Potrebujem pas na dovolenku do Chorvátska?

piskajka
14. jún 2008

Mozete do Chorvacka cestovat na obciansky preukaz,alebo je potrebny pas.Dakujem 🙂

nitka
14. jún 2008

pas 😉 kamoska sa nedavno vratila z chorvatska

anaret
14. jún 2008

a čo do Talianska?

maca793
14. jún 2008

sestra bola v chorvátku min. rok, a stačil len občiansky. ale pre istotu mala aj pas, aj keď sa do zahraničia môže zobrať len jeden doklad, mala dva, keby jej na to prišli, tak neviem čo by bolo, 😲

alififi
14. jún 2008

ked chces ist sama OP a ked s detmi, tak musia byt v pase, alebo musia mat svoj pas

piskajka
autor
14. jún 2008

Manzel ma deti napisane v pase,ale ja pas nemam,tak mi stac obciansky preukaz?

alififi
14. jún 2008

ano, minuly rok mi stacil a pochybujem, ze sa to menilo. ja idem aj tento rok len s OP

alififi
14. jún 2008

a Taliansko je v EU, takze tam je to jasne - OP

vanila
14. jún 2008

piskajka... aj my sme boli minuly rok v chorvatsku a stacil pre manzela len obciansky preukaz samozrejme ja som musela mat pas lebo mam maleho v nom zapisaneho. 😉

piskajka
autor
14. jún 2008

Bola ste niektora na ostrove Brac?Ako to tam vypada,je tam pekne? 🙂

zuz11
14. jún 2008

piskajka, spytaj sa v tejto teme:
Dovolenka v Chorvatsku https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

danielitka26
14. jún 2008

nie stačí ti občiansky preukaz aj ked oni sa pasu potešia viac

sasenka
14. jún 2008

Ahojki
do Talianska pas isto netreba, su v EU;
do Chorvátska mame medzištátnu dohodu, že sa da isť na OP, ale deti do 15 rokov tym padom musia mať vlastný pas (ak rodičia idu na OP), alebo musia byť zapísane v pase niektorého z rodičov.
Takže si vyrataj, čo by bolo vyhodnejšie, ale poplatky neviem:
- vybaviť si pas (pre dosp. platí 10 rokov) a dať si deti zapísať (1 dieťa za 100,-)
- cestovať na OP a vybaviť pasy len deťom (do 5 rokov na 2 roky; od 5 rokov na 5 rokov)

My cestujeme na OP a deti maju vlastné pasy.

piskajka
autor
14. jún 2008

Cauko manzel ma deti zapisane v pase,a ja pojdem na obcianku.Neviem ci to moje deti zvladnu v aute taku dlhu cestu,lebo staci ak ideme do Ziliny a vlasy mi dupkom stoja.Neposedia ani na chvylku 🙂

piskajka
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
piskajka
autor
15. jún 2008

Sory ze som odbocila od povodnej temy!

zuz11
15. jún 2008

piskajka, spytaj sa v tejto teme:
Dovolenka v Chorvatsku https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ivka248
8. jún 2011

ahoj ja by som sa chcela spýtať idem na dovolenku s frajerom ale nemám ešte 18 nebude to nejaký problém ? a stačí keď pôjdem len na občiansky ? 🙂 Ďakujem

andrea254
7. feb 2013

Dobry ....chcem sa informovat chcela by som ist do Chorvatska na ostrov brac ..potrebujem k tomu pas alebo staci obciansky preukaz ?...za odpoved vopred Dakujem .🙂

lastovicka01
7. feb 2013

ahoj, my sme boli pred dvoma rokmi a len na obciansky preukaz, ideme aj tento rok a tiez len obciansky berieme a malemu vybavujeme pas.