenom (kvoli malej) v dedinke povljana na Pagu-poradil mi to kamarat-oni tam boli s polrocnou minuly rok a dalo sa. Len tej cesty sa trochu obavam, predsa len je to nizsie.

bellada
15. jún 2012

@sisiska @rajulko ja uz mam v Chorvatsku co to pochodene, prevazne sme chodievali do okolia Omisu a na Makarsku rivieru, podla mna je ta juzna Dalmacia naj, este aj ostrovy ako Hvar, Brac, Korcula....s dietatom ideme ale po prvy krat, ona je este malinka, takze my sme to az tak neriesili - vhodnost plaze a vstupu do mora, ved ona sa este hrat na plazi nebude, berieme nafukovaci bazenik so strieskou, kde ju na sucho supneme a to bude sluzit ako ohradka, aby sa nam neodgulala 😀 ale dufam, ze ju dostaneme aj do mora, ze uz bude tepla voda 🙂 ideme 30.6 dedinka Donji Seget, to je 3 km pred Trogirom - krasne historicke mesto
Nam pri vybere ubytovania, ide hlavne o to aby to nebola nejaka stara barabizna, aby to bolo blizko pri plazi a podmienkou je vzdy terasa s uzasnym vyhladom na more, aby tam boli nejake restiky a obchod. Tento rok okrem toho ze je to prva detska dovca, tak je to aj prva dovca, ked ideme vacsia skupina, mame velky apartman pre 10 ludi, budeme 6 dospeli a 4 deti, takze bude veselo 😀

bellada
15. jún 2012

@rajulko cestovat treba jednoznacne v noci, to prespi, my ideme este dalej ako vy a ja sa teda nebojim, nasa znasa cestovanie dobre, my casto chodievame z BA na vychod Slovenska, co je polka trasy do CRO a ona ani nevie ze presla celu republiku 😀

mima595
15. jún 2012

@sisiska - si pozicajte od niekoho polohovatelnu

nasi su už ovela vacsi, takže v autosedacke sa im nespi pohodlne, ale jednu si menime so sestrou, aby mali obaja polohovatelnu....

cukroska
16. jún 2012

@anica ale sa vyhrajú a im to nevadí,narozdiel od tích kamienkou...bŕŕ,ak si nedoudieraš nohy,tak ani plávanie nie je nič moc!☹boli sme dva krát a kým sú deti malé/teda jeden/nikdy viac!!!

cukroska
16. jún 2012

@bellada áno najlepší je omiš,a tiež som to riešila kým bol malý malý nafukovacím bazénom,ale z deťmi chorvátsko už niééééééé 😒

cukroska
16. jún 2012

@bellada presne aj my sme boli z malinkým a čím menšie tým sa lepšie cestuje 😀

smejko
16. jún 2012

Kočky, my ideme do Zaton-u, kopa dobrých referencií, tak sa tešíme. Ale mám otázku k cestovaniu - moji drobci sa strašne potia v autosedačkách, ako ste to riešili ? Keď sú spotení, sú nervóni a zastavovať každé 3 hodiny aby som ich prezliekla, to nevidím ako dobrý nápad 😀 Zvažujeme kúpiť podložku aerosleep, alebo niečo podobné, ale neviem, či to nie sú vyhodené peniaze. ďakujem za rady

fatima30
17. jún 2012

@katussska24
ahoj chcela by som sa opytat mohla by si poslat adresu mail alebo cislo tel. na toho konkret majitela.a popripade foto?rozumie po slovensky?dakujem pekne a este kolko ste platili sme dvaja s malym 2 .rocnym syncekom dakujem!

fatima30
17. jún 2012

@janka2307
ahoj nemas kontakt na toho majitela?keby si mala mozes poslat?dakujem

macka153
17. jún 2012

@smejko Zaton je super môžem odporučit ,boli sme tam 3 krát a zase by som tam išla .Všetko pre deti ako stvorené.Velmi odporúčam...

smejko
18. jún 2012

@macka153 dakujem, v akych apartmanoch ste boli ? neviem sa totiz nikde dopatrat po vybavenie kuchyne, tak zistujem 🙂 dakujem,

macka153
18. jún 2012

@macka153
APARTMÁNY ZATON HOLIDAY RESORT 4 je to lepšie je tam klíma.

katussska24
18. jún 2012

konecne som nasla ten kontakt 😝
Antun Vuk
Ulica 2, br 907
23233 Sabunike

www.apartmani-vuk.com

katussska24
18. jún 2012

my sme boli v apartmane 8 🙂 och, nebat sa tej cesty s velkym bruskom, tak ideme aj teno rok....normalne spomienky 😵

mbrnakova
18. jún 2012

Ahojte, neviete mi povedať, čítam to tu dokola, boli ste niektorá na ostrove Vir, ideme cez www.ceres.sk, http://www.ceres.sk/chorvatsko/riviera-zadar/vi..., a niekde som sa dočítala z r.2008 ( aktuálne recenzie) že tam nie je pitná voda??? je pochopiteľné, že na dovci pijeme len vodu z fľaší, ale ideme aj s deckami, dvaja dvojroční chlapci a ja som tehu, tak neviem,či to nie je nejaké risk, sprcha a zuby a všetká hygiena bez pitnej vody?

M.