Piesočná pláž Chorvátsko. Poraďte kde máme íst?

janetina
26. jún 2009

Chceme ist k moru na piesocnu plaz len na Chorvatsku ma odradzaju kameniste plaze..mame 2,5 rocneho chlapceka tak hlavne preto . Ak mi neporadite 😀 pojdem az do Grecka 😀

miss_shy
6. mar 2012

Baby a v Privlake ste nebol nik? Ideme tam prvy krat tento rok 🙂 V corinthii sme boli aj my vlani v sezone a nam sa teda nepacilo, vsade strasne vela ludi, plaze preplenene a more chladne brrr. Ale to je 100 ludi a 100 chuti, ale asi to bolo aj tym ze sme boli v sezone, uz by som tak nesla :/

halit13
6. mar 2012

@miss_shy , presne ako píšeš , určite to bolo tým, že ste boli v sezóne - trošku vyššie píšem, že už v polke júna bolo dosť ľudí. V privlake sme sa boli len kúpať počas dovolenky 2009, je tam kopa mušlí, deťom sa tam bude páčiť.

kaja73
7. mar 2012

@halit13 A ake je centrum Ninu-je tam daky vacsi obchod,restiky,vecerna hudba atd?
A este by ma zaujimalo ci su tu niekde aj plaze,kde je voda hlbsia-mame aj starsieho syna,tak aby zas nebol problem ze si nevie zaplavat.

halit13
7. mar 2012

@kaja73 v centre sme neboli, kde sme sa chodili kúpať bolo všade dosť dlho po kolená, potom dlho po pás a cca po 100 metroch hlboké - aj mm to prežil 🙂. Pozri sa stránky mesta Nin http://www.nin.hr/

kaja73
8. mar 2012

@halit13 citam,že ste boli aj v hoteli Donat-ake to tam je-mam rezervaciu do zajtra 15h-na koniec augusta s AL-rodinnnu izbu-vraj poslednu na 12 denny /9 noci/ pobyt.
Je tam teda aj chladnicka? A da sa chodit aj mimo hotel na cely den,ked mas AL-ako sa vtedy stravujes-zabalia ti nieco,alebo ti to prepadne? neviem sa rozhodnut medzi tymto a pobytom v sukromi-to by zas bolo na dlhsiu dobu a za menej penazi.

halit13
8. mar 2012

áno je tam aj chladnička, môžeš si dať zabaliť, ale my sme sa väčšinou chodili buď po raňajkách mimo a naobed s5, alebo po obede - to častejšie. Je to starší hotel, kuchyňa super, len najlepšie je tam byť autom. Mám veľa fotiek ako interieru tak okolia, ak chceš ,pošlem 🙂

kaja73
8. mar 2012

@halit13 Foto mozes dat 😉
A ako to tam bolo s hlukom vecer a v noci-nerusila moc hudba? ta rodinna izba je priestranna?Aj vy ste mali AL?
Musime sa do zajtra rozhodnut,tak ma to zaujima. Inak my planujeme byt pri hoteli na tej pieskovej plazi pred Borikom hlavne a chcem pozriet Nin a Zadar. Moc nema chut behat nikam. Vzdy totiž behame,teraz chcem lezat,maximalne sa hrat v piesku s krpatym. 😝-ma len 2 roky . St.syn ma už 13,tak sa hadam obaja zabavia.

halit13
8. mar 2012

@kaja73 poslala som ti ss

halit13
8. mar 2012

@halit13 pozrela si si fotky?

vlasa
10. mar 2012

@kaja73 my sme boli min.rok a viac by som nesla,za tie nehorazne prachy to nestalo 😠

kaja73
10. mar 2012

@vlasa Ani sme to nevzali.Zrusila som rezervaciu.
Pojdeme niekde do aparmanu,tak ako vzdy. Nemam chut na hotelovu masovku a vecny hluk.

vlasa
10. mar 2012

@kaja73 tak potom nejaky maly ostrov,v sezone je vsade hlava na hlave 😉 a aj to pocasie je loteria v HR,tak radsej nizsie 😉

kaja73
10. mar 2012

@vlasa My sme toho už dost pochodili v Hr,poslednych 5 rokov to bol ostrov Pag,ale teraz chceme zmenu,mozno to bude Rab-Banjol,alebo Kampor-Lopar nie-to je zas hrozna masovka. A tiež je mozne ze pojdeme na blint,ak bude dobre pocasie už v juni.
este zvazujem aj Nin,Sabunike ci Zaton-to je vsetko tak na kope-ale ostrov ma laka viac.
Prvy krat za dobu co chodime do HR chceme mat po ruke aj piesok,kvoli 2 r synovi. Starsi syn vzdy poznal len kamienkove plaze,ale zas uplne ciste more-nezakalene pieskom.

lauraa
10. mar 2012

@kaja73 more nie je zakalene ako v taliansku...aj kde je pieskova plaz , more je krasne priezracne....

miss_shy
10. mar 2012

hmm no nase deti sa pre zmenu viac prehrali s kamienkami 😀 co sa tyka pocasia, uz nepomoze ist ani na makarsku, stalo sa ze tam prsalo a bolo chladno a vyssie bolo pekne. nam sa pacilo s detmi najviac v omisi, plaze kamiankove aj pieskove, a tie pieskove mali aj dno pieskove a more nebolo vobec zakalene, bolo to take udupane prijemne 😀 ale more je tam o nieco chladnejsoe koli vlievajucej sa rieke cetina, ale zas mi sme mali strasne chladne na krku...

halit13
10. mar 2012

tuším v roku 2006 sme boli na ostrove Ugljan v mestečku Ugljan .... bola tam mini piesková pláž a aj tam, kde nebol vstup pieskový bol v mori piesok. Pekné zátoky boli na druhej strane ostrova. Len , a to sa nám stalo len tu, v mori boli malé , asi ako pingpongové loptičky štiplavé medúzy. Lucka mala od nich dosť škaredé popáleniny na nožičkách .A bol to - najväčší zapadákov kde sme zatiaľ boli- inak Ugljan , mesto Ugljan a hotel Ugljan nikomu neodporúčam aj keď je tam piesková pláž. Inak ešte pred hotelom sa ide do mora z betónového móla a keď som videla pod vodou na dne to enormné množstvo morských červov, bola som rada, že nedočiahnem na dno .... bleeee

ralka
10. apr 2012

Ahojte baby poradte mi kam ist s 1.5 rocnym dietatom do chorvacka chcely by sme piesocnate plaze a nieco take aby to bolo dobre pre deti.Chceme ist este aj zo sestrou a ta ma tiez 1.5 rocneho syna a 4 rocnu dcerku a este by som chcela vediet ci je dobre ist aj na bling ci sa tam da zohnat ubytko alebo by ste mi niektora vedela dat info na niejaku cestovku alebo sprostredkovatelku diki....

sandrika1986
10. apr 2012

Ahoj, my sme boli v Brodarice, ubytovanie sme si zohnali na bling, boli sme tam s autami, na 15 dní, niekolkokrát, v júli , inokedy v auguste. Pláž sme mali velmi blízko, more čisté, pláž tiež. Sú tam miestne potraviny. Blízko je obchodné centrum tak asi 2 km. Pozrieť na výlety je tiež kam napr. Šibeník, krásne mestečko, Trogir alebo národný park Krka. Ubytovanie v Brodarice zoženiete aj na bling, sú to buď penzióny alebo rodinné domy, kde milý majitelia Vám ponúknu apartmán alebo viac izieb, kde ste osamote, nikto Vás neruší, máte pokoj. My sme boli ubytovaný v rodinnom dome, boli nás dve rodiny, mali sme svoju kuchynu, wc, kúpelna, 3 izby s manžel.postelami a prístelkami, postelné prádlo k tomu, v kuchyni bolo všetko čo potrebuješ na varenie ako doma pomaly. Vzadu sme mali gril, húpačku, záhradku, bolo tam pekne. Poprípade Ti odporúčam nájsť si CK, ktoré ponúkajú Chorvátsko vybrať si hotel.komplex Solaris, vybrať si z hotelov. Je to kúsok od Šibeniku a Brodarici. Je tam viac života, nočnej zábavy v hoteloch. 🙂

ralka
10. apr 2012

@sandrika1986 chcela by som sa spytat ci ste tam mali piesocnatu plaz a tiez by sme chceli ist dve rodiny tak zato sa informujem ci aj dve rodiny najdeme ubytko jednom dome.

sandrika1986
10. apr 2012

Najprv tam bola kamienková, neskôr z nej spravili piesočnatú pláž, ale každý deň sa o túto pláž starali. My sme zohnali ubytko v jednom dome ako dve rodiny.

84matulik
10. apr 2012

@ralka ahoj, my sme boli vo vodiciach a odtial sme išli na výlet na Murtar, tam bola piesočná pláž, síce tlačenica ale s detmi podľa mňa super...lebo dlho je tam plytká voda....tak si to pozri.... 😉 možno sa ti bude páčiť...

sisiska
10. apr 2012

baby, a bol niekto z vas na plazi Brela s malymi detickami?

maata12
17. apr 2012

@sisiska My máme rezervované ubytko tiež v Brele, tak som zvedavá... snáď nebudem sklamaná. Čo som čítala diskusie pláž je super, hlavne Punta Rata úplne vhodná pre deti, akurát problém je so schodami, ktoré vedú k pláži 😒 My budeme bývať kúsok od mora tak to snáď prežijeme 🙂 Aspoň trošku zašportujeme 😀

jedina30
17. apr 2012

bol niekto z vas na ostrove Rab-Lopar..hotelovy rezort San Marino??my tam ideme v juli..viem,ze tam je krasna pieskova plaz,no prijala by som aj nieco od vas 😉

zuzkap2
17. apr 2012

@jedina30 my sme boli vlani v Lopare a aj tento rok ideme, ale do apartmanu. A plaz, no bola preplnena ale dalo sa v pohode, deti sa vyhrali a to bolo podstatne.

jedina30
17. apr 2012

@zuzkap2 ..super..my tam ideme prvykrat..chodili sme stale na Istriu,no chceme skusit aj pieskovu plaz koli detom..ja moc pieskovu nemusim,lebo ked si predstavim ten piesok vsade.. 😀 ..co uz..odkial ste isli trajektom??da sa tam v pohode zohnat aj appartman??my ideme 2 rodiny do hotela a s nami ide este jedna rodinka,ale ti si chcu najst nejaky appartman.. 🙂

jorsulova
17. apr 2012

@jedina30 my sme boli s malicky pri mori prvy krat ked mal 1 rok, boli sme v chorvatsku na ostrove RAB, povedala som, ze piesocnatu plaz v ziadnom pripade, ze len piesok. Ale ani neviem ako ocitli sme sa na kamennej plazi s malickymi kamienkami a neviem si to vynachvalit... Jeden den sme sa vybrali na piesocnatu plaz a bola to katastrofa, decka mali piesok naozaj vsade vsade, vo vlasoch v ociach v plavkach, v ustach, nemohli nic jest lebo sa nebolo kde umyt, ked jedli jablcka tak im chrupkalo pod zubami. Odchadzali sme z tej plaze po par hodinach s placom. Proste ta kamenna plaz nemala chybu, decka sa prehrali s kamienkami celu dobu. A dokonca aj spavali na tych kamienkoch pod dazdnikom len na dekach a v pohode. Tak len tolko skusenost odo mna 🙂

jedina30
17. apr 2012

@jorsulova ..ved prave..toho sa bojim,ze piesok budu mat vsade a aj ja.. 😀 dcera bude mat vyse 1 1/2 roka a to uz je teraz riadne zihadlo..ved uvidime..na ISTRII boli male kamienky a krasne cistucke more..piesok ho len zamuti a ...uz teraz mam hrozu.. ☹

zuzkap2
17. apr 2012

@jedina30 my sme sli trajektom z Jablanacu, tento rok ideme z ostrova KRK.
Mojim detom piesok nevadil a ani malej, ta mala vlani len 7 mesiacov a vyhrala sa. Na rajskej plazi pod autocampom su take sprchy, takze problem z umyvanim nebol. Apartman zozeniete vpohode , my sme si zajednavali dopredu

jedina30
17. apr 2012

@zuzkap2 ..aha..ved uvidime cim nas dovolenka prekvapi..my sme pozerali trajekty,ale z Krku je to drahsie,dlhsie a trajekty tam idu len sem-tam..maju velke pauzy..my pojdeme asi z toho Jablanacu.. 😉 manzel je sofer a ja navigator..xixixi 😀 😀