Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

mimkaa2607
10. jún 2012

@zuzkako ahojky...čitam, že chcete ist na dovolenku ... kedy presne?...lebo my tiež chceme ist od 21.7 + - 1,2dni ... možno 22.7 ... len ideme tiež sami a autom a tiež maximalne po zadar...teda do 900km od nas ... a tiež ešte nemame ubytko 🙂 ... a ani ešte nevieme kde presne chceme ist 🙂 ...

mimkaa2607
10. jún 2012

@katussska24 a možem sa opytat kde presne ste boli?...a kolko vas vyšlo ubytovanie? dakujem 😵

katussska24
10. jún 2012

@mimkaa2607 my sme boli v Privlake -Sabunike. inak niekde mam kontakt na toho pana..ubztko sme este zjednali, vyslo nas nakoniec cca 40eur 😀 ale to sme brali najlacnejsi apartman, mal aj drahsie...

mimkaa2607
10. jún 2012

@katussska24 a možem sa opytat, že aky to bol velky apartman?...to bola dobra cena...teda ak to bolo v sezone...lebo čo som kukala, tak maju ceny po 45eur ... a tento rok idete na dovolenku?

zuzkako
11. jún 2012

@mimkaa2607
No my este stale neviem kedy asi zaciatkom jula, lebo do 25.7. musim byt doma. Chceme ist traja dospeli a jedno dieta, len velmi nechcem piesocnu plaz, kvoli malej(ma ekzem). Zatial mi nikto neporadil, ze kam, kde su male kamienky. Zrejme pojdeme od Crikvenice po pobrezi a budeme hladat take plaze a na zaklade toho aj ubytko.

domeli
11. jún 2012

my sme sa rozhodli pre Ostrov Vir - odporučila mi ho jedna mamina tu na MK, dala tipy, pozrela som si nejaké fotky a referencie a oslovil ma natoľko, že aj keď sme tam ešte neboli, veľmi sa tam teším. Je to 30 km od Zadaru, je spojený mostom, takže sa tam nečaká na trajekt (žiadne náklady navyše) a všade je písané, že je to ideálne na rodinné dovolenky. Takže skúste mrknúť @zuzkako, @mimkaa2607. Ja som si to pozerala aj na stránke croatia.sk

stanislavao
11. jún 2012

@zuzkako crikvenica ma umelo vytvorenu, platenu piesocnu plaz. boli sme tam vlani a nikdy v zivote by som tam nesla. aj som o tom tu uz pisala. v chorvatsku piesocne plaze prirodzene nie su, len umelo vytvorene a platene.
ak chcete ist blizko, skuste radsek istriu - porec, rabac, alebo potom chodte juznejsie, aspon stredna dalmacia, lebo ten sever - to neni ono.

stanislavao
11. jún 2012

@zuzkako prepacte, zle som si precitala vas prispevok, ze od crikvenice, ja som si pozrela, ze do crikvenice.

katussska24
11. jún 2012

@mimkaa2607 n tu cenu sme zjednali 😀 on mal tiez tusim po 45eur, tie luxusnejsie apartmany mal po 50-60eur, ale nam boli zbytocne velke. musim sa ti pozret doma do papierov, este som niekd mala kontakt na neho. apartman a jeho velkost - hned ako si vstupila po pravej strane bola taka mini kuchynka, po lavej nieco ako obyvacko kuchyna(TV, gauc, lavica a stol) a potom kupelka a 2spalne.

katussska24
11. jún 2012

inak skoro kazdy den sme striedali plaze, ked sme boli lenivi, sli sme priamo v sabunike(tam bola piesocna plaz, asi 10min od apartamnu, taktiez tam je to liecive bahno, kt sa mozes natrierat na plazi 🙂. boli sme aj v zatone(tam je ale vsup za poplatok, je to velky kemp, take komercnejsie nieco), aj na ostrove vir, tam bola kamienkova plaz, hlbsie more ale krasne tam bolo, take najviac natur (kamienky, borovice, ciste more). od privlaky je to asi 15min autom, prejde sa len cez most a si na ostrove vir.

zuzkako
11. jún 2012

@domeli Dakujem pozriem.

zuzkako
11. jún 2012

@stanislavao tiez mam obavy z preplnenych plazi, ale hlavne co je pre mna dolezite, ze musi byt strkova(teda jemny strk), nie piesok. Asi mi zostava len hladat. Pozerala som aj Privlaka pri Zadare, ale vsade pisu len o piesku.

stanislavao
11. jún 2012

@zuzkako o piesku v chorvatsku? nie, v chorvatsku su plaze kameniste, piesok tam najdete len na umelo vytvorenych plazach, ohradenych.

mimkaa2607
11. jún 2012

@katussska24 dakujeeem...no to,že my sme sa ešte vobec nerozhodli ... 😅 ale ked pride manzel na vikend tak hadam daco najdeme 🙂
@zuzkako to je skoda...:( manžel nahlasil dovolenku od 21.7 ...

katussska24
11. jún 2012

@mimkaa2607 ked pridem domov kuknem ti ten kontakt.

samsara
11. jún 2012

@zuzkako - a čo tak Baška na ostrove Krk ? Myslím ,že to by mohlo byť vhodné,pláže sú s drobným štrkom a je to aj blízko , z BA sme tam za 6- 7 hodín, teda podla našich známych,čo tam chodia každý rok,my sa tam chystáme 1 krát tento rok a zatial som počula sané dobré recenzie na Bašku na Krku,tak dúfam,že budeme spokojní. 😉
Tu sú nejaké fotky z Bašky ,aj z pláže,stránku som našla cez google,cestovku a ubytovanie si nevšímaj,dole pod tým ubytkom sú fotky,tam je vidieť,že je to štrková pláž .
http://www.adriadatabanka.com/main.php?_action=...
Možno kočky,čo tam boli na dovolenke by nám vedeli o Baške viac napísať. 🙂

mimkaa2607
11. jún 2012

@katussska24 dakujem si zlata :-*

zuzkako
11. jún 2012

@samsara to bola asi prva destinacia, co som pozerala, len ma zase odradilo to, ze ked budem chciet ist na vylet mimo ostrova, tak na spiatocnej ceste budem musiet platit cez most zase 4€. Nechce sa mi byt cele dva tyzdne len na ostrove.

samsara
11. jún 2012

@zuzkako - aha,vidíš,to som ani nevedela 😖

samsara
11. jún 2012

Ešte som našla toto rozdelenie podla pláží,možno si vyberieš.
Štrkové pláže:
http://www.ceres.sk/plaze-v-chorvatsku?beach_ty...

zuzkako
11. jún 2012

@samsara Som pozerala, ale vacsina je dost daleko za Zadarom, ale dakujem velmi pekne.

mima595
11. jún 2012

@zuzkako - v chorvatsku klasicky piesok je malokde, skoro vsade je ten strkopiesok, alebo male okruhliaky...

perfektne meisto na okruhliaky je plaz Zrce, ale tam sa plati parkovne, alebo oproti je plaz Gajac a ta je vynikajuca pre deti..je tam aj tien, zelen, vstup pozvolny...
to su plaue osrova Pag, pri meste Novalja

luubkaa
11. jún 2012

Ahojte baby, mam na vas jednu otazku. Ked chceme ist k moru v sezone a nebudeme mat zajednane ubytko - ktory den sa najlepsie oplati cestovat? Viem, ze nastupny den je sobota. Oplati sa ist v piatok, sobotu alebo v nedelu? Alebo je to jedno? DAKUJEM.

zuzkako
11. jún 2012

@mima595
Dakujem pokukam.

jani74
11. jún 2012

Ahojte, my uvažujeme o Drveniku, hotel Sunce. Bol tam niekto?Máme 3,5 a 9mes. deti.

lulana79
12. jún 2012

@ralka piesočná pláž je aj na Istrii, oblasť Medulin, hotel Holiday... tiež som sa spočiatku bála, aké bude počasie tak na severe, ale nakoniec sme mali v ten týždeň krajšie, ako bolo na Makarskej, lebo nám pršalo jedno poobedie a na Makarskej z celého týždňa 4 dni (nie v kuse)... ale v Meduline je fajn, je to také malé mestečko - je tam prístav, kemp, supermarket (niečo ako Tesco) a Lunapark, čo bolo pre nášho krpca najväčšia atrakcia 🙂

susanne5
12. jún 2012

ahojte my sme boli minuly rok na ostrove Krk- oblast Šilo, bola tam malinka piesocnata plaz, byvali sme na sukromi. bola totaka tichsia oblast, ale nevadilo nam to az tak. cesta trvala asi 10 hod ale to sme mali asi 4 prestavky
@lubkaa my sme isli v piatok v noci, prazdnejsie cesty a maly celu dobu spal🙂

maruska22
12. jún 2012

@luubkaa ubytko sa dá zohnat hocikedy...my sme vlani isli v nedelu v noci, v pondelok ráno sme nasli ubytko do hodinky a bolo aj z coho vyberat...a tiez som potom celý týzden videla este nápisy na dverách a bránach ze maju volne apartmány a izby 😉 a ked ides inokedy ako v piatok v noci vyhnes sa aj kolonam na cestách a dlhému cakaniu na mýtniciach 😉

janka2307
12. jún 2012

@mimkaa2607 @katussska24 ja som nasla ubytko pre nas dvoch a maleho za 33eur v NIN e co je 2km od Sabunike 🙂

mimkaa2607
12. jún 2012

@janka2307 tak to je super cena 🙂 ... no ja dufam, že niečo najdeme ... ale ked čitam prispevky, tak sa da aj počas sezony najst 🙂