Potrebuje dieťa cestovný pas do Čiech?

martina374
10. júl 2021

Ahojte, chcem sa spýtať. Ideme na 3 dni na výlet do Čiech aj s deťmi, ktoré majú 3 a 7 rokov. Potrebujú deti cestovný pas? Pôjdeme asi autom, prípadne vlakom. Ďakujem za odpovede.

hanka55
10. júl 2021
domkad
10. júl 2021

@martina374 Kamarátka to teraz riesila a nedala urobiť pas ale občianske preukazy pre deti ktoré platia v EU

berenika39
10. júl 2021

@hanka55 nie. Občanský stačí....

martina374
autor
10. júl 2021

@domkad Občianske preukazy pre tak malé deti? To počujem prvýkrát. Ale ďakujem, takže starosť navyše 🙂 🙂
@berenika39

hanka55
10. júl 2021

@berenika39 ak ma OP staci...inac bez dokladu ci OP alebo pas sa neda ist

berenika39
10. júl 2021

@hanka55 jasně, odpovídala jsem na otázku, jestli děti potřebují pas do CZ. Ne, nepotřebují, op je levnější, mmch a stačí po EU.
@martina374 Dítě mít op nemusí, jen se hodí, například pro cestování po eu.

dskjhfdlkdjhl
10. júl 2021

@martina374 CR je zahranicie, takze aj dieta potrebuje cestovny doklad a to moze byt pas, alebo obc. preukaz a tie sa vydavaju uz aj pre male deti.

martina374
autor
10. júl 2021

@dskjhfdlkdjhl Aha, takže treba mi ísť na oddelenie dokladov a požiadať o občiansky preukaz pre 7 ročné a 3 ročné dieťa ano? A koľko tak stojí respektíve za ako dlho ho vybavím?

martina374
autor
10. júl 2021

@dskjhfdlkdjhl Ďakujem, prečítam si. Doteraz som takúto situáciu neriešila lebo sme do zahraničia nikdy nešli, preto sa teraz informujem aby sme nemali problémy na hraniciach. Veľmi pekne ďakujem.

domkad
10. júl 2021

@martina374 tiež som bola prekvapená ale je to vraj lepšie ako pas...ak by ste nemali ako preukázať v zahraničí totožnosť dieťaťa môžu vás obviniť z únosu a to človek nechce

sissy27
10. júl 2021

@martina374 už som sa bála, že tento rok tu táto téma nebude 🙄😂
Ano, aj deti od narodenia na cestu mimo SR potrebujú cestovný doklad s fotkou. Či to bude pas alebo občiansky si môžeš vybrať.
Nie, rodný list dieťaťa nestačí, ani kartička poistenca, ani sa nedá zapísať do pasu rodiča.

andrejka1974
10. júl 2021

@martina374 a este musite byt vsetci aj registrovany na e hranici a ak nahodou nie ste ockovani caka vas karantena 2 tyzdne a deti musia mat pas alebo obciansky pas u takychto malych deti je na 2 roky

ukulela
10. júl 2021

@berenika39 pls, nevieš, či občiansky pre dieťa akceptuje aj chorvátsko? Asi áno, len pre istotu....

evka_s
10. júl 2021

A kromě pasu/OP 7 leté dítě navíc antigen při vstupu do ČR (to samé dospělí, pokud nemáte 2 týdny po 2 dávce očkování) a online registrace. Aby vás náhodou kontrola na hranicích neotočila i když budou mít děti platný doklad

mondolina
10. júl 2021

@ukulela
určite,

selest
10. júl 2021

Pas alebo staci aj OP ale s fotkou (robia sa aj bez foto ale ten nestaci)

mata1001
11. júl 2021

@selest bez foto na odd.dokladov nerobia.
Zakladatelka temy : nezabudni zobrat orig.RL ,tie potrebujes pri vybavovani op.
Poplatok je 4,50€ do 30dni a 24,50€ do 2dni.

martina374
autor
11. júl 2021

@selest no na nete som teraz pozerala, ze male deti OP bez foto s platnostou tusim 2 roky alebo 5 rokov. Ale na oddeleni dokladov by i to mali presne povedat co a ako nie? 🙂

dskjhfdlkdjhl
11. júl 2021

@martina374 cestovny doklad musi byt s fotkou, teda aj OP pre male deti.

mondolina
11. júl 2021

všetky OP sú s foto, aj pre deti.

jankapepe
11. júl 2021

@martina374 ak majú svoj občiansky pas netreba. Ak nemajú musia mať pas.

andrejka1974
11. júl 2021

@martina374 aj pas plati pre male deti 2 toky a pre vacsie 5 rokov plati rovnako obciansky aj pas zalezi ci casom nepojdete aj inam niekde treba pas obciansky je lacnejsi a vybavis ho teraz skor ako pad

simonapikusova46
6. aug 2021

My sme išli do čiech s dcérou (5r.) a vôbec sme pas nepotrebovali.... Chodíme do čiech každý rok 2-3 krát nikdy sme pas nepotrebovali pre ňu ...

mondolina
6. aug 2021

@simonapikusova46
a to je aká odpoveď? ani mne v živote nekontrolovali vodičský preukaz a predsa ho mám keď jazdím autom.

veronice
6. aug 2021

@simonapikusova46 to ze ste ten pas nepotrebovali (resp. ze ste mali stastie, nestretli ste ziadnu kontrolu a nikto ho od vas nepytal) neznamena, ze ho netreba.

veronice
6. aug 2021

@martina374 ja som dala ro it OP cerstvo 2,5r dcere v BA a do tyzdna bol hotovy (poplatok 4,50€). Vedia spravit aj skor ako za ten mesiac ked zrovna nie je sezona a nemaju toho vela. Nikto sa ma nepytal ci chcem s fotkou alebo bez, automaticky isli malu fotit (ten jej vyraz na fotke stoji za to 😁). No a ako tu uz bolo spominane, potrebujes rodne listy oboch deti. A vybavene 🙂 tiez som jej vybavovala op len skrz navstevu CR ale nakoniec sa nam zmenili plany a nikam sme nesli ale tak nevadi 🙂 no a este som sa pytala ze ked budeme predlzovat platnost ci zas treba donieat aj rodny list a ze nie. Ten treba len pri prvom zhotoveni.

simonapikusova46
21. nov 2021

@mondolina vy viete citat? Ano to je moja odpoved na skusenost. Pani sa pytala ja som jej odpovedala co je na tom nezrozumiteľné? Ako to robite vy je mne jedno tiez to nekomentujem.

mondolina
21. nov 2021

@simonapikusova46
😂😂
pani sa pýta či je pas pre dieťa potrebný, nie či ho Vám kontrolovali.
takže kto nevie z nás čítať? 😉

zupka33
21. nov 2021

Bud op alebo pas. Ono je to potrebne pri kazdom opusteni krajiny. Nejde o to, ci sa budu kontrolovat alebo nie, no ak sa nedaj boze nieco stane, budete ho v zahranici potrebovat