Piesočnaté pláže v Chorvátsku

stafilan
11. máj 2016

ahojte kočky, viete mi poradiť nejaké piesočnaté pláže v chorvátsku, nieco skor max do polovice Chorvatska, nei velmi daleko. ale aby to nebolo len take mrtve ale aby tam bolo aj mesto kam sa ist prejst. dakujem. Paci sa mi plaz NInska plaz aj VID ale pride mi to podla popisu take bez zivota potom. dakujem

janusik026
11. máj 2016

@stafilan ahoj, skus si pozrieť mesto Umag. Veľa pláži, možnosť dlhych prechádzok pri mori, večer diskobary, v prípade sú aj rozne akcie v lete pri vode. V prípade ak chceš vidieť aj pamiatky v meste a jeho okolí je veľa historických pamiatok, môžeš zájsť aj do Slovinska alebo Talianska - napr. 2 h. a si v Benátkach. 🙂

laurinka88
11. máj 2016

ahoj, my sme boli minulé leto v mestečku Crikvenica, je to hneď v podstate na samom vrchu Chorvátska, je tam krásna piesočnatá pláž, má aj ocenenie modrej vlajky, avšak každý deň, tam platíš vstupné, ak nie si ubytovaná, napr. v hoteli, kde to máš v cene zahrnuté 🙂 nie je to veľká suma a môžeš odtiaľ aj odísť a neskôr sa vrátiť (za jedno vstupné), len ti dajú razítko na ruku.

stafilan
autor
11. máj 2016

@janusik026 dakujem pekne popozeram, 🙂

stafilan
autor
11. máj 2016

@laurinka88 dakujem pekne, v crikvenici sme boli, o tejto plazi viem, a crikvenica je super ale chceme tentokrat nieco pdoobne v taliansku kde su kvazi piesocnate plaze free s plytkym vstupom, dkaujem pekne

shia
11. máj 2016

ostrov Rab - Rajska plaza a aj ine, nadherne piesocne (v mestecku Lopar myslim), aj mestecko RAB je krasne, len je len jedina cesta na ostrove a ked sme tam boli pered par rokmi my, bola stale zapchata co vsetci chceli ist do mesta :-/

horana
11. máj 2016

Podla mna tvojmu popisu zodpoveda prave to taliansko a v sev. chorv. take nenajdes.
Teda nie vsetky podmienky. Ked aj niekde bude piesok, bude to taky umely - navezeny, len na urcitu cast plaze a kusok do mora..je to vidno...A ked je aj piesok prirodzeny, je taky s kamienkami, alebo potom take skor ze ako bahno to vyzera....nie je to taky ten taliansky, rasp. niekto by to uz ani nevolal pieskom. Par zasivakov je, ale su to prave tie bez zivota, co nechces...
Uplne vazne, by pri tych poziadavkach to vychadza ze by vam sadlo prave to Taliansko.
No ale aby som len nekecala odveci, mozno Omis, len to niekomu vyhovuje, niekomu nie...

stafilan
autor
11. máj 2016

@horana si zlata dakujem, my sme boli z tam aj tam ,ale manzel chce teraz chorvatsko a kvoli dvom malym detom zas ja piesok, videla som ten rozdiel ked sme si v taliansku mohli na plazi kvazi oddychnut a v chorvatsku davat pozor

bbbarunka
11. máj 2016

@stafilan v omiši (nedaleko splitu) je nadherna piesocna plaz. plus pomaly sa zvazujuce more, takze dieta nie je hned po krk vo vode🙂 a este zlatni rat na ostrove brac, ale to je velmi vychytene. Minuly rok sme na tejto plazi boli v prvej polovici juna a uz bola dost plna.

stafilan
autor
11. máj 2016

@bbbarunka dakujem popozeram 🙂

lili007
11. máj 2016

v mestečku Omiš je tiež piesočnaná pláž...mám ale informácie, že za vstup na ňu sa platí jednorázový denný poplatok. Mestečko je ale krásne s možnosťami rôznych výletov, napr. na rafting po rieke Cetina alebo len tak si prenajať loďku, rovnako je tak na skalnatom brale kaplnka s nádherným výhľadom. Popozerajte...je to ale trošku ďalej

bbbarunka
12. máj 2016

@lili007 fakt sa plati? my sme teda neplatili, ale boli sme v juni.

timea7
12. máj 2016

@lili007 my sme v Omiši neplatili a pláž a vstup do mora je vhodný aj pre malé deti

klarisa6
13. máj 2016

to mam iba ja taky pocit ze uz skoro na vsetkych plaziach sa plati? To je uz co, kedysi vobec neboli spoplatnene tieto plaze

janusik026
13. máj 2016

@klarisa6 zijem v meste Umag a tu sa neplatia plaze 😀

stafilan
autor
18. máj 2016

@janusik026 ahoj, a vedela by si miporadit tam u vas v Umagu nejake pekne ubytovanie? zhaname vlastne pre dve 4clenne rodiny - bud dva apartmany alebo aj hotel, v takej normalnej cene cca 700eur na tyzden... a plaze su tam vhodne teda pre deticky? velmi pekne dakujem

janusik026
18. máj 2016

@stafilan odoslala som Vám správu 🙂

ivanaamarek
25. feb 2019

@janusik026 Dobry vecer, mate este prosim nejake tipy na ubytovanie v Chorvatsku? Ide nam o piesocnu plaz blizko ubytovania. Sme 2dosp.+1 dieta. Marek

soja24
7. jan 2022

@janusik026 ahoj, viem,ze to je uz zopar rokov ale pisali ste ze byvate v umagu. Tento rok by sme tm chceli ist, nevedeli by ste o nejakych apartmanoch?
8dospelych, 3 deti a malinky psik yorksierky terier.
1 tyzden pripadne podla terminov. Len co najblizie k plazi ktora by bola ideal s pozvolnym vstupom🙏 dakujem

janusik026
9. jan 2022

@soja24 dobrý večer, žiaľ na takú veľkú skupinku + psík vám nebudem vedieť pomocť. Pekný večer

marcela1906
26. júl 2023

@stafilan Ahoj,my chodíme na Krk do malej dedinky RISIKA.Je tam piesočnatá pláž a chodíme tam pravidelne už 7.rok aj s deťmi.

andreabakova
17. aug 2023

@marcela1906
A prosím Vás poradíte ubytovanie? hotel či penzión ? privat? dakujem

marcela1906
18. aug 2023

@andreabakova Risika je len malá dedinka a tam len privát.