Poraďte miesto v Chorvátsku na dovolenku s malými deťmi

martinaveve
9. aug 2012

Ahojte,možno položím otázku na ktorú ste už diskutovali inde ale prepáčte, potrebujem poradiť rýchlo a nemám veľa času čítať diskusie emoticon
Ja som totiž ešte v Chorvátsku nikdy nebola a na nete je toľko diskusíí, recenzií, že už pomaly neviem čo chcem emoticon, takže potrebujem radu od skúsenejších.
chceme ísť na dovolenku do Chorvátska s dvoma malými deťmi - 4r. a 1r. plus kamoška s 5r. synom autom, koncom aug. / začiatkom sept. a chcela by som tip na miesto
- kde bude dobrý prístup do mora - pre staršiu, aby hneď nehupsla do dvojmetrovej hľbky, ale taký pozvoľnejší vstup, zároveň, nech si aj my zaplávame
- kde nebudú až tak preplnené pláže, predsa len decká budú chodiť, lietať a nechcem ich celé dni len okrikovať, nech neobťažujú ostatných dovolenkárov (alebo lepšia by bola otázka - je už na začiatku septembra na plážach menej turistov?)
- široká pláž ale aj píniové lesíky, čiže sa dá oddychovať v tieni a spraviť pár krokov a ste vo vode ( či po celom pobreží Chorvátska sú také úzke ako napr. Tučepi?)
- miesto ktoré bude také "dovolenkové" - zmrzlinárne, reštaurácie, detské atrakcie, hudba, nejaký kultúrny program nie také, že pri pláži bar, ktorý o 20,00 zatvoria a ide sa spať, lebo by sme radi zažili prímorskú atmosféru
- dá zohnať ubytko blízko pri mori do 15 eur ? ( či som naivná? ), lebo sú isto lacnejšie a drahšie destinácie ostrovy sú isto drahšie ako pevnina
vložila som sem veľa otázok, ale keďže nejdeme sami, bude ťažšie nájsť niečo čo bude vyhovovať dvom rodinám a na týchto prioritkách sme sa zhodli, takže ďakujem za tipy a verím, že isto nám niečo odporučíte, čo bude vyhovovať

mirreckall
9. aug 2012

ahoj, my sme boli na severe Selce, su tam aj plaze pre deti, len pristup do vody nie je az taky pozvolny, takze na malych by bolo treba davat asi stale pozor, ale kamaratka si chvali Nin, uz tam boli druhy krat a ich deti su priblizne v takom istom veku, je tam vraj aj piesocnata plaz, byvali blizko pri mori... ako s cenami neviem, zalezi co cakas od ubytovania... daju sa najst aj lacnejsie aj drahsie...

martinaveve
autor
9. aug 2012

@mirreckall ďakujem za reakciu 🙂
veď to, že na malých treba dávať stále pozor...Máme síce také plavky s pur penou na hrudníčku, (či čo to je vnútri) Manžel ju skúšal potopiť, ale musel ju riadne vtlačiť do vody a aj tak hlavičku skoro nenamočila, takže toto máme ošetrené 🙂) ale aj tak, aby sme vylúčili riziko, radšej pekne pomaly do mora..
no a čo sa týka ubytka, to bude iná kapitola 🙂 🙂 ten chlapček čo ide s nami je pekne divoká povaha a tým pádom moja staršia sa mu bude chcieť vyrovnať.. takže ubytko v súkromí, nech nemusím stresovať, že niekoho rušíme. tak či tak budeme deti okrikovať kvôli bezpečnosti,nech ich teda neokrikujeme kvôli tomu, že sa budú blázniť. Nepotrpíme si na luxus, len nech je čisto, blízko pri mori, kvôli všetkým tým blbostiam, čo budeme nosiť. skrátka, máme nároky - ale nie také ako je napr. tv, internet, raňajky do postele ale bezpečný priestor, kde sa pohrajú.. no ale určite niečo nájdeme. išlo mi len o orientačné ceny .. vymyslím si -napr. do Tučepi počítajte napr. 30/noc a Hvar 50/noc.

halit13
9. aug 2012

@martinaveve pošlem ti ip 🙂

halit13
9. aug 2012

@martinaveve juj, všimla som si, že hľadáš súkromie, ale podľa veku detičiek by som sa pozrela tu po okolí http://www.lookaway.net/sl/webcam/hrvatska/pag/...

mirka20
9. aug 2012

@martinaveve ahoj. my sme boli v zatone pri zadare. pre deticky uplne super plaz, drobne kamienky, velmi mierny vstup do mora (ak si chce dospely clovek zaplavat, tak musi ist asi 50-100metrov hlboko). plaz je uzsia, ale kedze je to mala dedina, nebol vobec problem s tym. pinie tam neboli, ale mali sme ten polstan, ale ani sme ho nevyuzivali.my sme boli s rocnym, 3-rocnou, 5-rocnou a 7-rocnou a s plavanim - neplavanim nebol problem. voda tepla, rychlo sa prehriala. maly rocny sa zabavil s kamienkami a pieskom, ostatne kocky plavali a tiez sa zabavali s kamienkami. je tam aj zaton holiday resort, kde je plaz piesocnata, siroka, ale je to spoplatnene(nepoviem ti presne, kolko to stalo, ale nebolo to vela). do tohto rezortu sme chodili vacsinou vecer, je tam kopec atrakcii pre deti, animacne programy, restiky, zmrzlina. ubytovania v sukromi bolo dost, myslim, ze skoro kazdy dom ponukal ubytko. my sme boli nesmierne spokojni.

sandrika1986
9. aug 2012

Ja by som Ti odporučila lokalitu v Chorvátsku, konkrétne Brodarica to je kúsok od mesta Šibenik. Dá sa tam ubytovať v apartmánoch, ktoré ponúkajú domáci, pláž je čistá, more tiež, pre deti je to vhodné. Boli sme tam viackrát. 🙂

martinaveve
autor
10. aug 2012

@halit13 joj, halit, ale si ma navnadilaaaaa, včera som si ten link nechala otvorený a čakal na manžela, kým sa vráti z práce.. staršia dcéra pišťala nad šmýkačkou do mora, no tam by som sa aj ja spustila.. toto dúfam, že budeme mať aj my nablízku, takéto atrakcie v mori, nech už pôjdeme kdekoľvek
@mirka20 ďakujem za tip, idem si to vygúgliť 😉
@sandrika1986 ďakujem popozerám si to na nete
zlaté ste dievčatá, že ste si našli čas na odpoveď

ivka_666
10. aug 2012

Ahoj odporúčam Promajnu - ubytovanie v apartmánoch, také uzavreté miestečko s obchodíkmi a reštauráciami, nie je tam blízko hlavná cesta a hlavne tam nelietajú autá. Pláž je kamienková, ale pekná a čistá. Z Promajni vedie pekná cestička cez parčík až do Bašky Vody, čo je ideálne na prechádzku s deťmi....

riave
11. aug 2012

http://www.adriatic.hr/sk/chorvatsko-dalmacia-m... boli ste prosim niekto tu ?
@ivka_666 byva tam asi mnoho ludi vsak ? ideme tam konocm augusta...

ivka_666
11. aug 2012

@riave Ahoj, no podľa mňa je to ideálne miesto pre rodinu s deťmi ako som už písala. Trošku bol problém, že pláž bývala prepchatá, ale zase kúsok ďalej sa dali nájsť malé plážičky, kde nie je nikto.... V noci je tam úplné tichúčko, takže ak potrebujete ruch treba ísť niekam inam 🙂 Ale Baska Voda je cca 30 minút pomalou chôdzou cez parčík pešo a tam je ruchu až až 🙂 Inak je super, že Promajna je ako také malé uzavreté mestečko 🙂

riave
12. aug 2012

@ivka_666 super, diky, my uz sa tam ozaj tesime, len to pocasie nevyzera dobre, ale tak co uz, to clovek neovplyvni...na tu prechadzku parkom sa hrozne tesim, toto ja mozem 🙂 a este ma zaujima, ci je tam aj daco pre deti, nejake atrakcie, myslim, ze som raz na nete videla video, ze dake trampoliny su pri restike. ale take ze tobogany do vody asi nie ze ? to sa dcera pytala, ja som uz predsa stara na take veci 😅 a tiez, ci su tam male meduzky a jezkovia a hviezdice 🙂 asi vela otazok vsak ? juj a este ich mnoho mam, ale nechcem otravovat 😅

ivka_666
12. aug 2012

@riave ahoj... boli tam trampolíny, vo vode bol taký nafukovací skákací kopec, bola tam herňa pre deti.... kolega tam bol s deťmi a tým sa tam veľmi páčilo, mali o zábavku postarané 🙂 Hviezdice sme nevideli, ježkov sme nehľadali, ale tí tam určite sú... Rozhodne si treba zobrať na kúpanie obuv, lebo sú tam kamienky.... Topánky do vody sa tam dali aj kúpiť, takže nebol problém ak si niekto zabudol.... Na Baske boli tiež nejaké atrakcie pre detičky a tak isto cez ten parčík keď sme išli, tam bolo niečo.... Ak máš ešte nejaké otázočky kľudne sa pýtaj, rada odpoviem 🙂🙂

riave
12. aug 2012

@ivka_666 jeej, no super, vdaka, si mila 🙂 napadlo ma este ci su tam stanky zo zeleninkou a ovocim, nejake potraviny. dokonca som kdesi citala, ze je tam kdesi DM drogerie, ale to skor asi v baske...a ceny ? myslim v podnikoch, obchodoch.....

ivka_666
12. aug 2012

@riave stánky s ovocím a zeleninou tam sú.... je tam pekáreň, a niekoľko potravín 🙂 DM to bude určite v Baške 🙂 My sme chodili každý večer jesť do reštaurácie buď v Promajne alebo v Baške a vôbec nás to nezrujnovalo 🙂 Aspoň minulý rok tam boli ceny úplne v pohode 🙂 Vôbec sme nemuseli študovať jedálny lístok či si niečo môžeme, alebo nemôžeme dovoliť.... V obchodoch boli ceny asi ako u nás.