Plánovanie dovolenky do Thajska

filipkaja
17. nov 2014

Zdravim Vas kocky, rada by som sa spytala ci mate skusenosti s planovanim si dovolenky v Thajsku- Phuket . Rozmyslame s manzelom ze by sme si sami vybavili letenky, aj ubytko. Mame dve decka 4,15. Dovolenku si planujeme na cca 14 dni v januari.
Zatial co sme absolvovali aj exotiku vzdy cez CK. Budem vdacna za kazdu radu. Hlavne by ma zaujimalo ci je to cenovo vyhodnejsie, naco sa mam hlavne zamerat a pod. Pripadne ak ma niekto lepsi typ nez Thajsko budem vdacna za kazdy napad🙂 A samozrejme aj cenovo dostupny🙂)))

tenerifka
17. nov 2014

@filipkaja Ahoj, my sme mali tiez na tento rok ako jednu z moznosti dovolenky Thajsko,tiez som hadala informacie,a nakoniec sme sa rozhodli pre inu krajinu. Ak ti mozem poradit, ten Phuket poriadne zvaz, je to obrovsky, rusny, turistami preplneny ostrov s obycajnymi plazami. Ked tak, zaujimave je kupit si letenky na Phuket a potom ist dalej na nejaky ostrov-Koh Phi-phi a pod.,
Zaciatkom januara (vianocne prazdniny) je prakticky najvyssia sezona, a aj ceny su vyssie, ale co som presla fora, tak sa da vzdy nieco najst, je dobre mat ubytovanie zabezpecene dopredu na 1-2 prve noci a potom hladat priamo na mieste....

filipkaja
autor
17. nov 2014

@tenerifka vdaka za info🙂 planujeme az konuec januara a co ste vybrali vy?

evitka3
17. nov 2014

My sme boli na 24 dni v doku 2007, sami sme kupovali letenky aj bookovali na prve 2 noci hotel v Banghkoku, potom sme mali rozplanovany kazdy den, pobehali sme komplet csle thajsko, ostfovy Koh Szmui, Koh Phi Phi, Phuket, dokonca sme lleteli z phuketu do vietnamu do hanoia na 5 dni a spat, potom cestovzlj motorkami, lodou, busom, ubytovanie sme si hladzli sami, ziaddn probldn, lacnejsis hostely, s ranajkami, v pohodicke🙂

evitka3
17. nov 2014

No a ked chces lepsi typ dovolenky, tak jednoznacne andaluzia, teda juzne spanielsko, boli sme zaciatkom septembra, tam teplota aj v zimnom obdobi neklesne pod 15 stupnov, inak prekrasne prostredie, more teple, je to o financiach🙂

tenerifka
17. nov 2014

@filipkaja My sme vybrali Mauricius, da sa tam ist len v zime, kedze je na juznej pologuli, a jediny mozny termin kvoli skolskym prazdninam bol zaciatkom januara, ale my ideme do pohodlia hotela, nie na vlastnu past, ine by bolo, ak by sme isli mimo sezony.
Thajsko mame do buducna v plane, ale jednoznacne male ostrovy, netuzime po rusnych strediskach plnych ozratych turistov a prostitutiek....

tenerifka
17. nov 2014

@evitka3 Andaluzia je fajn v lete, minuly rok zaciatkom marca sme tam chodili v cizmach a polarnych bundach 😀 , v Granade nam aj snezilo

filipkaja
autor
17. nov 2014

Jezis mi len teplo potrebujeme🙂 v karibiku ste uz boli cez zimu?

tenerifka
17. nov 2014

@filipkaja Tento rok zaciatkom marca na juhu Dominikanskej republiky-Bayahibe, cez den horuco, voda normalna(Maledivy su teplejsie), vecer mi bolo zima (aj ked ostatni chodili povyzliekani, ja som mala svetrik 😀 )

ppippi
17. nov 2014

my planujeme buduci rok Bali, ubytovanie je tam velmi lacne..

filipkaja
autor
17. nov 2014

@ppippi kedy sa tam chystate aj s detmi?

tenerifka
17. nov 2014

@ppippi Zalezi....dobre hotely aj na Bali vyjdu draho. Na Bali je najlepsie ubytovat sa v meste Ubud, co je v strede ostrova a odtial sa dostanete rychlejsie k turistickym atrakciam. Hotel nizsej kategorie ako 4* by som vobec neodporucala. My sme byvali v Pita Maha Resort na okraji dzungle, krasny vyhlad, krasny bazen, velke priestranne izby, ceny vcelku normalne, dovoz z a na letisko v cene.

tenerifka
17. nov 2014

@ppippi My sme skombinovali ostrovy Bali a Lombok (aj koralovy Gili Air), ale nejako nas Indonezia neoslovila, mali sme pocit, ze chcu na kazdom kroku turistov osklbat a maju nas za debilov.....neviem, ci by som sa tam este vratila, ale skor nie ako ano, no mozno to je len moj osobny pocit, ini mozu byt spokojni.....

ppippi
17. nov 2014

@tenerifka fuha, vdaka za postrehy, ja dufam, ze sa nam tam bude pacit.. hotely mame 3 na 3 miestach a pri mori /to bola priatelova podmienka, takze ubud pre nas na ubytko nie/. a vsetky su 3 hviezdickove, no vyzeraju v pohode podla hodnoteni na tripadvisore. davali ste si nejake speci ockovania? my dame asi len dcere zltacku a nam nic..

ppippi
17. nov 2014

@filipkaja ano aj s dcerou, nevieme si predstavit, ze by sme ju niekde nechali 3 tyzdne 🙂 a chceme ist v maji

tenerifka
17. nov 2014

@ppippi Ockovat sme sa nedavali este nikdy pred nijakou cestou, aj si vzzdy umyvame zuby vo vode z vodovodu a v pohode.
Plaze na Bali su bohuzial dost podpriemerne, vacsinou sa tam chodi kvoli pamiatkam, my sme vlastne pobrezie na Bali videli len z lietadla, zato sme pobehali vnutrozemie (mali sme sukromneho sprievodcu aj s autom), ale to u vas s malou dcerkou nepripada do uvahy, mozno ked bude vacsia. Ak chcete ist k moru, hlavne hladajte mensie rodinne tichsie hotely, ono tie primorske turisticke strediska su strasne velke a rusne, zamerane najma na Australcanov-bary, diskoteky, hluk, otravni predajcovia kadejakych haraburd.....v tomto bol susedny Lombok ovela lepsi-male hotely, relativne cisto a uplne prazdne plaze (hotel Tugu-doslova raj na zemi, ale tie ceny su az prehnane podla mna).

julianna78
21. nov 2014

@filipkaja urcite ta to výde lepsie na vlastnu past a hlavne si planujes program podla seba,ak chces ist v januari,zacni pozerat letenky už teraz,od dec do feb je hlavna sezona.Na Phukete je vela pekných plaží,kde je max par ludí napríklad banana beach,ale samozrejme su aj preplnene,zname plaže.Najlepsie je si prenajat skuter a najst si tú svoju oblubenu 😎 Cenovo je co sa týka ubytovania Phuket asi najdrahsí.Ubytovanie nie je problem najst,nebookla by som vsak celu dobu dopredu.Z phuketu vies ist dalej pozriet Phi Phi,Koh Lantu,Krabi... Ja mam srdcovku Koh Phangan,ten je na druhej strane,ale mam rada aj Phuket.

nikusa9
17. dec 2014

mozem poprosit o radu? april, je este vhodny pre Thajsko? ale tam uz budu dazde?? dakujem 🙂

kristina60
17. dec 2014

Ahojte,
my planujeme ist na Phuket v polovici Februara. Viete mi niekto odporucit kludnejsiu plaz, kde by sa dalo ist s dietatom (5mes)? Este sme nekupovali letenky, tie si chceme kupit v priebehu mesiaca. dakujem 🙂

bessy21
17. dec 2014

Ahojte ,my sme boli s 3,5 r synom v Thajsku na Koh Chang . Krásne kľudné pláže.A hlavne teplé more. A aby sme zažili toho viac požičali sme si skúter a pochodili viacero pláží na okolí ;) Boli sme na začiatku februára.Bála som sa stravovania kvôli malému ale tomu chutí ryža🙂 tak tej si tam užil , a takisto bananove palacinky su tam super. A to ovocie...mňam. Očkovať sme sa nedali.

matildatina
17. jan 2017

@kristina60 prosim vas mozte sa mi ozvat rada by som vedela ako ste dopadli na tej dovolenke s babetkom dakujem

alexandra2222
5. feb 2017

@bessy21 aj s malým ste chodili na skútri?

bessy21
5. feb 2017

@alexandra2222 áno aj s ním .Sedel medzi nami.

kristina60
6. feb 2017

@matildatina
som vam poslala spravu.