Poistenie pri zrušenej dovolenke

andreaak05
2. sep 2021

Baby, neviete mi poradit? Ked bol tento rok jeden cas zakaz cestovat, neviem, kedy to bolo, ale cca februar-marec, ked normalne chodili kontrolovat policajti na letisko a pustali len tych ludi, ktori mali v zahranici nehnutelnost. Stalo sa vam to niektorej, ze ste ozaj neodcestovali? Dalo sa to cez poistku nejako preplatit? Lebo vsetky cestovne pripoistenia, co sa tykaju covidu, su zamerane len na to, ze ochoriete na covid, ale nie na uzavretie hranic alebo ze sa neda vycestovat do danej krajiny, lebo nie ste zaockovani. Poradte prosim 🙏🙏

petamich
2. sep 2021

na to sa ale vztahuje vis maior nie? my sme mali zaplatenu dovolenku do Dominikanskej republiky bez poistenia, v zmluve sme mali bod, ktory hovoril ako sa postupuje v pripade vis maior (vyssia moc) - situacie typu pandemia, zivelne katastrofy atd. a teda my sme mali uvedene, ze nam vratia plnu sumu zajazdu - pred odletom Dominikanska uzavrela hranice, my sme mali lock-down a tak nam vratili plnu sumu, ktoru sme mali zaplatenu - cize by som sa pri uzatvarani zmluvy na to spytala, vo vacsine pripadov by to tam malo byt

andreaak05
autor
2. sep 2021

@petamich fiiha, dakujem za odpoved. To ste dobre dopadli. Mne povedali v cestovnej agenture, ze oni maju len poistenie proti insolventnosti (v pripade krachu) a ponukali pripoistit si storno poistenie a covid poistenie, ale tam absolutne nic taketo neni. Tak som to riesila s poistovackou a ta to tiez zistovala a povedala, ze ziadna poistovna toto nepoistuje. Som zufala. Do zajtra mame rezervovany pobyt a neviem, co mam spravit.

petamich
2. sep 2021

@andreaak05 a v zmluve to teda nemate tento bod?
cely ten nas zajazd bol zacarovany - mali sme ist najskor cez Thomas Cook ten krachol, nastastie boli poisteni proti insolventnosti - tak nam "vratili" peniaze prvykrat ale teda ta nasa sprostredkovatelska cestovka nam to bookla cez dalsiu rakusku cestovku (to iste miesto, termin...) a do toho korona 🙈 ale teda mali sme to v zmluve, co sme samozrejme netusili, lebo ked sme to uzatvarali, korona bola "daleko"

nech vam daju zmluvu k nahliadnutiu ci to tam nie je - pod vis maior, vyssia moc, neovplyvnitelne udalosti atd.
uprimne ja by som sa trosku obavala, cestovky sa zachovali kadeako - krachli, nekomunikovali, davali voucheri, vacsina robila vsetko preto, len aby nemusela vracat peniaze

pripadne pozrite podmienky storna z vasej strany - o kolko by ste prisli, ked by ste sa rozhodli neist,
byva to tiez v zmluvr s castokrat odskalovane napr. viac ako 60 dni pred zajazdom, 30 dni a tak

andreaak05
autor
2. sep 2021

@petamich ja odpadneeem. My sme mali ist tiez cez thomas cook, ked krachol :D my sme mali zajednany zanzibar pred dvoma rokmi na vianoce, cestovka krachla, lenze ten nas pobyt nebol uz nikde v ponuke. Nakoniec som nasla priamo na stranke hotela, ze komu sa zrusil pobyt kvoli krachu thomasa cooka, nech sa ozvu mailom. Tak nam nechali ten isty pobyt za tu istu cenu, len sme dokupili letenky. Z cestovky potom prachy vratili, takze super to dopadlo. Teraz sme to chceli urobit tak, ze tesne pred odchodom by sme kupili pobyt, ze vsak hadam nikto nebude kupovat dopredu, ked nevieme, co bude. A nakoniec sme zistili, ze sa to mina jak teple rozky a pobyty idu hore z dna na den o 600, aj 900 eur na osobu 😩 No my mame zatial len taku nezavaznu objednavku a v cestovke ohladom poistenia odpovedaju jak slahnuti. Idem to skusit este pokukat v tych papieroch.

petamich
2. sep 2021

@andreaak05 to vazne??? 😂 sme sa tu paradne stretli, tusim aj vy mate stastie na take veci, my sme chceli minuly rok cestovat, mali sme tento zajazd, Turecko, letenky do zopar miest a cestovali sme tak akurat do Samorina do XBionic a na Zlate piesky 🤪 ale teda vratili nam vsetky peniaze, letenky sme ale napr. riesili cez banku, nie letecku spolocnost, lebo ta nas ignorovala - no a kedze sme sa cez locl-down "nudili" tak teraz vedla spi dvojmesacny drobec a chvilu este nepocestujeme, snad buduci rok 🤞🏻

andreaak05
autor
2. sep 2021

@petamich nooo my by sme tiez radsej privitali maleho drobca ako riesit dovolenky :D ale kedze sa nedari, tak riesime dovolenky :D no u nas to bolo vzdy tak, ze priatel bol zraneny dochramany na barlach (sportom k trvalej invalidite 😂😂😂) a nikam sme nikdy poriadne nemohli ist a ked prisiel zanzik a krachla nam cestovka, skoro ma vystrelo. Teraz zas toto. Nam je sudene tiez ty kokos asi len nohy mocit na senci a v podhajskej 😂😩😂 kukla som te papiere, nic tam take neni. Zajtra tam este zavolam. Mozno to uz ani nepoistuju. My ked sme vtedy dosli zo zanziku, zacalo sa rozpravat o korone, reku co? Jaka korona? Sak sme boli len 10 dni prec. Nic sme nevedeli ani.

petamich
2. sep 2021

@andreaak05 tak mozno dalsi lock-down? 🤞🏻🤞🏻 tiez sme nemali priamu cestu, takze chapem, skuste nakupit letenky, urobit plany, mozno to tak funguje 🤷‍♀️ som povedala, ze buduci rok idem k moru aj sama ale muz sa tvari, ze aj on, tak neviem 😂

andreaak05
autor
2. sep 2021

@petamich ked som doteraz vedela vydrzat nechodit poriadne na dovolenky kvoli dochramanemu chlapovi, kvoli dietatu by som to duplom vydrzala :D som zvyknuta. Ale pokial nemam dovod zostat a mozme konecne niekam ist, je to skoda, ze je takato situacia. Fakt som zufala a neviem, co mam spravit. Ak to nezajedname, uz takuto ponuku nenajdeme :( ty este vydrz pekne, uzivaj si drobca. Co by ini zanho dali. A potom pojdete vsetci spolu 🙂

petamich
2. sep 2021

@andreaak05 veru neviem co by som robila na vasom
mieste - vsetci dufame, ze situacia z minuleho roka sa nezopakuke ale zaroven sa jej vsetci obavame, budem drzat paste

a my veru vydrzime, ten lock-down aspon nieco dobre priniesol 🙂 a snad si tu o chvilu precitam nejaku temu, ktoru uz budes riesit 2v1

andreaak05
autor
2. sep 2021

@petamich nooo, nechcem byt skepticka, ale to by sa ozaj musel volaky zazrak stat. Ale kiezby 🙏🙏 no je kopu hodin a ja stale neviem, co s tou dofcou. Chcem mat aspon nieco z toho zivota a nie ho len premarnit. Ale volakto/co mi to nedopraje.