Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

obcansr
12. apr 2013

@babula19 ja rozhodne klímu pozerám , aj keby sme ju nevyužili ale človek nikdy nevie lem musí byt v cene 🙂) vačšinou prízemie nemá a to aj preto ak je to v tieni

zuzka80
12. apr 2013

@barabasulka V akom penzione ste boli? Cez cestovku? Tiež sa mi páči Rab 🙂

barabasulka
14. apr 2013

nie mi sme si nasli ubytko cez net,ale na odporucanie znameho, bol to penzion BAJA, mal klimu,zahradu,10 min od mora, fakt bolo super

katarina3011
10. máj 2013

@zuzula25

Ahoj zuzula,

Ja zijem v HR a mame malu cestovku a tak by som ti rada poradila.

Nemusis si nosit potraviny z domu, ale v kazdom pripade si ich kup na pevnine. Na ostrovoch je vsetko o dost drahsie. A na pevnine kupis v lidli potraviny za rovnaku cenu ako na Slovensku.

Pecivo vsak nosit na 10 dni sa ti neoplati 🙂 tak to si trochu priplatis....Ale teda musim priznat, ze si si vybrala nadherne miesto... 🙂

katarina3011
10. máj 2013

@zuzula25

Ahoj zuzula,

Ja zijem v HR a mame malu cestovku a tak by som ti rada poradila.

Nemusis si nosit potraviny z domu, ale v kazdom pripade si ich kup na pevnine. Na ostrovoch je vsetko o dost drahsie. A na pevnine kupis v lidli potraviny za rovnaku cenu ako na Slovensku.

Pecivo vsak nosit na 10 dni sa ti neoplati 🙂 tak to si trochu priplatis....Ale teda musim priznat, ze si si vybrala nadherne miesto... 🙂

zuzula25
11. máj 2013

@katarina3011 dakujem moooc, si zlata...prosim ta kde je v blizkosti Viru lidl?? a nejake atrakcie, tipy na vylety?? dakujem moc

lolonka
11. máj 2013

a VIR je ostrov?...my este vobec nevieme kam pojdeme.....mne sa pacilo Tucepi...takze take nieco podobne....poradte kde je pekne....dik.. 😉

alzbet124
11. máj 2013

@zuzula25 ahoj...aj my ideme na Vir 🙂 Pošlem ti do IP, čo mi poslal ten pán cez ktorého ideme, súradnice a umiestnenie obchodov 🙂 A tie atrakcie by aj mňa zaujímali... 😀

katarina3011
11. máj 2013

@zuzula25
@lolonka

Aj na Ciove je krasne....v strede sezony vela ludi na moste a v Trogire, ale na samotnom ostrove sa vzdy najst nejaky kusok per seba.. 🙂

katarina3011
11. máj 2013

@zuzula25

Najblizsi lidl je v Zadare, tak sa tam zastavte cestou na ostrov a co sa tyka vyletov, to by som ti odporucila na mieste v nejakej lokalnej cestovke. Zo svojej skusenosti viem, ze oni poznaju najlepsie svoje okolie. Ale ak chcete ist na vylet vo vlastnej organizacii, potom urcite Zadar, to je mesto nadherne... 🙂 a urcite sa zajdite pozriet k Virskemu majaku, pevnosti Kasteline, plaze su tam tiez krasne...ale na samotnom ostrove skor prirodne krasy, za zabavou do Zadaru definitivne. Odtial nie je daleko ani NP Krka, pripadne na celodenny mozes k nam do Trogiru a ak sa tam vyberies, tak sa zastav v Kastela v nasej malej cestovke 🙂 Dobra kava dobre padne... Prajem prijemnu dovolenku!

zuzula25
11. máj 2013

@lolonka ahoj, ano vir je ostrov..ale pristupny po moste, je vhodny pre rodiny s detmi..plytsie more..my ideme prvykrat so synom na dovolenku k moru..tak sa nechame prekvapit 🙂

katarina3011
11. máj 2013

@katarina3011 @lolonka

Napisala som to zuzule a chcela som tebe lolonka 🙂

Aj na Ciove je krasne....v strede sezony vela ludi na moste a v Trogire, ale na samotnom ostrove sa vzdy najst nejaky kusok per seba.. emoticon

fuzinko
11. máj 2013

h

zuzula25
13. máj 2013

@katarina3011 ahoj..este prosiim otazocka...a výlet na Plitvice?? oplati sa tam?? ako je to daleko od viru?? aka je tam cesta?? treba tam zvlast platit myto?? dakujeeem moc

katarina3011
13. máj 2013

No Z Viru na Plitvice to mas asi 3 hodiny cesty. A ci sa oplati? No urcite ano, je to nadherny kus zeme...NADHERNY...A to myto, ak tym myslis dialnicne poplatky, tak urcite ano, pokial pojdete po dialnici. A ak pojdete po pobrezi, tak nie-. Vstupne do parku mozes vidiet tu : http://www.np-plitvicka-jezera.hr/hr/planirajte...

mishag
15. máj 2013

Ahojte 🙂
Aj ja potrebujem poradit,alebo skor dodat odvahu,no neviem. Pred 6 rokmi sme boli naposledy v Chorvatsku,konkr Crikvenica,velmi sa nam pacilo,ale chcela by som ist niekam inam. Pozeram na Basku na Krku,tam sme boli vtedy na jeden den a super more ale veeelmi plne...A tak som zacala pozerat smerom dole,okolie Makarskej,Tucepi,nasla som aj ubytovanie,len sa mi zda dost drahe aj ked mi je jasne,ze na zaciatku jula je sezona v plnom prude...bojim sa ist iba tak na blint,co ak nic nenajdeme...aj ked vsetci ma uistuju,ze najdeme bez problemov... dakujeeem ♥

obcansr
16. máj 2013

@mishag ahoj ja skor preferujem ubytovanie už vopred zajednané, minulý rok sme sa vybrali do Omišu na blink , hladali sme skoro 4 hodiny, a stačilo, nakoniec sme našli ale miesto nič moc , pláž sami špak , špina už by som tam nešla , hladám cez net čím ideš nižšie tým je to drahšie vačšinou tie lepšie app a tie čo su blízko mora sú obsadené alebo pýtajú vela penazí, v Baške Vode idu od 20 a hore pri mori čím ideš dalej tak su aj po 8-10 ale to je už 400m od mora a do kopca , my sme boli v Baške Krk a bolo super boli sme od 1. augusta ale boli sme v časti Zarok to je za kempom a bolo super nebolo to až také preplnené vždy sme si našli miesto pre 7 ludí. Teraz ideme do Podgory našla som ubytko na 10 dní za 1110e na 8 ludí, to bol posledný termín čo som našla volný pre tolkých ludí. A ešte chodia aj do agentury priamo v letovisku čo si vyberieš aj oni ponukajú ubytko ale niekedy to ževraj tiež nie je bohvie čo.

evanns
16. máj 2013

Ahojte baby, nakukla som do temy lebo sa chystame do Chorvatska toho roku s obomi detmi a nechcem ist daleko, tak skusim precitat nejake vase tipy na destinacie... inak my sme roky rokuce chodili na Makarsku...Tucepi, Podgora, Baska Voda...boli sme aj v Primostene, Biograde u mora, Crikvenici...to vsetko mozem odporucat, alechcem ist niekam kde sme este neboli 😀

mishag
16. máj 2013

@obcansr
ved to je ten problem 🙂 ja tiez mam radsej,ked viem ze mam kde hlavu sklonit a nie ze nahanat sa,ale vseeetci okolo,ze naco tolko platit ked najdem tam,asi som moc pohodlna 😀
uz len vybrat kam a sup sup na cesty
VSETKYM ZELAM KRASNU DOVCUUUU ♡♥♡♥♡♥♡

petronela1985
16. máj 2013

Ja by som odporúčala Pakoštane. Boli sme tam už dva krát, je to krásne malé mestečko medzi Biogradom na Moru a Vodicami 🙂 Tiež sme boli v Biograde na Moru, Crikvenici, Meduline, Baške Vode, aj tieto miesta sú krásne. Ešte sa nám veľmi páčilo aj v Pirovac - i. Je to podobné mestečko ako Pakoštane.

heidynka
17. máj 2013

Ahojte, potrebovala by som poradiť kam do Chorvátska s 13 mes. dcérou? najlepšia by bola piesočná pláž...ďakujem

gubika
17. máj 2013

Ahojte, planujeme ist koncom juna do Chorvatska, konmkretne sme si vybrali Nin alebo Privlaku. Bol tam niekto z vas? Nemate nejake overene ubytovanie? Vopred dakujem za kazdy tip 😉

gabrielka94
22. máj 2013

a čo hovoríte na ostrov Pag? boli ste niekto? dá sa tá cesta vydržať? my sme až z východu slovenska, tak neviem... máme 2 a 1 ročné detičky. myslíte že y to šlo autom?
@katarina3011 a máš info o nejakom ubytovaní aj na tomto ostrove?

katarina3011
22. máj 2013

Ahoj Gabika,

Bohuzial s ubytovanim na Pagu Ti neviem pomoct, mozno na buduci rok 🙂 este len zaciname tak sa neda cele pobrezie 🙂 cesta sa da zvladnut, ale to zalezi ake su tvoje deturence, ja som s mojim malym mohla precestovat aj pol zemegule, lebo bol naozaj kludne babatko, ale sestra nemoze ani 10 minut od domu 🙂 Takze je to podla tvojho uvazenia z Kosic to mate o nieco viac ako 10 hodin cesty po dialnici, takze si budete musiet urobit niekolko zastavok. No a ak potrebujes najst ubytovanie za rozumnu cenu, tak hladaj Povljana. Pozri si stranku TA Perla na pagu. V sezone maju velmi vysoke ceny ale v podsezone mozes najst za celkom rozumne ceny .... Ak budes potrebovat pomoct s ubytovanim v okoli Trogiru, kludne sa ozvi 🙂 Prajem pekny den ...

nellynka
22. máj 2013

@gabrielka94
My sme boli minuly rok na Pagu, Stara Novalja, bola som max. spokojna, vtedy mal syn 9 mes. a dcerka 3 roky. Super ubytko, ciste s klimou, od mora 30 m. Chodili sme tam len v plavkach. Na plazi ani nohy takmer, plytka voda, bez vln, male kamienky na plazi, ziadny jezkovia a ani riasy. Pre deti super, nemaju si kde ublizit. Minuly rok sme boli cez cestovku a teraz sme sa nakontaktovali na pani domacu. Je to tiche miesto, dve restiky a jedna zmrzlina. Inak sa musi ist aj na nakup do Novalje cca 3 km, ale to nebol problem, inak ziadne pamiatky a ani nic, proste dedinka, treba ist do toho najblizsieho mesta, ak chces atrakcie a historiu 🙂

terezkaaa88
22. máj 2013

Ahojte planujeme 22.7-28.7.2013 dovolenku na ostrove Vir...Ideme cez súkromnikov (nasli sme na nete) nemate niekto skúsenosti ? ide konkrétne o AP http://www.adriatic-home.sk/Chorvátsko/Vir/Apar... Božo Tomić Bobovik 7 / 31 VIR. Ak by ste niekto mali nejaké typy na výlety tam alebo kde nájdeme pieskovú pláž prípadne nejaké užitočné info /foto poslite (tereziamatuskova@gmail.com) . Ideme s 9 rocným dieťaťom. Tak dúfam že tam najdeme aj piesok 🙂 Čítala som kadejaké recenzie na ostrov Vir a začínam sa obávať :/ ...
Ďakujem

alzbet124
22. máj 2013

@terezkaaa88 Ahoj 🙂 aj my ideme na Vir a dokonca v podobnom termíne...od 23.7. - do 1.8. 🙂 My ideme cez týchto: www.croatia.sk , a recenzie som aj ja čítala všeliaké, ale nenechala som sa odradiť a jedne maminka odtialto mi písala, že boli na Vire min. rok a bolo tam super 🙂 V okolí je Zaton, Privlaka a cca 25km je Zadar 🙂 Inak stále googlim, keď mám čas a hľadám, kde by sme vypadli na výlet 🙂

mravvcek
22. máj 2013

@nevestickaaaa ahoj kde ste boli konkretne vMeduline? Planujeme dovcu s 11mesacnym chlapom. Myslis ze to tam bude ok?

terezkaaa88
22. máj 2013

@alzbet124 do ktorej casti respektíve kam presne idete? my sme to nasli cez to adriatic-home.sk ale nie je to CK su tam priamo kontakty na vlastníkov AP v Chorvátsku...Tak trošku sa aj toho obávame aby to nebol nejaký podvod. Tak ja si myslím že 100 ľudí 100 chutí. No najviac ma zaskočilo keď som čítala že tam nieje pitná voda :-O že si ju treba kupovať. Tak aj na to som zvedavá

alzbet124
22. máj 2013

@terezkaaa88 my ideme Ul. Soldatica XVI, ale ako sa volajú domáci, to mám napísané doma 🙂 My budeme cca 1,5km od mosta a cca 2,5km od centra...S tou vodou...ano nie je tam spustené vodovodné potrubie, aj keď je vybudované, ale to nevadí lebo domáci majú pri domoch nádrže a cisterny im tam nosia pitnú vodu, podľa toho, kto si ako objedná...my si stále nosíme balenú vodu, ale pre nás dospelých ani nie, skôr kvôli deťom...Takže podľa mňa tá voda až taký problém nebude 🙂
Minulý rok tam bola kamarátka a bola veľmi spokojná - aj tento rok sa tam vracajú 😎 Pred tým sme aj my riešili ubytko len cez domácich...teraz ideme prvý krát takto 🙂
PS: Stretneme sa na zmrzke? 😀