Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

katussska24
30. jún 2013

@lofovka tu:
http://www.apartmani-vuk.com/

my konkretne v sabunike 😉

lofovka
30. jún 2013

@smejko ahoj, mohla by si mi poslať nejaké info, kde ste boli ubytovaní? prípadne nejaké foto? ďakujem

smejko
1. júl 2013

@lofovka ahoj, my sme boli pri Zadare, komplex Zaton, stranka zaton.hr, my sme boli velmi spokojni

fraufrt
1. júl 2013

Bol niekto v blizkosti alebo priamo v Nin? chceli by sme ubytovanie v sukromi, mate skusenosti...?

mima595
2. júl 2013

@fraufrt
http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/nin/apartman...
my sme boli tu..je to blizko k plazi, aj do mesta...

fraufrt
2. júl 2013

...a s ubytovanim ste boli ako spokojni, chceme ist s dvoma malymi detmi a stacil by nam 2-lozkova izba, vy ste mali asi vacsiu, predpokladam. Kludne napiste viac do IP, budem rada za kazde info. Ideme 1x s detmi, ja by som chcela ist na blind, ale vela (vsetci) mi to neschvaluje. Kedy ste boli. Myslite si, ze v hlavnej sezone by bol velky problem najst si ubytovnie len tak,...?

mima595
2. júl 2013

@fraufrt - my sme tam boli pred 2 rokmi...s ubytkom sme boli spokojni, ale more nas neoslovilo, tak sme sa vratili na nasu plazicku....

co sa tyka 1-izby..ja by som teda nesla....naobed, ked deti spia, tak ja nieco varim, alebo aspon taku kavu si chceme dat, poutierat riad, poumyvat a davat pozor, aby sme nezobudili dezi, to teda nie....

a co sa tyka cestovania na blind.....ja by som si napr. trifla tam, kde chodime teraz, lebo poznam to miesto, a viem, ze tam ubytko najdem..ale zase za aku cenu, v akej kvalite?? neviem..ale ze by som prisla do uplne cudzieho mesta, s malymi detmi, po precsetovanej ceste...na to nemam povahu...

my sme len raz v Madarsku hladali ubytko na 1 noc, a presli sme 3 penziony a uz nam to zabralo hodinu..a v podstate nam to bolo jedno, lebo to bolo iba na 1 noc...takze to je na tebe....

fraufrt
2. júl 2013

@mima595 s tym- 2-lozkovu izbu som sa zle vyjadrila, myslela som apartman, ze deti by isli bez naroku na postel. Ak by to teda takto islo....uz som rozposlala par rezervacii,tak uvidim, ci s toho nieco bude. dik za info.

mima595
3. júl 2013

@fraufrt - ale to len cestovky beru, ze deti zdarma...inak je to tak, ze maju vacsinou fixnu cenu za aprtman a za ten platis...my napr. chodime so svagrinou do 2 apartmanov..obe su rovnake, len zrkadlove, oni su 3, my 5 ale platime rovnako....

mariannah81
3. júl 2013

my sme boli minuly rok v Omiši, plaz s jemnym strkom, cistucka voda, na plazi stromy, takze sa dalo aj schovat do tiena. Isli sme na blind, bola som vtedy tehotna, ubytko sme si nasli do hodiny.

kari55
3. júl 2013

@janetina Kašli na Chorvátske preplnené kamenisté pláže a topánky do vody. Choď do Grécka alebo Talianska západné pobrežie. Ja som toho názoru že už keď more tak parádna piesková pláž a nie štrk ako na Zemplínskej Šírave 😀

stanislavao
3. júl 2013

ako moze niekto "bojkotovat" chorvatsko? z mojho pohladu je to dost trufale, lebo ziadna krajina sa chorvatsku nevyrovna. taliansko - taliani chodia na dovolenku do chorvatska, lebo sami hovoria, ze u nich je more spinave. ziadna krajina sa neda s greckom porovnat. kazda krajina ma svojich milovnikov, ale hovori sa, ze kto raz bol v chorvatsku, tak nikde inde sa mu tak pacit nebude a myslim, ze je to pravda. chorvatsko je tak roznorode, krasne, ze ani grecko a uz vobec nie taliansko, co spanielsko sa mu nevyrovna. a to radsej nekomentujem tunis, egupt, turecko a podobre "teroristicke" krajiny.

evaka
3. júl 2013

@alenah31 Oprasim staru temu.... planujeme tento rok Chorvatskoa zaujalo ma Bibinje... zvyknete tam chodievat, je v blizkosti dost "atrakcii" aj pre mensie deti? Bojim sa, aby to nebola mala dedinka a nemuseli sme chodit nadychat sa "typickeho chorvatskeho zivota" az 3 km... Prip. vies mi poslat tip na ubytko? Dakujem.

sorciera24
3. júl 2013

@stanislavao no normalne, ja som bola v Chorvatsku a ja nedam dopustit na TAliansko (spinave more su famy, vobec nie....no, je tam piesok, more sa viri, ale to nie je spina;))....ja by som napr. s malym dietatom do Chorvatska nesla, hlavne kvoli tym kamienkovym palzam (niet nad jemny piesok...).....ako boli sme na PAgu (krasny ostrov)...ale stale som mala pocit, vsade, kde sme prechadzali, ze sme ako u nas na chate pri potoku.....(ja si pod plazou poredstvujem dlhe krasne piesocne palze.....a to v Chorvatku nie je...).....okrem toho, ziadne kolony na ceste, nic predrazene.....kebyze sme sami, ci uz starsi aprik, tak ano, ale s dietatom tam ani nepojdem......

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sorciera24
3. júl 2013

@alenah31 a kedy si bola naposeldy v TAliansku...rpetoze ziaden z tvojich spominanych problemov sme nemali;)chodime po piesku v slapkach, piesok rozhodne nemam vsade ako tvrdis (na cumloch duplom, take male dieta by som k ziadnemu motu nevzala)....kraby a ine zivocichy bezne dostupne aj pocas dna;) a my bezne a stale komunikujeme v nemcine.....(pohotovost zaiden problem....).....ja napr., ked som pri mori do bazena nejdem nikdy! bazen mam aj doma, k moru idem kvoli moru.....ale vzhladom na tvoje poziadavky a to kolko si si precestovala, sa mozno ani encudujem, ze sa ti tam nepaci.....(ja som nenarocny klient......).....ja len, ze sa to dost zmenilo, kym si bola dieta....inak ist kvoli bazenu na Cyprus?....hmm...(to si asi vacsina z ans dovolit nemoze;))

stanislavao
3. júl 2013

@alenah31
@sorciera24
v taliansku ja som bola na sicilii v catanii a to bolo jedno smetisko - a tomu hovorili ze plaz. odpadky, spina, more hnusne, zakalene a riasy a neviem co. samozrejme, urcite aj v IT su miesta, ktore su krasne. kazda krajina ma svoje uzasne miesta, kde sa clovek chce vratit. len nieje spravne v diskusii o chorvatsko odhovarat od chorvatska, lebo v chorvatsku kamkolvek idete, je krasne. ci istria, ci stredna, ci juzna dalmacia. kazde miesto je krasne, ostrovy su uzasne. urcite ked ma sutazit chorvatsko a taliansko, tak chorvatsko vyhrava na plnej ciare, co sa tyka dovolenky pri mori.

sorciera24
3. júl 2013

@stanislavao tak to si si vybrala asi tu najhorsiu cast;).....ja nevravim, ze je skarede....krasna priroda, sotrovy krasne, ale dovolenku pri mori s dietotm si nepredstavujem na kamenoch alebo betone....a ja nikde neodhovaram, len reagujem na teba.....kto chce si, aj tak vyberie podla seba.....a kteme, nechapem preco niekto potom halda piesocnu palz v Chorvatksu, lebo to, co je v Chorvatku nie je piesok (aspon nie ten klasicky na typickych piesocnatych plazach....)....prave preto reagujem, ak chce niekto naozaj piesocnu plaz, nech nehlada v Chorvatsku;)....ty mas taky nazor, ja nie....u mna vyhrava Taliansko..... (mozno na dochodku radsej vyberiem Chorv., teraz nie)

stanislavao
3. júl 2013

@sorciera24 nak to je fakt. naco ist do HR a chciet piesok. a tie umelo robene piesocne plaze za poplatok su total preplnene.

katka0905
3. júl 2013

@sorciera24 Chorvatsko, ostrov Pag, dedinka Vlasici - tam je plaz cisto piesocna, dokonca pomaly sa zvazujuca, mozes ist dlho do mora, super na hry vo vode. Je tam klasicky piesok jemnucky, ako v pieskoviskach.

kaja73
3. júl 2013

@stanislavao
@sociera24 mozno ludia co chcu piesok volia chorvatsko pre vzdialenost-ved taky Rab ma piesku plnu r... a je to cca 600km-aj kamenom dohodis 🙂 -taliansko je dalej.
Ja som bola na piesku v Spanielsku ,Tunise a Bulharsku-ale to bola len pieskom zakalna voda-prdel 😝 som si ani vycistit nevedela 😀 -ale je to zas prijemne na nohy. 😉
my volime radsej kamienky-vsetko je ciste priezracne,potapame sa niekolko hodin za den v cistulinkej vode.
Len teraz, ako mame druheho syn-tak ideme skusit aj piesok v chorvatsku-ale to je ozaj jemnucky piesok-v dedinke Potocnica-chodili sme tam minuly rok obcas-z mesta Pag-a malemu sa tu velmi pacilo a co je hlavne voda bola cista ,nekalena pieskom aj napriek pieskovemu dnu-som nechapala. 🙂 😕
takze da sa najst aj v choravtsku piesok,ale vacsinou je to ozaj len jemny strkopiesok-ale aj to fajn pre deticky.
No na kamienky a pre mna aj skaly z ktorych ides rovno skokom do hlbky a priezarcnej vody ....nema nic.
takze uz len aby aj druhy syn vyrastol. 🙂

sorciera24
3. júl 2013

@katka0905 bola som presne na Pagu, krasna plaz, vyzeralo to uchvatne, ale ten piesok nebol jemny ako je inde....a ak nahodou najdes, kus takejto plaze, je preplnena a je umela..... (prsote nie su tie typicke piesocne plaze s vlnami a promenadami...), ak niekomu vyhovuju, ok, mne nie.....z viacerych dovodov....

sorciera24
3. júl 2013

@kaja73 TAliansko z BA je 600km;)...preto tam chodime, ze je to blizko (a celou cestou dialnice, bez zapchy;))

kaja73
3. júl 2013

@sorciera24 to je ale asi severne taliansko-ked uz tak dole na juh-a to je uz dialka.
my ale mame radi malinke zatoky-nie dlhe siroke plaze-takze tunis,taliansko,bulahrsko---nie je pre nas.
Volime skor sukromie,medzi skalami na jemnych kamienkoch.
Esteze sa da vyhoviet kazdemu-co? 😉
Prave na Pagu si vies najst ozaj co len chces-kamienky,skaly,beton,hrubsi piesok,ale aj jemny-len treba hladat.
A ked fuka zo sveru,idem na druhu stranu ostrova a naopak.
Vlny radi nemame-kalia vodu-my sme potapaci. 🙂 a maly sa aj vln boji.

katka0905
3. júl 2013

@sorciera24 ja hovorim o dedinke Vlasici na ostrove Pag, nie o ostatnych dedinach na tom ostrove. Neverim, ze si tam bola, ked pises toto 🙂 podla mna tam je cisty piesok, my sme to nasli nahodou, vzdy sme chodievali do Chorvatska naslepo a od isteho casu uz iba sem. Ale ziveho Slovaka som v tej dedine nestretla. Je to miniaturna dedinka, jeden hotel na plazi, jeden cisto pre Madarov, ale ludia tam ubytuvaju sukromne. Podla mna je to cisty piesok, nieco ako to, co sme kupili v stavebninach malej na pieskovisko.

sorciera24
3. júl 2013

@katka0905 isli sme cez nieco take ako opisujes (aj na V to bolo) ale tak mozno prave tu plaz sme nenasli (len kolko je ttakych palzi v HR)?.....a na druhej strane, potrebujem pre deti aj vyzitie (to by som tam asi nenasla)....proste chcem sklbit jedno s druhym.....a hlavne vlny...ci aj tie boli len na tejto plazi?....ja plne chapem ludi ako kaja73, kt. idu sa potpat, nechcu piesok, chcu klud a zaidne vlny....pre nich je to vhodne....ale ak chcem aby sa moje dieta vysalelo vo vlnach aj na detskych atrakciach.......tak toto asi nebude ono 😉

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka0905
3. júl 2013

@sorciera24 na V? Tomu nerozumiem, ale pohoda 🙂 Ja len reagujem na nazov temy, neviem, ake potreby maju tvoje deti. Ty si pisala, ze v Chorvatsku cisto piesocna plaz nie je, tak som reagovala. Vlny tam nie su, je to zaliv. A neda sa stadial nikam prechadzat, treba tam odbocit kratko za mostom na ostrov.