Pomorie a Prímorsko - rady, tipy a skúsenosti

alexsk
3. jún 2013

Ahojte, viem, ze su tu diskusie na Bulharsko, no su starsieho data. Zakladam tuto temu pre ludi, ktori by sa radi podelili o svoje zazitky z tychto destinacii, pridali tip na vylet, odporucili restauracie a pripadne nechali recenzie na hotel, kde boli ubytovani. Ktore hoteliky, co ponukaju aj ranajky, su tie naj? Ake mate skusenosti s plazami, more, musle, riasy, piesok, a ktore su krajsie, severne alebo juzne? Proste, nech sa navnadime na dovolenkovu naladu 🙂

romana699
17. aug 2013

Tohto roku sme boli v Prímorsku , veľmi sa nam tam páčilo. Predtým sme boli na slnečnom pobreží, ale je to tam také preľudnené. Strašne veľa Nemcov, Angličanov. Viac sa nám páčilo v Prímorsku. Ubytovaný sme boli v hotely Gracia. Je to menší rodinný hotel. Vždy bolo poupratované a všade čisto. Raňajky sme mali vedľa v hotely Mirage. Som veľmi rada, že sme si dali iba raňajky a nie allinclusive. Strašne slabý výber- saláma 2 druhy, paradajky, uhorky, maslo, lekvár a stále iba volské oká. Veď z vajíčok sa dá spravyť aj niečo iné ( na tvrdo, na mäkko, praženica ). Pláž je úzka a dlhá. Všade je čisto. Čo mi na pláži vadilo, bolo to, že tam nebolo WC. Každý večer sme sa šli najesť do nejakej reštaurácie. Keď sme našli reštauráciu Praha, tak sme chodili iba tam. Fantasticky sa tam dalo najesť. Čašník rozumel a komunikoval česky. Mali tam normálne a fantastické kysnuté knedle, knedlík mäso kapusta, sviečková na smotane, vyprážaný syr + hranolky a tatárska omáčka, vyprážaný bravčový rezeň. Určite by som sa do Prímorska rada vrátila. Vláčikom sa dá ísť pozrieť do Kitenu. More bolo čistučké, ale iba na severnej pláži, na južnej boli riasy. Severná pláž má také vlnky a pofukuje tam aj vietor. Južná pláž má more také stojaté, preto sú tam aj riasy a vlnky žiadne. Rada by som sa pozrela aj do Pomoria, už som si aj z katalógu nejaké hotely vybrala. Snáď na ďalší rok.

ma77
17. aug 2013

V Primorsku sme boli pred 2rokmi a môžem povedat že tam bolo super na slnečnom sme ešte neboli a to chodime do BG každy rok ale nejak nas to nelaka nejak si nechvalia 😉 možno raz niekedy 🙂 teraz sme s avratili z Pomoria a bola som sklamana boli sme v starej časti plaž mala more čiste bez meduz a rias ale plaž nič moc jedna ulica malo obxhodov nebolo kde ist mali sme auto tak sme šli do noveho POmoria asi 3km dalej a tam to bolo celkom ok nove hotely viac obchodov krajšia plaž ale tiež male mesto asi 3ulice a koniec takže ked Pomorie tak nove 😉

alexsk
autor
26. aug 2013

@romana699 ahoj romana. To je super, ze ste mali taku paradnu dovolenku. My ideme do Primorska prvykrat zaciatkom septembra, tak dufam, ze pocasie bude este ok. Budeme byvat v hotely Penelope. Chcem sa ta spytat na ceny v Prahe a nejake ine dobre restiky. Taktiez na ten vlacik do Kittenu, odkial odchadza, aka je cena, je to normalny vlak, alebo nieco take pre turistov, ako chodi okolo Perly? My sme boli pozriet v Pomori minuleho roku na jeden den zo Slnecneho pobrezia a bolo tam krasne, plaz s ciernym pieskom. Ale tych plazi je tam viac, ostatne sme nestihli, ani mesto samotne, tak blizsie neviem povedat. Tiez to bolo otvorene, a tak tam dost fukalo, ale velmi nas to ocarilo, ja by som sla hned naspat. ;)

romana699
26. aug 2013

@alexsk V tej Prahe cenovo bolo od 7,50 - 9,50 leva ( v eurách na polovicu ). Tuším knedlík mäso kapusta 7,50 alebo 8,50, aj vyprážený syr + hranolky+tatárska stáli toľko. Sviečkovú a vyprážaný rezeň tiež v tých cenových reláciách. Ku každej porcii dávali 4 ks knedlí a brali sme aj naviac 1ks stál 0,20 leva. Inde sme jedli na námestí grilované kuracie prsia a hranolky, ale to nás vyšlo 12- 13 eur jedná porcia. To nie je normálny vlak iba taký malý , taký ako aj na slnečnom pobreží. Chodia dva vláčiky, jeden iba ku Perle a druhý do Kitenu. Za dieťa sa neplatí a dospelá osoba 3 leva.

alexsk
autor
26. aug 2013

@romana699 dakujem pekne. A kde presne najdeme stanovisko toho vlacika? Vies ideme tam prvykrat, tak nech to nehladame cely pobyt 🙂

romana699
26. aug 2013

@alexsk Musíš sa dostať na hlavnú cestu a ideš okolo hotelov Selena, Mirage, Grácia k lunaparku . Zastávka je pri lunaparku.Oproti je bufet s palacinkami a koláčikmi a obchod. Cez túto ulicu budete chodiť aj do mesta, určite to nájdeš. Vláčik premáva každú hodinu. My sme bývali v hotely Grácia a okolo Vášho sme chodili na pláž.

hasleerka
18. jan 2014

a kto chodí do pomoria??? rada by som viac informácii o meste a tak ...

akramgad
11. apr 2014

som rada že sa založila táto téma tento rok sa ide prvý krát do Prímorska prosím Vás a kde sa dá ešte ísť s detmi? Já som bola 3xkrát Bulharsko Obzor bola som nad mieru spokojná je to miesto pre rodiny v reštike Slovensko-České meníčka aj obsluha sa dosť naučila cenovo tiež super 🙂

klauduska
9. jún 2014

Ahojte,

aj my ideme tento rok do Primorska,aj ked sme tam uz raz boli,ale este ako bezdetni.... 🙂 Teraz ideme 3 rodiny, tak dufam,ze vsetko bude OK a hlavne,ze nas ubytuju v jedno hoteli, lebo sa nam vtedy v roku 2007 stalo,ze nemali pre jednych (bola nas partia 10 ludi) izbu.....ale nakoniec sme to ukecali a dostali sme este lepsie.....
Budeme v hoteli Belitsa, tak uvitam nejake info,ak tam niekto bol.... 😉

romana699
12. jún 2014

@klauduska z vonku ten hotel vyzerá dobre, bývali sme oproti. V areáli majú detské ihrisko a aj dosť veľký bazén. Večer je pekne hotel vysvietený. Ak by sme niekedy išli do Primorska tak aj ja by som si vybrala ten hotel. Prajem peknú dovolenku.

hasleerka
12. jún 2014

@klauduska no nečakaj žiadny luxus ... je to obyčajný starý hotel ... ale mne stačil a keby som mala ísť do prímorska tak idem zase ... mne veľmi vyhovoval bazén, aj ked po terase boli odpadnuté kachličky ... je trochu dalej od mora, ale tak mali sme prechádzku ... raňajky mne veľmi vyhovovali, mávali tam sladké pečivo, ja som si s džemom dávala .. izby upratovali každý deň aj menili uteráky ... ak ťa niečo bližšie zaujíma, kľudne píš, rada odpoviem

zuzanka410
12. jún 2014

pomorie Sunset rezort je najlepsi pre deti a aj pre vas, vela bazénov super jedlo,animacie no raj na zemi. Boli sme tam 2x a ideme aj tento rok . strava je all inklusive

klauduska
13. jún 2014

@hasleerka
@romana699 Dakujem za info, uz sa mi podarilo najst aj 2 rodiny, ktore tam boli od nas z mesta a vraveli,ze uplne v pohode....Tak som rada,lebo citala som aj recenzie a trosku som sa vylakala....Ale vraj je to v pohode hotel, aj ranajky sa daju,tak som rada.....Luxus som nehladala, viem ako to vacsinou je Bulharsku,tam sa mylsim ani extra luxus neda cakat....

Dakujem...

hasleerka
13. jún 2014

@klauduska no mňa tiež pred dvoma rokmi recenzie vyľakali ... a potom som stretla jednu od nás, že tam boli a ona ma tiež potešila ...

stellka19
18. jún 2014

Boli ste niekto v bulharsku autobusom??? Konkretne s ck hechter? Aka bola cesta, kolko trvala a hlavne mali stezakupene miestenky???

alenockap
18. jún 2014

my chodíme do Pomoria autom, aj vlani sme boli s 3ročným synom... Manžel sám odšoféruje,chodíme cez srbsko, tam je celým Srbskom dialnica,takže super... V Pomorí si sami nájdeme ubytko, teraz tam je kopec nových hotelov, vkuse sa tam stavia niečo nové... Dobré je zájsť do tej ich kancelárie a oni vám ponúknu čo majú v ponuke, takto sme boli vlani máme kontakt na pani kancelárie, vybrali sme si apartmán a mali sme isté ubytko...Tak problém nieje, dohovoríte sa rusky, česky, anglicky, aj slovensky, aj rukami a a nohami 😀 Je tam aj čierna pláž, potom také liečivé bahno salt lake, hned vedľa je aj hotelový komplex.. Pláže sú pieskové, more slané 😀 Papať sme chodili len do reštík, okrem ranajok, tie sme si robili v apartmáne, potraviny tam sú, supermarkety,tržnica, ceny lacnejšie ako u nás, tak isto v reštikách.. Do centrum mestečka sú samé obchody,reštiky, kolotoče...na námestí zvykol bývať nejaký program... V blízkosti sa nachádza historické mesto Nessebar, plné starých budov, obchodov, tam je krásne.. Za výlet to stojí.. Najznámejší resort v blízkosti Pomoria je Sunset resort...

klauduska
2. júl 2014

@alenockap mozem sa spytat kolko Vam trvala cesta?a ako sa vola ta kancelaria?A kolko Vas to ubytko takto vyslo?

Dakujem... 😉

alenockap
2. júl 2014

@klauduska cesta trvala cca 16hod ale aj z prestavkami a este cca 2 hod sme cakali na hranici...takze oovela menej...kancelaria sa vola Diana tour tusim...mam aj vizitku od nej..ubytko apartman 40e na noc v strede sezony,hned pri mori, predvlani sme mali apartman za 30e ale ked sme ho chceli aj vlani bol obsadeny...je tam ubytka veeeela a vkuse stavaju nove..

milanchemik
3. júl 2014

Môžem zo skúsenosti porovnať Pomorie aj Prímorsko. Jednoznačne Prímorsko. Rozdiel je asi taký ako medzi šalátovou polievkou a guľášom zo srnca. V Prímorsku som bol spolu s manželkou a chlapcom už 3x. Raz autobusom a potom 2x autom. Ubytovanie je najlepšie v penziónoch typu Neven, Bulgaria, alebo Malina (tá je hneď vedľa tu už opísaného hotela Belitza). Cena 2+1 na desať nocí v rozmedzí od 200 do 260.-€. Dá sa objednať cez mail, alebo ísť na blind a ubytko zohnať do 30 minút. Stravu neriešime. Raňajky z blízkeho obchodu, obedy na pláži a večere v reštauráciách v meste. Všetky tri hotely, ktoré som napísal, sú bližšie k severnej pláži, ktorá je lepšia ako južná, lebo sú na nej vlny. Výhodou Maliny je to, že susedí s hotelom Belitza a je možné sa tam ísť čľapkať cez vždy otvorenú zadnú bránu do ich bazéna. Nikto s tým nemá problém. Pred dvomi rokmi sme chceli skúsiť Pomorie, ale keď sme tam prišli....... hrôza... v celom meste bol nejaký divný zápach..... prišli sme ku pláži a ďalšie sklamanie.... pláž hneď za mestom, čiže žiadny oddych... len ruch. A aj tá pláž stála za prd. široká nejakých 30 metrov a bolo na nej len pár krátkych free úsekov bez platených slnečníkov a lehátok. Pláž bola do polovice zanesená od rias, ktorých bolo plné more. Viem, že je tam aj spomínaná pláž s čiernym pieskom, ktorá je ale hodne ďaleko, takže tiež nie vhodné pre malé deti. Otočili sme sa na päte a dreli do Prímorska. Tam tie isté vlny ako v Pomorí, ale bez rias, na pláži kľud... dovolenka ako lusk.

jenn44
9. júl 2014

Prosím Vás, kolko vás vychádza cesta a strava?
@milanchemik

milanchemik
9. júl 2014

@jenn44 Už som na to odpovedal v inom vlákne 🙂 cesta cca 330.-€, strava cca 300.-€ (bez obmedzovania sa) a ubytovanie v hoteli Malina tento rok 260.-€ na 10 nocí)

jenn44
9. júl 2014

@milanchemik si zlatý a vidím, že máš fakt prehlad, dakujem. To sám odsoférujes celú cestu? my máme 4,5 rocnú aktívnu spekulantku, tak sa bojím...

milanchemik
9. júl 2014

🙂 Cesta je v pohodičke. Aj manželka má vodičák, ale nezaťažujem ju šoférovaním. Trvá to len nejakých 15 hodín a cestou počúvame srandičky - Izer, Donutil, Stredoslováci a tak.... takže sa bavíme a cesta prejde ako nič 🙂 Syn je už veľký - 14 ale keď bol menší, tak väčšinou spal. V druhej dedine za Poltárom už drichmal a zobudil sa až v Makarskej po 1000 km so slovami "Mami, spal som?" 🙂

milanchemik
9. júl 2014

Cesty autom sa fakt netreba obávať.... Je to celkom pekný výlet. Ja chodievam síce cez Srbsko, ale východniari chodievajú cez Rumunsko, lebo je to bližšie a tam je tá príroda fakt krásna...... Karpaty majú svoje čaro 🙂

milanchemik
18. júl 2014

Prímorskoooooooooooooo......... o 8 dní vyrážame........ 🙂

tanik001
27. júl 2014

Ahojte. Možno niekomu pomôžu info o Primorsku, akurát sme sa vrátili. Jednoznačne je to najlacnejšie letovisko v BLH, peniaze sa oplatí zmienať tam (my sme menili v hoteli, v ktorom sme boli ubytovaní a kurz bol 1,91 leva za 1 euro). Bývali sme v hoteli BELITSA (s veľkým bazénom a záhradou, o ktoré sa personál staral, bazény čistili, trávnik kosili, polievali) v podstate na BLH celkom slušná úroveň hotela, menili uteráky a upratovali podla akéhosi rozpisu - 1deň menili uteráky, 2. deň, vysávali, po 3. dni vymenili postelnú bielizeň a tak dookola.
Ceny v reštikách sú veľmi dobré, ponúkajú aj obedové menu cca za 4levy na os., čo je za facku, pivo cca 2 až 3 levy.
Pláž - chodili sme na severnú, ktorú odporúčam, hoci nebola nejak čistá, vadili mi najmä ohorky z cigariet, ale inak sa sem-tam poupratovalo.
Ak máte nejaké otázky, tak rada odpoviem.

klauduska
29. júl 2014

Ahojte!

Tak uz aj my sme po dovolenke a mozem spokojne konstatovat, ze som bola spokojna velmi!Tiez sme byvali v hotely BELITSA, velmi fajn hhotel, cisty,izby velke,aj balkony velke. Neustale sa tam zametalo a lestilo....Ranajky sa tiez dali,neviem co ranajkuju ludia,ked su doma....Bolo na vyber : vajcia na tvrdo, prazenica, chleba vo vajci, slany kolac, pizza, spagety, parky, taka ochutena klobaska, sladke cornflakes do mlieka alebo jogurtu, 2 druhy chleba, mohli ste si dat zapiect, sunka, 2 druhy salamy, 2 druhy syrov, sladke kolace, dzusy, kava a caj....proste kopu toho podla mna....tiez sme chodili na tu severnu plaz cez duny,plaz bola podla mna celkom OK,ale raz sme boli na juznej plazi (po tych zaplavach a tajfune to tam este upravuju a bagruju),ale ta sa mi pacila viac-taka tichsia, upravenejsia, cistejsia, vela musliciek, boli tam aj chodnicky drevenne,hned pri vystupe pekne sprchy....proste take kulturnejsie by som povedala....

Ak mate niekto este nejake otazky,kludne sa pytajte...

saska2012
14. aug 2014

Ahojte aj my ideme v pondelok do Primorska,tak mam otazocku..kupim tam v pohode pampersky?nechcem zbytocne tahat z domu kedze ideme letecky a zbytocne si pridavat kila v batozine..a ak ano kolko tam priblizne stoja..dakujem

janulabb
14. aug 2014

@saska2012 Ahoj, na hlavnej ulici som videla obchodík a potrebami pre detičky, mali tam aj Pampersky vo výklade 🙂

doublekatka
14. aug 2014

@saska2012 ahoj,ja som tu teraz A môžem potvrdiť,že je tu všetko pre bábätká, plienky,mystický,fľašky,mlieko,kaše,lekárne...