Poplatok za výber z bankomatu v zahraničí.

mirage
26. júl 2019

Ahojte, kolko ste najviac platili za vyber hotovosti v cudzine? Ja teraz na Mallorce skoro 30 eur len poplatok. Skoro ma porazilo, ked mi dosla sms kolko mi realne z uctu odisli.
Nerozumiem tomu, kedze som este na displeji musela potvrdit, ze suhlasim s poplatkom 3.75 eur. A bum, poplatok 25.97 ..

simsalabim
26. júl 2019

@mirage to je fakt vela. Ja mam vyber v zahranici zdarma. Ale viem, ze napr v Anglicku nie su niektore bankomaty od bank, ale od akychsi sprostredkovatelskych spolocnosti a tam je poplatok za vyber a vysoky... neviem, ako v Spanielsku.

evittam
26. júl 2019

@mirage Muz v DE, 2Eur.

kasiopeja01
26. júl 2019

Ja som sa na to bola pytat pred odchodom v banke. Pani mi povedala. Ze radsej vybrat hotovost tu a potom zmenit, alebo platit vsade kartou. Ze najdrahsie co mozeme urobit je vyberat z bankomatu v zahranici. Lebo poplatok je maly, ale vraj sa k tomu priratava este nieco a konecna suma za pouzitie bankomatu je velmi vysoka.

viera27
26. júl 2019

Mbank, 0e. Načo platiť za výber. Kebyže mi stiahne 25e,tak im to idem o hlavu oplieskat, celu kartu!

aliziana
26. júl 2019

Baby, aj u nás už existujú bankomaty nie od bánk, predpokladám, že tie majú vysoké poplatky. Sú označené "ATM" ako v Amerike. Takže to môže byť aj Váš prípad... V každom prípade treba na to dávať pozor...

viera27
26. júl 2019

@aliziana však ATM je len normálne označenie bankomatu. V zahraničí bez poplatku v nich vyberám štandardné. Žeby ale radšej nebankové platobné agentúry ich tak u nás označili namiesto loga?

liz_lemon
26. júl 2019

@aliziana ATM, je anglicky nazov bankomatu

liz_lemon
26. júl 2019

@mirage nepotvrdila si nahodou DCC?

viera27
26. júl 2019

@liz_lemon na mallorke? Však ale bohvie, akú mala kartu, jedine ak trebárs UK banky, alebo účet v inej mene. Ale inak je to euro tak ci tak, nie?

aliziana
26. júl 2019

@viera27 áno, to viem, ale tie, ktoré majú "ATM", nepatria žiadnej banke...
Teda aspoň v BA
Neviem ako je to v zahraničí, len hovorím, že to mohla byť možnosť, prečo platila taký vysoký poplatok

mirage
autor
26. júl 2019

@liz_lemon potvrdila som, ze chcem kurz v eur, nie v dollaroch, a potvrdila som, ze suhlasim s poplatkom 3.75. predtym som si pozerala na nete, ake su poplatky, vsade pisali, ze max. 5 eur. Uz som sa raz takto popalila v Lisabone, kde mi vzalo 15 eur, ale toto som necakala. Nuz, deti sa v aute neucili nove nadavky 🙄

mam obycajnu visa electron, TTB.

liz_lemon
26. júl 2019

@mirage no takze si potvrdila DCC

mirage
autor
26. júl 2019

@liz_lemon vysvetlis mi to, prosim, aj si o tom citam, ale akosi.. kebyze potvrdim dollare, je to menej? Lebo iba tieto 2 moznosti tam boli.

rainbow82
26. júl 2019

@mirage ja keď vyberám z Anglickej karty na SVK stiahnu mi peniaze 2 krát.Najprv ukážu 1€ niečo a na výpise ešte skoro 4 e.Nie je to tak veľa ako strhlo Tebe ale oni to rátajú na dvojako 🤔

liz_lemon
27. júl 2019

@mirage ano, ak by si nepotvrdila DCC, bolo by to zrejme menej (aj ked nikdy nevies), lebo pri DCC ma dana banka (ta, ktorej patri bankomat) este aj navyse nejaky % poplatok

kasiopeja01
28. júl 2019

@liz_lemon ano, to iste povedala aj nam pani v banke, ze ked uz vyber, tak nie v eurach.

mirage
autor
28. júl 2019

Dakujem za reakcie, uz si dam pozor.