Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

reisi
31. mar 2010

jaj Omis nic moc, teda mne priserne vadila ta rusna cesta. Rab- Lopar sme boli dva-krat a bolo v pohode. Tento rok mozno pojdeme zas. Jasne ze v Taliansku je iny piesok ako na Lopare ale miestami je celkom sypky 😀 Ale zase mne sa zda more v Chorvatsku ovela cistejsie. Aspon ked porovnam Taliansko tu z kraja.

broni
1. apr 2010

my sme boli v Baške na Krku, je tam síce kamienková pláž, nie piesková, ale čisté more, pekné prostredie, mestečko je tiež super, tento rok sa chystáme tiež

katyl
2. apr 2010

No tak ja odporucam ako pieskovu plazu rab-Lopar, tam ideme tento rok
Ale mam skvelu skusenost z predoslych rokov, boli sme tam dvakrat, je tojedna dedina tesne pred Omišom, vola sa to Dugi Rat, tam je krasna piesockova plaz, taky uzky pas stromov v dvoch radoch a pred tym plazicka. Je to tesne pred Omišom. Mozno niekomu bude vadit, zehned za tymi stormami je cesta, ale nam to nevadilo, nemuseli sme chidit nikam do kopca z kopca, precli sme z kuče cez cestu na plaz. 😉
Je to oddelene takym murikom, faktnam to nevadilo.
Este sa pozastavim nad "pieskovymi plazami" v Omiši: tam teda vovec nie su pieskove, je to taka hnusna zmes hlina, strk piesok, stromy a teda tien su daleko.....spinava mestska plaz. 😝 😝
Aj Makarska je prepchata, spinava, tam ani za svet.
Inak ja chorvatsko nemam rada kvoli tym strkovym a akamenovym plazam,nikdy ma nejako nelakalo, ked sme tam boli, tak sme pochodili co najviac plazi a miest, ale nikdy ma nic tak nechytilo, aby som sa tam vracala, len ten Dugi rat bol prijemny.
Taliansko ma vzdy lakalo viac, ked mame na mysli blizke more, dostupne automtak okolo 700km.
V Taliansku sa da ubytovat v rezidencii s bazenom, teda ked more uz nebavi, tak sa da clapotat v bazene a rodicia mozu pri bazene kludne spat 😀 Je to sukromne, uzavrete, oplotene s lehatkami...ina parada oproti Chorvatsku

pralinkaaa
12. apr 2010

a kam to Talianska cchodite Katyl? ja mam maličke babatko ale chcem v lete ku moru...myslela som na chorvatsko - čo najbližšie a autom...ale Talianksu som ešte nebola, nelaka ma to pre preplnene plaže ako sa vravi....ale take leharko čo si opisala by sa mi pačilo 🙂

geegee
20. apr 2010

Mozno to tu uz niekto pisal...pieskova plaz je v Chorvatsku pri Zadare v Zatone. Je to super miesto pre deticky 🙂

katulikzlatulik
21. apr 2010

bol niekto na ostrove RAB - LOPAR, kde je zevraj prekrasne dlha piesocnata plaz nazvana "rajska plaz" s pozvolnym vstupom... ake mate skusenosti?

zuzin78
22. apr 2010

holky, mohli by ste hodit nejake linky, kde ste boli na dovolenke v chorvatsku?

iinuska
22. apr 2010

katyl. ale ved v taliansku je zase spinave more. Vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody 😨

lauraa
23. apr 2010

http://picasaweb.google.com/1021467161954831066...
kto chce moze pozriet urobila som tam album z dovoleniek z chorvatska,su to moje privatne fotky ,vybrala som tie ,,kde su plaze (rab,omis, makarska,sejn)popisala som komentare.....vacsinou cestujeme na blint , na rab zi zabezpecujeme ubytko dopredu ,vzdy nato iste miesto, chodili tam uz rodicia mojho manzela takze je to taka nostalgia....ale precestovali sme toho uz v chorvatsku dost aj ked nie vzdy som fotila.....

michaela2410
23. apr 2010

Katyl, suhlasim s tebou s Talianskom, ideme tentokrat uz tretikrat a verim, ze nie naposledy 😉 a mne sa nezdalo to more az take spinave, urcite bolo rovnake, ako v chorvatsku, kde sme boli tiez na pieskovej plazi...

zuzinr
29. apr 2010

Tak my sme boli v chorvatsku v dedinke Promajna, je to mala dedinka medzi Baskou vodou a Makarskou, krasne cista kamienkova plaz, more samozrejme tiez ciste. My sme boli velmi spokojny, pre deti idealne - plaz nie je tak preplnena ludmi.

lauraa
29. apr 2010

tie dedinky maju nieco do seba, hlavne ked hladate klud a pohodu....my sme tiez raz zakotvili v dedinke za splitom v podstrane a bolo uplne super, priamo na plazi, vsade cisto, mili domaci.... 😵

molnitko
30. apr 2010

my sme boli minulý rok v duce a veľmi sa nám páčilo. bolo tam veľmi tichučko, bývali sme len 150 m od mora, na ktoré sme chodili cez cestu. nebolo to až také hrozné. hluk áut sme večer nepočuli, lebo sme boli ďalej od cesty a na pláži nám to nevadilo. more bolo čisté, priezračné, nebola tam žiadna "háveď", dlho bola plytká voda, žiadne veľké vlny. deti boli nadšené ( 10 a 2 roky). pláž bola piesková, alebo lepšie povedané, taký veľmi jemný štrk, deti sa s ním vyhrali s rôznymi formičkami. jediné, čo sa mi nepáčilo, bola dosť špinavá pláž, ale to si robili ľudia sami - špaky, papieriky a všetko hádzali do piesku.
určite sa tam ešte vrátime.
pre deti vrelo odporúčam. 😉
a ubytko by som už hľadala len priamo na mieste. je tam toho plno 😀

monkabronka
30. apr 2010

ahojte,tento rok by sme konecne chceli ist k moru, no nedari sa nam najst vhodne ubytko. mame 14 mesacnu dcerku. hladame apartman pre 4 osoby,co najblizsie k moru- idealne do tych 300m, piesocnata pripadne kamienkova plaz s pozvolnym vstupom. uvitam, ak date info, pripadne aj kontakt 🙂

syja
30. apr 2010

monka bronka skus pozriet http://www.tour-net.eu/sk/ Je to mozno trochu drahsie ako ked ides priamo ale zase vies si dopredu vybrat presne co chces vratane takych detailov ako je balkon, ubytovanie niekde kde je napr. zahrada pre deti a tak a mas tam aj info o vzdialenosti od mora centra a tak. a hned vies v ktorych terminoch je co volne.

zuzin78
3. máj 2010

ahojte holky, .neviete mi poradit nejaky odskusany apartman na ostrove Krk? chceli by sme tam ist toto leto...
dakujem za nejake linky, 🙂

adelin2006
3. máj 2010

ahoj Baška Krk je nádherná, pláž síce nieje piesočná sú tam kamienky nie ostré také okrúhliaky ale ked vojdeš do vody tak to je paráda, musela som sa zohnúť a nabrať si to do ruky lebo som kráčala ako po koberci. Bol tam jemnučký piesok. Pozvolný zostup do hlbšej vody nie ako na Lopare dllllllllllho plytká. Mne osobne vadí piesočná pláž cítim sa jak presýpacie hodiny, piesok máš všade 😀 , ale vo vode je super ak je piesok, more bolo čistučke a čo bolo super tak tam boli aj vlny, podľa mna vhodné jak pre deti tak pre plavcov, dalej od brehu v mori boli postavené také drevené akoby som ich nazvala odpočívadla tam si zaplávaš vylezieš hore a odychuješ, o potom plávaš späť. Moja srdcovka je Chorvátsko pochodila som toho dosť ale KRK BAŠKA je na prvom mieste, neviem ako je to s ubytkom lebo sme bývali v inom meste na Krku /Omišajl/, na Baške sme boli na výlete ale bolo tam naozaj nádherne. Ak má niekto nejaký kontakt na ubytovanie aj s cenovou ponukou napíšte, alebo ak tam bol niekto na blink, napíšte svoju skúsenosť, dakujem.

zuzin78
4. máj 2010

adelin dakujem a dakujem aj za fotky, su super. a v tom meste Omišaj ste byvali v apartmane alebo v hoteli? mozes mi dat nejaky kontakt? mali ste daleko plaz od ubytovania?
dakujem 🙂

adelin2006
4. máj 2010

ahoj na fotkách je KRK Baška, Omišajl nieje taký super. Omišajl je malé mestečko a pláž nič moc. 😎

adelin2006
4. máj 2010

Ozaj známi boli minulý rok na Krk Malinská tiež sa im tam páčilo, boli na blink a v pohode našli ubytko, ale ja osobne ked už tak Baška, len ceny sú tam, že vraj vyššie, preto ak niekto má s Baškou skúsenosť a išiel na blink napíšte, dakujem.

toni64
5. máj 2010

ahojcek Adelin,na fore "dovolenka v chorvatsku" som nasla link na ubytko na Baske na Krku,tak kukni
http://www.baska-krk.at/apartments.htm,pripadne ak este nieco najdem,poslem
😉

toni64
5. máj 2010

Tak Adelinka,ako som slubila,tu je este jeden link na ubytovanie.....ak uz ho nemas nahodou preluskany... 😀
http://www.chorvatskoonline.sk/chorvatsko/kvarn...

adelin2006
5. máj 2010

Ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

adelin2006
5. máj 2010

Ďakujem ešte raz, je to Slovenská cestovka, cenovo výhodnejšie by bolo nejaký kontakt na domácich, nechce sa mi zbytočne platiť cestovke, ale aspoň si to môžem lepšie zmapovať, dík 🙂

keiko
7. máj 2010

Ahojte tak nakoniec po dlhom hladaní sme sa vrátili k dovolenke Nin chorvátsko, ubytovanie Jasmina, bol niekto???
😝

tigri
10. máj 2010

my sme boli 2 roky za sebou na Rabe ale vzdy ku koncu sezony, takze to nebyvalo preplnene, tento rok ideme prvykrat v sezone, tak som zvedava, ako to tam bude vyzerat teraz 😉

popozerali sme tam viac plazi a najviac sa nam pozdava Rajska plaza a Livacina (to je malinka plaz za Rajskou)

buduci rok planujeme bud Turecko alebo Biograd na Moru (boli tam aj moji rodicia v hoteli Adriatica a boli velmi spokojni)

pripajam par fotiek z Rabu (prva fotka - vidno ako dlho je plytka voda, plaz je za stromami), na 1. - 4. fotka je Livacina,

tigri
10. máj 2010

plus fotky Rajske plaze

maartinkaa
18. máj 2010

ahoj, nechce ist nejaka rodinka s nami do chorvatska? nemame s kym ist a ked sa zide dobra partia s detickami v priblizne rovnakeho veku, tak je to super...
no a potom uz len hladat vyhodne ubytovanie 😉

slezakova
31. máj 2010

Martinka ahoj, my ideme 30.7 na 15 dní na makarsku so 4 rocnou dcerkou.... ak je záujem pridajte sa ubytovanie pomozem zabezpecit cca 50m od mora.... corolla2@azet.sk

zuzin78
1. jún 2010

ahojte . neboli ste nahodou niekto v hoteli Delfin v Poreči?