Podpalubná batažina - koľko kíl v prípade jednej spoločnej batožiny

marciano7
20. sep 2018

Chystame sa na dovolenku do Egypta . Máme na rok aj ja aj priatelka na 20 kg batožinu. Môžme mať cez 20 kg aby sme neplatili nič navyše v tom pripade ak si berieme iba jednu spoločnu batožinu ?

korunka1
20. sep 2018

V pokynoch od cestovky by mali byť uvedené váhy batožiny, alebo sa pozri na stránke leteckej spoločnosti cez ktorú idete. Každá to môže mať inak.
Vo všeobecnosti by váha jednej spoločnej batožiny nemala prekročiť 30-35 kg tuším.

podkovickaa
20. sep 2018

Kazda cestovka ma vahu inak.My tiez ideme a mame max.23 kg.
Udava sa batozina na osobu a nemoze to byt napr.tak,ze budete mat 30 kg za 2 osoby na jeden kufor.Takze to neriskuj,lebo ten doplatok za kady kilogram sa moze pekne navysit.

sissy27
20. sep 2018

@marciano7 oficiálne nie, čisto teoreticky je možné, že ak to bude 1-2kg, tak obsluha pri odovzdávaní batožiny privrie očko, ale určite by som sa na to nespoliehala, inak si zacvakáš za nadváhu nemalé prachy.
Osobne vôbec neodporúčam baliť dvoch ľudí do jedného kufra, keď sa stratí tak ste v prdeli obdivaja.
Ten hmotnostný limit je nie kvôli lietadlu "či toľko unesie" ale kvôli tomu, že s tými kuframi manipulujú ľudia a určite je ľahšie zdvihnúť 2x20kg ako 1x40.
Takže nevymýšľajte, zbaľte sa do dvoch kufrov. Inak v pohode sa na letnú dovolenku dá zbaliť do príručnej batožiny, to je úplne najlepšie - svoje veci máte stále pri sebe, nemusíte sa báť, či vám niekto nezničí / nevykradne / nestratí kufor, pri prílete nemusíte čakať pol hodinu pri kolotoči na batožinu ale rovno idete domov.

marciano7
autor
20. sep 2018

dakujem za pomoc

simsalabim
20. sep 2018

@marciano7 zalezi na leteckej spolocnosti. My bezne letime ako rodina tak, ze mame 2 kufre a sme styria. Zatial sme nemali problem, ale vzdy to overim u leteckej spolocnosti.

fokuska
20. sep 2018

@sissy27 "takze nevymyslajte" :D :D Zbalit sa do jedneho kufra ma aj vela vyhod.
Inak suhlasim, ja uz cestujem len s prirucnou batozinou.

@marciano7
Niektore letecke spolocnosti a letiska povoluju pooling batoziny, takze bez problemov sa viete zbalit do jedneho kufra, max, hmotnostny limit je myslim 32kg na jeden kus batoziny.

Overte si to, lebo chartre zvyknu mat povoleny mensi hmotnostny limit.

marciano7
autor
20. sep 2018

ano max hmotnosť je 32 kg len som nevedel či ked sa nabalime a budeme mať spolu 25 kg či tam budeme platit za tých 5 kg alebo nie

fokuska
20. sep 2018

@marciano7 Zalezi na tom, ci letecka spolocnost umoznuje pooling - cize to, ze vam budu pocitat vyslednu hmotnost spolu na 2 osoby.
Su spolocnosti, ktorym je jedno, ze ste 2 a jeden si berie 22kg a druhy 0kg a ten prvy musi zaplatit 2kg nadvahu a su take, ktore vam to spocitaju spolu.

Informovat sa treba u konkretnej spolocnosti.

sissy27
20. sep 2018

@fokuska zbaliť sa do jedného kufra má výhodu len pre tých, ktorí ešte nezažili "raňajky v Londýne, obed v NY, batožina v Singapure" 😀
u nás teda každý svoj kufor a ak náhodou je nutné letieť s veľkou batožinou, tak pomixovať veci tak, že v prípade straty má každý veci aspoň na dva dni u toho druhého.
Inak neviem si predstaviť, čo také treba na dovolenku do Egypta, že sa to nezbalí to príručnej. Ak tam teda nevezieš darčeky pre široké príbuzenstvo, škôlku v Hurghade a komplet potápačskú výstroj včetne závaží.

fokuska
20. sep 2018

@sissy27 Urcite suhlasim - zalezi na ceste, prestupoch a pod., niekedy moze byt vyhoda mat kuforv viac a niekedy mat jeden 🙂
Inak aj mne sa zdaju take plazove dovolenky cez cestovku uplne najlahsie na zbalenie - ale to uz odbocujeme od povodnej temy