Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

dana77
3. júl 2011

ahojte potrebovala by som dobry tip na skvelu dovolenku v Chovatsku Nin bol krasny ale dlho dlho voda po kolena (nedalo sa potapat)Vodice mala plaz vzdy preplnena a kamene mate skvely tip niekde kde by bola cela rodina spokojna mame 3 deti mensia polovica sa potrebuje potapat a ta druha sa potrebuje v piesku hrat skusili sme aj Omis ani to nebolo to prave vela ludi a hlavna cesta blizkosti mora a tam kde padla malta ked stavali dom tam vyrastol novy

dana77
3. júl 2011

aha tusim som odoslala 2 krat skoro to iste ospravedlnujem sa a Biograde ste ako zohnali ubytko ja som zasa pocula ze tam to nie je dobre pre deti ze je to rusne mesteckoaz moc je natom nejaka pravda?

maca_p
3. júl 2011

@dana77 myslis biograd na moru?
tam som bola a veru nic moc. ako liptovska mara, same ostrovceky. ak chces vidiet kus mora, tak neodporucam. rusno tam bolo tiez dost, ale v case ked som tam bola, tak som bola mladsia a ruch mi nevadil. v tej casti kde sme boli, to ani moc nebolo pre deti, nebolo tam pozvolne klesanie.

dana77
3. júl 2011

no dobre a kde Chorvatsku je super a krasne aj aj vecer sa pomotkat niekde medzi obchodikmi

abbey1
3. júl 2011

@maca_p No tak nič v zlom,ale Liptovská Mara vyzerá trošku inak.Pozvolné klesanie sme mali,a na tej piesočnej pláži bola voda maličká veľmi ďaleko a k tomu vodné atrakcie,kolotoče a podobne.Ruch k letnej dovolenke patrí,teda aspoň my potrebujeme večerné prechádzky,stánky a kaviarničky.Ale žiadne nočné rušenie a budenie nebolo.Jasne,že sú ľudia,ktorí uprednostňujú kľud.

maca_p
3. júl 2011

@abbey1 asi sme boli kazda na opacnom konci biogradu 😀 . my sme boli hned na zaciatku, tam bola dokonca kamenista plaz. o tej piesocnatej ani neviem. bola tam? sup sem s nejakou fotkou. no a ta lipt. mara, to bol nazor celej nasej 8 cl. skupiny, oproti spanielsku, alebo tal. kde vidis horizont nam to tak prislo.

abbey1
3. júl 2011

@maca_p Tak Španielsko je moja srdcovka,ale tam je problém s pozvoľným vstupom do vody.Piesočná pláž je kúsok pri kempoch v takej zátoke a je fakt veľká.Je to na opačnom konci od prístavu.A máš pravdu,že vidíš okolité ostrovčeky,nie otvorené more.My sme bývali hneď v prvom hoteli na promenáde od námestíčka,neďaleko toho bazéna na mori.Mne sa v B/n/m páčilo viac ako na Makarskej a podobne.

maca_p
3. júl 2011

@abbey1 coze? ja zasa som makarska pozitiv. iba tam som totiz zazila teplu fajnovu dovolenku v chorvatsku. boli sme asi 3 km od makarskej v dedine bratuš no fantazia. ticho, pokoj, mala komorna plaza. na makarsku sme sli za zabavou, do obchodov a kaviarni, ale aj na opacnu stranu promajna. moja naj dovca v chor. 😵
do spanielska je to zabijak na cestovanie, pokial nejletis. tam som bola ako bezdetna a su su super najtlajf.

abbey1
3. júl 2011

@maca_p My sme boli v Baške Vode a chodili sme na Maraskú,bolo fajn,ale Biograd sa mi páčil viac.Španielsko je super čo sa týka atmosféry a pamiatok.Naposledy sme boli pred 2 rokmi. ☹

dana77
4. júl 2011

a kolko vam trvala cesta na Basku aj tam je nejaka piesocna plaz a v tom Biogradu... ktomu hotelu ste sa ako dostali cez cestovku alebo priamo tam

maca_p
4. júl 2011

@dana77 do basky rataj cca 12 hod, ale zavisi to od poctu prestavok, od veku deti a tak... a hlavne od dna kedy cestujes. v piatok je ina hustota premavky ako v stredu. isli sme vtedy z BA.

abbey1
4. júl 2011

@dana77 Na Baške sme pieskovú nenašli.V Biograde sme boli cez cestovku,ale dnes už bookneš každý hotel cez net.

lamra
6. júl 2011

My sme minulý rok boli v Omiši. Miesto v okolo je pekne, problém je, že pláž je relatívne ďaleko ak idete bez auta, pre auto je parkovisko zase spoplatnené. Nevýhodou Omiša je rieka Cetina, ktorá sa v tých miestach vlieva do mora a dosť more ochladzuje. Ak niekto túži po nočnom živote, tak tam toho moc nie je. Celkom veľa piesku je v okoli Ninu...ale tam je to ozaj tak, že more mate dlho po kolena 🙂 ale na vyhratie deti to stačí 🙂 tam sa dá potom ísť za zábavou do Zadaru a tam je toho hodne 🙂

pralinkaaa
7. júl 2011

ahojte, ak viete niekto odporučiť dobré ubytovanie v Chorvátsku, Krk, Rab..niečo hore...pošlite mi pls. do IP info. Hľadám niečo tak pre 3 dospelé osoby a malé dieťa /aby tam boli aspoň dve miestnosti / v blízkosti pláže...nič špeci, ale slušné.
Dakujeeem.

javier
8. júl 2011

Sirell aké počasie ste tam mali? 🙂 My by sme tieť chceli ísť niekam na ostrov s piesočnatou plážou 🙂

loginka
8. júl 2011

ahoj,
my ideme koncom jula do Ninu - Ninske Vodice, ideme 3 rodiny s detmi, nasi maju rok a pol a bude to nasa prva morska dovolenka. 🙂 Bol tam niekto? Kedy ste vyrazali zo SK? Cesta ma trvat tak 8 hodin z BA, chcela by som ist tak, ked maju ist deti spat , cize cca o 8-9 vecer, to by sme tam mali dorazit rano 6-7, no co potom, ked ubytovat pisu, ze sa da az o 16.00...budeme sa tam tmolit, no neviem si to predstavit, ked budu upistani, nespokojni, da sa tam niekde s detmi zabavit?

lucula73
8. júl 2011

@loginka my ideme v pondelok s 1,5 ročným dieťaťom,nie síce tam kde vy,ale len na Istriu,silne zvažujeme,kedy vypadnúť,práve kvoli tom,že aj my sa možme ubytovať od 15 h.,čo tam budeme robiť,ak ráno dorazíme?fakt neviem..mne poradili,že si mám vziať jednu tašku,do ktorej zbalím veci na pláž a pojdeme k vode...mm nech spí pod stromom a a pojdem s deťmi,poobede sa vymeníme....ale neviem ,či to tak aj bude 😀

fopardi
10. júl 2011

@loginka vidím že tiež riešiš to iste aj my ideme sice nie do ninu ale planujeme tam niekolko dni odskušať plaž inač mame ubytko v privlake nedaleko pieskovej plaže tak uvidíme kde sa nam bude najviac pačiť
nam bude cesta trvať 12hodina tiež ideme na noc aby maly spal a rovnako ako
@lucula73 tak rozmyšlame že mm bude niekde spať a my pojdeme omrknuť aj s ostatnymi bud plaž alebo privlaku aby sme sa trochu zorientovali ubytovať sa tiež zvykne poobdede neviem presne čas ale slubil nam domaci že predchadzajuci dovolenari pojdu preč o 10tej tak že hned ako poprata nam da apartman k disp. no uvidíme ako budeme spokojni
a potom v den odchodu tiež -my mame opustiť apart. do 10tej a chceme isť až na noc zase koli malemu a toto ešte neviem ako vyriešime no verim že sa nejako dohodneme zatial povedal že tam budemem byť čo najdlhšie že ako pridu noby hostie len aby stihol popratať ked tak nam bude uplne stačiť aby sme sa mali kde osprchovať

lucula73
10. júl 2011

@fopardi tak presne kvoli tomu,že treba na konci apartmán uvolniť do tej 10h,doteraz sme chodili domov vždy o den skor večer.....škoda jednej noci,ale cez deň s dieťaťom cestovať sa moc veru nedá.tak počítam,žee aj tento krát,máme byť do štvrtku,ale pojdeme asi už v stredu večer 😝

loginka
11. júl 2011

@lucula73 aj ja tak rozmyslam, len ci sa nam bude chciet o jeden den skor odist, ked ostatni s vacsimi detmi tam este zostanu..... 😕 ale cestovat s nasimi cez den sa jednoducho neda, sice mame DVD do auta, ale to tak dlho nevydrzi a ked chyti maleho rapel, koniec 🙄

lucula73
11. júl 2011

@loginka 🙂 ,ten rapel poznám.a nášho nebavia ani CD...už balím,nervozita vrcholí 😀 ,okolo 21 h by sme chceli vypadnúť,len či... 🙂

loginka
11. júl 2011

@lucula73 drzim palce!!!! tak daj vediet ako bolo, ako cesta a atd.

lucula73
11. júl 2011

@loginka po návrate napíšem,neberieme laptop,tak na net sa nedostanem 🙂

tigri
13. júl 2011
sisa81
15. júl 2011

Chorvátsko, ostrov Rab, Lopar má viac ako 1km-ý piesočnatý pláž.

meboni
21. júl 2011

Ahojte, potrebovala by som poradiť. S partiou kamarátov sa chystáme na dovolenku do chorvátska, chceme ísť začiatkom septembra. Hľadáme nejaké miesto kde nebude veľa ľudí, berieme si gitaru, tak aby sme nikoho nerušili, prípadne nebudili detičky. Chceli by sme pieskovú pláž (alebo jemný štrk). Nepotrebujeme žiadne atrakcie a promenády, hlavne čo najmenej ľudí.

Budem vďačná za každú radu 🙂

lipo128
30. júl 2011

Zdravim vsetkych chcem pridat svoju skúsenost z dovolenky..Vcera sme sa vratili. Boli sme ubytovaní v Nine blízko Ninskej laguny...Tato plaz je pre deti ako stvorena, vobec som na ne nemusela davat pozor tam sa ani nemaju kde stratit ani utopit..Nase deticky maju 4 a 2 roky..Je tam bombovo..akurat nam nevyslo pocasie..aspon ja som cakala vacsie palavy a menej mracikov..Jednoznacne odporucam cestovat cez den...Vyrazali sme rano o piatej a dosli sme tam vecer o 17.00 absolutne ziadna unava..Kazde dve hodinky sme sa zastavili na nejakom parkovisku presli sme sa, dali si kavicku, deticky sa posmykali, pobehali..Nemuseli byt celu noc v spanku skrceni v autosedackach, ziadne zaspavanie soferov..uzasna plaz je aj v Privlake oblast Škrapavac...je skryta medzi betonovymi panelmi..tam bolo tiez krasne a uzasne

lenka03
21. aug 2011

@lipo128 Aka je ta plaz v Privalke? Da sa lezat v tieni stromov alebo len pod slnecnikmi? My sme teraz v Nin ale slniecko pali az moc tak chodievame do ZATON HOLIDAY VILLLAGE ale chceme skusit aj nieco ine, menej preplnene a menej organizovane 🙂
V Nine su je more super , teplejsie ako v zatone, na plazach menej ludi ale tien stromov v tomto case naozaj chyba ...

lipo128
21. aug 2011

@lenka03 v Privlake kde sme chodili my stromy neboli... 😒 Peknu dovolenku prajem 🙂

sampo
21. aug 2011

na RAB do Kamporu, pieskova plaz, ale bol to taky tvrdsi piesok, takze aj voda bola cista. Urcite lepsie ako uz spominany Lopar, je to mensie, menej masove, no my sme sa tam vyvalali ako velryby, super 🙂 a teplucka voda, lebo je dlho dlho plytka.