Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

miika
12. sep 2012

@atlantic ano ano, chorvatsko a vyslovene pieskove plaze nie je zlucitelny pojem, je to take nieco ako mini drobny strk, ale bol tam aj cisty piesok v tej zatoke kde boli kraby, ale kedze Nin je znamy aj tym, ze asi 10cm pod pieskom je liecive bahno, tak bol ten piesok taky bahnitejsi, ale nic drastickejsie oproti napr. pieskovej plazi v Grecku
takze myslim si ze pre deticky to bolo fakt idealne, pridavam este dalsie fotecky s detmi

marecek1
13. sep 2012

@miika ahoj 🙂 pozerám, že ste dovolenkovali v Nine, Zatone - presne tam sme tento rok v auguste - boli aj my.
V Chorvátsku sme už párkrát boli, kamienkové pláže máme odskúšané, aj so synátorom, ale deti a piesok, to ide k sebe, síce hrady sa stavali ťažšie ako v Taliansku, piesok na chorvátskych plážach je taký zvláštny štrko-piesok, alebo ako to nazvať, ale nám sa páčilo..

czechzuzanaba
16. dec 2012
katka0905
16. dec 2012

Vlašiči - ostrov Pag. Čistý piesok (nie štrk, ani malý štrk, ale piesok), pomalé klesanie. Zátoka, malé vlny. Pre deti fakt super, aj keď to nie je veľmi známe, veľmi odporúčam.

czechzuzanaba
16. dec 2012
mici2
16. dec 2012

chodte do talianska, kratšie cestovanie, krásne piesočnaté pláže...odporúčam lido di jesolo...5,5hod z BA....my sme pravidelne cestovali do Chorvátska asi 5 rokov....potom sme skúsili jeden rok taliansko a odvtedy chodime iba tam 🙂

nanna6
2. jan 2013

@miika
Dobrý deň,prepáčte ale mohla by ste mi prosím napísať kde ste boli ubytovaní na tejto Vašej dovolenke a čo to stálo?Chceli by sme v lete ísť aj s dovtedy už 19 mesačným synčekom a priateľmi na dovolenku do chorvátska.ďakujem za odpoveď marianna

nanna6
4. jan 2013

Ahojte, čítala som si viac príspevkov a prikladám link na cestovnú agentúru s ktorou som bola už 4x na dovči a bolo super.
http://www.atlas-adria.sk/
ponúkajú ubytko v kempoch rôzneho druhu za veľmi výhodné ceny.my sme bývali vždy v drevených chatkách.kempy sú v borovicovom lese priamo pri mori takže nie je problém ak sa nechcete celý deň slniť,
Tento rok by sme chceli ísť na miesto,kt.bohužiaľ oni v ponuke nemajú a tak musím hľadať 😝
Dúfam,že toniekomu pomôže pri hľadaní 🙂

alzbet124
5. jan 2013

@nanna6 ahoj 🙂 Pozerala som link, ktorý si sem dala...boli ste aj v Baško Polje? Nám sa celkom pozdávajú tie mobildomy...nevieš, či je tam aj sprcha alebo len wecko a pod? Je to vhodné ubytko aj pre cca dvojročné dieťa? A auto je možné mať odparkované pri chatke, či mobildome? Doteraz sme boli vždy len v apartmánoch, tak preto ma to zaujíma. Dúfam, že ťa veľmi neotravujem otázkami a ďakujem. Alžbet

nanna6
6. jan 2013

Ahoj kľudne sa pýtaj,rada odpoviem🙂my sme v mobildomoch nebývali a ani v baško polje.ale mám od nich katalóg takže s istotou môžem povedať Áno majú samostatné wc aj sprchu,vlastný kuchynský kútik,obývačku a terasu.Aj sme chceli buď to alebo bungalov ale v Nine a tam oni nič nemajú:(Určite je to viac než vhodné,my sme tam stretávali strašne veľa malých rodiniek aj malou 7 mesačnou tam boli.pre nich je obrovská výhoda,že sa nemusíte báť bo ste v kempe,je to veľký areál máte tam pekný tieň pri domoch takže v pohode zaspí dieťatko nepraží sa na slnku.k moru skočíte kedy chcete ak Vás to zunovalo ste hneď pri chatke,no proste paráda🙂Nám práve z tohoto dôvodu vôbec nevadilo,že si musíme sami variť.aj tak sme mohli byť pri mori hneď ako sme dovarili a ešte k tomu s plnými bruškami🙂
V Baško polje majú aj bungalovy.Kľudne sa pýtaj ak ťa ešte niečo zaujíma.Jój už nech je leto a ideme na dovču 😀 Pekný večer Marianna 🙂

alzbet124
7. jan 2013

@nanna6 Ďakujem za odpoveď 🙂 , ale nakoniec chlapi rozhodli, že keď pôjdeme, tak oni chcú Omiš....Veru, hlavne nech už je leto, lebo táto zima ma už umára....a hlavne, nech nám dovča vyjde 🙂

ewinecka
7. jan 2013

@alzbet124 ahoj my sme boli v Omisi minuly rok, teda hned vedla nie presne v meste ale hned vedla, vecerne mesto je pekne ale tie plaze su teda nic moc ak mam pravdu povedat dokonca jedna cast kde sa prilieva voda z rieky Omis je o dost studensia, tak sme preto chodili stale na plaze do Brely, to sa nedalo porovnat, ale kazdy den autom to trvalo aj tristvrde hodky pretoze su tam pocas sezony nenormalne zapchy:(ale urcite chodte na rafting to je cista pecka!

alzbet124
7. jan 2013

@ewinecka Ahoj 🙂 My sme boli v r. 2010 v Staniči vo Villa Mira, tak sme chodievali všelikade, aj nám sa páčilo v Brele, a boli sme sa kúpať aj v Omiši...nechceme priamo tam, niekde do Duče luka a pod, ešte ani sami nevieme...stále špekulujeme...

mahu74
7. jan 2013

@halit13 Dobrý večer, čítam túto diskusiu, hoci je už staršieho dáta, vedeli by ste mi dať konkr. tip na ubytovanie? Máme tiež 3 malé deti a hľadám niečo, čo nie je ďaleko od pláže (nevadí, ak sú aj kamienky), ale hlavne, aby sa tam dal nájsť aj tieň (teda nejaké stromy), nielen "výpek". ďakujem pekne.

lauraa
7. jan 2013

@mahu74 a kam chces ist? makarska, rab, istria?

nanna6
7. jan 2013

@mahu74
ahoj vyššie som dala link kukni sa na www.atlas-adria.sk súto kempy v borovicovom lese,takže hneď premori,pre deti animácie a tieň aby sa dobre spinkalo 😉

nanna6
7. jan 2013

Inak ak nechcete ísť ďaleko alebo by ste chceli len na pár dní tak na slovensku je super vec
http://www.revuckalounge.sk/
je to luxus ale zaplatiteľný aj pre nás smrteľníkov 🙂 najlepšie je,že sa zabavia aj deti
my ideme aj tam aj do chorvátska 🙂

halit13
7. jan 2013

@mahu74 rada poradím, do chorvátska chodíme už cca 10 rokov, vždy na dva týždne z toho vždy 1 týždeň na jednom a druhý týždeň na druhom mieste. Konkrétne viem poradiť o mestečkách Rabac a okolie, Zadar a okolie, Baška -Krk, Šibenik solaris, Tučepi, Omiš - Ruskamen, Ugljan. Akú máte predstavu? Hotel alebo apartmán? Lebo dosť často hotel s PP vychádza cez nemecké resp. rakúske ck menej ako apartmán.... Ďeťom by sa asi najviac páčilo v Solarise - tento rok tam otvoria dokonca aquapark, mne sa veľmi páčila Baška a hotel Corinthia. Ak nepotrebujete luxusné ubytko, bol výborný aj hotel Neptun - depandans v Tučepi, tu je výborný all, krásne more a promenáda - len treba dávať pozoor na detičky, lebo more sa veľmi prudko zvažuje - cca 2m a je hĺbka - ale zas apartmány na druhej strane za prístavom smerom na podgoru už nemali tento problém a na pláži bol úplne jemný štrk. Veľa fotiek mám v galérii, snáď pomôžu 🙂, kľudne sa pýtajte

matobp
7. jan 2013

zdravim,vie niekto poradit nejaky konkretny vyskusany hotel,penzion zo stravou?idealne aspon 10-11 dni,vlastna doprava.citam recenzie na ubytovanie,ktore ponukaju nase CK a su to podla nich same pecky...dakujem za rady

zuul
7. jan 2013

@halit13 ahoj, teda vy toho mate super pocestovaneho. Chcela by som ta poprosim, mas nejaky typ na hotel, all inclusive alebo polpenziu, potrebujem vsak rodinnu izbu (zlozenu z 2 izieb 2+2 postele) aby deti spali zvlast v izbicke. pozvolny vstup do more, nieco pre deti, nejake prechadzky v okoli.
ja pozeram CK ale teda 3400 eur, to je nerealne. dakujem. ti.

mahu74
7. jan 2013

@halit13 Ďakujem srdečne za ochotu a veľmi si vážim a ocením vaše rady... Takže: ešte za slobodných čias sme boli s manželom v Podgore aj v Tučepoch- Makarská riviéra je krásna, ale odkedy máme deti, cesta tam je s nimi pridlhá. Preto sme začali chodiť do Zadaru, kde sa nám páči, no toho roku sme si povedali, že by sme prijali aj nejakú zmenu. Predstavu mám asi takúto: aby to bol najďalej Zadar (t.j. tých cca 700km- keďže naposledy som to kvôli manželovej chorobe musela odšoférovať sama, to bolo maximum, čo so zvládla- s 2 prest.), rozhodne tam musí byť pozvoľný vstup do mora, teda nie hlbka 2m, ale vhodné pre detičky, ideálne hotel s PP, aby boli aj nejaké programy pre deti (ale ak by nie, zvládli by sme aj apartmán) a aby na pláži boli stromy, teda tieň. Nepotrebujeme luxus, ale rozhodne nie 2-lôžk. izbu s prísteľkou (keďže sme piati- teda 2dosp. + 3deti).... A keďže dcéra má ekzém, jej práve viac vyhovujú kamienkové pláže, lebo piesok ju dráždi. Čítala som tiež o tom hoteli Corinthia, ale mám pocit, že sú tam betónové platne, nie mierny vstup do mora, alebo sa mýlim? A ako ďaleko je to od pláže?... ešte raz vďaka za cenné rady 🙂

halit13
7. jan 2013

@mahu74 Corinthia na krku je úžasná, pláž jemný štrk v mori je potom až piesok , posielam ti ip aby si si vedela pozrieť fotky z corinthie, resp. na stránke hotelibaska.hr je aj virtual tour

mahu74
7. jan 2013

@lauraa Čím bližšie, ale aby tam bol pozvoľný vstup do mora. Takže mi to vychádza na Kvarner (čítala som o Crikvenici, Selciach- vraj sú tam práve takého pláže), resp. severná Dalmácia- teda najďalej do Zadaru (a nie na ostrov)...

kolinia
7. jan 2013

@halit13 jeeejda, tento rok sme tam boli, no hrôza, ved tam sa neda hnut, vsade plno, hlava na hlave :-/ ja uz nikdy viac s malou ....nechapem, co sa na tom ludom paci

halit13
7. jan 2013

@mahu74
@zuul , sprístupním albumy chorvátska, kuk , inak zuul, v žiadnom prípade nie naše ck! aj vlani a aj tento rok je to o skoro 1500 eur menej cez nemcov !!!!

halit13
7. jan 2013

@kolinia kde? baška? no my chodíme druhá polka jún, takže asi preto sme nemali nátresk a bolo úžasne!

halit13
7. jan 2013

@zuul inak ja som zobrala tento rok waterman supetrus resort na brači, je to all , má 4hv. , výborné recenzie a komplet 900e celá rodina a to sú už kočky veľké 14,11a teda platia

zuul
7. jan 2013

@halit13 dakujem ti velmi. a cez aku cestovku idete na ten waterman? dakujem.

halit13
7. jan 2013

@zuul cez neckermann-reisen.de, ale papiere cez našu tui