Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

l3yla
7. júl 2014

osobne som v chorvátsku bola iba na kamennej pláži ale na fotografiách od kamošky som videla piesočné pláže-ostrov Nin 😉

raganovaj
7. júl 2014

Lopar, ostrov Raab, dlha plaž, mala voda, pre deti parada.

jja
9. júl 2014

Neboli ste niekto v Zatone? blizko Zadaru...svagrovi tam boli, a vraj je tam uzastne, pieskova plaz , vela atrakcii pre decka, od najmensichpo pubertiakov...ze vraj super...

majobo
9. júl 2014

@jja Boli sme v Zatone asi 3 krát, my sme boli v dedine - ubytko na súkromi, vždy na blint, raz sme došli večer, takže sme na druhý deň menili apartmán, niektoré sú s klímou, iné bez. Na hlavnej križovatke v Zatone je turist-info s katalogom ubytka, je len na tebe či si to obeháš, alebo ti niečo vytelefonujú.
Atrakcie sú v autokempingu- údajne najväčší na Jadrane-má svoju vlastnú www stránku veľa atrakcii, rušno (pre nás až veľmi), a samozrejme aj drahšie ako v dedine, do autokempingu vstup na pláž za poplatok, po 18:00 zdarma. Pieskové pláže niekedy až bahnisté podobné sú aj smerom na ostrov Vir a v okolí Ninu.
Mi radšej robíme výlety po okolí - ostrovy Pag, Ugljan, Pašman, pri horšom počasí NP Paklenica- kaňon ako Zadiel x5, určite sa oplatí vidieť Zadar, Nin,....

Mám prosbu na niekoho kto bol v severnej časti Grécka- Chalkidiki, alebo Olymp.riviera /Katerini,.../ - dá sa nájsť ubytko na blint?, ideme po 20.8. 2+2 deti /chceli by sme app. s dvoma samostatnými izbami a kuchynkou/, aké mate skúsenosti v porovnaní s Chorvátskom? Vďaka.

alenkam.
9. júl 2014

@jja ja spm akurat v Zatone, ubytko som hladala na nete, sme v Punta 2, plaz kamienkova.. Pred nami sire more.. Ale tot vedla, asi 800m uz pieskove plaze.. Boli sme pozriet aj v nine, v lagune.. Sme tu fest spokojni.. 🙂 skoda pocasia... ☹

halit13
9. júl 2014

@majobo tak boli sme priamo Olympic beach - ale tam sme mali dosť štiplavých medúz, zato Pefkochori je nádherné , aj more, staršia aj novšia časť, výlet do lesa "na korytnačky", čo sa týka ubytka neviem, brali sme vždy "za pár" last ponuky ck na app.

olika37
9. júl 2014

s 2,5 synom sme boli v Privlake, piesočná pláž, tiché prostredie, super ubytovanie, za ruchom sme vyrážali na ostrov VIR,cca.10-15 minut autom

horalka901
9. júl 2014

@olika37
@halit13
@alenkam. baby, prosim Va, isli ste niektora autom? Chcem sa spytat na dialnicne znamky, poplatky, ako to je? Dakujem.

olika37
9. júl 2014

inak boli sme aj v Grécku priamo na Olympic beach, absolútne nevhodná pláž pre malé deti, hlboká voda, veľké vlny, medúzy...hoc dovolenka bez detí ako stvorená 😅

olika37
9. júl 2014

@horalka901 v Rajke sme kúpili dialničnú známku, ďalej platíš len cestné mýta..

alenkam.
9. júl 2014

@horalka901 ano autom cez madarsko..tam dialnicna za 2975huf, ale my sme kupovali este na hranici za eura, cize sme trochu preplatili za 12.50 a potom v HR je prva cast dialnice za 42kun a druha po zadar 117kuna. platili sme kartou...

horana
9. júl 2014

Madarsku dialnicnu najlepsie kupit cez net ci sms, su dost pokrokovi ze maju tuto moznost, netreba sa zdrzovat po ceste...

marlenka75
9. júl 2014

@olika37 Ahoj aké to bolo v Privlake? My tam ideme za tri týždne, myslím promenáda, zábava v meste, prípadne niečo pre deti, aj keď ďalej, ideme autom.Ďakujem.

marlenka75
9. júl 2014

Kočky oplatí sa mi vymeniť kuny tu či tam? Budeme mať aj platobné karty, no chcem aj nejaké kuny na útratu. Ďakujem.

mmajuska1
9. júl 2014
jja
9. júl 2014

@alenkam. nie ste v tom areali Zaton Holiday resort? tam su pieskove plaze? no skoda ze mate zle pocasie....ale hadam sa do konca vylepsi🙂

25daniela
9. júl 2014

@horana ahoj, kde sa to da kupit na nete dialnicna znamka na madarske dialnice? Idem kuknut co mi ujo google vypluvne...

alenkam.
9. júl 2014

@jja nie nie.. my sme mimo.. zaton mimo nas rozpocet... 🙂 dnes desne duje... ☹ ale vcera sme boli v zadare, dnes v nine... a tak vyletujeme aspon...

horana
9. júl 2014

@25daniela napr. tu je o tom clanok aj s linkom: http://www.krajinou.sk/hlavna-kategoria-blogu/a...

marlenka75
10. júl 2014

@alenkam. Prosím ťa ako je tam, tak chladno ako tu? My ideme koncom mesiaca do Zadaru.

Kočky prečo chodíte cez Maďarsko? My chodíme cez Rakúsko, celá cesta je diaľnica, je to rýchlejšie...

kikuska9935
10. júl 2014

@alenkam. my sme min tyzden boloi v chratsku na krku a dokopy nas vysla cesta tam (dialnica HU a cestarina+ most na Krk) 20euro 🙂

alenkam.
10. júl 2014

@marlenka75 dnes prsi od 5h v kuse a je presne 15 stupnov podla teplomeru v aute... Hnus, hnus... ☹

marlenka75
10. júl 2014

@alenkam. No hrozné niečo, to je teda dovolenka, že?

mikys1
10. júl 2014

@alenkam. My sme v Duce , a už svieti slniečko 🙂 Ozaj a je tu piesok 😉

lele3
10. júl 2014

Chcem sa spytat peniaze ste menili na SK alebo az v chorvatsku.
@alenkam. To je tam fakt tak chladno?My ideme zo soboty na nedelu tak dufam ze pocasie sa zlepší.

koka89
10. júl 2014

nevie niekto o lacnom ubytku na KRKU ?? 10/noc ???

olika37
10. júl 2014

@marlenka75 ahoj, my sme boli tiež autom, ubytovaní sme boli priamo v Privlake apartmán ANKICA- veľmi milá pani Ankica(jej meno)nám vychádzala max. v ústrety, mohli sme grilovaťdeti sa hrali aj na dvore, Privlaka- je to taká malá dedinka, žiaden ruch, lenže my sme boli v septembri, segra bola v auguste, mali tam kolotoče, stánky boli na plaži otvorené, v sept. už bola vačšina zavretá, ale nevadilo, chodili sme na ostrov VIR cca.10-15 min autom,tam to vrelo diskotékami, reštiky plné, pláže sa mi nepáčili, hrubý štrk, umelo vytvorené ..v Privlake celkom fajn piesková pláž,tieň z borovíc...náš malý mal 2 roky takže raj pre neho, popri muru sme homohli nechávať aj samého vo vode, nakoľko voda v celej zátoke siahala tak po prsia najviac(v čase prílivu viac samozrejme)v dedinke, boli potraviny, reštaurácia,všetko sa dalo kupiť v obchode s potravinami, pošta zmenareň.teraz ju nebudeš potrebovať cca.10minut od našej ubytovne..eviem čo ťa ešte zaujíma🙂..ceny ako u nás..

alenkam.
10. júl 2014

@mikys1
@lele3 poobede sa vycasilo, vybehli sme do Ninu, ale vecwr zase dazd.. Zajtra ma byt lepsie a od soboty zase leto.. Takze snad inokedy no... 🙂 my sme tu stihli vsetci aj prechladnut.. Nechapem.. Nebola nam ani zima, len postupne sme vsetci osoplaveli, kasleme... No fakt dovolenka, na ktoru budeme dlho spominat... ☹
Ale odhlaidnuc od toho, vratime sa sem.. Sukromna plaz, ziadna cesta, more plytke, domaci maju ihrisko pre deti na dvore, cize kava a kukam na deti... 🙂

ivia25
10. júl 2014

ahojte ,my sme teraz v Omiši -Duce.je tu krasna piesočnata plaž,počasie sa pokazilo,ale očakavame zlepšenie už v sobotu a buduci tyžden ma byť krasne slnečno.Apartmany najdete v pohode od 40-60eur.Teraz tu vyspevuju Slovaci.Je tu super.