Po rokoch k moru. Aké oblečenie zbaliť pre seba?

ynivon
29. apr 2018

Ahojte. O 2m ideme k moru a už uvažujem, čo bude treba zbaliť. Teraz sa zaoberám oblečením pre mňa - aké oblečenie ste pri mori ocenili najviac? Keďže máme 2 deti, väčšina batožiny bude asi ch, tak ja by som chcela vystačiť s pár premyslenými kusmi. Rozmýšľam, že budem brať najmä jednoduché letné šaty. Netreba kombinovať vrch a spodok. Športové oblečenie do lietadla a samozrejme plavky. Čo balíte k moru vy? Uvažujem praktický a dobre?

eviq
29. apr 2018

Tak, ako pises. Plavky, klobuk, ja nosievam tiez saty, je to prakticke a pohodlne a aj na izbe nosievam take domace saty....to vlastne aj doma tak nosim. Letna obuv, no a zalezi kam idete a kedy, ci napriklad budes potrebovat na vecer aj nieco dlhe. Do lietadla ja nosim radsej dlhe nohavice, mne tam byva chladno 🙂.

svetlana35
29. apr 2018

ano v lietadle dlhe nohavice ide klim a a je chladno, inak plavky, saty, ja vzdy zbalim vela a potom to ani tam nenosim. Jedny zabky a jedny sandale uplne stacia 🙂

miadi
29. apr 2018

niekolko plaviek aby si mala vzdy suche..cover up-co si oblecies na plavky na plazi a mozes v tom ist aj jest..kratke saty (donesiem si aj dlhe a je mi v nich teplo)kratase a dve tricka pyzamo alebo v com spis (ja musim mat zakrite ramena ked spim) plazovy klobuk alebo siltovku ked budes vela na slnku slapky a jedny krajsie sandale k satam

mirka414
29. apr 2018

Najviac som využila šaty z Bonprix https://www.bonprix.ch/produkt/strandkleid-aus-... a legíny vhodne aj do vody a trička dcérka si brala viac menej krátke nohavice,šaty ale odporúčam aspoň 2-3 kusy plaviek

tenerifka
29. apr 2018

Skafander, prilbu, oteplovacky, rukavice, teple ponozky, snehule......

mirka414
29. apr 2018

@tenerifka fakt super pomoc..

solinkarka
29. apr 2018

Neviem co konkretne chces si nechat poradit....ved beriem co nosim bezne cez leto v com sa citim pohodlne...nepochopila som asi temu 😀

dagaz
29. apr 2018

@ynivon velmi dolezite kam idete. Kolko hviezdickovy hotel. Treba pozistovat lebo nie vsade ta pustia v kratkych sateckach ala plaz a muza v sortkach a tricku napriklad na veceru. Treba sa balit podla urovne hotela.

tenerifka
29. apr 2018

Zda sa, ze minimalne polovica MK ma nejake protilatky
http://www.topky.sk/cl/11/1706459/Dolezite-zist...

@mirka414
no mne ta otazka v tejto teme pripomina otazky typu: Som hladna, myslite, ze sa mam najest?...akoze co je moc, to je moc

oli18
29. apr 2018

@dagaz Bola som v pár hoteloch, kde bolo v katalógu uvedené, že na večeru sa vyžaduje formálne oblečenie. Žiaľ, toto sa nikde nedodržiava a pri vchode na večeru to nik nekontroluje.

snehuuulienka
29. apr 2018

Plavky,klobúk,šaty, šľapky,tričká, kraťasy

sisaka
29. apr 2018

Nechapem.
Keď sa človek, ktorý žije kdesi za severným polárnym kruhom a v lete majú maximálne 20 stupňov spyta ako sa obliecť do 30-40 stupňových horúčav budiš, pochopím , keď človek z Karibiku ide v zime do Kanady a spýta sa, čo si zobrať do -30 chápem, ale nepochopím, keď niekto 20-30 rokov žije v pásme, kde sú teple leta, priam horúčavy a spýta sa čo si v takom počasí obliecť. No čo asi?! Asi si človek na dovolenke oblieka niečo veľmi špeciálne a po pár rokoch bez dovolenky sa na to nedá spomenúť 🙄 🙃 Takze ženy pomahajte a rozmýšľajte čo špeciálne treba zabaliť na oblečenie na letnú dovolenku pri mori, najlepšie je uviesť aj počet kúskov jednotlivého oblečenia, pre istotu

mirka414
29. apr 2018

@tenerifka mne nie.. tiez som stresovala ked som išla na dovolenku minuly rok do Bulharska a nabalili sme toľko somarín ze sme išli akoby na mesiac a nie na týžden ... takze sa mamičke vobec nečudujem ze ju chytá cestovná horúčka .

oli18
29. apr 2018

Je tam taká anonymita a množstvo ľudí, že aj keď denne budeš v tom istom oblečení, nik si to nevšimne 🙂

ynivon
autor
29. apr 2018

@eviq
@svetlana35
@miadi
@mirka414
@dagaz
@snehuuulienka
Ďakujem, žienky za vaše názory 🙂
@sisaka
@tenerifka
Nie je nutné sa vyjadrovať ku každej téme. Ak je pre mňa niečo - nazvem to nepochopiteľné - stačí to ignorovať 🙂 ja to zas prirovnam k tomu, ako keď niekto roky varí pre rodinu a v jednu nedeľu sa opýtať susedy, na fóre, to je jedno kde - čo variť??? ... neznamená to, že osprostel... Proste, človek hľadá inšpiráciu aj u iných, možno nejakú konstruktivnu pripomienku. Možno dobrý nápad. Čo je pre jedného banálne, inému môže v danej situácii pomôcť. Ak táto téma niekoho irituje, stačí ju preskočiť 🙂 áno, chytá ma pomaly cestovná horúčka, a pre 4clennu rodinu z toho dve deti, jedno ešte na plienkach som k moru (a letecky) ešte nebalila, každá rada od scestovanejšich je pre mňa drahá.

hettinka
29. apr 2018

Ber šaty, kraťasy, trička, plavky... ja vždy beriem tak akurát, zostavíme si outfity na jednotlive dni s tým, že si kúpime vždy niečo aj tam.
Oplatí sa nejaké šaty na plavky a sj niečo slušnejšie, ak by ste šli na nejaké vystúpenie alebo program v hoteli.
Naposledy som z albánska priviezla 10 super lacných, a pritom kvalitných tričiek a to som ešte ľutovala, koľko ich tam musím nechať 😂😂😂

Kozmetiku tiež neberiem, len overený opaľovací krém a cestovné balenia z dmdrogerie. Všetko dajú v hoteli, alebo kúpim tam. Ale cestujeme v rámci Európy, mimo Európu by som si vzala kozmetiku radšej.
A na Balkán beriem aj nejakú dezinfekciu do sprchy (malú fľaštičku SAVO)

mirka414
29. apr 2018

@ynivon kam sa chystáte ísť?

dankovicova
29. apr 2018

Nápodobne, najpraktickejšie máš šaty, samozrejme spodné prádlo, plavky, nejaký klobúk, sandálky k vode a espadrilky na večer a to úplne stačí 🙂

lenqua_12325
29. apr 2018

Ja mam vždy plný kufor detské a ak je miesto strcim niečo sebe 😀

lenqua_12325
29. apr 2018

Podľa toho kam..

miadi
29. apr 2018

@sisaka @sisaka ja nie som az taka nechapava hoci dovolenkujem 2-3x za rok tak chapem ze niekto kto dlho nikde nebol ma cestovnu horucku a pyta sa druhych len tak pre dobry pocit 🙂 ale chapem aj teba niekedy je viac zabavy druheho skritizovat ako mu poradit :D

blairgossip
29. apr 2018

Treba aj formalne slusne oblecenie na veceru v tych hoteloch v ktorych ne to vyziadane, my sme boli v lindos princess a na veceri sme boli aj zaskoceni, mala som s mamou sice saty, ale poniwktore mali vysoke opatky makeup vlasy neviem ake saty.. Teeba sa prichystat aj na take situacie aby si sa necitila trapne..proste jeden slusny outfit a potom uz len letne veci...hlavne lahke saty kratasy tricka

lululilien
29. apr 2018

Ja keď v lete lietam, musím mať mikinu s kapucňou kvôli klíme. Pod mikinou mám tričko s krátkym rukávom. Dlhé pohodlné nohavice a botasky/tenisky. Rovnako tak obliekam aj moje dieťa. Kedže sa z nudy váľa po zemi. A toto oblečenie máme pre prípad ak by sa ochladilo. Inak kufor plný letných veci.

matabb73
29. apr 2018

Ja som brala dvoje alebo troje plavky, klobúk alebo šiltovku ak pre chlapca, šaty dvoje nejaké slušnejšie do reštaurácie, aj klasické letné na pláž, ja mám rada aj také tie tenké na plavky alebo pareo. Kusy podľa toho na koľko dní sa ide. Beriem aj gel na pranie v tube, takže aj preperiem, aby som toho moc neniesla. Trištvrťové nohavice a tričko na cestu, nejaký svetrík do lietadla, dobre je zobrať aj ponožky, býva tam zima. Sandále, žabky. Drogéria menšie balenia. Ja beriem dosť liekov, aby som tam nemusela zháňať, ale napríklad v Grécku sa dá kúpiť všetko. Veci na kúpanie a potápanie, ale aj to sa tam dá kúpiť.

matabb73
29. apr 2018

A hlavne kvalitné opaľovacie krémy. Ja vždy kupujem Biodermu faktor 50 a 30. Majú aj veľké rodinné balenie.

julianko
30. apr 2018

Tiež jedom za 2m k moru, už sa veľmi teším 🙂 Už teraz zháňam kvalitný kufor 🙂

mirka414
30. apr 2018

@julianko ja tiez idem o chvilku do bulharska (uz teraz chytam cestovnu horucku )a nestacim ani kufor vybalit a idem s dcerkou v oktobri do Turecka na tyzden chytit posledne teple slniecko .

julianko
30. apr 2018

@mirka414 To veľmi dobre poznám, ja jej budem mať tak týždeň pred odjazdom :D ..kam presne idete do Turecka? Nebojíte sa?

mirka414
30. apr 2018

@julianko ideme sem :https://www.holidaycheck.ch/hi/side-star-resort/e0bcd9d... a ci sa nebojim? este presne neviem :D,ale stat sa moze cokolvek kdekolvek ..takze zostava mi len dufat,ze sa nam uz nic zle nestane..manzel mi vravi,ze Turecko???tam pojdes len cez moju mrtvolu :D no neviem,neviem ako to myslel,lebo dovolenku som uz zaplatila z jeho kreditky a kedze on nerad chodi na dovolenky,tak mi nic ine nezostava,len musim chodit na dovolenky ja 🙂

dagaz
30. apr 2018

@oli18 tak ja som bola v hviezdickovych hoteloch ked bezne muza v sortkach otocili a nevpustili. A zena nemohla mat saty na ramienka alebo nebodaj hole ramena. Ale ano su aj take ktore akoze maju hviezdicky a bohuzial realita je ina a pri veceri to vyzera ako v skolskej jedalni.