Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

halit13
13. jan 2012

@jurinka1 vybrali ste ? 😕

ada11
16. jan 2012

@halit13 ja by som potrebovala poradiť, my sme boli len raz v Bulharsku, nikde inde a tento rok rozmýšľame o Chorvátsku 😉 dala by si mi nejaký typ? potrebujeme pozvoľný vstup do mora, nie studené more, ak by bola piesočná pláž, tak to by potešilo, ale nie je to podmienkou 😉 zvažujeme či radšej hotel alebo súkromie 😉 mám katalóg doma z cestovky a celkom sa mi pozdával hotel Hrvatska - ale neviem či to bola južná alebo iná Dalmácia 😉 nejakému dobrému typu by som sa potešila, keďže nemáme žiadnu skúsenosť s Chorvátskom 😉

halit13
16. jan 2012

@ada11 ahoj, pošlem ti súkromnú správu

jurinka1
16. jan 2012

@halit13 ahoj,este stale nie ☹ manzel ten sedi na tom takmer vsetok volny cas a nevieme vybrat nic..najlepsie sediet doma 🙂 jemu sa velmi paci zaton,ale je to tam dost drahe a vsetko len cez cestovky.zvazujeme aj nin,vsak uvidime..🙂
pekny den

halit13
16. jan 2012

@jurinka1 tak potom jednoznačne ten Donat , ak máš skype nahoď si halit13, pošlem ti tade fotky, tam by ste mali všetko - a na zatone ste za pár minút - aj odtiaľ mám fotky.... ahoj . A priamo pri donate - pred tým hotelom Funimation cca 100 m je tiež urobená piesková pláž pre deti, a ty by si tam mala asi deti zdarma!

jurinka1
17. jan 2012

@halit13 no skype nemam,mala som na starom pocitaci,na novy sme uz ani neinstalovali,nemame skym skypovat 🙂 vcera sme pozerali na ten hotel...nevieme sa rozhodnut,no chceme byvat priamo na plazi,tak nam je najvyssi cas nieco rezervovat,lebo hodne co sme pisali bolo uz obsadene,myslim sukromie-apartmany..najradsej by sme sli tak..jedny znamy nam teraz nukali ist do crikrevnice,len je to uz hodmne severne,oni tam vraj chodievaju uz dlhe roky a voda vraj vobec nie je studena...

halit13
17. jan 2012

@jurinka1 ak je teplo, je jedno či si na istrii alebo na juhu almácie - more sa prehreje, ale stačí aby sa schladilo a potom je zima a o5 si nevyberieš kde.... a bohužial, v chorvátsku treba vždy počítať s tým, že sa môže z ničoho nič ochladiť. Dva roky dozadu, jún - druhá polovica -prvý týždeň paráda, slniečko, teplučké more a bum, druhý týždeň more akoby malo v sebe žiletky, dážd a okolo obeda 9C. Ale napr. bratov kolega sa takto vrátil domov v auguste po troch dňoch kosy a dažďa. Takže ak vystihnete dobrý týždeň , bude super aj vo vodiciach, ak nie, tak ...... Tu je veľa písané opieskových plážach http://www.chorvatsko-forum.cz/forum/plaze-a-ko... . A čo tá Privlaka ? Tam je dosť apartmánov pri mori a voda je super pre deti, fotky odtiaľ som ti už ukázala.

halit13
17. jan 2012
syja
17. jan 2012

@ada11 ahoj my sme boli v hoteli hrvatska minuly rok. Tak hotel je to taky jednoduchsi vacsinou cesi a slovaci sem tam aj ine narodnosti. zariadenie izby starsie co je vyhodou bola aj telka aj chaldnicka. co ma nemilo prekvapilo bol dost spinavy koberec na´izbe. vyhodou je ze kazda izba aspon myslilm ma balkon. vyhlad je bud na more alebo na nadherne hory. slabinou je trochu stravovanie. ako hladny sme neboli ale nic moc. ale toho roku maju aj all inclusive tak mozno to bude lepsie. my sme boli cez tatratour ci tip travel oni su teraz spolu a mali super klub pre deti s sk animatormi. kazdy den doobeda aj poobede dve hodiny tak to bolo super. mala chcela kvoli klubu ist aj tohto roku. super su prechadzky do jednej strany po promende brela na druhu promajna. v brele uzasna plaz s malymi kamjenkami punta rata. najuzasnejsie kupanie v chorvatsku ake som kedy zazila . v baske kamienkove paze ale da sa. vecer trampoliny a kopec atrakcii tak sa nenudis. nam sa pacilo. pokial nie ste velmi narocni na ubytko tak odporucam.

halit13
21. jan 2012

@jurinka1 fotka pláže sabunike

kajazaj
23. jan 2012

@ada11 Ahoj, písečné pláže jsou na ostrově Pag. Např. Čista plaža nebo pláž Planjka ve Staré Novalji. Dobře je to vidět na fotkách tady: http://www.novalja.cz/chorvatsko/letoviska/leto.... My jsme loni byli s malou na Pagu v letovisku Mandre, ale jezdili jsme po celém ostrově na různé pláže. V Mandre jsou na plážích malé oblázky. Letos chceme právě do Staré Novalji. Prý tam jsou malé písečné plážičky hned u domů.

maruska22
23. jan 2012

@kajazaj Môžem len súhlasiť...my sme tiez vlanajšiu dovolenku strávili na ostrove pag....ubytovaní sme boli priamo v meste Pag v sukromných apartmanoch, kusok od pláže...ta bola kamienková, more čistučké...ale tiez sme chodili po celom ostrove 🙂 boli sme tak na prelome august - september, cize uz bolo aj menej ľudí všade...veľmi sme boli spokojní 😉 😉

matkokrtko
23. jan 2012

@ada11 ahoj, hotel Hrvatska je v Baške Vode. Severne od Makarskej. Krásne stredisko, patrí k našim obľúbeným. Osobne som nebola ubytovaná v hoteli Hrvatska, ale viem, kde sa nachádza. Baška Voda je trošku živšie stredisko, ale ten hotel má výbornú polohu. Je skoro na konci promenády, takže tam nie je hluk. Blízučko na pláž, vlastne prejdeš len cez promenádu. Pláže v Baške Vode sú krásne okruhliakové, piesok tam budeš hľadať márne. 🙂 Trošku je to tam preplnené, hlavne v sezóne, ale to je asi v celom Chorvátsku. Vždy sa dá nejaké to miestečko nájsť. 🙂
Ja na Bašku Vodu nedám dopustiť, aj tento rok sa tam chceme vrátiť.

ciby
26. jan 2012

@halit13 ahoj.mozes mi posim poradit?nevieme sa rozhodnut ci hotel donat s allinkl. alebo ubytkom v sukromi.ideme 4 rodiny s detmi a sukromie by vyhovovalo viac ale nechceme si varit.Nevies nahodou ake su ceny ake v restauraciach.

halit13
27. jan 2012

@ciby ja osobne by som volila donat, ale to je môj názor, bolo tam fajn, boli sme tam 2x. Rodinné izby majú aj mini kuchynku, my sme z donatu robili výlety skoro denne na piesočné pláže v okolí a strava bola super! Stravovanie v reštikách podľa mojej skúsenosti víde "podstatne" drahšie ako all, ak nechceš variť sama.

lenka1911
27. jan 2012

ahojte, rada by som sa s vami poradila alebo spytala, ci niekto z vas nema skusenosti s hotelom Olympia Sibenik alebo ci niekto z vas nebol v apartmanoch Marija - Sv. Filip i Jakov. Razmyslame a neviem sa rozhodnut, ci radsej hotel alebo aprtman - mame 2 a 5 rocneho chlapca. Budem velmi rada ak mi poradite 🙂

denidusan
28. jan 2012

my sme boli v lete Zadar - Zaton - Nin super idealne pre deti.. riesila som tento isty problem min leto - preto reagujem.. 🙂

dolyjalu
29. jan 2012

Zaton pri Zadare

krby
29. jan 2012

Ahojte mamičky. Prosím poradte mi 😉 . Chceme isť prvý-krat na dovolenku do Chorvatka alebo do Talianska vlastným autom s nasou malou 2,5 rocnou babulkou. Mate skusenosti s nejakymi vhodnymi sukromnymi ubytovaniami (apartmany, domceky, vilky..atd) ? Nie velky hotel natrieskany stovkami ludi ☹ . Ci ste už cestovali takto mimo cestovnu kancelariu - povedzme na odporucanie znamych alebo ste si nasli nieco na nete... a ake boli vase ocakavania a reakcie? Lebo sa nevieme nejako rozhodnut. Diky moc za vsetky rady a typy a hlavne vase pocity z dovolenky. Teri s rodinou 🙂

vidovaz
31. jan 2012

oblasť Sabunike pri Zadare má pieskovú pláž 🙂 Boli sme tam minulý rok.

amikka
5. feb 2012

@vidovaz Ahoj, my sa tam chystáme tento rok v auguste. Prosím, mohla by si mi napísať nejaké info. Ďakujem

vidovaz
5. feb 2012

@amikka my sme bývali cca 2 km odtiaľ, chodili sme tam autom. Pláž je piesková, premiešaná aj s kamienkami. Za vstup autom sa platilo, tuším 10 kn na deň, neviem už presne. Na pláži je bar, požičovňa a predajňa športových potrieb, sprchy, wc-ka. Bolo to tam fajn, len začiatkom augusta ked sme boli my - veľa ľudí, hlavne rodiny s malými deťmi. Ale inak super, ked pôjdete kúsok dalej, tam už je to voľnejšie. Na okolí je ale tiež dosť menších prírodných pláži, ktoré sú pekné pieskové a nie sú tam ľudia. Treba sa len previesť autom po okolí.

miskap
5. feb 2012

My sme boli vlani na ostrove Pag, letovisko Mandre. Dcéra mala 2 a syn 9 rokov. Veľmi sme boli spokojní, ubytovanie super, pekné prostredie, pláže v Mandre kamenisté a jedna malá štrková. Preto sme na pláže chodievali autom 2-6 km, boli tam krásne miestami až divoké pieskové, alebo s jemným štrkom, len si vybrať, pozvoľný vstup do mora, raj pre malé deti. Veľmi sme uvítali to, že nebolo ani jedného komára 🙂 a repelenty sme nepoužili. Tento rok ideme do Privlaky neďaleko Zadaru ( boli sme tam pred piatimi rokmi a tiež sme boli veľmi spokojní). Ideme cez Fifo, je to s polpenziou a výhodou je klub pre deti a animačné programy. Tie boli minule super 🙂 Ubytovanie je v apartmánoch, takže s malými deťmi ideálna kombinácia- o raňajky a večere postarané a nejaký malý obed skrútneme rýchlo.

maca_p
5. feb 2012

@kajazaj v SN som videla len tuto jednu piesocnu plaz hned na kraji. dost mi vadilo, ze je to hned pri ceste. tie plaze popri apartmanoch su kvazi sukromne a su z vysypaneho strko/kamena.

maca_p
5. feb 2012

@krby no my chodime do chorvatska len na blint. posledne leto sme cestovali so 4 mesacnym a 2,5 rocnym. celkom cestu zvaldli v pohode. prvy raz sme mali trocha problem najst ubytko na ostrove pag, kedze sme isli v top sezone. najviac sa nam pacilo v dedine bratus na makarskej, ale na cestovanie s malymi detmi sa mi to zdalo priliz daleko. a zasa pri istrii sa mi zdala priliz studena voda. ten pag bol optimalny co sa tyka vzdialenosti aj teploty vody. v zalive je voda o cosi teplejsia ako na mieste kde vidis sire more. 😀

amikka
5. feb 2012

@vidovaz Ďakujem za info. My ideme priamo do Sabunike. Plánujeme aj nejaké výlety po okolí, prípadne aj na Vir alebo Pag. Kde sa Vám páčilo najviac? My ideme s deťmi (3 a 5r.), tak preto hľadáme niečo, aby to bolo hlavne pre nich 🙂

syja
6. feb 2012

@amikka na vecenu prechadzku je fan mestecko nin do privlaky resp. sabunike je to park kilometrov a nin ma taku tu historicku atmosferu takze fajn. oplati sa zajst aj do zadaru krasne historicke ulicky.

amikka
7. feb 2012

@syja Ďakujem. Skúsime. 😉

rainee
7. feb 2012

@sirell @veronciatko @capricieux
ahojte, my sa chystame tento rok na Rab - Lopar, nemate tip na nejake pekne ubytko (najlepsie aj s polpenizou) pri plazi? odkial ste tam isli trajektom a kolko trvala cesta? dik za info.