Poraďte hry do auta pre ročné dieťa

bobula46
29. jún 2019

Ak sú tu nejaké mamičky ročných detičiek poraďte nejaké overené zábavky na dlhuuu cestu aby vydržal čo najdlhšie sedieť. Samozrejme budeme aj zastavovať no nerada by som každú polhodinu. Mám zbalené nejaké hračky ako spievajúci klavír, autá, náradie, všetko s čím sa rád hrá , tiež knižky na čítanie, no či je aj niečo také čo ešte nemáme a deti to zabaví 🙂
Môže pozerať rozprávky alebo mu púšťať nejaké pesničky? Ak áno tak aké? Syn nič nepozerá takže nemá nič obľúbené či už ide o rozprávku alebo pesničky. Nejako nás to ešte nechytilo :🙂

pininka1
29. jún 2019

U nás za každej okolnosti jednoznačne najlepšie pomáhalo prenosné dvd. Išli sme vždy tak, aby dieťa pospalo väčšiu časť cesty a zbytok som mu pustila dvd a pozeralo. Dalo sa to potom zvládnuť. Dokonca sme mali také s dvoma obrazovkami a ešte aj v lietadle sme ho mali, za nami sedela mamička s ročným chlapcom ktorý sa bál, neobsedel, tak som im preložila jednu obrazovku a celú cestu ticho, veľmi mi potom ďakovala.

h_petra
29. jún 2019

Ked sme boli deti my, ziadne prenosne obrazovky neexistovali, v aute sme pocuvali AC/DC, lebo otec si to tak prial a nebalili nam ani tonu hraciek. A zvladli sme to.
Spievajuci klavir by som v aute nezniesla.
A naucit dieta na pozeranie DVD v momente, ked hrozi, ze by sa chudatko mohlo nebodaj nejaky cas nudit, je cesta do problemov akurat tak.

bobula46
autor
29. jún 2019

@pininka1 a aké rozprávky ak sa smiem spýtať lebo u nás sa nič také nepúšťa tak aby som ho na niečo navnadila a cesta sa zvládla 🙂 tiež plánujem aby hlavne spal ale syn sa rád obzerá na ceste takže čakám že potom bude aj nejakú zábavku hľadať.

mamkababkajanka
29. jún 2019

@bobula46 my sme nad dvd do auta s tymi obrazovkami co sa daju na hlavove opierky prednych sedadiel tiez rozmyslali, no ja sa hodne bojim, ci im toho nebude zle. Mne z nicoho nic napriklad zacalo byt v aute zle do 5 minut ked som nieco citala alebo.pozerala tak sa bojim, ci by to nezacalo aj u nich tak to necgcem riskovat ani :D ale teda...u nas co pomahalo...rozpravat sa s dietatom 🙂 nase dve milovali a stale ich bavi ak si hovorime zvuky zvieratiek. To nam pomaha aj teraz ak nechceme, aby nam cestou zaspali :D ja poviem ako robi psicek a dcera zacne robit haw haw a podobne. Potom u nas funguju rozne tycinky, chrumky, ovocie...po ceste treba sice vysavat auto, ale to zabera najviac. Maju dovolene aj veci, ktore inokedy moc nie.

bobula46
autor
29. jún 2019

@h_petra ďakujem, ale týmto príspevkom ste mi nepomohli.
Syn má rok, samozrejme že keď sa nudí tak nevie povedať že je to nuda ale plače, tomu sa chcem v aute vyvarovať. Keby mal tri-štyri roky a povie že ho niečo nebaví (napríklad cesta) tak sa s ním dá spievať, maľovať omaľovánky, počítať autá na cestách, rozprávať farby... Bohužiaľ nemám také talentované ročné dieťa ktoré by toto zvládlo takže radšej sa spoľahnem na nejaké účinné rady mamičky ktorá takto bežne cestuje s deťmi a vie mi poradiť zlepšováky.
Predpokladám že keď ste boli menšia nemuseli ste sedieť v autosedačke ale mohli voľne sedieť na sedačke, prípadne mamine na rukách a vyložiť nohy prípadne sa dať do pohodlnej polohy.
Prajem pekný deň

bobula46
autor
29. jún 2019

@mamkababkajanka zvieratká sú pre nás tiež záchrana, ako aj tap tap tapusky, aký si veľký a podobné veci :D
Môj syn pokiaľ jazdil v protismere tak sme mali všade nejakú grcku, odkedy je v smere tak sa nám stala nehoda raz ale to bola moja chyba lebo som nevedela že ideme do auta a veľmi sa napapal (má aj reflux)
Chrumky tiež isto kúpim, to je dobrý nápad 😀

kristina2412
29. jún 2019

@bobula46 ja by som poradila aj hudobné dvd,napr. Fíha tralala 1.dvd( čierne) ,možno prvé Spievankovo a určite krtka.

diewcatqoo
29. jún 2019

@bobula46 ahoj, ak nie je nauceny na pozeranie rozpravok a pocuvanie pesniciek, neviem ci by som riskovala. Moj ma len oblubene pesnicky a ked sa nahodou netrafim do vkusu, spusti taky rev, ze by bol schopny kvoli tym par tonov revat aj 5 hodin, kym by sme nedosli do ciela 🙂
Hlavne nedavaj ziadne hracky, ktore vydavaju hlasny zvuk, lebo v polke cesty ti praskne hlava. My cestujeme casto 5hod a viac a v tomto veku mali velky uspech knizky od svojtky. Su tam vyklapacie okienka, rozne sa daju posuvat a pod. S tym sa prehral v aute dlhu dobu. Samozrejme, knizka musela byt " nova", cize ukazat prvykrat az v aute. V ramci recyklacie sme potom knihu skryli a vybrali zas az na cestovanie a zas bola nova 🙂 takto sme striedali niekolko knih 🙂

markaterka
29. jún 2019

Knihy od Svojtky odporúčam aj ja

bobula46
autor
29. jún 2019

@diewcatqoo
@markaterka určite tie knižky pozriem, idem zajtra na nákup tak sa zastavím v kníhkupectve

bobula46
autor
29. jún 2019

@diewcatqoo ja som na zvukové hračky alergická, jediné čo znesiem je ten klavír, má príjemný zvuk a dá sa tam nastaviť aj zvuk zvieratiek 😀 takže to je zas zábavka. Iné ani doma nemáme, ešte aj kolotoč na postieľke sme minimálne púšťali 😀

pininka1
29. jún 2019

@bobula46 naši to doma nepozerali a preto to pre nich bolo nové keď sme išli na cestu. Vždy ich niečo zaujalo. Z vlastnej skúsenosti poviem že fíha tralala je rozhodne pre takéto menšie deti vhodná, naši Spievankovo a ostatné pozerali neskôr. A má aj veľmi rada Mira Jaroša. Ten sa dá aj počúvať, nie len pozerať. Možno by som skúsila doma zapnúť, aká bude reakcia, aj keď v aute keď sa nudí a je zapnuty, neverím že nebude pozerať. A nemá to na kolenách, ale pred sebou, my sme na tom mali šnúrky ktore sa dali pripevniť o operadlo, cize deťom nikdy nebolo zle, nevracali ani jedno

nika4816
29. jún 2019

@bobula46 ahoj, my sme jazdili dlhé cesty pravidelne, záležalo akú mal náladu. Ale zaberali hlavne knižky, čítať a ukazovať, potom hrackarsky telefón, tabuľka na písanie,(ale zalezi ake hracky ma rado tvoje dieta) a ako tu už písali tak chrumky, ovocie. Mala som vždy aj rozprávky v notebooku pre istotu, ale to som zapla keď už naozaj nič nezaberalo. Teraz čím je starší tak hlavne ukazovať a rozprávať, stačí že idú auta okolo ;)

babi81
29. jún 2019

@bobula46 ahoj, my cestujeme pravidelne 3h a raz za 2mesiace aj 10hodin v kuse, u nas pomaha oblubeny plysak s ktorym spinka a potom knizky. vacsinou spi ale pozera, ak uz nevie vydrzat tak potom video na iphone vacsinou cez youtube abckidatv.

janickacrazy
29. jún 2019

@bobula46 inak odporúča sa pred cestou kúpiť nejakú novú hračku pre dieťa, ktorú ešte nemalo a dať mu ju až počas cesty v aute, vyskúšala som a celkom to zabralo, nové a neokukané zabaví dieťa aspon na pol hodiny, inak my nemáme pre deti v aute žiadne dvd a ani mobil alebo tablet im pozerať nedávam a už vôbec by som nedala v 1 roku, je ešte malý na také hlúposti, moje deti krásne vydržia aj bez toho, je to len o zvyku

selest
29. jún 2019

Ahoj. My sa tiez chystame na dlhu cestu takze tiez urcite vyuzijeme aj pesnicky z obrazovky. Nas maly je velmi aktivny a ked potrebujem aby aspon sekundu vydrzal niekde bez kriku pustim mu na youtube fiha tralala, a potom je tam taky kanal "slovenske detske pesnicky" su tam pesnicky jednotlivo kratsie aj pospajane dlhsie videa a tiez su tam zvuky zvierat atd. Potom sa mu este paci paci pac alebo tak nejak sa volaju. A ked v aute nemam signal tak mu pustam videa na kt je on. To ho tiez bavi.
Potom este ho bavi ponozka. Dam si na ruky ponozku a akoze sa s nim rozprava. a jasne klasika knizky a oblubene hracky. Ja mu spievam alebo opakujeme ako robi zvieratko...Tiez ked uz nic nepomaha a ani pesnicky nechce pozerat dam mu do ruky "nehracku" obal, sacok, krabicku,okuliare... cim menej okukane tym lepsie. To ho tiez na cas zabavi. No a niekedy nepomoze nic a vrieska ako besny😂

thoughtfulweirdo
29. jún 2019

My si spievame a blbneme. Bez hraciek, maximalne oblubena knizka, ale vacsinou si tam nechce citat. Sedim pri nej a spievam jej detske aj nedetske pesnicky, riekanky typu Varila mysicka kasicku a podobne, steklim ju, robim na nu kuk spoza opierky, skratka blbiny, co robievame aj doma. Odmietam ju naucit na DVD, videa a tonu hraciek, lebo akonahle si na to zvykne, bude sa to len a len stupnovat, zazila som si pri malom bratovi. Zacal s jednym autickom a v 3 rokoch sa dozadoval polky hrackarstva aj na 10 minutovu cestu 😅 takze u nas funguje len moja divadelna sila :D taky prakticky tip je este stary letak alebo casopis, kde si moze pozerat obrazky a potom ho potrhat.

sense
29. jún 2019

Mu sme s rocnoi chodili vzdy na noc takze kus cesty prespala....a cez den jej staciko pozerat z okna....a nabpocuvanie pesniciek...a robili sme prestavky kazde dve hodiny ak spala tahali sme dalej...ale ona od narodenia bola na cestovanie zvyknuta...ale zvukovymi knizkami nic nepokazis...

jumama
29. jún 2019

Nieco so suchym zipsom, alebo penazenku mlaicku so zipsom a labelko bolo top otvarat zatvarat vydrzala aj pol hodinu, kym trafila 🙂

moninah
29. jún 2019

@bobula46 my cestujeme vela a zachranuju nas hlavne maskrty - chrumky, tycinky, burizony, ovocie nakrajane na minikusky. A z hraciek hlavne knizky a hovoriace pero. Este mal rad taku tu tabulku na kreslenie, kde sa kresli s perom, co ma na spicke magnet. Vela stastia 😀